56
Svéd extrém/progresszív/math metál
  • Vadnokedli
    #56
    Detto, már csak ennyit tudok én is írni. Visszalépés.
  • Dancingebola
    #55
    Határozott visszalépés az ObZenhez képest.Elfáradtak szerintem.Próbálom megszeretni,vagy legalább egy kicsit élvezni,de nem tudom.Mindössze egy szám tetszik,de az is megkopik mire befejeződik.Mikor először meghallgattam egyszerűen elindult,ment,eltűnt.Azóta sem nagyon vettem elő,mert az első benyomás nagyjából a nullával volt egyenlő.
  • PetruZ
    #54
    Egyetértek.
    Elsőre is meglepődtem, mennyire erőltetett sok helyen és ezt sokadjára is érzem, nem igazán tudom megszokni. Korábban a tőlük megszokott feszesség sokkal szabadabban, erőlködés nélkül és fantáziadúsabban működött, de ennél valahogy nem működik jól a "matek".
  • Pretorian
    #53
    Nah, akkor az új lemezről pár szó, így fél év távlatából: számomra csalódás, az Obzenhez képest mindenképpen visszalépés. Ezért is nem foglamaztam meg ilyen sokáig itt a véleményemet, mert egyszerűen sajnáltam rá az időt.
    Mivel egy extrém/prog metál zenekarról van szó, ezért az innováción áll vagy bukik minden. Az itt nincsen, sőt.
    Itt visszalépésről van szó.
    Kicsit olyan, mintha utolérte volna őket a kor, és kezdenének elfáradni.
    Ezzel az a legnagyobb baj, hogy ezt ők maguk valószínűleg nem veszik észre.

    Majd kicsit bővebben kifejtem, hogy miért érzek úgy a lemez kapcsán, ahogy. Kíváncsi vagyok, ki mit gondol a cuccról.
  • Vadnokedli
    #52
    Spoilerbe kellett volna tennem. Szorri
  • Vadnokedli
    #51
    Itt is van, csak törölni fogják szerintem mert Meshuggah benne van a nevében.
  • Vadnokedli
    #50
    Kapsz akkor linket. Deluxe edition jó lesz, V0 minőség.
  • Pretorian
    #49
    Még nem hallottam, de megöl a kíváncsiság.
  • bakvarnyu
    #48
    Elég jól adják, amúgy ha Kanada akkor


    Meg persze Rush, Devin Townsend, Cryptopsy .
  • Vadnokedli
    #47
    Album valakit érdekel?
  • PetruZ
    #46
    Újabb KOLOSS szám:
  • Vadnokedli
    #45
    Hátha érdekel ez valakit; aki esetleg volt tavaly Hegyalján annak ismerős lehet. (Ha azelőtt nem ismerte.)
  • PetruZ
    #44
  • PetruZ
    #43
    Az album címe "KOLOSS" lesz. Megjelenés továbbra is márc. 27., de Európában már márc. 23-án kapható lesz.
  • Vadnokedli
    #42

    Nem találkoztam még egyel se; detto. De talán ebben, elemekben előfordul:
    Kivéve azt hogy a vokál enyhén más.

    3:10 re tekerd, szerintem. de csak ennyi. érdekességként. :D
  • msstz
    #41
    Próbáltam Meshuggah-hoz hasonló zenéket keresni és hallgatni, de nem ütötte meg egyik sem ezt a mércét. Valószínűleg azért nem, mert a többi zenekar a technikalitást a technikalitásért használja, mert divatos, elterjedt "kifejezésmód", amely korszerűnek tűnik. És aztán ráröfög vmi elhízott, tetovlt, piercinges huszonéves majom, vagy vmi eltévedt, hosszúhajú, komoly progmetálos figura.

    A Meshuggah-ban ezzel szemben a technikai tudást nem azért erőltetik, mert jó erőltetni, meg mert ez egy technikai zene és annak így kell hangoznia. Sokkal inkább az atmoszféra kedvéért, ami azonban szintén eltér a többi metálatmoszférától: egy korai Immortal egész más atmoszférával rendelkezik, de nem csak, hogy más, hanem egészen más típusú. A Meshuggah-ban egység, komponáltság, rend és ezért paradox módon nyugalom van -- ha a nagy képet nézzük. Szerintem az obZen üzenete nem csak az emberekre vonatkozik, hanem magára a zenekarra is, legalábbis a zen része.

