24
  • Szemjuel
    #24
    nem a számítógép a hülye, hanem a felhasználó..

    ki az, aki a vindóztelepítés utáni első beállításokkor nem lövi ki egyből az automatikus frissítést? nekem ne szemetelje tele minden szarral a gépet..
  • nlght
    #23
    jah hogy arról már nem írnak a cikkben, hogy a microsoft szépen felfalta a novell elől a teret és végül az övé lett egy rakás szabadalom, amikor a novell feldobta a talpát, innentől már igazán képtelenség rájönni, hogy ki szponzorálta a cikket... éljen a marketing!
  • hurkaur
    #22
    ahahahahah
  • mousee
    #21
    Beállítás kérdése :) Ha 1 évig jó volt a linux, akkor javasolnék egy opensusét, vagy bármely más tetszőleges disztribet, akár egy debiant is.

    De amúgy ha jól tudom, a windózt be lehet úgy lőni, hogy ne frissítsen automatice, csak szóljon hogy hahó, van ápdét, leszedtem, katt ide, és felrakom.
  • sanyicks
    #20
    ott van a bejelentkező képernyőn a unity kikapcsolása, de nem gáz ;)
  • coolpet
    #19
    Nekem a windowsnal a frissitesekkel van ki a t@k@m. Nem vagyok a gepnel fel orat, tuti akkor szol hogy he frissitettem, inditsuk ujra. Most vagy 15 perc mulva automatan? Renderelek maxben, 3 ora a renderido, elmegyek kajazni, hallom csippan a gep, mondom fagyi, mivan? Boot utan a frendszer frissiteseket telepitett, es ujraindult... Niiiiiceeeee.

    Meloban ftp-n huzok at egy 4 gigas isot, mar csak 4 perc van hatra. kapcsolat megszakadt a tavoli kiszolgaloval, na elment a net vagy mi? 2 perc mulva ujra olnine, remote bekapcs, f@szom, megint restartolt update miatt... Persze az eddig letoltott file korrupt lett, kezdhettem elolrol... Ezt kb 4x szivtam meg amikor fontos dolgot csinaltam. Nalam a 24/7es uzem az alap, es neha csak ugyhagyom nyitva a weboldalakat, majd folytatom onnan, hat koszi nem, mert kenyszeritett bezarasnal nem menti el hol voltam. Ha ezt megcsinaljak vegre valahara, akkor majd adok a winnek egy 10/8ad, de igy 10/6.

    Linuxot is probaltam 1 evig elvoltam ubuntuval, de jott ez az unity tablagepes marhasag kezelo felulet,es visszaalltam teljesen winre. Szoval remelem egyre opensourcesabb lesz, es lehet majd bizonyos rendszerkomponensekhez is irogatni vezerloket, hogy okositsuk :)
  • sanyicks
    #18
    vindóz sok hülyeséget csinál, én múltkor azért fakadtam majdnem sírva, mert rájöttem hogy olyan hülye, hogy az energiatakarékosságból leállított (nem rendszer) vinyót közvetlenül a rendszer leállítás előtt elindítja, majd újra leállítja...
  • gombabácsi
    #17
    haha
    de minimum új hardvert talál :)
  • dyra
    #16
    Én meg nem értelek. Ezzel mit akartál mondani?
  • asgh
    #15
    Unixoknál meglepően sok rendszerösszetevő frissítését el lehet végezni újraindítás nélkül, ehhez képes a windows akkor is újra akar indulni, ha a pendrive-t átdugom egy másik USB csatlakozóba :)
  • finizlik
    #14
    Én értelek, de nem véletlenül linux a szervergépek többsége még az Ms-nél is.
  • dyra
    #13
    Össze rakok egy kodgeny házas tápos legolcsóbb PC-t dobok rá egy WIN7 -t kinevezem fájl szervernek de akár lehet webszerver is és nagyon jó eséllyel elmegy 452 napot de lehet többet is. Egyébként attól miért kell betojni, hogy ennyi napig nem indítod újra? Normális rendszernél min heti egy újraindítás ütemezve van pontosan a lehetséges programhibák elkerülése végett. Igaz ez Linux szerverekre is.
  • finizlik
    #12
    Amúgy aha biztosan ezért akarják azt a boot ökörséget is megcsinálni :)
  • Mardekár
    #11
    Csak most érkezett vissza a jövőből a G-800-as.
  • finizlik
    #10
    Ja nem semmik, nem tudom melyik szervergép képes futni 452 napot windows-al :)
  • mousee
    #9
    Meg lett jegyezve :) már vártam hogy beleköt valaki :D
  • csulok0000
    #8
    OpenSource != Linux ezt jegyezd meg!
    Mellesleg Windows Uptimeok se semmik. (:

  • sanyicks
    #7
    Csak látszatintézkedések lesznek, nem lesznek ezek annyira opensource támogatók mert bedőlnének. Mi lenne ha hirtelen bele lehetne látni a d3d-be és egy csapat 1 hónap alatt összehozna egy dx11 to opengl wrappert? Eltűnne a win előnye, bármilyen os-en futna rendesen wines játék :) Áh dehogy lesz ilyesmi. Max dokumentálnak dolgokat úgy mint az smb-t, hogy a lényeg hiányos/nem úgy van :)
  • mousee
    #6
    Felhasználóbarátság... ördög... nem látom a logikát :D

    Neked nem felelt, meg, és az átlagnak nem felelt meg. De ettől függetlenül már sokan használták, még desktop szinten is. Az MS akkori antimarketingje akkor is görénység volt, bárki bármit mond, ennek függvényében nagyon vicces ez a hír. Én már csak a 2015-ös MS: Mi vagyunk az opensource legnagyobb támogatói!; esetleg 2017 körül jön majd a "mi vagyunk az openszórsz" :)

    Amúgy az valóban ördög, mert mindenhol ott van. Telefonon, hálózati eszközön, szerverek nem elhanyagolható százalékán, multimédia boxokban, autókban, egyedül desktopon araszol, de ott is terjed, bár valóban nem fénysebességgel.

    És tényleg... ő maga az ördög, hisz az ördög sosem alszik... linux szerók pedig elég izmos uptime-okkal bírnak :)
  • torreadorz
    #5
    "Múlt:
    Az openszórsz maga az ördög!"

    Az is volt sokáig. 10 évvel ezelőtt hol volt még pl. felhasználóbarátság az opensource termékeknél? 2001-ben még az ubuntu sem létezett, miközben a microsoft épp kijött az xp-vel.
    Emlékszem akkor próbálkoztam felrakni egy gépre debian-t, nem ismerte a wifi kártyát, nem ismerte a nyomtatót, nem volt driver még csak forrásban sem stb stb. Azért mára nagyot változott a helyzet, ehhez alkalmazkodik az MS is.
  • mousee
    #4
    Rendben, sok idő telt el, de ettől függetlenül nagyon mókás, hogy amit anno viccből mondogattunk, az megvalósulni látszik.
  • Cat #3
    És ezzel mi a baj? Amit nem tudsz megakadályozni, annak állj az élére. Másrészt az eltelt évek (pontosabban évtized) alatt jelentősen változott a helyzet.
  • mousee
    #2
    Hogy is volt eredetileg?
    Múlt:
    Az openszórsz maga az ördög!
    Linux is a cancer!
    jelen:
    Open source is our friend!
    jövő?
    We are the opensource!