367
Sony Ericsson Xperia Mini / Xperia Mini Pro
  • Szabi #327
    friss személyes tapasztalat ? :D
  • Ic3 m4n
    #326
    Ne dobjátok tűzbe a telefont, mert nem bírja..
  • matyi0323
    #325
    hali. ma elromlott a telefonom. fogalmam sincs mibaja, vagyis talán van.. ahogy szétcsúsztatom a "képernyő és gomb sor között" látszik egy panel szerű rész, vagy nem tudom mi a neve.. egy ilyen pár cm széles vékony kábel/panel szerű, és annak a széle van megszakadva, de vagy fél cm hosszan..fogalmam sincs hogy történt, de a kijelzőm feketeséget mutat.. ha megnyomom a billentyűzár gombot, akkor alul a 3 gomb elkezd világítani, de a képernyő ugyanúgy fekete ileltve semmit nem érzékel. gondolom ez a "panel" felelős a képernyőért.. kérdezem én, hogy mibe kerülhet a cseréje? megéri megnézetnem? vagy egyébként is terveztem a napokban telefoncserét és hagyjam?!
  • [HUN]FaTaL
    #324
    Bootloopol, vagy se kép se hang? Sony logo látszik? Ha igen, akkor szoftveres baja van, flashtoollal gyári ROMot ráflasheled és valószínűleg jó lesz. Ha se kép, se hang és semmi nem látszik a kijelzőn bekapcsolás után, akkor szerviz, vagy ha drága akkor kuka.
  • amdopteron
    #323
    Halli van egy olyan gondom hogy egy sony mini st15i nem kapcsol be csak rezzen egyet és kész!Töltést se mutatja mi lehet a gond vagy ha tégle lett belőle akkor hogy tudnám megcsinálni köszönöm!!
  • cracky05
    #322
    power gomb lenntart-> repülőgépes/offline mód
  • gramaton
    #321
    Hali!
    Van olyan beállítás hogy offline módba használjam a telefont mintha nem lenne benne sim kártya?
  • Marki
    #320
    A kapcsolatokra, ha hosszan rányomsz, és a kapcsolat szerkesztésére is ráböksz, van egy olyan opció, hogy átirányítás közvetlenül a hangpostára.
    Persze ez nem ugyanaz, de a nemkívánatos személyeket le lehet rázni.
  • bodajoci
    #319
    Jah még annyi, ha a szám elé be van ütve a #31#, és ugye nem küldi el a hívószámot a tiltott teló, akkor simán kicseng :)
  • bodajoci
    #318
    Azt tudom, de azt hittem alapból is tudja ezt vhogy. A Sonyn, amit kérdeztem, azon tuti, h nincs ilyen app. Az van, ha a tiltott szám hívja, akkor egy kicsengés után foglalt, és kap egy sms-t (t-mobilos), ha viszont tényleg foglalt, akkor kicseng, és hívásvárakoztatáson van... A fene se érti. Hálózaton keresztül, mármint a t-mobilnál ezt nem lehet beállítatni?
  • cracky05
    #317
    erre való a blacklist nevű app.
  • bodajoci
    #316
    Nekem mondjuk egy galaxy ace van, de abban már nem találtam ilyen funkciót, persze lehet, h attól még van
  • bodajoci
    #315
    Sziasztok! Be lehet állítani az xperia miniben azt, h egy adott telefonnak foglaltat jelezzen, bármikor is hívja. Még akkor is, ha nem foglalt. Sok régebbi samsungban volt ilyen azt tudom.
  • kiskkas
    #314
    Mint új SE mini pro használó és mint korban korán született kérnék segítséget a fórumtól.
    Kérdésem: az új frissítés mennyire változtatja meg a telefont.
    Jelenleg bekapcsolás után jelzi hogy wifin van csak éppen nem elérhető, majd több óra után szinkronizál és minden rendben.
  • Marki
    #313
    Már másodszor történik meg, hogy csörög a telefon, de nem tudom felvenni, mert a képernyő totál sötét marad. Próbáltam a haza gombot is, de akkor csak a háttérkép jelenik meg. A híváslistában sem jelzi, ki hívott.

    Valaki tudja, mi baj lehet? Frissítsek szoftvert?
  • a.carkey
    #312
    Árban baromi szimpatikus.
  • [HUN]FaTaL
    #311
    Mert nem gyártanak 200 félét.

    Nem is nagyon gyártanak qwertys telefont, a pro óta nem jött már a sonytól sem az új sorozatban és szerintem nem is fog úgyhogy nekem sem lesz a következő telefonomon :(
  • a.carkey
    #310
    Írva is láttam, hogy nincs, a képeket is néztem, csak nem értettem és nem hittem el. :)
    (Megj. most se értem miért, de ez van.)
  • a.carkey
    #309
    Köszi.

    Egyszerűen akarok egy Nokia E75höz hasonló mobilt, csak ugye picit jobb kamerával, de ami bejön, azt vagy nem kapni itthon, vagy ezek szerint valami picit plusz hiányzik róla. :)
  • [HUN]FaTaL
    #308
    Na még egy hsz, elnézést: Szóval ékezetet pedig úgy tudsz írni, ha hosszan nyomod a megfelelő gombot (pl. e), annak nyelve a telefon beállításától függ. Meg lehet használni alternatív billentyűzeteket is, én smart keyboardot használok, mert így az ékezetes betűknél sem kell a képernyőn tapicskolni.
  • [HUN]FaTaL
    #307
    Mármint az MK16i-n sincs ékezetes bill, viszont elég lett volna ha megnézed a mobilarénán a képeket.