    Nem találkoztam még ennél kiegyensúlyozottabb, mégis nagyon durva zenével, ami nem dallamokkal, riffekkel, tremolóval, meg blast beattel (a Combustion ezért szar szvsz) próbál kemény lenni, hanem kalkulált renddel. A szövegek meg nagyon jók metálzenekarhoz képest -- a Catch 33-n biztosan.

    Jelenleg ez az egyetlen metálzene, ami a gépemen van. Van még örmény duduk, a két Karl Sanders, meg az eggyel előbbi Ulver. Nagyjából ugyanazt a nyugalmat képes árasztani ez a zene is, mégha ez hülyén hangzik is. Emiatt ézem azt, mikor hallgatom, hogy itt minden tökéletesen úgy történik, ahogyan kell neki: nincsenek extravagáns megőrülések csupán azért mert meg lehet őrülni, minden a maga determinált rendjében halad előre.
  • Vadnokedli
    #40
    Hajjaj!
  • Pretorian
    #39
    Jaja, várós! Jön még idén új Alice in Chains, Tool és Soundgarden lemez is, szóval komoly év lesz zeneileg.
  • PetruZ
    #38
    Most írták a Facebook-on, hogy az új Meshuggah album március 27-én jön. :)

    "After a long time of deep soul searching and intense wrecking of the psyches, the new album is finally done. Soon you will meet this colossus that will pulverize your being. Welcome to the other side on March 27."
  • Pretorian
    #37
    Igen én igazából arról beszélek, hogy van még vagy 100 másik ugyanilyen banda hasonló hangzással, számomra egyik olyan, mint a másik.
    Egyébként Facebookon a Ministry éppen az új single-jét promózta, én meg hallottam a dalt, és mivel régóta Ministry fan vagyok, leírtam a véleményem, hogy hát szerintem ez hurkalé. Erre kollektíve nekem ugrott a fél fanbase, de még a gitáros is feljött, meg az énekes felesége is lol.
    Elég régóta hallgatok Ministry-t, és kb. a 2003-as Animositisomina volt az utolsó komolyan vehető anyag tőlük, de tényleg. Tudom hogy ők az industrial keresztapjai, de már régóta csak árnyékai régi önmaguknak, aztán elég meredeken indultak el lefelé. Szerintem a Dark Side of the Spoon volt a csúcs, amikor a Mátrix soundtracken meghallottam a Bad Blood-ot, szaladtam is megvenni a lemezt. Aztán ugye 2003 végén kiszállt Paul Barker aki a zene nagyrészét írta, és kb. ennyi volt a Ministrynek.
    Na mindegy, a lényeg az hogy én vagyok a szar mert nem tetszik az a fos amit mostanában csinálnak.



  • Vadnokedli
    #36
    Igazából ezt akartam, csak már nem tudtam törölni. :)...

  • Vadnokedli
    #35
    Ez?
  • Vadnokedli
    #34
    Pedig nem ugyanolyan, de nekem se ez a favorizált műfajom. Hanem;
  • Pretorian
    #33
    Pont az az egyik bajom az egész műfajjal, hogy ha túl is lépek azon, hogy összességében közel nem olyan technikás mint az általam favorizált műfajok, és mondjuk úgy állok neki, hogy "ok, ez nem csak agyatlan üvöltözés", akkor is eljutok oda, hogy egyik death/grind banda kb. ugyanolyan, mint a másik.
  • Vadnokedli
    #32
    Akkor nálad az Aborted se jön át mi? :D
  • Pretorian
    #31
    *És csak agyatlan üvöltözésnek, hangszernyúzásnak hat az egész, magyarul hiányoznak a jól megírt dalok a "műfaji kötöttségek" miatt
  • Pretorian
    #30

    Nem igazán. Kb. 10 éve jól elvoltam a Kataklysm "Temple of Knowledge" c. albumával, az a valaha készült legbrutálisabb death anyag szvsz, a legdurvább blastbeateket nyomják, de közben azért elég dallamosak is. De már rég nem hallgatok ilyesmit, és akkoriban sem tudtam komolyan venni a műfajt. Szeretem a skilles zenét, de ez a nyers death/grind általában a ritmusszekcióra épül, ami mondjuk egy Meshuggah esetében tökjól működik, viszont ebben a műfajban elveszik a dalok textúrája, és egy idő után vagy csak a dobot figyeled, vagy csak a gitárt, ha pedig mindent egyszerre, akkor valahogy nem jön át (nekem legalábbis).
  • Vadnokedli
    #29
    Ti szeretitek az ilyet?

