21
  • mester1987
    #21
    sajna a Modern Warfare 1-2-t ne mtudja az új felűlmúlni, de voks rá :)
  • Loverman
    #20
    persze a portal utolsó videójából kiderül hogy volt torta...
  • Ender Wiggin #19
    sajnos ezt a belső nézetes kivégzés dolgot azóta az MW és a BF3 is túlhasználta. Már a tököm ki volt, mikor a 6. karaktert is kinyírták...hihetetlen, hogy milyen fantáziátlan szart felvesztek a listára.
  • crackyS
    #18
    akkor inkább prince of persia, warrior within.
    ott a végén kiderül, hogy akit ellenségnek hittél, valójában te vagy, csak a jövőből tértél vissza, és saját magadat mented meg.
  • taj
    #17
    Nekem kb. 4 ilyen élményem volt játékos éveim alatt, és bizony a Half-Life egyértelműen köztük van, mert a wolfenstein, blood, doom, duke, quake, hexen és hasonlók se nem ágaztak el sztoriban, se azzal nem volt gond, hogy a végén egyértelműen győztesnek kiáltsd ki magad, és úgymond minden kiderült. A Half-Life mindenben újat hozott az fps-ek között, és úgymond hiába harcoltál, mert a végén betörtek/meghaltál, és akármelyik befejezést választottad, nem tudtál meg többet az aktatáskás fazonról, aki végig kavart. Ez akkoriban, amikor a játékok tök egyszerűek voltak, nulla sztori volt, csak lőni kellett, igenis wtf érzést váltott ki az emberből.

    Diablo: amikor megölöd Diablot, levágod róla a rubint, Diablo teste normális emberré válik egy lyukkal a homlokán, nézegeted a rubint, majd késztetést érzel, és a homlokodba szúrod, ordítás, vörös fény izzik a sötétség mélyén...(Azaz itt is hiába küzdöttel a gonosz ellen, te magad válsz a Lord of Terrorrá.)

    Tomb raider II: legyőzöd a főellenséget, jön egy otthoni átvezető videó, ahol már csak hálóköntösben ücsörögsz fegyver nélkül, várod a befejezést, majd egyszer csak fékcsikorgást hallasz, és azt látod, hogy behajt néhány autó az udvarodra, fegyveresek ugranak ki a kocsikból, és még otthon is meg kell védened magad, amikor már azt hitted, hogy mindent győztél.

    A negyedik a Max Payne 2 során volt talán (ha nem az első rész volt), a történések egy része mindig egy noir képregényből derült ki, és volt valami kavarás, hogy elárult egy nő, lelőttek, őt is lelőtték, a karjaimban halt meg, de egyszer végigszenvedtem a legnehezebb fokozaton, és legnagyobb meglepetésemre a csaj így túlélte, és happy end lett.

    Bizonyára lehet még csűrni csavarni a dolgokat mai játékokban is, de már korábban lelőttek minden poént, ezek a dolgok csak egyszer ütnek be igazán, amikor sokadszorra is wtf érzést akarnak kiváltani az emberből, azt már nehéz elérni könyvben, filmben, játékban egyaránt. Persze ízlések és pofonok, de szerintem egy-két régi játék is elfért volna a listán, ha már játéktörténelemről van szó. Egyébként jó ötlet volt ilyen cikket írni, a tetrises poénkodást pedig még mókásnak is vehetném, de nem vágom, hogy a call of dutyban meghalás mivel csavarosabb a half life-ban meghalásnál, amikor a HL 9 évvel korábban elsütötte ugyanezt, vagy a prince of persiás "mégis elpusztítom a világot, amiért harcoltam" csattanóját a diablo 10 évvel előzte meg :-p
  • RoyalPredator
    #16
    MADAFAKIN TETRIS!!! <3

