19801
  • sertrex
    #19801
    Valójában ott ment el az egész, amikor a Bandai Namco-val szövetkeztek. Olyanok kezdtek el diktálni, akiknek közük nem volt a szimekhez, csak számokat láttak. Meg is lett a böjtje, hogy kikényszerítették a PC3-at. Igazából lehet, hogy az EA csak jót tett azzal, hogy eltemette a Project CARS franchise-t, mert már eleve halott volt, a harmadik résznek köszönhetően. Nem hiszem, hogy ezzel a címmel még vissza lehetett volna hozni az élők sorába.
  • Timbu
    #19800
    De ez mit jelent? Licencelni akarja az RF2 fizikai motorját, vagy egy olyat készíteni a nulláról? Még az első esetben is mostantól sok évnek tűnik a fejlesztés. Ha pedig maguk írják nulláról, akkor pedig nagyon-nagyon sok évnek.
    A Madness Engine-be is mennyi idő ment bele...
    Kár volt a CM/EA kezére hagyni jutni a Madnesst :(
    Utoljára szerkesztette: Timbu, 2022.11.11. 18:48:46
  • Danecay
    #19799
    megváltozik = megváltozhat
  • Danecay
    #19798
    Ez mind jól hangzik, külön-külön, Unreal Engine 5 és rFactor2, de reméljük jobban fog elsülni mint az ACC Unreal enine-sítése. Számomra annál a PROJECT CARS és még a mostani állapotú rF2 is jobban néz ki :), arról pedig, hogy mennyivel jobban fut, már ne is beszéljünk. Mondjuk közben tú vagyok egy VGA cserén amivel még nem próbáltam az ACC-t, minek után megváltozik majd a véleményem, de majd meglátjuk. Megíróm ha így lesz :)
  • Szabi #19797
    unreal 5
    Utoljára szerkesztette: Szabi, 2022.11.11. 08:57:48
  • Timbu
    #19796
    Azt tudni, hogy milyen motorral akar új játékot készíteni? Mert most kezdhet mindent elölről...
  • Szabi #19795
    jaja, érdekesen hangzik, talán már nagyobb piac a hardcore szimulátor közösség, hátha most lehet jó eladási számokat is csinálni, Assetto Corsa bebizonyította, hogy mód támogatással is lehet, jó bevételeket hozni a dlc-kkel :D
  • sertrex
    #19794
    Ian Bell korábban már nyilatkozta, hogy az EA meg akarta szerezni a Madness Engine-t, még a Shift 2 idejében. Most az övék. De valószínüleg már csak a fiók mélyén végzi. Akik megalkották azok már nincsenek az EA kötelékében. Érdemes Ian Bell Twitter oldalát figyelni. Egy újabb nagy dobásra készül. https://twitter.com/bell_sms/status/1572611186130096131/photo/1
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2022.11.10. 12:15:53
  • Szabi #19793
    Azért az kellemetlen, hogy egy jól működő cégnek adott plusz melót az EA, de a feltételeik miatt nem lettek túl maradandóak a termékek, aztán újra saját lábra állás, de kellet pénz, betársulás egy nagy kiadóba, majd az egész kiadót megveszi az EA, hogy aztán megszüntesse őket
  • sertrex
    #19792
    Nem készül több Project CARS, az EA kukázta a szériát

    "Házon belül jelentette be az Electronic Arts, hogy elkaszálja a Project CARS franchise-t, a kiadó egyik képviselője pedig részletezte a döntés mögött meghúzódó okokat.

    Az indoklás szerint felmérték, hogy hosszú távon mennyit fejlődhet a versenyzős széria, ezt követően döntöttek úgy, hogy felhagynak a fejlesztésével és támogatásával. Nem volt könnyű lépés kukázni a Slightly Mad Studios sorozatát, de az EA inkább azokra a területekre szeretne összpontosítani, ahol úgy hiszik, a legjobb esélyük van olyan élményeket teremteni, amelyeket imádnak majd a rajongók.
    Egészen pontosan a licencelt IP-kra, valamint a nyílt világú élményekre szeretnének fókuszálni a versenyzős játékok terén, és úgy bővíteni a franchise-okat, hogy azok még jobban előtérbe helyezzék a közösségi dolgokat, illetve hosszú távon működhessenek live service-ként. Az EA szerencsére nem hagyja magára az érintetteket, és igyekeznek nekik testhezálló pozíciókat találni többek között az EA Sports és a versenyzős részleg csapatainál.