  • Vadnokedli
    #28
    Hegyalján zsír volt, amennyit voltam rajta. Új album is olyan mint az ezelőttiek, számomra 100%.
  • Pretorian
    #27
    Egy kis Mastodon:

  • Pretorian
    #26
    Nah, szóval ettől:

  • Pretorian
    #25
    Majd ettől feléled mindenki:

    http://www.youtube.com/watch?v=HIdjLw-7Xa0

    Ez meg backtrack a Bleed-hez ha valaki neki merne állni:



  • bakvarnyu
    #24
    Várható volt hogy ez lesz a forum sorsa
  • Vadnokedli
    #23
    MEGVAGYTOK HALVA!
  • Vadnokedli
    #22
    Ja-ja.. Amentán is ott voltam, Belphegort kihagytam, de direkt időre mentem volna vissza, Amentára.. erre már rég játszottak.. :/
    Amúgy szerintem is nagyon ratyik voltak ezek a teknős elektronikus sátorok ..
  • bakvarnyu
    #21
    De jó vagy , ott voltál a Hour of penance-n!! Egy szégyen volt, hogy
    néztük vagy 40-en miközbe a ratyi techno sátorba meg ott ugráltak több ezren!Minősiti azt a fesztivált meg a magyar izlést :( Előtte az Amenta is odatett meg a Belphegor is. Hour of penance az egyik legjobb death metal banda ma szerintem, mindegyik lemezük odabasz.
  • Vadnokedli
    #20
    A következő videókat csak úgy linkelem, hogy szereti e valaki vagy valami, hogy pontosítsam a 'hovatartozást'.

    Ki ne ismerné.


    Hegyalja legjobbja volt szerintem, még Slayernél is jobb volt, meg Mastodonnál.(Ajánlott meghallgatni.)


    Ezeket csak úgy linkeltem nem akarok én itt téríteni.
  • Vadnokedli
    #19
    Ez amúgy így van, mindenki az unalmas "deatcore" metalcore szarságot tolják, de tényleg csak egymást húzzák le.
    Én amúgy mindig is az agyontechnikázott matekos progresszív metált kedvelte, vagy 1 a lényeg legyen benne kurvajó szóló. ezt a másik kommentre.
  • bakvarnyu
    #18
    Most azért a Thy Catafalque -nak sikerült egy Season of mist szerződés pedig a Tamás nem egy olyan nyomulós fajta, ő csak gyártja a jó lemezeket..Egyébként tényleg a széthúzás megy, meg kell nézni egy cseh szintér mennyivel egészségesebb. Koncertekre is alig járnak nálunk vidéken, inkább elkölti sörre azt az 1000 Ft-ot..Pedig sokan vannak akik megérdemelnék a támogatást itthon, Korog, Age of agony, Malediction, stb a sor igen hosszú. Furcsa, ebben az országban valahogy semmi nem akar klaffolni.
  • Pretorian
    #17
    Meshu féle műfajt nem sokan merik bevállalni itthon, haverom (gitár) évekig keresett hozzá dobost/basszert, de sehol senki.
    De amúgy is kb. zéró az összetartás a hazai metálbandák között, mindenki a másikon átlépve akar előrejutni, csak azt nem veszik észre, hogy kurvára egy helyben toporognak. Komoly prog banda meg nem igazán van itthon, de ha lenne, leszerződne valamelyik német vagy francia kiadóhoz, azok meg tolatnák velük az Anti Fingnesszt. Mondjuk amíg ilyen Tóth Gergők meg Szaszák alkotják a hazai metálélet magját, addig marad a fingnessz minden fronton.