9
  • Shiny Copperpot
    #9
    +1
  • Zoli007
    #8
    És miért fáj? Mert az már nem egyértelmű.
  • Narxis
    #7
  • qetuol
    #6
    jól beszélsz
  • MacropusRufus
    #5
    alap igazság: a madarak tudnak repűlni. Ez tény. De a miértre jó sokáig kellett várni. Viszont megismertük a repülés fizikáját és most már mi is képesek vagyunk repülő eszközöket készíteni. Pedig alap igazság volt amit kutattak. :)

    Az, hogy tudom, pihentető alvás volt ok. De a tudományt az érdekli, hogy ilyenkor mi játszódik le az agyban. Marinénit meg az, hogy kipihenve ébredt.
    Marinéni meglátásából nem lesz tudományos érteklezlet aminek esetleg a következménye egy új v. jobb gyógyszer, míg ennek a kutatásnak ez lesz az eredménye. Egyébként szerintem ez is eléggé ismeretlen, mert eddíg senkinek nem volt foggalma róla, hogy mi is zajlik alvás közben az agyban. Ez a kutatás nagymértékben fog segíteni a rosszalvóknak sztem. Egyébként ez is eléggé ismeretlen víz.

  • mad mind
    #4
    Csak éppen ezen túl sok vizsgálat nem volt szükséges. Ez olyan mintha valaki kijelentené, hogy megfejtette, ha beütöd a lábujjad, akkor az kurvára fáj, de ha nem ütöd be akkor nem fáj.
    Alapigazságokat kutatni kényelmes meló, mert nem nagyon lehet ismeretlen vizekre tévedni, ahol esetleg gondolkodni is kell.
  • Tomalak
    #3
    Bazzmeg, erre tök magamtól is rájöttem.
  • 4DSee
    #2
    A tudomány számára nem felfedezés egy állítás. Az a felfedezés ha valamit meg tud magyarázni, így egy rég ismert állítást ha végre meg tudunk magyarázni az is lehet komoly felfedezés, és ami fontosabb hogy erre aztán lehet építeni és tovább haladni.
  • gforce9
    #1
    "Tudjuk, hogy a REM alvás alatt erős csökkenés következik be a stresszhez köthető norepinefrin szintekben"
    Annó ezt úgy mondták: "pihentető alvás", nem? :)

    "Újra feldolgozva a korábbi érzelmi élményeket ebben az idegi vegyületektől mentes közegben a REM alvás során, következő nap úgy ébredünk fel, hogy az élmények érzelmi ereje lecsillapodott. Jobban viszonyulunk hozzájuk, úgy érezzük, hogy képesek vagyunk feldolgozni"
    Ezt pedig úgy mondták, hogy: "Aludtam rá egyet" :)

    Csak nekem nem tűnik korszakalkotó felfedezésnek? Vagy lehet csak a cikk nem elég részletes?