69
Osztályon belüli karácsonyi ajándékozásra ötletek?
  • olivaoil
    #1
    Osztályunkban lesz karácsonyi ajándékozás, a neveket kihúztuk véletlenszerűen.
    Akit én húztam, arról a következők tudhatók:
    - szeret kosárlabdázni
    - valószínüleg szereti az angolt
    - nem szereti a fizikát
    - az aktív kikapcsolódási formákat sokkal jobban szereti, mint a passzívakat (tehát pl. inkább macskázik, mint döglődik a TV előtt)

    Ajándékként a következő alternatívák merültek fel bennem vagy abban, aki(ke)t eddig meg tudtam kérdezni:
    - csuklószorító (rokonom szerint ez viszonlag elhasználódó használati tárgy, így szerinte egy ilyen jó és menő lenne)
    - elektronikus barkácskészítmény (rádió, mini-erősítő, kezdetleges USB) (< - angol könyv (ez most jutott eszembe, de nem biztos, hogy szereti az angolt, csak sejtem)

    Lényeges az osztályom szintjét (új vagyok ott) figyelembe véve értelmes ajándékot adnom. Tehát rajz, cukor, pláne cigi és alkohol nem jöhet igazán szóba.
    Ha olyan az ötlet hogy saját kézzel megcsinálható de használható, nincs ellene kifogásom, a saját készítésű dolgokat én is preferálom.

    Várnám az ötleteket! Előre is köszönöm!
  • datango
    #2
    vegyél neki egy doboz sört, azt mindenki szereti. Ha meg az általad kíhúzott egyén kis korú, akkor pedig majd megissza a szülő!
  • ScarY MAN
    #3
    péniszpumpa? havert egyszer ezzel lepték meg. abszolút év ajándéka volt. gondold meg.
  • Mighty
    #4
    NBA szezon bérlet? :)
  • Freeda Krueger
    #5
    Egy kezdő szintű makett?
    Ha szeret barkácsolni...
  • tigeroo
    #6
    én magamból kiindulva: csokinak örülnék.

    gimi 2.-ban kaptam osztálytársamtól egy "i love internet" számítógép alakú perselyt és faszomgecy... inkább vett volna az árából 3 snickerst vagy valami
  • Narxis
    #7
    Fizesd ki a számláit. Én annak örülnék. :D
  • Narxis
    #8
    Mármint ha a helyében lennék.. :D
  • Montanosz
    #9
    bár egy kicsit off de leirom én mit vettem a családnak:
    japán szilvabor,tokaji aszús fürdőolaj, különböző likőrrel töltött csokis praliné,petang, lego állatkert, könyv, erdeti olasz rugóskés, pár üveg cider (főleg magamnak DD), meg szarvasi eszpreszó kávégép (habosít meg minden kutyafülét tud)
  • Frosty01
    #10
    szerintem ő ilyen párszáz forintos "túlélőcsomagra" gondol.

    amugy tömd meg csokival, gyümölcsöt ne tegyél bele, ha csaj az illető dobjál bele valami ici-kicsi plüssöt, ha csávó akkor meg hegessz bele egy kotont, hidd el örülni fog, és kész.
  • Montanosz
    #11
    akkor ez a te oldalad))
    http://www.chocome.hu/index_.php

    amúgy ha valaki pénzes válogathat a bigyóshop bigyóiból vagy azolcsosag termékeiből (már 1700huftól vannak ledes órák meg digitális képkeretes kulcstartók meg bogár robotok)
  • Frosty01
    #12
    ja most így utólag elolvasva újra az üzidet akkor lehet mégsem ez az ideális :DD
  • petike2003
    #13
    fizesd ki egy havi törlesztőjét a fullextrás mercijére.
    Én ennek nagyon örülnék.
  • byzhouse
    #14
    Dear Bill Gates ...

    Vegyél neki 1 kosárlabdát!
  • ba32107
    #15
    Szerintem terjesszük ki a topik témáját általánosra, én nagyon is örülnék néhány tippnek, mert fingom sincs mit vegyek a családnak, hát még a barátnőmnek. Utóbbinak egy táskát akartam, de rohadtul nem merem megvenni egyedül, mert tuti elbaszom :D Valami egyéb ötlet?
  • bakkerman
    #16
    alkoholista család?

    csak vicceltem
  • passatgt
    #17
    nem kell venni semmit, az az ajándék hogy veled lehet
  • MerlinW
    #18
  • ba32107
    #19
    Ez tény, de attól még csak veszek neki valamit :D
  • MerlinW
    #20
    Fizetem én a törlesztőmet, az önrészt adja nekem valaki ajándékba:)
  • Lacee86
    #21
    Vmi vicces ajándékot is vehetsz neki, karácsonyi vásárban érdemes szétnézni. :)
  • Montanosz
    #22
    voltam,voltam ifjonti koromban.

    csak olvastam hogy a sör helyet nyugaton már mindenki cider-t iszik,mondom menőzök egyet...végül is 270 egy 3,3decis üveggel
    a szilvabor meg különlegesség

  • Aquir
    #23
    Ez nem almabor?
  • NessieGraf
    #24
    Annak gyengusz lenne, mint a tavaszi harmat.
  • Aquir
    #25
    Csak mert a cider hagyományosan azt jelenti :)
  • olivaoil
    #26
    Na jó : azt hiszem szépen kértem, hogy ne alkohol legyen, pláne nem mindenféle vulgáris hülye ötlet. _Tisztelet a kivételnek!_, merthogy azért kaptam néhány értelmesebb hozzászólást.
    (Azt hiszem ilyenkor lenne jogom rákattintani arra a piros mínusz jelre (mármint a vulgáris hülye ötleteknél))
    Itt osztályajándékozásról lenne szó, ahogy a címben is benne van, tehát nem lehet akármit, mint mondjuk egy havernak viccből.