    A legelső Project CARS 2015-ben jelent meg, és kifejezetten jó szimulációs élményt nyújtott. 2017-ben aztán megjött a folytatás, ami szintén remek fogadtatásban részesült, a 2020-as harmadik rész viszont már közel sem szólt ekkorát. Tavaly aztán megjelent mobilokra a Project CARS GO, ami sajnos nem volt sokáig köztünk, viszonylag gyorsan bezárták a szervereit.

    A Project CARS-trilógiát egyébként teljes egészében a Bandai Namco Entertainment dobta piacra, de a Slightly Mad Studios a Codemasters tulajdonában van, amit ugyebár nem olyan régen felvásárolt az Electronic Arts."
  • Timbu
    #19791
    Ugyan csak áttételesen, de illik ide:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Cégóriás jelentkezett be az Electronic Arts felvásárlására
    Az SMS pár lépésben egy kis, közösség által támogatott stúdióból az egyik leghatalmasabb multi része lehet...
  • macleody
    #19790
    Jójó, értem a célzást, majd jövő héten megveszem, most nem érek rá :D
  • sertrex
    #19789
    Cégóriás jelentkezett be az Electronic Arts felvásárlására!
    A Codemasters felvásárolta az SMS-t. A Codemasterset felvásárolta az EA, az SMS-sel együtt. Az EA-t most felvásárolja az Amazon, Codemasters-szel és SMS-sel együtt.
    Ez már a végállomás vagy van az Amozonnál is hatalmasabb, aki mindezt felvásárolhatja?
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2022.08.26. 15:18:26
  • Danecay
    #19788
    Így kár is lett volna befejezni bármelyiket is :)
  • sertrex
    #19787
  • sertrex
    #19786
    Reiza fórumon megrezegtettem ezt a vonalat, hogyha nem jönnek a népszerű fizetős tartalmak, akkor nem lesz pénzük a továbbiakra. Rávilágítottam arra is, hogy ezek az Európában noname-nek számító pályák meg autók nem fognak annyi pénzt hozni, hogy a már amúgy is langyos érdeklődést fent tartsák. Erre azt a válasz kaptam, hogy anyagilag stabilak és folyamatos tárgyalásokban vannak sokféle licensz kérdésében. Ez jól hangzik, de azóta se jött ki semmiféle licenszelt tartalom csak az ígéretek.
  • Axtros
    #19785
    A PC3 azért lett az arcade vonalra átvezetve, mert a kiadóval korábban erre kötöttek szerződést. Az, hogy ez mennyire volt jó, vagy éppen rossz, azt mindenki maga döntse el. Nekik nyilván ez is hozta a pénzt, az átlag játékosok megvették, játszottak vele, csak a vérbeli szimulátorosok elégedetlenkedtek, persze ők joggal, de nekik meg voltak alternatívák.
    A Reiza pedig jó irányba vitte el az engige-t (bár szerintem ez is már egy jóval korábban lefixált stratégia volt, hogy a PC3 mellett / után legyen egy Madness engine-re épülő valódi szimulátor is, a Reiza pedig ezt bevállalta az AM2-vel), ott csak a liszenszeléssel vannak problémák, de az meg főleg anyagi természetű, technikai akadálya nincs egy PC2 szintű autó / pálya felhozatalnak. Bár nem hiszem, hogy valaha is lesz annak a brazil csapatnak annyi tőkéje, hogy minden márkához eljussanak.
  • sertrex
    #19784
    Szerintem Ő most tömött zsebekkel távozott. Nyelt egy csomó szarságot az úgynevezett szimes társadalomtól. Idősebb is lett a kezdetekhez képest. Neked lenne ezt kedved újra csinálni?
    A szimulátor játékok történelem könyvébe már beírta a nevét. Ugyanúgy, ahogy Kunos is és most mindketten a szögre akasztották a kormányukat. :)) Amit elértek azt már úgy se veheti el tőlük senki.
    De azért remélem, Ian Bell a háttérben továbbra is segíteni fogja a Reizát, ha mással nem is, de a kapcsolati tőkéjét megosztja velük.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2021.11.01. 18:27:02
  • Danecay
    #19783
    Úgy értettem, hogy furcsállom, hogy vissza akar vonulni és az eredeti szakmájában dolgozni, az általad is felsorolt munkásság után.
  • sertrex
    #19782
    Ha a szakmájánál maradt volna, akkor ma nem lenne SimBin, nem lenne GTR, GTR2, nem lenne Madness engine, nem lenne PC 1-2, vagy éppen Shift 1-2, sőt az Automobilista 2 se lenne most, legalábbis ebben a formájában, amit őszintén sajnálnék. Persze voltak negatívumok is, PC3 vagy az új fast & Furious játék vagy éppen a Ferrari legend se lett éppen jó. De csak az nem hibázik, aki nem nem csinál semmit.
  • Danecay
    #19781
    Az ember azt gondolná, hogy amennyiben szereti a szakmáját, és ennyire elkötelezett, mint ahogy írod is, eddig is azzal foglalkozott volna, nem pedig szimulátor / játék fejlesztésével. Na mindegy. Számtalan színász és énekes is mondta már, hogy visszavonul, aztán végül mégsem tette :)
  • sertrex
    #19780
    Pszichiáter a szakmája, azt folytatja, olyanok számára nyújt segítséget, akik nem tudnak fizetni az ilyen kezelésekért. Legalábbis a Twitteren ezt írta.
  • Danecay
    #19779
    És vajon mihez kezd?
  • Timbu
    #19778
    Slightly Mad Studio’s CEO Ian Bell Leaves The Company

