367
Sony Ericsson Xperia Mini / Xperia Mini Pro
  • [HUN]FaTaL
    #55
    Avval nem is fogod tudni, mert az a régi feature phoneokhoz van. PC Companiont tedd fel.
  • zoliii
    #54
    sziasztok! kéne 1 kis help! Nem tudom összehangolni az SE PC Suite progival a telót! A telón kell beállítani valamit? Az ismeretlen fájlok kezelése be van állítva!
  • theone91
    #53
    Csak most jövök rá, hogy a gyári fülesen zenehallgatás közben kettőt klikkelve tudunk zenét léptetni. Új értelmet nyert az életem. :D
  • [HUN]FaTaL
    #52
    De felesleges, ha ésszel netezel. Telefonon meg aztán végképp, meg kell nézni mihez kér jogot egy alkalmazás.

    Noname gyártótól meg nem veszünk semmit, főleg nem hardvert.
  • zola2000
    #51
    nagyon nem felesleges, pcre főleg.

    mégha nem is nézel "olyan oldalakat" (LOL), akkor is lehet hogy egy "nem olyan oldalt" feltör valaki és vírust tesz rá, olyan is volt már a világtörténelemben, hogy egy noname gyártó driver cdje volt vírusos...
  • davidka003
    #50
    Felesleges bármi ilyent felrakni. Még PC-re is felesleges egyébként ha nem néz az ember olyan oldalakat.
  • Mike
    #49
    lookout

    a 3 napja androidot használok bölcsességével ajánlom ezt :DD (nekem is ajánlották)
  • móni76
    #48
    Sziasztok!Tudtok valami jó és ingyenes vírusírtót az xperia minimre? Van egy rajta a McAfee de azon regisztrálni kell az biztos fizetős!Köszönöm!
  • [HUN]FaTaL
    #47
    A T nem ad plusz hátlapot, csak a függetlenhez jár.
  • Froopy
    #46
    Sziasztok!

    A kérdés azokhoz szólna, akik T-mobile-nál vettek Xperia mini-t. Adtak a telefonhoz plusz hátlapot? Mert régebben vettem egy X8-at, és ott is olvastam, hogy adnak hátlapokat, de mikor a vásárlásra került a sor, nem találtam a dobozban.:) Köszönöm a válaszokat!
  • móni76
    #45
    Köszönöm a válaszokat! Szeretnék még annyit kérdezni hogy a memória kártyáját ami alapból benne volt a telóban tartozékként,hogy azokat a mappákat tudom-e törölni illetve törölhetem-e amik üresek és nem fogok bele tenni semmit? Azért kérdezem mert akármi képet,videót rakok rá akkor is azt írja hogy 462MB szabad,méret 1,81GB. De az az érdekes hogy ez a szám nem változik ha teszek rá valamit,ha nem...!Köszike
  • [HUN]FaTaL
    #44
    Nem kell.
  • theone91
    #43
    Elnézést a névelőtöbblet miatt. :D
  • theone91
    #42
    Bár nem tudom mi számít kisütésnek, szándékosan még biztosan nem sütöttem ki, de a tölteni szinte csak éjszaka szoktam a telefont, reggel pedig lehúzom. :)
  • theone91
    #41
    Nem kell szerintem (ahogy az újkeletű akksik többségét sem), én nem sütöttem ki. Tipp: Ha nincs mobilneted és spórolni akarsz az akksiteljesítményen akkor a Beállítások - Vez. nélk. és m.hálózat - Mobilhálózatok - Hálózati üzemmódban, Csak GSM-re állítod, így jelentősen javulhat az üzemidő. :)
  • móni76
    #40
    Sziasztok! Tud valaki segíteni nekem? A mobiltelefonomat úgymond"kisütni"kell vagy nem?Köszönöm a válaszokat előre is!
  • móni76
    #39
    Köszönöm!
  • [HUN]FaTaL
    #38
    Felesleges, inkább figyelj oda telepítéskor, hogy mi mihez kér engedélyt, ami gyanús azt ne rakd fel.
  • móni76
    #37
    Sziasztok!Tudna valaki ajánlani xperia minire ingyenes, megbízható vírusírtót?Köszönöm előre is!
  • móni76
    #36
    Köszönöm szépen a választ!Egyébként hiába van(volt)kipipálva nem elérhető az internet rajta,azért is kérdeztem mert írták hogy alapból lenni kell rajta!Természetesen nem akartam azt használni,de köszönöm a tippet kikapcsoltam!
  • [HUN]FaTaL
    #35
    Azt gyorsan kapcsold ki, mert az alapcsomag nagyon drága (10ft / 10kb azt hiszem) és pillanatok alatt többezer forintos számlát tud csinálni (vagy leszívja a kártyád).

