97
  • Artyy
    #57
    Hülyeségeket beszélsz mert ha valaki SMS-ezik vagy a telefonjával babrál attól nem mindjárt elkobozzák. kidobják meg átnézik a telóját, hanem megkérik, hogy kapcsolja ki a telefont. Nem barbárok azok ahogy te írod.
  • Artyy
    #56
    Először is a közlemény nem tér ki arra, hogy fel alá fognak járkálni a moziba, de arra se, hogy ülnek-e majd a "mozi ellenőrök". Meg hát hátul ülve vagy állva belátják éjjellátó szemüveggel, hogy ki mit csinál. Azt meg észre se veszi senki. És hidd, el a szervezetnek megvannak a jogai az akcióhoz, hogy szabálysértő embereket kirakjanak a moziból, mint pl egy discoból is kidobhatnak, ha nem tartod be a szabályokat. Vagy az ellenőr leküldhet a buszról, ha nincs jegyed. Nem kell mindjárt töröltetni a mobilból a felvételt vagy elvenni elég, ha kiküldik, már akkor meghiúsult a film teljes felvétele és wareznak már nem jó. És az egész arra jó, hogy nagy visszhangot kavarjon, hogy igen is le lehet bukni és lehet félni a warezoloknak és az akció után 2x is meggondolják a mozis felvételt, mert börtönbe mehetnek és annyit meg szerintem nem ér az egész. A mozizás élményt meg nem ronthatja, mert moziba mindig fognak menni az emberek és az akció meg csak 4 hét lesz nem állandó.
  • aaaaa
    #55
    Ez tényleg érdekes eset. Ha a mobilos csak brahiból úgy tesz, mint ha felvenné de nem tesz semmit, és elkoboznák a telefonját, még ő kérhet kártérítést. Más kérdés, hogy milyen joga van egy ilyen személynek más tulajdonát lefoglalni. Az, hogy úgy látta, hogy kamerázik, közben a tulaj azt nyilatkozza, hogy csak SMS-t olvasott, és nincs felvétel a telefonon elég érdekes lesz bármit is bizonyítani. Megnézném hogy veszik el egy 120 kilós kigyúrt tagtól a telefonját ! :) Ott fognak dulakodni vele előadás közben ? Vagy maszkos kommandósok őrzik majd a termet, hogy bármikor lecsaphassanak a mobillal kamerázó terrorista kalózokra ?
    Az meg a legérdekesebb, hogy ki az az idióta, aki ha látja a figyelőket elkezd kamerázni.
  • Thrawn
    #54
    Biztos ez is része a kormány közmunkaprogramjának. Abba minden f..ság belefér, ezenkívül pompásan illik a kormányzati intézkedések khmmm.... logikájához.
  • Julius Caesar
    #53
    Poén volt, ennyire ne nézd őket hülyének, mert nem azok.
  • lordsithlord
    #52
    Ekkora öngólt ritkán lőtt még jogvédő szervezet :D

    Ha ugyanis valamelyik "kedves" őrzőjük elkap valakit, tessék mondani, mit tehet? Az eszközt el nem kobozhatja, mivel nincs hozzá joga, tehát a készítő szabadon törölheti a felvételt. Ha valakit kiraknak a moziból, az illető a helyszínre rendőrt hívhat és egyből tehet feljelentés az örök ellen. Az a legkevesebb, hogy ilyen esetben a delikvens visszakövetelheti a mozijegy árát (ehhez kell a rendőri segédlet).

    Ritka nagy hülyeség és ha tényleg fel-alá fognak "járőrözni" a "lovagjaik", akkor csak annyit érhetnek el vele, hogy még kevesebben fognak moziba járni, hiszen minek, ha azért az 1800-2000 forintért még nyugodtan sem lehet megnézni egy filmet...

