35
  • Tyty
    #35
    Köszi, megvan! Valahogy majd csak átrágom magam rajta! :)
  • Vereshegyi
    #34
    Az S-sel kezdődő és cribd-del végződő névre hallgató honlapon megtalálhatod... szánalmasan olvashatatlan tördelésben.
  • zetortraktor
    #33
    Amúgy az ilyen szánalmas vergődés, hidd el, minden korban megvolt: fúj, hangosfilmek, meg színesfilmek, meg fúj videó, meg fúj tévé. Hisztispicsákkal van tele a világ, akik nem képesek elfogadni, hogy nem körülöttük forog a világ és azt hiszik, hogy minden nekik készül. A különbség, hogy az intelligensebbek ezt nem hangoztatják, mások meg sokadrendű fórumokon kapirgálnak és írják be ugyanazt a mantrát mindenhova. Szánalmas életed lehet, ah ez neked ennyire fontos.
  • zetortraktor
    #32
    Attól, hogy trendi színészekkel volt tele a Starship troopers, még jó volt.
  • Ender Wiggin #31
    Minden klasszikus, jó Verhoeven filmet lemészárolnak. Trendi színészek, trükkök, s közben tök egyforma, értelmetlen szar az összes (a rebootok, remakek szuperhősfilmek is ebben a kategóriában). Remélem lesz Elemi ösztön is Timberlakkel meg Kim Kardashiannal. A fasz ki van a sivár, képzelet és ötlet nélküli hállivúddal.
  • Wittgen
    #30
    Oltári jó filmet csinált Verhooven, a mai napig az egyik legjobb akció-scifi a számomra. Egyébként több filmjében is visszaköszön a reklámosdi/hírblokk Pl Emlékmás, Robocop, csak hogy a jobbakat említsem.

    Én olvastam a könyvet is, föld és ég a kettő közti különbség, maximum a dúrva vázlataik azonosak. Verhooven teljesen más irányba vitte a filmet, mint ami a könyv. Persze nem nagyon emléxem, mivel a film megnézése utáni első héten olvastam, az meg kb 1997-ben volt :)
  • Tyty
    #29
    Valakinek nincs meg a könyv elektronikus formában, magyarul? Igazán megköszönném, ha elküldené!
  • mrzed001
    #28
    Bevallom a terminátortól fogva az emlékmáson és dűnén keresztül igen sok film-könyvet olvastam, de ez valahogy kimaradt.
  • Alfa Of NS
    #27
    Népszerű dolog leírni a filmmel kapcsolatban, hogy a néző nem érti a mondanivalóját. Az egyik fő gond ezzel az, hogy a rendező feladata, hogy átvigye a mondanivalót a nézőnek. Ha sokan nem értik, akkor a rendező rosszul dolgozott. A másik probléma, hogy ami 1959-ben, a film alapjául szolgáló regény idejében, megfogalmazódott, az már nem biztos, hogy 1997-ben is ugyanúgy érvényes. Tehát részben azért nem értik meg az eredeti mondanivalót, mert ugyanaz a dolog mást vált ki most az emberekből, mint váltott ki 1959-ben.
  • JMáté
    #26
    Ezeket mindenki más is észrevette, csak vannak akiknek nem elég óvodás szinten bemutatni ezeket, ezért ők inkább elolvasták a könyvet és megállapították hogy az jobb.
  • JMáté
    #25
    Azért lenne meglepő ha erről szólna, mert Heinlein az 1950-es években írta.
  • Cef
    #24
    Ez az egyik kedvenc filmem. Már annyira szar, hogy jó. Hatalmas dumák, plusz a propagandavideók, no meg a rengeteg elcsépelt klisé. Az egész olyan mintha végig egy eltúlzott propagandafilmet néznék, hihetetlen hangulata van és pont a sok idiótaság a film lényege. Nagyon jó görbe tükröt tart a társadalom elé. Persze tele van hülyeségekkel meg logikai bakikkal (pl.: a jövőben nincsenek páncélozott járművek), de pont ezek miatt szakadtam rajta végig. Kíváncsi vagyok a rebootra, bár jobban tetszene, ha az új verzió jobban közelítene az eredi regényhez.
  • mrzed001
    #23
    Ez is egy olyan film, ahol a néző intelligenciája nagyjából megegyezik a filmmel kapcsolatos tetszési indexével.

    Pár mondatot?
    Tessék, egyik kedvencem (fejből, ha esetleg pár szó nem tökéletesen egyezne):
    Híradóban:
    Tegnap elfogtak egy gyilkost, ma megvolt a tárgyalása. Bűnös.
    A büntetés: halál.
    Kivégzés este hatkor. Minden adón, minden csatornán.


    Na ezt már kikerestem a pontosság kedvéért:

    Amikor szavaznak, a politikai hatalmukkal élnek.
    Erőt alkalmaznak.
    És az erő, barátaim, erőszak.
    A legfőbb hatalom, melyből minden más hatalom ered.


