14
  • Tetsuo
    #14
    ill az obi.
  • Tetsuo
    #13
    A nex-et nem tudtam kenyelmesen fogni es attol feltem, megserul a gep, ahogy fogom. :)
  • narumon
    #12
    Én a nexet próbáltam; jópofa, de nem cserélném el a DSLR-t rá.
  • gosub
    #11
    Akkor te még nem ptóbáltad ki az oly pen gépeit, vagy a sony nex gépeket. Ha azt a képminőséget bridgnek nevezed akkor valami nincs rendben a szemeddel. Az Olympus új 12/2 obija pici de valami gyönyörű képeket jönnek ki belőle. De te ne vegyé lILCet...
  • who am I 7
    #10
    ja csak elég hatökör megoldás a majdnem ultrazúm ház meg a félkilós obi rá...azzal a vicces kisobival meg max a bridge gépek képeit tudja hozni, persze kompakt méretben...de mihelyt dslrhez közeli képet akarunk, akkor kell a nagy obi..és hát, mindenkinek ajánlom hogy prubálja ki ezt egy jó nagy obival fogni....rájön mivan.
  • gosub
    #9
    Egy ILCnek ugyan annyi funkciója lehet, van mint egy DSLRnek és akár ugyan olyan jó képminősége (kivéve a pentax, nikon). Ha a kulcsalkatrészek ugyanazok miért is lenne képi különbség. Egyúttal kiváló obik is vannak. Mindennek az elterjedésében ár szab határt, de azt ne felejtse el senki, hogy új rendszerekről van szó. Az pedig hogy ugyan azt kisebben készítik el általában feláras dolog szolott lenni. Hülyeség azt várni, hogy olcsóbb legyen. A mobiltelók objektív és szenzor mérete miatt nem bírnak jobbak lenni mont az aktuális kompaktok.
  • Tetsuo
    #8
    Aki DSLR-t vesz, az azert veszi, mert fontos neki a minoseg es a funkcio.
    Ha az ILC egy kicsit rosszabb minosegu, mint a DSLR, akkor az mar nem kell ugyanazert az arert sot, egy kicsit olcsobban sem.

    Aki kompaktot vesz, az fenykepezni akar olcson, egyszeruen. Minosegi kovetelmeny annyi, hogy a jelenlegi mobiloknal jobb kepet csinaljon es esetleg megbizhatobb annal.

    Viszont a jovo az, hogy idovel a felcsapo tukor elavult lesz, a legprofibb gepekben is.
    A mobilokban levo kicsi rendszer pedig elerik a jelenlegi kompaktok szintjet, igy a kompaktok jelenlegi kozonsege ellesz a sajat mobiljaval is.
  • Omega
    #7
    Ennek a cikknek nincs semmi értelme 1%-os változás 300%-ot meghaladó voltalitás mellett elhanyagolható.
  • formax
    #6
    Én vennék ilyet, de drága a gép és kevés az objektív, ami szintén drága. Ilyen egyszerű.
  • mad mind
    #5
    A jelek szerint mégse. Ha olyan jó lenne nekik, akkor vennének, de egy dslr ára egy kompakt kinézetével nem fest jól.
  • Cleawer
    #4
    Tetszetős gépek, de eddig nem láttam értelmes árban (ultra)zoom obit.
    Elvileg egyszerűbbek, mint a DSLRek, de kb egy árban vannak, miért?
  • bunny
    #3
    Van ezeknek létjogosultsága, hiszen közel dslr minőséget adnak kisebb tömeg, és méret mellett. És van ahol ez számít, pl. nekem a víz alatti fotózásban. A legtöbb ember pedig a dslr-t is kompaktként használja, lásd liveview beépítése, nekik pont tökéletesek ezek a jószágok.
  • Dluinet
    #2
    APS-C érzékelőről hallottál már?
  • mad mind
    #1
    Nem látom az ILC-k értelmét. A kompakt azért jó, mert bármikor fényképezhetek elég jót, míg a DSLR-ek meg jók, ha tényleg fényképezni akarok. Ráadásul a bridge gépek sokkal jobbak a kettő közötti űr betöltésére. És az előtét lencsékkel legalább olyan modulárissá tehetők, és még a por miatt sem kell aggódni.