35
  • G_ArchAngel #35
    Ez van, huzzuk le egymast a sarba:)
  • tucky1
    #34
    Nem akarlak beállítani semmilyennek, viszont nem is én hülyéztem. Egyébként hogy beszéljünk kicsit erről a Siri-s guglis dologról, szerintem nem is feltétlen a telefonban lesz a legjobb ez. Ha tényleg elég ügyes és jól működő dolog lesz, könnyen lehetne alkalmazni az otthonokban. Akár háztartási eszközök irányítására stb.
  • a_n_d_r_e_w
    #33
    Tudod az a baj, hogy sehol egy szoval nem mondtam semmi olyat, amit most ram akarsz vetiteni. Faj? Mi? Hol?
    Amugy a sama is azt a vlingot hasznalja, ahogyan #15-ben is mondtam. Tisztaban vagyok azzal, hogy az almae osszetettebb, fejlettebb AI van mogotte. A bajom a vak hivokkel van, mint #23. Es te sem gondolkodtal el ezen, rogton en lettem a hulye, aki meg egy cikket sem kepes elolvasni.

    Szoval meddig is lesz divat valakit haternek beallitani, aki maskepp mer gondolkodni?
  • tucky1
    #32
    Egész jó hangvezérlése van ennek a samunak, talán valamivel jobb mint az, ami a Nokia 3330-asomon van :). Androidra a kereső segítségével, kis ügyességgel találsz ilyeneket (pl Vlingo), de a cikkben látható videóban is van ilyen forradalmi prg. Nem értem miért fáj neked hogy az apple fejlesztett valamit, amiről persze még csak demo-k vannak, nem tudjuk pontosan milyen az. Viszont biztos jó lesz valamire, ha a másik tábor is rögtön követi ebben. Nézz meg pár videót hogy pontosan mi is ez, még mielőtt belinkelsz még pár hangvezérlős programot, vagy telefont.
    hmm, vajon meddig lesz még divat utálni az apple-t és vásárlóit? :D
  • 5c0rp330n
    #31
    "Regen a trollok is ertelmesebbek voltak:/"

    legalabb onkritikad az van :D
  • asgh
    #30
    Aki a beszédfelismerésen rugózik a Siri kapcsán, az kb. olyan, mint aki írógépnek hiszi a PC-t.
  • a_n_d_r_e_w
    #29
    Kosz, hogy kioktatsz, de valojaban tudod mirol beszelsz?
    1) egy szoval nem emlitettem a google, samsungot mondtam
    2) javaslom a kovetkezo keresoszavak hasznalatat Galaxy S2 voice advert

    Szoval mielott megprobalsz megegyszer kioktatni, legy korultekintobb, koszonom.

    jesszus, de sok hulye almas van a vilagon...
  • tucky1
    #28
    1 Légyszíves olvasd el a cikket. 2 Értsd meg. 3 Utána reagálj.
    Egyébként már ha csak a címet elolvasod (és megérted) rájöhetsz, hogy mostantól a Google mit fog fejleszteni... Szerinted, ha most állnak neki, akkor a csúcsszuper kedvencedbe akkoriban mit tettek??

    Ha már oltani akarod a népet, légy körültekintőbb.
  • a_n_d_r_e_w
    #27
    Jah, akkora ujitas, hogy a Samsung fel eve ezzel reklamozza az S2-t. Vegyetek mar le az almas szemuveget...
  • G_ArchAngel #26
    A magneses karkotot talan nem kellene az iPhone-hoz vagy a kerekhez hasonlitani.
    Egyszeruen abban a szakaszban vagyunk, ahol a kisse konzervativabbak hulyesegnek tartanak minden ujitast, de az nem esik le nekik, hogy egy evtizeddel ezelotti fejlesztesi idoszakban ugyanigy voltak ujitasok, amire akkor legyintettek.
    Nem mindenki kepes atlatni a fejlodest, van aki gorcsosen ragaszkodik a multhoz es hitegeti magat azzal, hogy a korabbi megoldasok is jok voltak az adott problemara.
    Barlangban sem rossz lakni, es laknak is emberek pl. Petra-nal, nalunk is vannak barlangok, megis kenyelmesebb a Porotherm-falazat kozott.
    Lehet fikazni Steve Jobs-ot vagy Zukorhegyi Mark-ot, de ez a kor rohadt sokat koszonhet nekik es nem csak azzal, amit maguk talaltak ki, jobba es hasznalhatobba, hanem, mert tetteikkel mas cegeket is mozgasba lenditettek.
    A modern emberi kornyezet eddig is kivetette a mindennapok korforgasabol azt, ami hasznalhatatlan es ertelmetlen volt, ami jo az marad es fejlodik.
  • G_ArchAngel #25
    Ez van, egyszeruen szimplan nem ertik. Regen a trollok is ertelmesebbek voltak:/

    Par vicces Siri-valasz:


  • EnxTheOne
    #24
    "Előfordult, hogy egy London - Tokió repülőúton 12 óra alatt elkészített egy mobil programot."

    Én ennyi idö alatt meg csináltam volna egy hármas ikreket egy sztúárdesznek.
  • fergusonpapa
    #23
    istenem sokan azthiszik h egy sima hangkeresés és diktafon.de ennél sokkal inteligensebb a rendszer.nézetek már róla videokat tele a net vele már.


