8
  • Szartúriusz
    #8
    http://farm6.static.flickr.com/5214/5476174106_0f0a2fd408.jpg
  • Komolytalan
    #7
    Szerintem a Barnes & Noble féle Nook kb ugyanazt tudja, kb ugyanolyan olcsón, és mégse nagyon rúg labdába (a DRM miatt).
  • Komolytalan
    #6
    Valójában ez se igaz, mert ugye volt/van könyvtár is. A könyvtári kölcsönzési díj (ami esetleg lehet egy éves átalánydíj) a reális ára egy ebooknak. Aki szobadísznek veszi meg, az úgyis megveszi papír formátumban.
  • lammaer
    #5
    Az ebookokon hogy működik a DRM?

    Csak egyetlen készüléken működik az adott könyv?

    Amúgy sztem az amazon sikere az olvasó hardver árában keresendő - rohadtul lenyomták az ebook olvasó árát úgy hogy minőségben nem rosszabb mint a vetélytársak. És mivel a hardver meg az ő oldalukról teszi könnyűvé a vásárlást, így az emberek ott vásárolnak a konkurencia helyett.

    Szóval sztem nem a DRM hiánya tette őket nagyágyúvá az ebook piacon.
  • Szefmester
    #4
    A nyomtatott könyveknél a jogvédelem a könyvesbolt, az ára, és a másolással járó költségek voltak.. de ennyi. Ha megvetted akkor a tied volt. Bárkinek kölcsönadhattad, elajándékozhattad, jegyzetelhettél bele stb.
  • SzitaAti
    #3
    Mutasson már nekem valaki bármilyen védelmet egy nyomtatott könyvön?
    Akkor miről beszélünk? Jogvédelem? Volt eddig? Ja, törvényi. De ugyanúgy beszkennelhetted magadnak, igaz kicsit lassabb megoldás, az tény.
  • teddybear
    #2
    Hát, ha választhatok egy akármilyen védelemmel ellátott, és egy tiszta fájl között, habozás nélkül az utóbbit választom.
    A kiadók is elgondolkozhatnának a Sony pofára esésén... Kissé másként sült el a próbálkozásuk...
  • Szefmester
    #1
    Tipikusan amikor szigorúak akarnak lenni, de csak magukat szivatják és az olvasókat.