    Beállítások -> vezetéknélküli és mobilhálózatok -> mobilhálózatok -> adatforgalom elől vedd ki a pipát.

    Wifin tudsz még netezni, ha van. :) De érdemes megfontolni mellé egy kisebb mobilnetcsomagra való előfizetést.
  • móni76
    #34
    Sziasztok!Egy kérdésem lenne!Vettem egy Xperia Minit,nagyon tetszik!Azt írja a tulajdonságaiban hogy van rajta internet elérés.Lehet hogy buta kérdés de akkor most alapból kell rajta lenni internetnek vagy csak ha előfizetek rá?Köszönöm a választ!
  • theone91
    #33
    Megrendeltem. :)

    Örvendetes, hogy lesz rajta hivatalos ICS... :)
  • [HUN]FaTaL
    #32
    Ha nem zavar a pici kijelző, akkor mindenképpen. Nekem Pro van, nagyon megszerettem. :)
  • theone91
    #31
    Uhh. A zajszűrés nagyon erős... Ne nem rossz. :)

    Szerintetek megérné ZTE Blade-et lecserélni erre? A képernyő mérete és a pixelsűrűség már annyira nem olyan fontos tényezőm, fél hüvelyket még be tudok áldozni egy normálisabb hardver miatt. :)
  • neelix31
    #30
    Üdv mindenkinek!

    Sokat gondolkoztam, hogy vegyek-e ilyet...
    Addig gondolkodtam, hogy a t-mobil-nál karácsonyi akcióban 40000 körül lett az ára az xperia mini-nek.
    Tegnap viszont már nem gondolkodtam tovább, mert 36000-ért lehetett megrendelni valamilyen napi akcióban.

    Elvileg hétfőn megkapom.
  • saitek
    #29
    Végül megvettem az xperia minit és tényleg nagyon jó.
    Az eddigi 1 hét alatt minden faxán működik, egyszerűen rosszat nem tudok róla mondani.

    Akit érdekel, már lehet rootolni is egyetlen kattintással akármelyik 2.3-as tipust:

    http://www.seria.hu/forum/viewtopic.php?t=2508

  • spy803
    #28
    Börzsönyben fényképeztem szombaton:
  • [HUN]FaTaL
    #27
    Xperia Mini teszt

    A multimédia résznél vannak fényképek. :)


    Van Fehér is, és mindkét variánsból van többféle hátlappal.
  • BalatonBoglarka
    #26
    Nagyon szép ez a telefon! És nem olyan böszme nagy! Nem tudjátok milyen képeket csinál? Kíváncsi lennék rá, mert az azért fontos, ha esetleg tudtok olyan képet mutatni, ami ilyen telefonnal készült az nagyon jó lenne. Másra annyira nem használom a telefont, csak erre meg kicsit internetre. Akkor ez jó lenne nekem?
    Van más színben is mint fekete, az kicsit olyan komor...
  • JürgenKlinsmann
    #25
    Nono, nem kell összekeverni az 1Ghz-es verzióval. Az ARMv7-ből is van több verzió. Van az a verzió amit többek között az iPhone 3GS-t is hajtotta (ez van a Defy-ben is, kisebb módosításokkal) és van belőle 1Ghz-es valamint a kifutás körül adtak ki 1.2Ghz-es példányt is. Majd ez utóbbiakat felváltotta egy frissebb széria. Szóval a Defy procija ugyan jól bírja a túlhúzást, valóban csak 800 Mhz a procija és nem underclockolt 1Ghz-es.

    Ennek ellenére a Mini Pro vonalban sokkal erősebb hardver van. Már csak amiatt is mert a grafikus gyorsítója eleve gyorsabb, mint a PowerVR SGX530. Arról nem is beszélve, hogy az idei Xperia paletta szinte teljesen egységes hardvert kapott ami komoly fegyvertény, így sok alkalmazás (köztük sok játék) alaposan rá van optimalizálva ezekre a készülékekre.
  • [HUN]FaTaL
    #24
    Úgy néz ki jövőhéten veszek egy Minit én is. :)
  • dester
    #23
    "A Defy procija alapból egy 800Mhz-es ARMv7."

