59
  • Madve
    #18
    "Nekm is uj volt a win7 miota fent van(másfél éve)"

    Másfél éve?
    Ez év május végén még erőteljesen azt állítottad, hogy xp-d van, és neked nagyon megfelel, ezt bizonyítja a 17., 22., és a 27. hozzászólásod az alábbi link alatt:

    http://www.sg.hu/cikkek/82206/steve_ballmer_jovore_erkezik_a_windows_8

    De emlékeim szerint még későbbi cikknél is bizonygattad az xp előnyeit, ahol még én is válaszoltam rá, sajnos azt a cikket most nem tudtam megtalálni...

    Ejnye már ez 24 órán belül a második alkalom, hogy hazugságon kaplak, most őszintén mire jó ez?

    Itt az előzőre a válaszom tegnapról (62.hsz a link alatt)csak hogy boldog legyél:

    http://www.sg.hu/cikkek/85011/mire_jo_az_iphone_4s_kameraja
  • bigjoe
    #17
    És mi van a lapozó fileval? Abból mennyit hasznátak a tesztgépek??
    Az dobna sokat a windowson, ha nem nyúlna a hdd-hez, ha nem szükséges!
  • B0nFire
    #16
    Azért ezek a memóriatesztek is csak addig érvényesek, amíg az ember el nem indít egy 3rd party programot, és rögtön ugyanott vagyunk. Windowst meg magában nem futtat az ember. Kit érdekel, hogy míg a saját natív programjai futnak, mekkora a memóriaigénye, ha úgyis átadja azt a programoknak, ahogy alapértelmezetten be van állítva?
  • llax
    #15
    Használok XP-t is, nincs semmi bajom vele.

    Tény, hogy teljesen más szempontok vannak hw és sw összehasonlításánál.

    Viszont az oprendszerek egy idő után mégsem hasonlíthatók össze azonos körülmények között.
    Ha MA akarod azokat összehasonlítani, akkor MINIMUM egy MA kapható, aktuális (és nem kifutó) hw alapokra épülő, belépő szintű gép kell alájuk. Itt már gondok lehetnek: új hardvereknél egyre gyérebb az XP támogatottsága, maga az XP sincs kellőképpen felkészítve az új hardverekre.

    A cikk témája, a memóriaigény, desktopon és laptopokon (a legolcsóbbakban is min 2GB az alap) igazából nem sokat számít (csak a tableteken és soványka netbookokon). Ha kétszerese lenne az igénye, mint a Win7-é, egy új, belépő szintűnek tekinthető gépnél akkor sem okozna problémát.
  • fergusonpapa
    #14
    hagyuk már az xpt.Fejlödik a világ mig mikor xp megjelent mindenki win98at istenitette.mert jaj az xp mennyit fogyaszt szar stb.most ugyanaz csak win7nél.
    Amikor megjelent az xp 1giga ram már jodolog volt meg 1magos procik vitézkedtek.

    Azota teljesitmény a gépekben 5x jobb.Akinek 5-10éves konfigja van oks xp.De nem jobb egy uj konfiknak az Xp.

    Örüljünk h volt 1 jó opresznder 10évig.ideje váltaniA fekete-fehér tv is jó volt de haladni kell a korral.


    Egy 4 magos gépre meg 8giga ramra rábirnád tenni az xp-t? :D


    Nekm is uj volt a win7 miota fent van(másfél éve)gondom sincs vele,minden gördülékenyebb ugyanazon konfigon mint xp-n.Akinek mega kinézet nem tetszik win7nél is lehet xp és 98-as nézet is :DD
  • Laza
    #13
    Idéztem is ... nem elődöt írt, hanem 'elődeit'.

    "Ahogyan egy Core i7 teljesítményét sem egy Pentium III -hoz hasonlítjuk"

    Nem is, mivel az oprendszereket nem is ugyanazon ismérvek alapján hasonlítjuk össze, mint a procikat. Egyébként pedig az XP a mai napig minden téren megállja a helyét, tehát simán összehasonlíthatóak. Én mindkettőt használom ugyanazon a gépen.
  • llax
    #12
    Fejlesztőknek szánt verziónál inkább nem ajánlanám a kipróbálást.

    Mivel ezek a verziók még eléggé hiányosak, nem éppen stabilak, a sok vérpistike elkezdi úzon-útfélen lesz@rozni...

    Ami kipróbálásra javasolható, az átlag usernek min. RC, haladóbbaknak a béta, fejleszőknek alfa és preview verziók...
  • xpp
    #11
    Hát ez a cikk nem lett nagy szám. Ha valakit érdekel az egész, akkor nézzen el ide: Windows 8 újdonságok: hatékonyabb memória-kezelés.
    De inkább a Windows 8 letöltését és kipróbálását ajánlom :).
  • llax
    #10
    Talán a Vistára gondoltak, mint elődre...

    XP mint viszonyítási alap szerintem egyre inkább felejtős... Ahogyan egy Core i7 teljesítményét sem egy Pentium III -hoz hasonlítjuk, ugyanúgy egy oprendszert (és főleg annak hardver igényeit) is problémás egy évtizeddel ezelőtt kiadott rendszerhez hasonlítani...
  • szabolacika
    #9
    De éppenséggel az is lehet, hogy csak elb@szták a Win8 Feladatkezelőjét, és hibásan írja ki :)
  • Laza
    #8
    "Ugyan már a Windows 7 is kevesebb memóriát fogyasztott, mint az elődei ..."

    A cikk írója látott már Win7-et működés közben? És az 'elődeit'? Vicc ... alig sokszorosát fogyasztja egy XP-nek.
  • Dragonballl
    #7
    Win95 szar, Win98 jó, Win ME szar, Win xp jó, Win vista JÓ szar, Win7 JÓ NAGY SZAR, Win8 ?
  • bimi3
    #6
    "több giga ram van?"

    Szerintem is hülyeség hogy ott áll a több giga ram használatlanul, ahelyett hogy az oprendszer jól telenyomná...
  • Kovász
    #5
    Egyrészt eléggé marketingbullshit-szagú, másrészt: kit érdekel, mikor már egy szaros tabletben is kétmagos proci meg több giga ram van?
  • Madve
    #4
    És mi a helyzet a windows 1, 3.0, 3.1, 98SE, 2000, és az NT verziókkal?
  • Narxis
    #3
    szarjó?
  • Rotyoka
    #2
    Win95 szar, Win98 jó, Win ME szar, Win xp jó, Win vista szar, Win7 jó, Win8 ?
  • MPZS
    #1
    végre vmi értelmes munka...