    Ettől függetlenül a segítő szándékú hozzászólásokat tényleg köszönöm!

    Egyébként rájöttem, hogy mit tudnék adni neki karácsonyra : egy saját készítésű zenei albumot. Egypárat már úgy is csináltam, nem jelenthet nagy gondot egy újabb ha belehúzok.
    Amúgy már vagy 3-4 hónapja egy hangot sem ütöttem le, úgyhogy eléggé nagy a lemaradásom a szerzői ténykedésemet illetően. Legalább ennek az albumnak az összehozása jó lesz frissítésnek.
    Tegnap este fel is játszottam egy-két darabot... a harmadik körül már kicsit fáradtam, főleg hogy mozgalmas stílusról van szó, de számítógéppel majd úgy is valahogy elfedem a melléütéseket/dallamütközéseket/ritmuskieséseket. Meg tartalékban is van egy pár, úgyhogy az alap 5-6 szám már így is megvan.

    Ami még eszembe jutott, hogy talán jó lenne, ha a nyitó szám olyan lenne, ami egy kosárlabda-meccs hangfelvételének hangjaiból van összevágva, olyasmire gondoltam, mint amit pl. a Windows hangjaival többen is megcsináltak. Csak úgy viccnek gondoltam, hátha tetszene neki az ötlet.
    Csak ahhoz nem ártana valami jó minőségű mikrofonnal felvett kosárlabdajáték hangfelvétele (labdapattogások, palánk hangjai, a cipők hangjai, stb.) Ilyesmit nem tud esetleg valaki, hogy hol találhatok ilyen hangfelvételeket?
  • olivaoil
    #27
    Amúgy a chocome.hu oldal nyitóképén azoktól a szép piros lekvárdaraboktól mindjárt össze futott a nyál a számban. Jó kis oldal lehet!
  • tigeroo
    #28
    úgylátom nagyon tetszik neked ez az "osztálytárs", hogy ennyire be akarsz vágódni nála :D
  • olivaoil
    #29
    Nem, igazából különösebben nem, meg új vagyok az osztályban. De azért barátságos meg kedves. Igaz, kicsit Ő is tud lázadó lenni.
    A saját album amolyan univerzális ötletként jött, azzal úgy sincsenek komoly teendők, csak ott kell ülni a szinti meg a laptop felett, aztán lehetőleg igényes dolgokat csinálni. Meg amúgy is már csinálni kéne, tényleg az elmúlt hónapokban alig van 1-2 darabom.
    És így meg is úszom egy újraírható/írható CD árával. :)
  • Aquir
    #30
    Volt Nike reklámnak volt egyébként ilyen kosárlabda hangokból összevágott reklámja.
  • olivaoil
    #31
    Az jó, majd otthon meghallgatom. Most nincs nálam füllhallgató, de majd otthon...
  • V43 1105
    #32
    Könyv NBA-ról, vagy magáról a szélesebb értelemben vett kosárlabdáról ?
  • V43 1105
    #33
    LINKT
  • Aquir
    #34
  • olivaoil
    #35
    Áááá, a könyvet már azt hiszem hagyom... Maradok a csuklószorítónál és a lemeznél.
  • olivaoil
    #36
    Köszii! Mondjuk az ami szerintem nem tetszene egyeseknek benne (erről a videóról/hangmixról beszélve) hogy egyrészt rövidebb kellett volna legyen mondjuk 1 perc, vagy akár csak 45 sec., mert mivel hangmix, ezért nem lehet sokáig fenntartani a hallgató figyelmét még változtatásokkal sem nagyon ; másrészt pedig nem volt túl mozgalmas már úgy a 10-15 sec. után sem, nem volt eléggé variatív a ritmus, holott ez az egyik fő dolog, amivel a dallam (ami itt nem lehet) helyett lehet kombinálni.
    + én olyasmit szándékozok, mint a Soup&Skin malacröfögés hangmixében, hogy az eredeti nature hangfelvételt tartom a legelején mondjuk 10-15 sec.-ig, aztán hirtelen rá jön az, amit csinálok belőle.

    Most hétvégén igyekszem nekilátni a dolognak.

    Még egyszer köszi!
  • Aquir
    #37
    Az eredeti reklám ennél rövidebb. Ez a kiterjesztett változat.
  • Odacsap77
    #38
    Én ezeket vettem a családnak :

    Apu : LCD tv 75k médiába samsung
    Anyu : Ránctalanító krém 10k
    Hugom : Ruha 10k
    Nővér : Óra 25k

    ti mit, kinek,mennyiért? :D
  • SzirmosSzisza
    #39
    Vegyél neki bögrét.
  • hugopareiros
    #40
    az én apukám erősebb