    ProArt, gratulálok :D
  • floatr
    #51
    Max havonta egyszer jutok el moziba. Ha időm lenne mennék többet is, de ez a nyomorult hajcihő egyre inkább csak elveszi a kedvem az egésztől. Ebben az életben ha két mozis (kép v hang) filmet láttam, de semmi gerjedelmem rá h ilyeneket nézzek, de .sszák meg, én tuti nem fogok ebben az időszakban moziba menni, ha ilyen metróellenőr típusú fazonok fogják azt nézni, hogy én micsinálok közben, meg testüreg motozásokat tartanak befelé menet stb... Sőt az lenne a legtalálóbb, ha bojkottálnák a mozibajárók ezt az egész marhaságot, és addig inkább nem menne senki, aztán utána nyilatkozhatnának h "mekkora siker volt", amikor sikeresen lábon lőtték magukat.
  • TreDoR
    #50
    Zárják be a picsába az osszes mozit Magyarországon, meg van oldva az egész... (nem mintha túl sok olyan camos videósáv lenne a neten amit magyar moziban vettek fel...)
  • Baliquez
    #49
    " ma már akár egy mobiltelefonnal is készíthető kiváló minőségű felvétel"
    ORLY? Egyet mutassatok, nem magas léc, legyen mondjuk AV 7/10, ami középsz4r-kategória. Az sincs? Gondoltam.

    Moziba, pláne premierre nem járok a csámcsogók, a vihogók, a fél órás reklám miatt, meg azért sem mert nem lehet nyomni egy pause-t ha elfogy a sör/chips közben. Jobb 3D filmekre még csak-csak, de azt is hétvégi matinén, kora délután. Arról meg nem írtam alá szerződést a mozijegy átvételével hogy filmnézés közben bárki éjjellátóval nézegethet, ebből adódóan személyi jogaim csorbítása miatt perelnék, és meg is nyerném simán.
  • winnie
    #48
    senkit nem érdekelnek a számítógépek. nem a letöltőket zaklatják, nem őket akarják elkapni.
  • Reparamorf
    #47
    Meg kellene nézni ezeknek a "lovagoknak" a számítógépét.
    Vajon náluk minden rendben van?
    -Hogy nálunk mindenre van jelentkező, undorító.
  • LaMeRick
    #46
    Hehe, a Másnaposok 2-t megnéztem én is kamerás verzióban, de azt is csak a hype miatt, mert amúgy nem érte meg. De ezen kívül nem is tudom mikor néztem kamerás verziót... Kicsit olyan pattanásos csóró hülyegyerek feelingje van számomra, annyira igénytelen az egész.
  • lacyb
    #45
    Milyen lehet az a komoly cucc, ami nem üti agyon a mozi amúgy gyenge minőségét.
    Az egyetlen ami a mozi mellett szólhatna, az a nagy kép, de relatíve a méretarány hozható.
    Én a 260 cm széles képmérettel, és a 4,5 méteres nézési távolsággal kb egy átlag mozi középső részének a méretarányát hozom, tehát a nézési szög kb akkora.
    A hang meg már régen hozza sőt meg is előzi a mozis hangot, az utolsó emlékeim a moziban a hangról az, hogy üvölt, néha torz és alig érteni, és volt, hogy a sok pont 1 helyett szinte mono volt minden a centerből szólt.
    Ha valakinek az hiányzik.. ám legyen :)
    Amúgy meg én nem vagyok türelmetlen és szépen kivárom, hogy elérhető legyen a film a mozibemutatás után, és akkor jól megnézem. Nem fogok emiatt moziba menni.
  • lacyb
    #44
    Bocsánat gosub-nak szólt csak rossz helyre kattintottam, hiába még korán van...
  • lacyb
    #43
    Milyen monitor az az ips???
    Szgéphez való?
    meg 2 rendes hangszóró?
    Hát nekem más elképzelésem van az otthoni mozizásról.
    Leginkább emiatt nem is voltam már moziban vagy 7 éve.
    Mióta itthon jobb a kép és hang mint egy valódi moziban, de nem zavarnak a nézők, nincs büdös parfüm, nincs zacskó zörgetés, okos megmondó, filmbuzi aki már épp 3x nézi, és előre mondja hogy mi fog lenni.
    JA és a kép 260cm széles nálam, a hang 5.1 (elég az főleg ha jól szól)
  • Vidra52
    #42
    Azért arra kíváncsi lennék, hogy az évi sok milliárdos jogdíj befizetéseknek miért csak a töredéke jut el a szerzőkhöz és az előadókhoz? A proartnál mikor várható teljes jogi és pénzügyi ellenőrzés/vizsgálat a pénzek elosztásának módjáról? Érdekelne, hogy miért fizetek hozzájárulást nekik az microSDRAM, a pendrive-om és az általam felhasznált CD-DVD lemezek után amikor azokra sosem kerülnek jogvédett adatok ill. csak a saját szellemi termékeim kerülnek rá, de akkor miért is fizetek? Más! A moziban ha neki áll egy ilyen fityfirity ellenőrizni és megzavarja az előadást, akkor jó esélye lesz a verésre és a nézők joggal fogják vissza követelni a jegy árát ami ugye bevétel kiesést jelent. Így is elég alacsony a mozi látogatók száma és ezzel még csökkenni fog. Mindenki megvárja a magyar DVD megjelenést és aki nagyon megakarja nézni az otthon az majd leszedi külföldi tárhelyről ahol sem a proartnak, sem a magyar rendőrségnek nincs hatásköre!
  • NovaTerra
    #41
    A lényeg, hogy ingyen beülhetnek filmet nézni. Majd szépen váltják egymást. Szóval mozizhatnak és még nekik fizetnek majd. Zseniális ötlet.
    Aki pedig megelégszik egy kamerával felvett mozis verzióval, amit torrentre leszed, az kétlem, hogy egyébként anélkül elmenne a moziba és fizetne érte.
  • Kindred Blades
    #40
    Járőrökkel figyeltetni?
    Vagy önkéntes járőrökkel figyeltetni?
    Mert az előzőhöz nincs joguk, nem tartozik fennhatóságuk alá a rendrőség állománya.
    Az utóbbi esetben meg a megfigyelőnek nincs joga, hogy az esetleges szóbeli figyelmeztetésen kívül bármily módon akadályozza a polgárt.

