2387
  • molnibalage83
    #2345
    Ezt a három lehetőséget én is kisakkoztam magamban főleg a két extra fejezet után. :)
    Tehát mindenki azt képzel, amit akar. Végülis... XD
  • MerlinW
    #2344
    Rég játszottam vele, hogy pontosan összefoglaljam, de itt a lényeg angolul:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    the KEY EVENT in Alan Wake is him jumping in Lake to save Alice. When you're playing the game, you think the events again are also unfolding but it already has...Let me explain. In the ending of the game, Alan creates Mr. Scratch, he tells him that he is the one that will meet his friends. So, the whole time we're playing, we're actually playing Mr. Scratch, which explains the Alan Wake that we see in the TV screen. Alan Knew he had to stay in the cabin to continue writing but he also needed to escape to save Alice or perhaps himself, so he created Mr. Scratch. Sooooo, somewhere midgame when it showed the KEY EVENT again and shows him escaping, you're led to believe that Alan wrote himself to escape but in fact, the Alan that emerged from the water and escaped was Mr. Scratch, the real Alan had to stay in the cabin to continue writing the story. Which is why while you're playing, you'll get glimpsed of Alan in the TV talking to himself and trying to find a way to continue telling the story. That's the REAL Alan, and the one we're controlling in the game is in fact...Mr. Scratch.

    So when the KEY EVENT happened in the ending... where Alan jumps in the lake again to save Alice...Only one emerged out of the water, Alice, the Alan Wake that jumped sacrificed himself to bring her back. Only this Alan that sacrificed himself is Mr. Scratch...the real Alan is still in the cabin writing the story.

    We have 3 possible ending scenario, the good, the bad and cliffhanger in one ending.
    THE BAD: much like Donnie Darko, and Thomas Zane, Alan jumping back in the water and not emerging showed he sacrificed himself.
    THE GOOD: He was able to save Alice
    THE CLIFFHANGER: The REAL Alan Wake is still trapped in the cabin (darkness). Because the real threat is still to come, because its not a lake, its an ocean

    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.03.12. 16:57:59
  • molnibalage83
    #2343
    Na, megvolt a két extra fejezet is. Nem lettem okosabb a történet lezárása tekintetében...
  • IMYke2.0.0.0
    #2342
    Szóval, kétszer adták el a konzolosoknak...
  • Evin
    #2341
    Az elején, de kiadták X360-ra úgy egyben is, ahogy kiadták PC-re.
  • MerlinW
    #2340
    2001 óta a kedvenc zenekarom. Az összes albumuk tökéletes, ajánlom.
  • Szabi #2339
    naja, nagyon jó hangulata van a játéknak és a zenéknek is :)
  • IMYke2.0.0.0
    #2338
    A PC-verzió helyből tartalmazza a 2 DLC-t, amit konzolon külön-külön kellett megvenni.
    Tudtommal.
  • molnibalage83
    #2337
    A két fejezet egyébként DLC volt régen? Mert én szimplán megvettem a játékot és már abban is benne volt. Az AN lett volna külnö, de azt azért már nem vettem meg.
  • molnibalage83
    #2336
    A két kieg fejezet. A hangulattal nem lenne baj, de normál fokozaton is sokkal nehezebb, mint az alap...
  • Timbu
    #2335
    Melyik kiegészítő? Az alapjátékhoz készült két fejezet vagy az American Nightmare? Mert nekem hangulatban nagyon bejött a két kiegészítő fejezet.
  • Bokafix2
    #2334
    Konzolátirat, inkább kontrollerhez van tervezve az irányítás. Mondjuk nekem billentyű+egér kombóval sem volt vele gond, max. szűk helyeken.
  • molnibalage83
    #2333
    A kiegészítő viszont eddig nem teszik? Mi a faszért jó az szerintük, hogy telibasszák figyelmeztetés nélkül jövő lényekkel és olyan nehézre csinálják így, hogy élvezhetetlen lesz...? Főleg úgy, hogy a játék irányítása szerintem katasztrofálisan szar...
  • molnibalage83
    #2332
    Barry meg számomra a játéktörténelem egyik legjópofább mellékszereplője egy történetben. Amikor karácsonyfaizzóval magára tekerve jelent meg, ott fetrengtem a röhögéstől. :)

    A színpados harcjelent meg igazán epic, nekem nagyon bejött, az egyik legemlékezetesebb jelenet, amit valaha játékban láttam. Egy későbbi raktárházi csetepaté alatt is ment zene. Frankó volt az is. A zenei aláfestése nagyon ott van a játéknak. A The Poet And The Muse szerintem az egyik legjobb zene amit valaha játékhoz írtak. Ahogy felhasználták az valami atomdurva. Ez az alkotás nagyon közel van, ahhoz amit a The Last of Us hozott szerintem, pedig azt megelőzte cirka 3 évvel.
  • molnibalage83
    #2331
    No, megvolt. Tetszett pár idegesítő dolog ellenére, de nem mondanám azt, hogy értettem is a végét. A két kieg is járt a csomagohoz, most azok jönnek, hátha jobban elmagyarázzák, hogy mit kellene (?) gondolnom. :)
  • Papa01 #2330
    De még igen! :) Mindig hagyok egy jó játékból valamit ínségesebb időkre! :)
  • kekeN7
    #2329
    Ugye a DLC-k sem maradtak ki? :)
  • Papa01 #2328
    Tegnap fejeztem be, szuper játék volt! :)
  • grebber
    #2327
    Egy játéknál se gyűjtögetek csakis azokat maxolom ki amelyeknél nem kell ki**szott Einstein-nek lenni hogy teljesíteni lehessen az acsikat.
    Nem hiába csak 4 kimaxolt játékom van.Ez lesz az 5.
  • Jim Morrison
    #2326
    ó, azt hittem mindig gyűjtögettél de még mindig nem jött össze :D így már érthető^^
    Engem az idegesít, hogy kvázi mindig ellenkező irányba indultam el, mindig körülnéztem, de egy csomó mindent így is kihagytam...:(
  • grebber
    #2325
    Kikurja az ember szemét nem kell ide leírás nem azért vittem végig 4x.


