19
  • B0nFire
    #19
  • 17735
    #18
    8000$-ért én is szivesen ajánlanék fel petesejt kutatási célra ha tehetném...
  • SirLord
    #17
    ja és pedofilok!! hehe de vicces vagyok megint!!!!
  • teddybear
    #16
    Nekem nem sürgős, hogy ideegye őket a fene.

    Viszont nekik is jól jönne egy vadonatúj hasnyálmirigy, ha már naponta többször kell inzulint injekciózniuk magukba. Vagy egy jó máj, ha a régit elitták.
  • Rotyoka
    #15
    Mikor jönnek már a vallásosak hogy ez isten elleni bűntett? :D
  • philcsy
    #14
    Az igazi emók azt teszik amit mondanak. Ezek viszont valahogy nem akarnak eltűnni.
  • Palinko
    #13
    azért mert úgy gondolják ezzel a módszerrel több embert lehet csinálni ami nem cél szerintem, vagy többet megmenteni ami szerintük nem jó. sok cikknél lehet látni hasonló élet ellenességet meg emberiség lenézést, mindenki haljon meg kijelentéseket. valahogy ilyenkor az EMOK jutnak eszembe
  • gombabácsi
    #12
    olyan embert kell kifejleszteni, ami tizede méretű mint a mai :)
    így talán tovább elég lesz az olaj XD

    bár az űrtöt meghódiccsani nehezebb lesz!!!
  • wraithLord
    #11
    Halvány fogalmam sincs. Szerencsére. A cikkből azért kiderül, hogy többek között mire lenne használható ez a technológia (szövetek, szervek létrehozása és pótlása saját sztemsejtek segítségével).

    A "minmeghalunk" (vagy itt: "minditthalunk") pedig szerintem ugyanolyan troll-szöveg, mint pl. a "csak nehogy terroristák kezébe kerüljön" örökzöld helyzetmondat... :D
  • uwu 80
    #10
    Te olyan tájékozottnak tűnsz. Hogy kell érteni a kihalás dolgot? Te tudod miről beszélnek ezek itt lentebb?
    Egyesek számára tök egyértelmű, de én nem látom a folyamatot.
    A cikk alapján hogy lehet erre a kihalósdira következtetni?
    Csak azért kérdem, mert ezek itt nem fogják elárulni az tuti. Nagyon kódolva beszélnek.
  • wraithLord
    #9
    Azt emberi 'embrionális' őssejtnek hívják (human Embryonic Stem Cell), nem "embriói". :D
    És nem blasztocita (-cita -> -sejt; 1 db sejt nem igazán alkothat sejtcsomót), hanem blasztociszta, de magyarul inkább blasztulának/hólyagcsírának szokták nevezni. És az nem klasszikus sejtcsomó (a sejtcsomó egy korábbi stádium, a morula...), hanem annak a belső falán van egy "sejtcsomó", ami maga az embriókezdemény. És a blasztulát alkotó sejtek a blasztociták (embryoblast, trophoblast sejtek).

    Kb. idáig jutottam... aztán úgy gondoltam, inkább elolvasom a Nature cikket... no offense. :)
  • uwu 80
    #8
    Tetszik a kihalás gondolata mi?
  • Zolivok
    #7
    5-6 comment hülyék
  • uwu 80
    #6
    Sok mindenről lehet beszélni a témával kapcsolatba. De a kihalás az mégis hogy jön ide?
  • Palinko
    #5
    ok, akkor kezdjük a kihalást mondjuk ..... veled.
  • Zoliz
    #4
    "végre valóban elkészültek az első klónozott emberi embriói őssejtek (hESC)"

    VÉGRE,
    NO EXTRA COMMENT
    erre mit lehet mondani.. emberekre már nincs szükség és ki kell halnunk

    Na most jonnek majd a süket dumával és magyarázatokkal miért is kell ez..
  • kvp
    #3
    Ha jol ertem ugy sikerult a 'klonozas', hogy a klonozando dns-t ugy raktak be a petesejtekbe, hogy bennuk maradt a sajat dns-uk. Igy viszont azon kivul, hogy ket keszlet dns van a sejtben semmire sem hasznalhato.

    Szerintem erdemesebb lenne a csontvelobol kinyerheto felnottkori ossejteket klonozni, mivel ezek meg kepesek osztodni es ehhez nem igenyelnek idegen dns-t. Persze az igy eloallitott osszejtekbol jo esellyel lesz rosszindulatu daganat (tehat gyogyitasra nem hasznalhatoak), viszont legalabb nem inkompatiblisek az emberi szervezettel.
  • kicsibicska
    #2
    MINDITTHALUNK
  • uwu 80
    #1
    Hát nem hiszem el hogy nem ír ide senki.
    Azt hittem hangos lesz a hír topikja.