    Ugyanolyan billentyűzet van rajta, mint a Mini Pron, csak nagyobbak a gombok.
  • [HUN]FaTaL
    #306
    Nekem Mini Prom van, de nincs ékezetes bill egyiken sem.

    A hivatalos kiadásokon, magyrországon ráadásul QWERTY billentyűzet van nem QWERTZ. Ékezet viszont egyiken sincs.
  • a.carkey
    #305
    Sziasztok!

    Akinek Sony Ericsson MK16i Xperia proja van, magyar csomagban!, az meg tudná mondani, hogy a qwertyn ékezetes magyar bill. van-e, mert az olvasott tesztek alapján ez az egy nem egyértelmű számomra.

    Köszi!
  • matyi0323
    #304
    Olyat tudok valahogy bongeszoben megy a youtube és másik lapon másik oldalt nézek? Eddig alap bongeszovel és operaval próbáltam, de ott amikor atlepek másik lapra akkor megáll a youtube és pont ezt szeretném hogy szóljon akkor is.



    illetve 30as a telefon, itthon sk bonyolult függetleníteni egy nem hozzaertonek, vagy inkább keressek fel valakit?
  • zoliii
    #303
    SE Xperia mini-re van gyári android4!
    :D
  • aaasdd
    #302
    Sziasztok!
    Xperia Mini Pro telefonom van, gingerbread verziójú androiddal. Az első kérdésem, hogy érdemes lenne a frissíteni ICS-re (vagy valamilyen másik ROM-ra) a telefont, és ha igen akkor hogyan (független teló)? A másik problémám az, hogy a telefon belső memóriája kevés számomra, és jópár alkalmazást nem lehet átmásolni az SD kártyára, ezáltalál pár nagyobb játékot már fel sem tudok telepíteni a telefonomra. Van erre valami megoldás, vagy csak próbáljak meg jobban gazdálkodni a hellyel? A harmadik az lenne hogy ha telefont akár 5 percre lerakom az asztalra, akkor elveszti a wifi jelet, és mindig újra kell kapcsolódni, és magától nem is teszi ezt meg, mindig be kell lépni wifi beállításokba. Van erre valami megoldás, hogy ne veszítse el a wifit?
    Előre is köszi a válaszokat.
  • [HUN]FaTaL
    #301
    Dobd ki azt az óra widgetet és tegyél fel egy másikat :) Nekem is bugos volt.

    "Tud olyat a telefon, hogy kikapcsolt állapotból ébreszt?"
    Nem, semmilyen mai okostelefon nem tud ilyet.

    Ennek az az oka, hogy kikapcsolt állapotban valóban ki vannak kapcsolva, ellentétben a régi feature phoneokkal.

    Tedd repülőmódba és kapcsold ki a kijelzőt, ugyanott vagy. :)
  • greg benz
    #300
    Nekem olyat szokott csinálni, hogy a képernyő közepén lévő óra "megáll", szóval van, hogy este 8kor azt mutatja, hogy hajnali 3 van:) Ilyen nektek szokott lenni? De ugyanakkor a jobb fölső sarokban jó mindig az óra, és az ébresztés is jól működik. Apropó ébresztés: Tud olyat a telefon, hogy kikapcsolt állapotból ébreszt?
  • [HUN]FaTaL
    #299
    Mást nem nagyon tudsz csinálni. :(

    Esetleg próbálj meg kierőszakolni javítás helyett egy cserét.
  • alcsibaba81
    #298
    Ja és volt SIM csere is..
  • alcsibaba81
    #297
    Onnan kaptam vissza múlt héten.. Vigyem vissza megint?
  • [HUN]FaTaL
    #296
    Ez vagy sim kártya probléma, vagy készülékhiba, eddig összesen egy embernél láttam ilyet (másik fórumon). Vidd szervízbe.
  • alcsibaba81
    #295
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni Tőletek. :) Van egy Xperia Mini pro telcsim. A problémám vele az, hogy hívás után, naponta többször is újraindul. Elég bosszantó, mivel nem mindig nézem meg, hogy kéri e a SIM kártyazár kódját.. Találkozott már valaki ehhez hasonló problémával? És ugye mindig olyankor történik ilyen, mikor hívok valakit, vagy engem hívnak. Legtöbbször hívás megszakítása után azonnal kikapcsol.. Vodafonos, volt szervízben, ott semmit sem találtak, szoftverfrissítést csináltak csak. Azóta is fenáll a probléma sajnos.. Nem nagyon vagyok otthon ilyen témában-lévén hogy lány vagyok:)- de a segítséget már előre is megköszönöm! :) Aletta
  • [HUN]FaTaL
    #294
    Sok hibát javítottak és sokkal gyorsabb.

    Elvileg hetek óta kint van, gyakorlatilag nem, mert csak LWW-re volt kint, valamit szerencsétlenkedtem. :D

    #292: Nincs, ROOTolt telóval lehet menteni. De flashtoollal vissza lehet térni az előző szoftverre. Csak az appok vesznek el :D
  • zoliii
    #292
    A gyári szoftveren nincs backup, hogy lemented a gyári állapotot, szoftvert? Főzött romoknál lehet így menteni, majd ha nem jó az új szoftvert, akkor vissza teszem az előzőt! :D
  • Marki
    #291
    Van benne valami érdemi javítás? Ha nem muszáj, nem biztos, hogy felrakom :/
  • greg benz
    #289
  • [HUN]FaTaL
    #288
    A beállításokban.
  • greg benz
    #287
    Hol lehet ilyen részletességgel beállítani?
  • [HUN]FaTaL
    #286
    A komplett adatforgalom? Ugye nem csak 2Gre tetted és nem csak a Roamingot tiltottad le?