57
Diák jogok
  • WinStar
    #17
    a cigány gyerekeknek minden joguk van....mi adózunk,az adózott pénz pedig nekik megy....és nekik sajnos már mindent szabad......felháborító!!!!Pl. amikor Csepelre jártam akkor volt késelés is a sulimba...és vajon ki késelt?Cigány....és kit? rendes fehér magyar embert.....
  • WinStar
    #16
    Gundelba,cukrász szakot "végeztem" csak gazdaságiból húztak meg :S :(
  • IXEMGabeo
    #15
    ááá ezért van az, hogy a vidéki sulikban a cigány diákok orrba szájba van, hogy verik a tanárokat, sőt még volt olyan, hogy a szülő is beállt verni, tehát miről is beszélünk? höh..manapság túl nagy jogaik vannak bizonyos diákoknak muterék korában még körmös volt és kőkemény orosz tanulás na akkor kellett volna rosszalkodnia a mai gyerekeknek rögtön meg tudták volna mi az a pokol. Régen a tanárok is jobban meg voltak becsülve a szoci alatt, mamár pl alig kapnak fizetést, és a diák azt csinál, amit akar órán, ha a tanár nem tud fegyelmet tartani
  • vegicsek
    #14
    egyáltalán milyen képzésben veszel részt és hol?
    azt meg hogy a fenébe nem lehet tudni, hogy van e jogviszonoyod...
  • WinStar
    #13
    no én nem ilyen jogokra gondoltam :d
    Én pl. sose voltam rossz gyerek,pár az utóbbi 1-2 évben lógtam a gundelből,nah puff neki,amúgy mást nem csináltam :D
  • jackoneill90
    #12
    A diáknak kussolni van joga. Figyeljen a tanárra, nincs joga pofázni. Amit mond a tanár azt végezze el (pl szedd fel a szemetet amit szándékosan nem a kukába dobtál). A tanárnak joga kell legyen, hogy lekeverjen a hülyegyereknek egy akkora sallert, hogy a fal adja a másikat.
  • Carlos
    #11
    Nem diák, hanem életképtelen.
  • WinStar
    #10
    Értem,rákérdeztem múltkor és a suliban azt mondták hogy nem!
  • Gerypapa 95
    #9
    ugyan ezt akartam kérdezni ...

    de amúgy winstar már régen nem vagy az szerintem ha pótvizsgán is buktál !
  • V43 1105
    #8
    Hogy a bűnbe lehet megbukni Gazdasági Alapismeretekből ..
  • Garfield
    #7
    Vannak, csak nem elválaszthatók a kötelezettségektől. Például ettől:

    12. § (1) A tanuló kötelessége, hogy
    [...]
    b) eleget tegyen - rendszeres munkával és fegyelmezett magatartással, képességeinek megfelelően - tanulmányi kötelezettségének;


    1993. évi LXXIX. törvény a közoktatásról
  • tutituti
    #6
    Holnap kérdezz rá.Valószínűleg ott megmondják neked mi a helyzet.De tudomásom szerint a tanulói jogviszony addig él amíg tanköteles vagy illetve akkor ér véget ha eltanácsolnak.

    De mert 4 másodperc alatt kidobta a google és ez hivatalos így tessék:


    2009. május 14. csütörtök, 14:31
    3. A TANULÓI JOGVISZONY

    3.1 A tanulói jogviszony keletkezése

    A tanuló az iskolával tanulói jogviszonyban áll.
    A tanulói jogviszony felvétel vagy átvétel útján keletkezik. A felvétel és az átvétel jelentkezés alapján történik. A felvételről vagy átvételről az iskola igazgatója dönt.
    A 9. évfolyamra az vehető fel, aki az általános iskola 8. osztályát befejezte, eredményesen szerepelt a készségfelmérésen, és megfelelt a pályaalkalmassági orvosi vizsgálaton. A felvételek elbírálásánál figyelembe vesszük az általános iskolai 6. és 7. osztályok év végi, illetve a 8. osztály félévi eredményeit a következő tantárgyakból: magyar irodalom, magyar nyelvtan, történelem, matematika, fizika és rajz. A felvételi beszélgetés csak ismerkedő és tájékozódó jellegű.
    A képzés ideje alatti más iskolából való átvételről az igazgató dönt, ő szabja meg az esetleg szükséges különbözeti vizsga tárgyait és határidejét. A felvételt írásban kell kérni. Az osztályba sorolás elsődleges szempontja a megfelelő ágazat (technikus, nyelvi előkészítő vagy textilrajzoló), míg a másodlagos szempont a választott nyelv szerinti csoportbeosztás.
    Amennyiben a 2. bekezdés bármelyik feltételének nem felel meg a tanuló, az igazgató elutasíthatja felvételi kérelmét, amit írásban közöl a tanuló képviselőjével. A jelentkezés elutasítása esetén az iskola igazgatójának fel kell hívnia a jelentkező kiskorú tanuló esetén a szülő figyelmét, hogy a döntés ellen jogorvoslattal élhet.
    A tanulói jogviszony a beiratkozás napján jön létre. Beiratkozást követően valamennyi tanuló részt vehet az iskola rendezvényein (felkészítő foglalkozás, gólyatábor, stb.)
    A tanulók csak az első tanév megkezdésével jogosultak szociális támogatás, tankönyvtámogatás, étkezési kedvezmény igénybevételére.

    3.2 A tanulói jogviszony megszűnése

    Megszűnik a tanuló jogviszonya:
    ha másik iskola átvette,
    a tanulmányok befejezésével,
    kimaradással - nem tanköteles tanuló esetében,
    ha igazolatlan mulasztása meghaladja a 30 órát - nem tanköteles tanuló esetében,
    ha fegyelmi határozattal kizárják - nem tanköteles tanuló esetében,
    ha fegyelmi határozattal átvette a fogadó iskola a tanköteles tanulót,
    az iskola egyoldalú nyilatkozatával, ha ugyanannak az évfolyamnak a tanulmányi követelményeit második alkalommal nem teljesítette - nem tanköteles tanuló esetében.
  • berczely
    #5
    Ha úgy is mész be a suliba kérdezd meg ott adnak e neked érvényesítőt!
  • WinStar
    #4
    most nem a helyesírásról van szó,nekem ez fontos lenne,holnap megyek be a papírjaimért a suliba.Megkapom újból(mert pótvizsgáztam)a 9.-től 13.-ig lévő bizonyítványomat,meg egy papírt hogy miből mentem át(mindenből,csak gazdasági alapismeretből nem)És nemtudom hogy jogosult lennék-e a diákigazolvány további érvényesítésére Májusig,a pótvizsgáig.
  • R0zs0máK
    #3
    Ha a vizsgáidon is ilyen a helyesírásod, nem csodálomm hogy buktatnak...
  • WinStar
    #2
    már ha eggyáltalán beszélhetünk eggyáltalán Magyarországon Diák jogokról
  • WinStar
    #1
    Sziasztok.Azért nyitottam ezt a topikot hogy megvitassuk a dolgokat.Én pl. nemtudom eldönteni hogy diák vagyok-e vagy sem...mert Májusban volt vizsgám,majd Októberben pótvizsga(gazdasági)és megbuktam.2012. Májusba lesz a pótvizsgám.Addig én tanuló vagyok?Vagy már nem?Túl nagy a zavar...mindenki mást mondd....elvileg diáknak tartozok,tehát a sulitól kérhetnék címkét a diákigazolványomra,nem?