14
  • sandor8206
    #14
    sztem neked se az erősséged , hogy összeadd, hogy 1+1=2, attól, hogy a cikk a filmről szól ÉS? a film az 1911-ben kitalált történetből építkezik még ha nem is 100%-osan,
    ezt hasonlítani máshoz ostobaság
  • xido
    #13
    Semmire nem emlékszem már a 4 könyvből,ami itthon megjelent-vagy csak annyi volt meg-,csak annyira,hogy iszonyatos élmény volt olvasni..volt olyan kötet,amit egyetlen vonatút alkalmával kivégeztem és kész voltam tőle a végére...Ha csak picit is visszaad belőle a film...
  • Axlkenobi
    #12
    Hát a John Carter inkább Space Fantasy vagy Sword and Planet műfajú, ezek általában a sci-fi és a fantasy műfaj elemeit egyaránt felhasználó alkotások.
  • William Hunter
    #11
    Igazad van, nehéz nem észrevenni a hasonlóságot. Viszont aki olvasta Edgar Rice Burroughs és Frank Herbert könyveit amik előbb készültek, és utána látta a Star Wars filmeket, érthetően pont fordítva látja a hasonlóságot.
    Burrough, Princess of Mars -> Flash Gordon -> Star Wars
    Frank Herbert, Dune -> Star Wars
    Star Wars origin

    immovable #7
    Igazad van, egy dolog a történeti hasonlóság, és másik a képi megvalósítás.
    Lehet hogy szegényes a fantáziám, de pl. az aréna jelenetnél sárga homok, kör alakú aréna, lépcsőzetesen emelkedő lelátó, rajta az üvöltő tömeg, akik a hadifogjok és egzotikus vadállatok küzdelmét nézi. Hogyan máshogy tudnád filmre vinni, hogy ne hasonlítson más korábbi filmre, köztük a Star Wars-ra.
  • Alfa Of NS
    #10
    Fene tudja, lehet hogy csak egy sima popcorn film lesz. A fickó amúgy miért ugrik olyan böszme nagyot? Alacsonyabb gravitáció miatt?
  • Inquisitor
    #9
    Azért engedtessék meg az írójának saját magától lopni, ha már a Tarzant hozod fel :D
    Felsorolt filmek meg fikarcnyit sem merítettek az eredeti 1912-es könyvből, mi? Viszont várhatóan mivel Disney film, sokkal visszafogottabb lesz a könyvnél.
  • kandeláber
    #8
    1911-ben is volt már plágium. :D
  • immovable
    #7
    Csak hogy a cikk a filmről szól, nem az eredeti "műről". Szövegértelmezés nem erősséged látom.
  • sandor8206
    #6
    eléggé idiótaság egy 1911-ben íródott műnél nem eredetiségről beszélni
  • Ender Wiggin #5
    Sci-fi? Nem inkább fantasy?
  • immovable
    #4
    Tarzan a SW 1-2 díszletei között. Eredeti.
  • wolruf
    #3
    Nekem is SW 1-2-3 hatása van, viszont így már látszik, hogy hogy nézhettek volna ki az Avatar Na'vi-k hexapodként :) Volt benne még egy kis Prince of Persia (onnan importálták a homokot is), meg néhány egyéb emlék, amit most nem tudok filmhez kötni :D
  • V1G3C
    #2
    Nekem olyannak tűnik mint ha Vader nagyúr eljövetele előtt játszódna olyan 10.000 évvel.
  • Relixo
    #1
    Eddig jónak tűnik... remélem nem csak ész nélküli effektezés és 3D szarságból fog állni mint a mostani ótvaros tucat-kacat filmek(tisztelet a kivételnek).

    El kéne már fogadni,hogy nem csak 16 éves popcorn zabáló hülye gyerekek járnak moziba, hanem vannak értelmes emberek is akik a történetekre is kíváncsiak nem csak a beállva bambulásra.( ja persze,tudom az idióták többen vannak...)