    Nem mondanám, hogy nagyon meglepődtem.
  • sertrex
    #19777
    E cikk szerint továbbra is Ian Bell marad a Slightly Mad Studio vezérigazgatója és az EA Sports égisze alatt készülnek majd a további SMS játékok.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2021.07.16. 14:33:56
  • hunbalee
    #19776
    Annyira nem szar a game. Ami ilyenkor a legviccesebb hogy ezek elég hamar a "kukába" vannak tolva árilag,de bezzeg az a Fast and Furious nem hogy bundlet de még egy értelmes leárazást se látott. Pedig elmondások szerint az annyira szar ,hogy alig várom ,hogy végre meglegyen és tolhassam
  • SirDannyL
    #19775
    Jajj már,most miért vagytok ilyen gonoszak??
  • Axtros
    #19774
    Ha ingyen lenne, az is sok lenne érte.
  • macleody
    #19773
    Annyit sem ér :D
  • hunbalee
    #19772
    Best of Bandai Namco Bundle

    Ha a körítés el tudja adni az ember akkor 4 euro körül van a CARS3
  • Danecay
    #19771
    Pedig lett volna még min javítani! Nem fikázni akarom, csak bosszankodom, hogy ez egy igen jó játék is lehetne ha javították volna a hibáit.
  • SirDannyL
    #19770
    És van helyette a 3..... Láttam róla videókat. Hááááát..... szerintem nem véletlen,hogy sokadik oldalon találtam meg a topicot...
    Utoljára szerkesztette: SirDannyL, 2021.05.16. 17:11:48
  • Axtros
    #19769
    A PC2 fejlesztési támogatását 2018-ban (2019-ben) lezárták. Ezzel végleg befejeződött a program fejlesztése, javítása, tartalom bővítése. Jelenleg már csak a szerver támogatása van meg, de azt nem lehet tudni, hogy meddig.
    Utoljára szerkesztette: Axtros, 2021.05.16. 16:26:02
  • SirDannyL
    #19768
    Akkor lehet ma teszek vele egy próbát.
  • sertrex
    #19767
    Igen.
  • SirDannyL
    #19766
    Mi a ....? PC2-t leszedtem a gépről mert nem volt hely,és ki akartam próbálni a AM2-t. (megvettem később) Aztán felkerült az AC,és most gondoltam visszarakom a PC2-t,és látom 2018 év vége óta frissítve sincs. Oké,kijött közben a 3,de ennyire le is lett sza..va a 2? Azért remélem még vidáman játszható a 2 így is hogy egy pici frissítést sem kapott!?
    Utoljára szerkesztette: SirDannyL, 2021.05.15. 20:29:52
  • Szabi #19765
    nem vészes, időtöltésnek nem rossz, de nagyon furcsa az autólista és túl sok tennivaló sincs a játékban :D
  • hunbalee
    #19764
    Mysterious Electric Pack DLC Coming to Project CARS 3
  • Danecay
    #19763
    Mint egy hátbarúgás :)
  • hunbalee
    #19762
    Project Cars GO Hamarosan...