    És igen érdekes h apple újit(mert ez is újitás)és már jön a konkurencia.H lehet h nem google jelentette be hamarabb??
    Ezvan aki mer nyer.
  • Magnificat
    #22
    már a több mint egy éves, 30k-ért vett GT540-esem is tudott (ugyan hackelt hangkeresés felmásolásával, mivel hivatalosan akkor csak 1.6-os android volt a telóra, nem hivatalosan már 2.1-2.2) a google voice-al keresni. És igen, angolul megfogalmaztam egy szöveget, pl search to bla bla bla, és keresett... És még az én angol kiejtésemmel is működött az esetek 80%-ában. Úgyhogy ez a Siri nem nagy újdonság, csak a jelenlegi dolgok továbbfejlesztése maximum...
  • mad mind
    #21
    Mégis nagyon sok nép nem jutott tovább a farönknél. Az inkák is ismerték a kereket, mégis csak játékokon használták.
    A hype meg nem mindig jelenti a használhatót. Most hypolják a mágneses karkötőket, pedig igazán semmi hasznuk nincs. Az a bizonyos gally meg olyan, amiben eleve fogerősítő anyagok vannak.
  • mad mind
    #20
    Erre tényleg szükség van. Az ember nem is tudja, hogy télen hideg-nyáron meleg van.
    Komolyra fordítva a szót, még nem használta senki. Majd független tesztek után véleményt mondok. Egyébként működik magyarul, vagy legalább megérti a magyar kiejtésű angolt? Mert ha nem, akkor nem nagyon lesz haszna nálunk.
  • G_ArchAngel #19
    Szimplan nem erted a vilagot magad korul, de mar inkabb bajosnak, mint idegesitonek tartom gyermeki egyszerusegedet:)
  • sanyicks
    #18
    persze megváltozott az arány mert már nem 500 ezer huf egy okostelefon. (nem az epl miatt lett olcsóbb, hanem azért mert egyre olcsóbb a technológia), meg már van hypeja is így az emberek tudják is mi az, és menővé tették.
    A hasonlatod meg szokás szerint nagy marhaság.
  • G_ArchAngel #17
    Nem, ennel tobbet tud, nem csak keres vagy fordit, nem csak minimalis hangvezerlesre kepes, hanem osszetett, indirekt mondatokra valaszol.
    Pl. megkerdezed:
    - Lecsereljem a nyarigumit telire?
    - Az elorejelzesek alapjan ebbe a regioban november kozepeig nem csokken az atlaghomerseklet 7C fok ala.
  • G_ArchAngel #16
    Meseljek neked elalvas elott a kerek torteneterol?
    Mert a faronkokon is elcsusztattak a termeket az oseink, de az a rohadt kerek csak jobban mukodott.
    Ez nem hype, hanem hasznalhatosag. Indiaban sokan mosnak fogat gallyal, amit te is megtehetsz, en meg kitartok a fogkefe-hype mellett.
  • a_n_d_r_e_w
    #15
    Hat szerintem ha nincs fel even belul bevetheto allapotban a sajat, akkor a gugli megoldasa a vlingo megvetele lesz, mielott mas teszi meg. A sama mar igy is szorosan egyuttmukodik veluk :P
  • fergusonpapa
    #14
    háháháhá :D +1
  • item
    #13
    Ettől függetlenül nagyon kiváncsi vagyok a gugli saját megoldására majd.
  • item
    #12
    Cambridge, Mass. (July 7, 2011) –Vlingo Corporation, the maker of the Virtual Assistant that turns your words into actions, today announced expanded language support to include Chinese, Japanese (beta) and Korean (beta) on all Android phones. Simply speak to Vlingo in your native language and it will help you do more with your smartphone, faster and easier than before.

    Ezt is tudja a Siri?
  • 5c0rp330n
    #11
    lehetett hasznalni csak nem volt ilyen felfoghatatlan szintu hype es szarfenyezes korulette mint minden apple cucc korul.
  • item
    #10


    Tell your phone what to do! The Vlingo Virtual Assistant turn your words into action. Vlingo combines voice to text technology with its "intent engine" to help you quickly complete your desired action. Simply speak to your phone or type a command through the ActionBar to get just about anything done while on the go.

    http://www.vlingo.com

  • G_ArchAngel #9
    Hja, villany is volt Edison es Volta elott, de nem lehetett hasznalni. Ilyenek az iPhone elotti bokodos butatelefonok is.
    1 millio emberbol 1 geeknek kellett, most kicsit megvaltozott az arany...
  • G_ArchAngel #8
    Mi a szarert nem nezitek meg, hogy Siri mire valo? Ez nem egy sima forditoprogram...
  • sanyicks
    #7
    Ugyan olyanok voltak az okostelefonok szifon előtt is. Csak menő lett a revolúsöneri újrafeltalálás utána :D de az csak marketing.
  • fergusonpapa
    #6
    és régen is volt okostelefon iphone elött csak másmien ;) amint iphone siekress lett jöttek soraa probálkozássok :D

    itt is.lehet van de nincs merszük beleprobálkozni.
  • Cat #5
    "mindig apple csinál valamit többi majmolja.Ezvan"

    Az ne zavarjon meg, hogy a cikkben lévő videó 3 évvel ezelőtti.
  • fergusonpapa
    #4
    Természetessen használható bár ez a szubjektiv

    És mint mindig apple csinál valamit többi majmolja.Ezvan :)
  • Hoho
    #3
    Nem az a lényeg, hogy újkeletű-e, hanem hogy mennyire használható.
  • Misi az ezredes
    #2
    Hát megjegyzem Iphone 3GS-re kb 2 hónappal kiadás után érkezett egy szöveg fordító amelyre mint a diktafonra rá kellett mondani a szöveget ő ezt megértette és lefordította és el is mondta a kívánt nyelven. :) Nem új keletű dolog..
  • DrGreen
    #1
    Szép dolog, hogy "egyből" ráálltak, de mióta is tudni, hogy az Apple integrálja a Siri-t az iOS-ba? Valahogy mindenki később reagál az Apple lépéseire, mint lehetne. Gondolom "hagyják", hogy kitapossa az utat, de elsőnek lenni így nehéz lesz bármiben is.