    1x: Amikor haver kölcsönadta a boxát végigvittem
    2x: Amikor kijött pc-re a warez
    3x: Láttam milyen király game életem első pre odere volt steam-en teljes áron. Így végigvittem normálon ,de semmit nem gyüjtögettem csak haladtam előre.
    4x: Mivel töröltem elveszett minden vihettem megint végig hogy feloldódjon a nightmare mod,de ekkor már mindent gyűjtögettem.

    Szóval így az 5. lesz várhatóan a végső finálé

  • Jim Morrison
    #2324
    4x ? O.o Lehet nem ártana leírást nézned, hogy hol találod meg őket ^^ Ennyi végigjátszás után senki sem fog hibáztatni, hogy "csaltál":)
  • grebber
    #2323
    Nekem már csak ez a kettő van hátra összes manuscipt/nightmare nehézség :(
    De már 4 x végigtoltam szóval már unalmas nekem nagyon szóval apránként csak csak kiszenvedem majd.
  • Jim Morrison
    #2322
    igen igen, ez feltűnt, ott is van némelyik mellett, hogy nightmare mode. Most csak nekikezdtem a normalnak, mint kiderült ott van a special 1 és speciel 2 :)
  • grebber
    #2321
    Arra figyelj hogy a manuscipteket maxolni csak úgy tudod ha legnehezebb szinten tolod a game-et!
  • Jim Morrison
    #2320
    Hú, köszi, az nem lenne rossz :)

    Imi: Szerencsére a gyűjtögetős részeket így csinálják meg

    Jelenleg így állok, ahogy elnézem legalább a madaras achival nem kell sokat szenvednem :)


    Ha jól láttam el lehet indítani a játékot amolyan developer módban, ahol ki lehet választani, hogy melyik chaptert akarom játszani. Lehet kipróbálom :)
  • IMYke2.0.0.0
    #2319
    Ládák kivételek.
  • IMYke2.0.0.0
    #2318
    A gyűjtögetősöknél a játék nagyon segít: amiket megtaláltál korábban azok - logikusan - már nem találhatók meg ugyanott még egyszer. Így csak a kihagyott és észrevett újakra kell összpontosítanod.
  • Sirch
    #2317
    Előtte még nézz körbe a játék menüjében, mert van még két story DLC, ami folytatja a történetet!
  • Jim Morrison
    #2316
    Most végeztem a játékkal.
    Kellemes csalódás volt, kicsit monoton játékmenet ellenére is élveztem, tetszett ez a történetmesélés, és hogy a sztori sem egy 2 soros kis szösszenet. Többi fokozaton biztos nem játszom végig, de még pár achivement megszerzésére látok esélyt :) Kellemes kis darab, lehet beszerzem az american's nightmaret (ha jól tudom az a második rész/dlc). Bár most elnézve storet, mintha kicsit ás lenne, de majd utánanézek :)


    (~12óra, achivementek 48%-a. Sajnos termosztátból meg scriptből is csak pár darab hiányzik :( )
  • Jim Morrison
    #2315
    Itt a "koncerten" kaptam jó kis lampicskut, csak sajnos ahova világtok az olyan fényes lesz , hogy nem látok semmit :D meg notin a GPU-m hirtelen 70fokos lesz, így meg nem kellemes játszani :(
  • IMYke2.0.0.0
    #2314
    Én a "Killing Floor"-ral vagyok így.
    Ráadásul, az szinte már kimaxolhatatlan.
  • Jim Morrison
    #2313
    az szép! Szerintem én még 1 játékom achijait se maxoltam ki... Sokszor persze rámegyek az achikra, de pl TF2-vel van 1900+ órám, de az achivementek 75%a van meg (ehhez hozzátartozik, hogy mindig jönnek újak, én meg már nem vagyok aktív :( )
  • IMYke2.0.0.0
    #2312
    41 óra volt nekem. Miután kiismertem könnyű fokozaton, a többihez csak türelem kellett.

  • Jim Morrison
    #2311
    Jajj ne csigázzatok, mert megint kell par ora mire folytathatom (utazok) :(

    Qr kod viszont meglepett :D
    (Gondolom tudjatok mirol beszelek de azert spoilerbe rakom)
  • kekeN7
    #2310
    Legjobb rész lesz. :)
  • Szabi #2309
    nyugi, a vége felé már reflektorod is lehet :D
  • Jim Morrison
    #2308
    nekem 7 órám van még csak benne, jelenleg egy farmra tartok, 1 db zseblámpával :(
  • kekeN7
    #2307
    Nekem elsőre egy picit csalódás volt (nagyon vártam), a végére azért megkedveltem, másodszorra meg már nagyon bejött. Én 27 órát pakoltam bele, szóval rövidnek szerencsére nem mondható. :)
  • Jim Morrison
    #2306
    Újra nekiálltam, nem tudom anno miért maradt félben. Továbbra is tartom, hogy itt vannak megcsinálva a fények, eszméletlen jól néznek ki. Sajnos játékmenetben elég sablonos, bár most erdőből behúzódtam egy silver bányába, ez már egy kicsit más :)