5
  • Reparamorf
    #5
    Az egyik megoldás az lehetne, (De ez gondolom az ország titkosszolgálatainak sem tetszene.)hogy az internet hozzáférést abszulute, anonimmá tenni,
    Semmilyen módon ne lehessen a használót azonosítani, a használat helyét sem.
    Persze, ha Valaki odaírja a nevét címét, fényképpel, akkor persze mindenki tudhatná. Az előfizetést ingyenessé kell tenni hozzá, és mindenki,(nem muszáj)
    saját magának adna olyan hozzáférési kódot (ip cím helyet) amiből csak 1 van a világban. Ezt egy központi szerver figyelné, hogy van-e már ilyen De hogy hol, azt már nem.
  • redfish
    #4
    Én meg azt gondolom, hogy senkinek nem állnak a háta mögé géppisztollyal, hogy beregisztráljon a Facebookra...
    Mindenkinek tudnia kell, hogyha az internetre kiteszi a nevét, lakcímét, telefonszámát, fotóit, családi fotóit és személyes adatait, onnantól kezdve az adatai bármilyen adatbázisba bekerülhetnek.

    Lehet, csak én vagyok olyan paranoiás, hogy nem hiszek a Nagy Esküben, hogy majd csak a mi adataink nem kerülnek át az USA-ba és majd csak a mi fotóinkra nem használják az arcfelismerőt?...

    20 évvel ezelőtt, ha valakit meg akartam találni, akkor a telefonkönyvben keresgéltem... Ma már 10 perc alatt mindent megtudhatok bárkiről a közösségi oldalak segítségével (elérhetőségét, lakcímét, rokonságát, munkahelyét, végzettségét, hobbiját, vagyoni helyzetét, stb.)...

    És ezeket az adatokat nem csak én találom meg, hanem bárki!...
  • mad mind
    #3
    Mer 3 hónap alatt minden ország, akik eurot használnak, csinál saját pénzt.
    Nostradamus mester, kaphatnánk még a bölcsességedből?
  • Rotyoka
    #2
    De európa attól még lesz
  • nlght
    #1
    európai megoldás? jövőre már nem lesz eu sem