2387
  • AnuluWork #2387
    Valaki futott bele olyanba az Alan Wake 2nél, hogy a világért se indul el az eredeti játék?
  • JonasSandor
    #2386
    Gyógyulni teljesen hogy lehet?
  • JonasSandor
    #2385
    Megjelent a 2. 3 órát nyomtam bele.
  • robicarlos6
    #2384
    Alan Wake 2 – Hű marad az eredetihez
  • robicarlos6
    #2383
    Alan Wake 2 2023ban

  • MerlinW
    #2382
    Ráadásul pont az AW az a játék, ahol a 60fps több, mint elég. Az egész játék lassú A-ból B-be sétálás és lámpázás és mozi. Nem értem ezeket a kritikusokat. Ha a Rocket League, CS vagy valamelyik esport játék nem menne 140 fölé akkor még megérteném, de egy interaktív single player mozi... :)

    Egyébként a 140 tök jó érték, egy kezemen meg tudom számolni hány játék fut 140fps-el 3080@144p-n.
  • IMYke2.0.0.0
    #2381
    :)
    Szegény 240-360 Hz monitorosok, most
  • MerlinW
    #2380
    Csak 140fps? Az játszhatatlan :D
  • Evin
    #2379
    Némi pontosítás a "fejlesztő" jelzőhöz.
    A játékot a Remedy készítette 2010-ben, a Remastered kiadást viszont a d3t. Csak hogyha mutogatni kell, jó felé mutasson az az ujj.
  • robicarlos6
    #2378
    Egy újabb elcseszett Remaster:

    Alan Wake Remastered CB tesztje

    "Nem elég, hogy a grafikai hibák lépnek fel, a fejlesztőknek sikerült egy új DX12-es leképzővel egy masszív 140 FPS-es CPU limitet csinálniuk, ami a régi verzióban nem volt. Emiatt több olyan helyzet áll elő, ahol a régi verzió DX9-el lényegesen gyorsabb, mint az új, miközben a látvány nagyon minimálisan javult."
    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2021.10.19. 08:17:44
  • MerlinW
    #2377
    Nincs, Codex már fel is törte.
  • JonasSandor
    #2376
    Jó lett akkor. Denuvó van rajta?
  • robicarlos6
    #2375
    Befutottak az Alan Wake felújított változatának első pontszámai
  • Voltan
    #2374
    Nagyon baráti, viszont igaz, hogy nagyon látványos javulás nincsen. Persze az eredeti is egész rendben van még, szal...
  • robicarlos6
    #2373
    AW Remastered gépigény

    Minimális specifikációk

    CPU: i5-3340 vagy Ryzen 3 1200
    GPU: Nvidia GeForce GTX 960 vagy AMD RX470, 4 GB VRAM
    Memória: 8 GB
    Operációs rendszer: Win 10 64 bites



    Ajánlott specifikációk

    CPU: i7-3770 vagy Ryzen 5 1400
    GPU: Nvidia GeForce GTX 1060 vagy AMD 5600XT, 6 GB VRAM
    Memória: 16 GB
    Operációs rendszer: Win 10 64 bites

    Az Alan Wake Remastered október 5-én jelenik meg PC-re, PS4-re, PS5-re, Xbox One-ra és Xbox Series X/S-re.
  • robicarlos6
    #2372
  • lwb
    #2371
    PC-n nem sok értelmét látom én sem. PS-en oké, mert ott még sose jött ki, box exkluzív volt, de pc-ne szerintem skip lesz nekem.
  • Voltan
    #2370
    Hát, őszintén szólva ez a tréler kb. csak azt mutatja meg, hogy az eredeti még mindig vállalhatóan néz ki, és a remaster egyáltalán nem ad annyi pluszt, hogy érdemes legyen beruházni rá... Érdekes amúgy, hogy pont az erdős részekből nem mutatnak semmit, amik nagy erősségei voltak az eredetinek, nyilván azért, mert ott még annyira sem pimpeltek rajta semmit.
  • robicarlos6
    #2369
    Összehasonlító videón az Alan Wake Remastered (Az Xbox 360-as verzióhoz mérték)

  • JonasSandor
    #2368
    Zöld utat kapott a 2-dik rész innentől kezdve nincs visszaút.
  • sparrow35
    #2367
    Na lassacskán újra megpróbáom majd.
  • grebber
    #2366
    A Remedy megvette az Alan Wake kiadói jogait!
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.07.01. 13:41:51
  • SAFIII
    #2365
    Sziasztok!

    Megvásároltam a Nightmare-t(Steam verzió), de sajnos a laptopom kevés ahhoz, hogy full felbontásban nyomjam, vagyis megy, de zavar, hogy a kameramozgás nincs 100% szinkronban Wake mozgásával.
    Na már most, ha visszaveszek a felbontásból, egyszerűen az enter lenyomása után kidob az asztalra, aztán ha visszalépek a tálcáról, akkor még mindig nincs érvényesítve a felbontás.Ha újra leokézom, akkor megint kidob.