    A ProArt-nál egyébként időszerű lenne egy ellenőrzés az adóhatósgág részéről. Másnapra nem lenne ProArt.
  • Csaba42
    #39
    A videóról: mi ez a f*szság? Pár warezoló ember ellen egy-két tucat kommandós?! A kövi SWAT játékban lesz is ilyen pálya, esetleg CS:GO mod?
  • Csaba42
    #38
    Hát akkor nem fogok moziba járni, nincs szükségem arra, hogy a film előtt alaposan s*ggbekúrjanak, hogy kiderítsék, nincs-e bennem egy full hd-s kamera elrejtve. :\
  • Rotyoka
    #37
    Mellesleg mivan ha én elküldöm az éjjellátós faszt a kurva annyába? Mit tesz? Rámküldi a ProArt ot?
  • Rotyoka
    #36
    Magyarország FAIL.

    Előkapom a mobilom odajön hozzám 5 kommandós :D
  • narumon
    #35
    Meg eddig egyetlen normális 3D film volt; Avatar. A többinél egy vicc az egész. Karib tenger 4-nél kifejezetten idegesített, le is vettem a szemüveget jó párszor.
  • narumon
    #34
    Hát nekem "komoly" cuccom van otthon, de amelyik film érdekel azt megnézem moziban. Eddig még nem volt minőségi gondom vele, akármelyikben voltam is. (mondjuk általában nem is a sufnituning filmeket nézem moziban)
  • FoodLFG
    #33
    3Ds filmekre kell csak menni, azokat digitálisan terjesztik.
    + ott a warez sem játszik, szemüveg nélkül szar a képe.

    Mondjuk a 3Dvel meg az a baj, hogy a gagyik a szemüvegek, amiket adnak. Szemüveggel pedig a film képe sötét. Kicsi a kontraszt.
  • tomcsa4
    #32
    Ember, olvasd már el újra. Nem az a lényeg, ohgy miből lehet DVD-s verziót csinálni, hanem hogy a gyári DVD-s verziót szeretik jobban a letöltők. Bármiből lehet DVD-s verziót csinálni (még képekből is).

    Öregem, ezt a kurva mondatot nem tudod értelmezni?
  • Gordon88
    #31
    Evvel csak azt érik el, hogy nem megyünk moziba. Vagy megszoksz vagy megszöksz. ENNYI...
  • Gordon88
    #30
    Menjenek a francba! Ez ilyen xarlovagok otthon a nőjüket kukkólgassák!
    Van elég nyereségük így is a Filmeseknek.. Nem értem, hogy aki Moziba jár miért akarják már azt is csesztetni. Mi lesz így a világból? Pffffffff
  • sempron07
    #29
    gosub: elnézésedet kérem - csak a hangra értettem a jó minőséget.
    Ugyanezekben a mozikban nekem nem szokott bajom lenni a hanggal.
    (Bár a kisebb termekben tény, hogy jobban szól, de szerintem ez érthető :) )
    A képpel teljesen egyet értek, alacsony fényerővel is játsszák a filmeket.
  • socheater
    #28
    Mellesleg tényleg az van, amit már lejjebb írtak többen is.
    Befizetek egy mozira, és életlen, villódzó kép fogad. Ez átverés...
  • socheater
    #27
    Fegyveres őrök lesznek ezek?!