    Alapból 1 ghz az is, csak le van korlátozva 800 mhz-re...
    A defy-t amúgy 1.2 ghz-en használtam, de így is gyorsabb az xperia mini 1 ghz-en.

  • kalaposkan
    #22
    A Pro a billentyűzetével mondjuk eléggé hiánypótló darab, gyakorlatilag nincs is vetélytársa kategórián belül, olyan legalább, ami hardveresen a nyomába érne, biztosan nincs ebben az árban, akinek fizikai gombok kellenek, annak nincs más választása Bár szerencsére elég jó, úgyhogy nem csoda, hogy nem mernek versenyre kelni vele.
  • JürgenKlinsmann
    #21
    Azért remélem érzed az árnyalatnyi különbséget köztük. A Defy procija alapból egy 800Mhz-es ARMv7. A Mini (illetve Mini Pro) procija meg alapból jár 1Ghz-en és az egy Snapdragon SoC-ban helyet foglaló Scorpion magos darab amit hátba vertek egy jóval erősebb grafikus gyorsítóval az Adreno 205 személyében. Ezen felül az kijelzőnek is van annyi előnye, hogy ezáltal a hasonló hardver miatt gyorsabb a Mini Pro. Szóval ha nem is sokkal, de alapból gyorsabb a SonyEricsson készüléke (így játékokhoz is sokkal jobb).

    De valahogy ez a két telefon nem ugyan arra készült. Mindkettő jó a maga területén, de amire az Xperia Mini és Mini Pro ki van találva abban ők a jobbak! Kompakt, de még nem kényelmetlenül kicsi telefon és a Pro változatnak fizikai billentyűzete is van.
  • Halassboy
    #20
    nekem már a sima mini is nagyon tetszett, amivel játszadoztam egyszer a voda boltba sorban állás közben.de ez a kis kicsúsztatható billentyűzet nagyon praktikusnak tűnik,főleg hogy gyakran szoktam mellé ütni érintő kijelzőn,főleg a kicsiken.nem olyan rég megint sorban állásra kényszerültem,úgyhogy volt időm ezt is megnézegetni abban a másfél órában...
    Unalmamban csinálgattam vele képeket,hogy mégis kipróbáljam ezt a hírhedt Bravia Mobile Engine-t,amiről olvastam. Nagyon pozitív tapasztalatom volt róla,tényleg hasznos kis cucc,szépen javítgatja a képet,látszik a különbség. Szerintem az árát megéri. A kicsúsztatható különösen okos találmány,mert kicsi kijelzőn nem mindig könnyű. Aztán sajnos vagy nem sajnos sorra kerültem:)
  • dester
    #19
    1 hónapja van meg az xperia mini, nagyon jó telefon. 55k-ért vettem domino csomagban.
    Kikapcsolás nélkül megy 3 hete és semmi gond nincs vele.
    Egy defy-t cseréltem erre és egyáltalán nem bántam meg a kisebb kijelző ellenére sem.
    A defy-t rootolva cm-el stb. használva sem volt ilyen gyors.
    Linpack-on 38.5 mflops érték, úgy, hogy minden alapon van, mivel nincs rootolva, míg defy-n "csak" 17.5 pedig ott egy autostars progival mindent kilőttem az automatikusan induló appok közül, mini-n még nem próbáltam mert ehhez azt is rootolni kellene...
    A quadrant pontszám hasonló, mini-n 1900 a defy-n 2000. De a defy procija 1.2 Ghz-re volt húzva. 1 ghz-en a defy-n 1800 volt a pontszám...

  • bazza
    #18
    Én tavasszal vettem egy X8-cat, mert már nem bírtam magammal és be kellett ruháznom egy androidos témába :D Viszont most jól megbántam, mert minden hibát, zavaró dolgot (csúszós hátlap felület, recsegés-ropogás, napfényben nem látszik, fos kamera, lassúcska proci stb) kijavítottak és gyúrtak az X10 miniből meg az X8-ból egy frankó telefont (pl. az új mininek már akkora a kijelzője mint az X8-nak). Most persze nem fogok rá egy valag pénzt költeni, mert köt a fránya hűség... talán később elcsábulok ha lesz rá keret :)
  • hugopareiros
    #17
    tisztában vagyok a különbségekkel, és bocsánatot kérek amiért belepiszkítottam ebbe a topikba a kisebb testvérrel :(
  • passatgt
    #16
    hp veer:)