    Szerintem sem a politikai szálat, sem a propaganda szálat, se a hatalmi szálat, sem a katonai ... szóval talán semmit sem értettél meg a filmből.
  • zetortraktor
    #22
    Azért nem semmi, hogy még ebben a körben is látszik, hogy vannak, akiknek fingjuk nem volt arról, hogy miről szólt a film. :)
  • Garou
    #21
    Pl: "Lementek és kinyírtok mindent, aminek kettőnél több lába van!"
  • Meridian
    #20
    Hát ez nem igaz, mert pont az ellenkezője a mondanivalója, de mindegy.
  • Sith
    #19
    Akkor most jelentkezzen az aki olvasta is...
    Mert látom sokan értik itt a film mondanivalóját.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Starship_Troopers
  • Dredd
    #18
    Barney Stintson vicces benne mint SS-agyturkász :D
  • Alfa Of NS
    #17
    A film nagyon jó kis scifi. Az hogy az egyéb mondanivalója nem jött át a legtöbb nézőnek az elsősorban a rendező hibája, mert úgy kellett volna rendezni ahhoz. De a nézők legtöbbje élvezte és kész :)
  • NovaTerra
    #16
    Van nem hamis illúzió is?

    Ez a film egy jó sci-fi. Jól fel van építve. Ráadásul szép nagy fricska is az akkori tendenciának, a média eluralkodásának, a globalizációnak, a hátrányos helyzetűek kilátástalanságának (akkor lehetek veled gazdag gyerekkel azonos értékű, ha elmegyek másik bolygóra (irak) harcolni a békéért.), stb.. Ráadásul elég frappánsan van tálalva. Ma is megállja a helyét. Természetesen, nem a filmművészeti remekmű, de nem is akar annak látszani. A mai akció sci-fiket még ennyi év távlatából is lemossa.
  • KillerBlue
    #15
    Ez is tipikusan egy olyan film amit a legtöbben fiatalon láttak és emiatt tele vannak hamis illúziókkal.
  • NovaTerra
    #14
    Kivágott jelenet:


  • NovaTerra
    #13
    A! Bombázzák is őket. Igaz nem atommal. Bár a filmekben ez megmaradt, ugye Avatarban sem dobnak le egy szép nagy bombát, az érték ott a földben van, a felszín érdektelen. De az túl egyszerű lenne ott, itt meg alagutak miatt nem biztos, hogy kifizetődő lenne. B! Tankokat is szétszedik, mivel ugye űrhajókat is kilőttek, mert vannak akkora méretűek is, hogy egy tank nem kottyan meg nekik. A film ugye a gyalogságra koncentrál, de valószínű vannak tankok is. Az egész kicsit olyan, mint a vietnami háború volt, tehát berepülnek, gyalogság ki, akciót teljesíteni, majd felszedni a gyalogságot és elrepülni velük. C! A film egyik kulcs mondata, hogy állampolgárságot szerezni. Egyik lehetőség ehhez a katonaság. Tehát nem adják csak úgy, kb. mint a Római birodalom idején. Azaz valószínű az emberélet olcsóbb, mint robotokat építeni.
  • Molnibalage
    #12
    Pl..? Az egyik legtrébb film, amit valaha láttam. Elképesztően gyenge film.
  • Narxis
    #11
    :DDDD
  • tomboy013
    #10
    1 hétig nem szarsz
  • dzsagon
    #9
    Ma egy borzalmas nagyot szartam. Ezt hogy tudnám rebootolni?
  • Papichulo
    #8
    A film nagyon messzire elrugaszkodott az eredeti mutol (bar Carmen Ibanez (Denise Richards) jol nezett ki :) ). Mindazonaltal szivesen megneznek egy sokkal huebben feldolgozott valtozatot is. Flying power armor ftw!
  • Prof William
    #7
    Az első film remek volt máig is klasszikus de a "fojtatásai" valami iszonyúan színvonalra sikeredtek minden értelemben. Pl érdekes volt hogy a 1998-as első filmnek mérföldekkel jobb a graf-ja mint a 2010-esnek de sajnos ez a történetre és a színészi játákra is igaz volt.

    A remake meg... nem hiszem hogy a első film vérgőzös hangulatát hozná hiszen akkor nem lehetne pg-14 és nem jöhetnének be rá a kamaszok is. :)
  • Garou
    #6
    Van benne mondanivaló, mondjuk, hogy mennyire magvas, azt mindenki maga dönti el. Elég rendesen odatartja a görbe tükröt az agymosott szappanoperás-reklámokat nézős megvezetett társadalomtól kezdve a náci propaganda csábításán át a helyi őslakosok tárgyiasításáig bezárólag sok mindennek.
  • morden
    #5
    Nem a magvas filozófiai gondolatok csomagolásáról híres ez a film :D Én végig azon gondolkodtam, hogy A, miért nem atombombázzák szét a bolygót, B miért nem küldenek tankokat, amit a bogarak nem tudnak szétszedni, C miért nem robotokat küldenek oda :D
  • CLY
    #4
    Vajon mit nem értettek benne? :)
  • tomboy013
    #3
    A Csillagközi Invázió szerintem nagyon jó film volt, láttam vagy 20-szor. A folytatások mondjuk elég gagyira sikeredtek. Hát őszintén szólva a reboottól se várok sokat. Már most biztos vagyok benne hogy nem fogja ütni az eredeti film szinvonalát :) De ne legyen igazam.
  • kiralysanyi
    #2
    A csuda vinné el ezeket az idióta magyar címeket, már kezdtem örülni, hogy az Arrival kap rebootot...
  • mrzed001
    #1
    Igen csodálkoznék, ha csak megközelíteni képes lenne az eredeti művet.
    Az eredetiből nem egy mondat lett szállóige ...