    Valaki esetleg nem tud valami megoldást?
    Köszönöm
  • SAFIII
    #2364
    Köszi
  • Czobi
    #2363
    Szia!
    Hivatalosan bekerült a játékba a magyar nyelv, semmit nem kell letölteni hozzá. A steam-en, az American Nightmare tulajdonságainál, a nyelvnél kell kiválasztani a magyart.
  • SAFIII
    #2362
    Hajaj, csak ajánlani tudom őket, simán minőségi kiegészítők.
    Azt nem tudja valaki, hogy az American Nightmare-t hogyan lehet magyarítani?
    Mert itt az oldalon nincs fóruma, neten meg csak trainereket találtam, azt a bizonyos patcheket sajnos nem.
    Szal ha esetleg valaki megszánna egy működő linkkel, azt megköszönném.
  • Seth
    #2361
    The Signal és a The Writer, de a pc verzióban ezek már alapból benne voltak. Ami külön kiegészítő ,az az American Nightmare, de ez önállóan is futtatható, nem kell hozzá Alan Wake
  • steweee
    #2360
    nem is tudtam hogy jelentek meg hozzá kiegészitők. hány volt és mi a nevük ?
  • SAFIII
    #2359
    Ma sikerült egy 6 éves sztorinak a végére pontot tenni.
    2010-ben elsőként szereztem be, de kb 5 perc játék után félre is tettem, mert egyrészt azt éreztem, hogy ez a játék megérdemli, hogy Pc-n toljam, másrészt akkor jött ki 2010 másik nagy durranása, az RDR, ami jobban bejött.
    Aztán valahogy soha nem jutottam el oda, hogy elővegyem.
    Most viszont betegen voltam itthon, szal feltettem és milyen jól tettem.
    Pillanatok alatt rákaptam, jó volt a sztori, érdekelt hogy mi lesz a főhős sorsa(király a fejezetek előtti előzmény).
    A grafika még mindig jó, a zene szintén, a hangulata totál átjön és nagyon fekszik.
    Plusz van benne valami, egy megfogalmazhatatlan összetevő, ami miatt jóval kiemelkedik a többi szintén jó játék közül.
    Tény hogy elég erősen húz a Twin Peaks felé, de én inkább azt vettem észre, hogy a készítők a Lost sorozatból illetve a Sztalker című filmből vették az ötleteiket, főleg a DLC esetében.
    Amivel természetesen semmi probléma nincs, mivel úgy nyúltak hozzá, hogy remekül illeszkedik a játékba, sőt, igazából, ha kár a retkes ubisoft sikeresen elszabta a Lost játékot, ez most kárpótolt.
    Sajnos ennek ellenére nem tudom azt mondani, hogy tökéletes a játék, mivel kb az 5. epizód környékére totál monotonná válik a játék, a szörnyek tömege meg állandó jelenléte kifejezetten irritáló volt. Igazából a végén úgy voltam, hogy végig se viszem, mert egyáltalán nem volt már szórakoztató, hogy 5 méterenként szörny hordák(mikor végigküzdöm magam, majd belépve az épületbe is az fogad, ami kint, tehát raklap szörny, plusz madarak meg repülő tárgyak, tehát totál megvolt a "ohh, úgy, küldjél még vagy 3 szörnyet, mert nincs elég" feeling).
    Másik idegesítő dolog, hogy hamar kifárad a futás miatt a pali.
    Ez akkor volt frusztráló, mikor kerestem volna a termoszokat meg a többit.
    Aztán végül csak végigcsaptam, majd úgy döntöttem, hogy ha már ott vannak a kiegészítők, megnézem őket.
    Na ez volt az a pillanat, amikor megint azt éreztem, amit az elején, hogy "kérem, hát mi történik itt, hát van még egy ilyen eredeti és ötletes játék???".
    A készítők nagyon összekapták magukat, a monotonitásból abszolút kitörve töltötték meg új elemekkel a játékot, amivel akkorát nőttek a szememben, hogy ma reggel 4-ig nyomtam az egyiket, a másikat meg pár óra alvás után toltam ki.
    Első osztályúak a kiegészítők, simán megugorták a saját maguk által felállított lécet, méterekkel.
    Szal Alan Wake most ismét befészkelte magát a pici szívem mélyére és ha végre elmúlik a szemfájás, valszeg belevágok a rémálomba is.
    Remélem az is hasonló élményt fog nyújtani, a folytatást pedig alap, hogy várom.
  • grebber
    #2358
    Alan Wake 2 - Sam Lake szerint nem baj, hogy nem kezdték el hamarabb
  • fery02
    #2357
    Nem bántom, csak tényleg nem értem a dolgot.
  • Macccy
    #2356
    De miért bántod? ... "bántod"
    Nem kér érte pénzt, hadd csinálja, szereti a játékot, ez meg a topic. Ennyi.
  • fery02
    #2355
    Nem értem az ilyen videókat.

    Nem mai játék már, csomószor volt már fillérekért, nincs is nagy gépigénye...
    Miért nézném ahogyan más játszik vele, ahelyett, hogy én magam, saját kezűleg élném át a játék nyújtotta élményeket?

    Új játék esetében még megértem az ilyen videók létjogosultságát, főleg amiknek durva gépigényük van.
  • Fuji324
    #2354
    Bocsi, de szerintem azzal, hogy ide be spoilerezem nem ártok senkinek.
  • Fuji324
    #2353
    Oké rendben, de nem hittem volna, hogy még nézik ezt a fórumot. Azért remélem nem sértettelek meg vele (a linkjeimmel) :-)
  • MerlinW
    #2350
    Oké, látjuk a csatornádat, egyszer is elég volt, aki akarja követi/nézi. Nem kérünk több linket.
  • Fuji324
    #2349
    Kellemes kikapcsolódás a mai napig
  • Fuji324
    #2348
  • Fuji324
    #2347
    Én most kezdtem el Újra játszani :-)
    Még mindig megállja a helyét....

    Utoljára szerkesztette: Fuji324, 2015.09.05. 20:35:27
  • MerlinW
    #2346
    Olyasmi. Ahogy a Bioshock-ban is. Ez egy stílus (én imádom), ahol a "nézőre" van bízva a dolog. Mint pl. David Lynch filmjei.