582
  • karesz6
    #22
    Én is várom! Csúcsminőségű trollkodós postokat akarok olvasni este lefekvés előtt lehetőleg jó terjedelmeseket van 4 órátok összehozni.:)

    Érdekes hogy ebben a listában borzasztóan kevés az olyan cég ami bármi kézzelfoghatót előállít. Legtöbbje pénzintézetz ami legalábbis számomra egy újabb nyomós bizonyíték amellett hogy a rendszer alapjainál van a javítgatni való nem pedig a tetején. Az hogy a legbefolyásosabb vállalatok javarészt bankok azt jelenti hogy a pénz mint eszköz ma már nem az árúcsere egyszerűsítésére és könnyűvé tételére szolgáló eszköz hanem a valós értéket előállító termelés a pénz használójából a pénz eszközévé vállt, felborult a sorrend már nem a pénz szolgál ki minket hanem mi szolgáljuk ki a pénz világának igényeit. A megoldás persze létezik csak fel kéne nőni hozzá. Az emberek nem észből döntenek hanem szívből, hitből, stb csak racionális döntéseket nem szeretnek hozni. Az emberiség fejlődése szerintem elért egy pontra itt amíg nem változik meg a gondolkodásunk és kezdünk nem (csak) önző racionális döntéseket hozni világszerte addig válság válságot fog követni és nem jutunk előre. Azt sem nehéz megjósolni milyen lesz a következő rendszer. Egy globális világkormány ami a hűborúkat apró helyi konfliktusokká redukálja és az emberiség képes lesz az erőforrásai jól meghatározható produktív célokra öszpontosítani. Ezt kell elérni nagy ugrás de enélkül nem lessz csoda fejlődés. És végül hogy én hol is látom a problémát. Elnézést kérek az önszabályozó mindenható piac feltétlen híveitől de én meglehetősen ostoba és primitív dolognak tartom azt a felfogást miszerint az a rendszer ahol a résztvevők mindegyike zéró összegű játékot játszik következetesen évtizedeken keresztül bármilyen formában önfenntartó legyen. Ez a felfogás szerintem valamiféle vallási jellegű torzulás a gazdaságtudományok művelői között. Se a történelem se a természet soha sehol semmilyen példát nem hozott arra hogy egy ilyen rendszer bármilyen körülmények közöt is hosszú távon működőképes. Arra viszont hozott pédát megszámlálhatatlan mennyiségben hogy mi történik ha valaminek hirtelen korlátozatlan hozzáférése lesz, erőforrásokhoz nyersanyagokhoz míg az irányító folyamatok hatása alól pedig kikerül. A kontrollálatlan sejtet ami folyamatosan osztódik de az immunrendszer nem lép közbe rákos sejtnek nevezzük.
    Abszurdum azt hinni hogy ez így működni fog.
  • Tetsuo
    #21
    A kerdesed vagy koltoi vagy provokativ, hiszen te is tudod, hogy nem szabad ra nyilvanosan valaszolni.
  • kissssss
    #20
    jaj ezen nagyot nevetem :-DDDDDDDDDD

    kólát pattogatott kukoricát már bekészítettem, kezdhetitek a műsort :-D
  • Andr0
    #19
    Amúgy egy kis összedolgozással jó pár év alatt (és persze belső téglák segítségével) Elpicsáznánk őket ;)
  • ManoNegra
    #18
    Kerüljön be közéjük a gömbvillám.
  • JMáté
    #17
    És most hogy a kritikus gondolkodásra képesek elmenekültek, végre beszélhetünk a hüvelygombáról. Izé, NWO-ról.
  • Andr0
    #16
    Amúgy az Zyklon-B és könnyen lehet szerezni khhm ha valaki esetleg közös bizniszbe fogna velem... :D Úgy mint rovarirtó kisiparos, természetesen.
  • VRSDM
    #15
    akit érdekel a téma és még nem látta annak kötelező!
    [center]
  • Andr0
    #14
    Nem kritizálni kell, hanem bekerülni közéjük ;)

    Amúgy így van, egy zárt közösség van emögött, eddig is tudtuk. Max akkor tudnánk átvenni tőlük az irányítás ha egy teljesen új közösséget hoznánk létre, válogatott emberekből elszeparálva a világ többi részétől (Pl egy új ország)
  • JMáté
    #13
    Mi is van a ciklon-B-vel? :D
  • mrzed001
    #12
    Csendbe jegyezném meg, hogy ha ezt egy más vallású merte volna leírni, akkor már rég gázkamrában ... izé ... magánzárkában lenne.
    És még ez is egy túlzottan felpuhított változat.
    Ha a cégek és strómanok mögött álló emberekre lenne lebontva, akkor kijönne, hogy ki az 4-5 család amely irányítja az egész világot, háborúkat robbant ki, vezetőket juttat hatalomra (gyakran "demokratikusan" választott diktátorokat) ...
    Mert nem Bill Gates ám a világ leggazdagabb embere, a valódi világuraló gazdagokhoz max segélyért járhat, vagy aranyport takarítani :D
  • bmw
    #10
    Ha a sok semmirekello penzehes buze..ans jobban hagyna elni a nepet akkor nem lennenek "lazongasok"....
    Csak hat igaz a mondas, minel tobb van annal tobb kell....
  • JMáté
    #9
    Várjunk csak! Ugye nem azt akarod mondani hogy a ciklon-B-t valójában nem is ruhatisztításra használták?
  • JMáté
    #8
    Aki sikeresebb nálunk az bűnöző. Ez csak természetes. Get a job, hippie.
  • JMáté
    #7
    Hmm... egy tanulmány amit zsidók készítettek zsidókról... Kíváncsian várom a trollposztokat.
  • Bronx South
    #6
  • morden
    #5
    Kicsit elüt a témától, de én a hitelminősítők és bankos kapcsolataikra lennék kíváncsi, ha kicsit megpiszkálná valaki már ezeket, lenne nagy felháborodás szerintem ( és természetesen 0 retorzió)
  • morden
    #4
    Polányi Károly már 1944-ben megmondta ezt a nagy átalakulás c. művében...
  • egyember1
    #2
    „eszetlen semmirekellők csürhéje, akiket elsőként állít majd falhoz a forradalom”
    H2G2
  • DjDano
    #1
    Csupa bank, biztosító, olaj és telekommunikációs cégek. Nem lepődtem meg :)