    Nagyon durva volt, amikor hirtelen két pálcika rohanta meg a csatamezőt!! O.o
  • Seth
    #15
    Azoknak soha nem volt vége, valószínűleg kiakad és kezdi nulláról.
    De pl a NES "eredeti" különféle figurákat mutatott, a pontszámtól függően
  • jackoneill90
    #14
    Nem arra gondolhat, hogy vajon mi van a játék végén? Én például nem emlékszem mi történik ha eléred a maximumot. Vagy mégis? Egy nagy csavarral az összes pontom elvesződik és kezdi nulláról a számolást. A kézbe vehető elemes tetrisr gondolok.
  • Seth
    #13
    Ó igen, a Tetris.Mai napig emlékszem mekkora megdöbbenést keltett, mikor egyszerre eltűnt 4 sor. Baromi nagy csavar volt
  • dzsagon
    #12
    és hol marad a tetris?
  • Zero 7th
    #11
    System Shock Lite. Egy sorozatból egy rész elég egy listába.
  • Zero 7th
    #10
    Na igen, minden idők legjobb főellensége. Volt némi előjele, hogy SHODAN kavarja a szart, engem anno konkrétan kirázott a hideg, amikor az egyik logban a Tau Cetiről fogott üzenetben meghallottam azt az elektronikus háttérzajt...
  • bolton
    #9
    De hol marad a Bioshock???
  • Macccy
    #8
    Ahha. Az lesz az, mert az asszony nelkul a szerszam sem mukodik rendesen! :)
  • RoyalPredator
    #7
    "Ez pedig az a perc, amikor kiderül, hogy az elveszett feleségünk, akit egész úton kerestünk végig a bionikus karunkban volt."

    Akkor a matyizás is szex neki?
  • Seth
    #6
    A HL1 vége minden volt csak csavaros nem. Itt most olyanokról van szó amiután WTF képet vág az ember,és ebbe a TOP tizenakárhányba as HL1 biza nem került bele
  • Svlad Cjelli
    #5
    Shadow of the colossus : 16. Nem 6.
  • taj
    #4
    A Half-Life a listára sem került, pedig ezek a játékok még papíron sem léteztek, amikor nem csak az egész játékmenettel csináltak forradalmat, hanem a befejezés is csavaros volt.

    Rosszul sikerült kísérlet > túlélés a szörnyek ellen > a pénzéhes vállalat részéről a lehetőség meglátása a rosszul sikerült kísérletben, a túl sokat látott tudósok megölése miatt túlélés az emberekkel szemben > a saját érdekünkben és bár ekkor még nem tudjuk, de a cég érdekében az idegenek legyőzése > megköszönik, hogy segítettünk leigázni az űrlényeket, majd jön a rejtélyes aktatáskás fickó ajánlata: vagy nekik dolgozunk ezentúl, vagy fegyvertelenül egy olyan csatába kerülünk, ahol nincs esélyünk túlélni > itt elágazik a sztori: 1. elfogadjuk az ajánlatot, az aktánkba az kerül, hogy felbéreltek minket 2. odakerülünk egy űrben lebegő szigetre több száz nagyon kemény szörny közé, a kép elsötétül, majd annyit látunk, hogy az aktánkat lezárják, és "post mortem:" megjegyzésként odaírják, hogy visszautasítottuk az állásajánlatot
  • weskerrebort
    #3
    Azért kiállnék a BionicCommando mellett... alle zusammen bejött, mert hát bionikus karral zúzni eszméletlen... ráadásul látványos játék még ma is, jók a Boss fight ok... rengeteg hibája van de nekem jó emlék maradt...
    Most szereztem meg a ICO Collectiont.. anno nem vittem végig, félbemaradt a Shadow of the Colossus... most jól megspoilereztem magam :P
  • kissssss
    #2
    Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?

    követeljük a harmadik részt!!!!
  • amitakartok
    #1
    "Ez a szöveg (The Cake is a Lie) azóta a széria vezető mondata is lett egyben."

    Ja persze... olyannyira, hogy már maguk a készítők is üvöltöznek, hogy kurvára elegük van a tortaviccekből.