    Bocsi mindenkitől, de csak ennyire tudom komolyan venni ezeket a nagyon idiótákat... Mindig ki kell találniuk valamit. Nem lehet hogy a jogvédők és a warezosok egy és ugyanaz a társaság? :D
  • jeti00
    #26
    ha elsétál előttünk panasz a mozinál, hogy adják vissza a jegyárat. Am remélem fizetnek a jegyért ...
  • aaaaa
    #25
    Moziba járni nem kötelező. Ha alapvetően bűnözőként kezelik a becsületesen fizető nézőket is, eldönthetem, hogy akarok-e egyáltalán moziba járni. Ennek azon kívül, hogy semmi értelme, csak tovább csökkenti a mozizók számát. Hány mobilos teljes hosszúságú magyar szinkronos film van a neten ami használható valamire, vagy élvezhető, és egy zsúfolt moziteremben vettek fel ? Kb egy sem. Gyilkosok kézre kerítésére nincs ilyen razzia. Az éjjellátókat inkább az éjszaka dolgozó termény, vagy fatolvajok megfékezésére, vagy az éjjel járkáló betörők elkapására kellene használni, nem ilyen értelmetlen baromságokra.
  • gosub
    #24
    sempron07: három moziban voltam, corvin allé, westend. mindnél ugyan azt tapasztaltam. Otthagytunk 11.000 forintot és úgy érzem átvertek. Lehet nagy az elvárásom, hogy olyan minőséget lássak mint otthon az ips monitoromon bluerayt lejátszva+ két rendes hagszóró. Jó pár évig be sem fogom tenni a lábam moziba. Sejtem hogy az itteni forgalmazó megveszi a legolcsóbb lehasznált kópiát nyugatról és mi azt nézzük. Régen itthon is csináltak kópiát a filmlaboratóriumban, voltam is jó pár tesztvetítésen, az jó volt minőségre.
  • akyyy
    #23
    annyira vicces, ez, pedig sokkal egyszerübb ingyen filmet nézni. ahol jövünk ki a moziból, ottmegyünk be és beülünk egy filmre, azt csá. az a vicc, nyita minden ajtó kamera sehol, ember se. éljen miskolc
  • csimmasz
    #22
    Meglehet, szerintem azt sem tudják hol vagyunk a térképen!
    Vagy lehet, hogy mivel mi is a kommunista ország voltunk, ezért automatikusan cirillel írunk.
  • Julius Caesar
    #21
    A jenkik lehet azt hiszik, mi is cirillel írunk
  • csimmasz
    #20
    Látom sokan nem értik a jogvédők létének okát!
    Azok szerintem nem azért jöttek létre, hogy a kiadók "ss" osztagai legyenek, hanem néhányan látták a lehetőséget és ezzel a rendszerrel fejik a kiadókat.
    Brilliáns ötlet, azok úgy is tele vannak, van honnan igényelni.
    Az egész azért durvul, mert valamit fel kell mutatni a kapott lóvéért cserébe és ez egyre nehezebb, ezért jönnek ki mindenféle idióta ötlettel.
    Ráadásul a mostani mozis kópiák származási országa Oroszország, vagy a volt szovjetunió tagországai, nem tudom de a cirill betűs feliratokból erre lehet következtetni.
  • Julius Caesar
    #19
    Maximum azt teheti a csórikám, hogy kitessékel a teremből. Lehet akármilyen megfélemlítő, ennél többet nem tehet, ha ellenkezek, még a rendőrséget kihívhatja. De hajrá, ezek a Gestapo módszerek tuti több mozilátogatót hoznak be.

    Kicsit eljárt ezek felett az idő, haladni kéne a korral. Álljanak elő olyan üzleti stratégiával, ami miatt nem warezolok. Mert amit most csinálnak, az csak még jobban afelé taszít.

    ÉS ha csak tartom a kamerát, de be sincs kapcsolva? Én ebben a pózban szeretek mozizni :D Trollkodni lehet.
  • gforce9
    #18
    Teljesen pontosan lehet érteni mire gondolt, jól fogalmazott. Szerintem neked vannak szövegértelmezési gondjaid :)