54
  • smv
    #1
    Amíg pusztul az IE addig a többi nem érdekel
  • who am I 7
    #2
    az opera a hibahatáron mozog, sztem le is hagyhatjuk
  • Pharaoh
    #3
    És még mindig van olyan weblap ami IE7-t támogat csak, se újabb IE se más böngésző 2011 végén.
  • a_n_d_r_e_w
    #4
    Chrome-ban pont azt szeretem, hogy csak ugy van es nekem eleg is ennyi, igy kb nem erdekel, hogy a kulonbozo kiegeszitok mennyire karosak, soha nem hasznaltam azokat, nem is fogom. IE-t sajnalom, en a 7-est kifejezetten szerettem, de a chrome-hoz kepest kenyelmetlen hasznalni.
  • Alfa Of NS
    #5
    IE-ről azért váltottam mert lassú. Amíg ezen nem javítanak addig csökkeni is fog a népszerüsége. Safari az elterjedtebb lenne, ha rendesen támogatnák, pl idegen nyelveken is megjelenne stb. Apple név sokat számít, meg amúgy nem rossz böngésző.
  • hurkaur
    #6
    Tenyleg nem, csak neha versenyre kelnek a safari web content process-el cpu%-ra idleben (~15tab +adblock). http://i.imgur.com/Qlgay.png
  • jAMEsbAUd
    #7
    a kinaiak miatt van az egesz... 49% -uk hasznal valamilyen IE -t... ez hihetetlen! Valoszinu kormanyzatilag van szabalyozva, mert arra van jo sok exploit, hogy lehessen torni oket... balfasz nepseg...
  • Narxis
    #8
    Chrome 4ever!
  • tomboy013
    #9
    Én abban a hitben éltem hogy az IE valahol az utolsó helyen van =D nembaj nemsokára ott lesz :P
  • immovable
    #10
    Már ff7 cikknél is írtam, de akkor ide is. FF-et a 4-es verzióig használtam, aztán egyre lassabb, szarabb lett így áttértem a Chrome-ra. Gyors, nincs vele gond és szépen ki lehet díszíteni ezt is kiegészítőkkel.
  • mad mind
    #11
    Mivel egy csomó program felnyomja a chrome-ot is a gépre, ezért annyira ez nem meglepő.
    Nekem mondjuk nem jön be, szóval megmaradok a firefoxnál.
  • narumon
    #12
    Hó én meg a grafikonban nem is szerepelek. Van IE, Chrome és Firefox 6&7. Én meg a firefox 3-at használom gond nélkül.
  • dyra
    #13
    hihetetlen, hogy a szarra van kereslet. Eddig volt a szerencsétlen IE a sok hibájával most meg betör a toldozott foltozott totál nulla Chrome. Az olyan jó böngészők mint az Opera meg nem tudnak elmozdulni. Na de hát ez van. Az emberek mindig bedőlnek az agyon reklámozott hülyeségnek, no meg arról nem is szólva, hogy egy rahedli program feltelepíti a Chrome böngészőt ha nem figyelünk oda. Jó magam maradok FF és Opera felhasználó.
  • mousee
    #14
    Hát, én 4-esnél váltottam a rókáról (1-es verziótól használtam), rengeteget operáztam is, egy időben párhuzamosan a rókával, de a króm mindent visz. Gyors, kevés gépet eszik (amíg egy régi 2,6os celerongyon a firefoxnak kb 25-30 másodperc kell hogy elinduljon, addig a króm 3-4 sec alatt felugrik, és utána akadásmentes a böngészés.

    Ehhez nem kell reklám, használni kell mindegyiket, és kiválasztani a legjobbat. Jelenleg én úgy érzem hogy a króm a legjobb, persze ez egyéni vélemény.
  • maxy182
    #15
    Légy szíves, ne általánosíts!
    Én is Chrome-ot használok, de egyáltalán nem azért, mert reklámozzák. Kipróbáltam, tetszett, gyors volt, semmi felesleges csili-vili. Nekem ennyi bőven elég volt... IE-t meg szinte soha nem használtam (csak az ősidőkben)...
  • czyi
    #16
    Opera. FF7. ennyi.
  • TommeyIkya
    #17
    Aki korábban lemondott már a Firefoxról, mert régi a gépe és türelmetlen is, annak javaslom a Firefox 7 kipróbálását, sokat javult ez a verziója. Bár engem nem nagyon zavar, ha valami némileg lassú, mert fejlesztéshez használhatóságban mindent ver. :)
    Egyébként, akinek nem kellenek mindenféle kiegészítők, akkor a Chrome a legjobb, ez nem vitás.
    Operát az használ, akinek bejön, én is használtam egy időben, mert tetszett a beépített levelező, de sajnos nem tudott olyan dolgokat, amire szükségem volt.
    Internet Explorert nem használ, aki legalább egyszer utánanézett milyen biztonsági problémák is vannak vele - egyébként pedig sok helyen azért van a mai napig is, mert Windows-hoz alapértelmezés és céges környezetben elég nagy költség lehet a cseréje (nem maga a program, hanem a frissítési procedúra rendszergazdákkal).
    Safari-t csak fejlesztéshez használom, hogy megnézzem hogy néz ki rajta egy oldal, amit éppen csinálok, bár csak akkor, ha kérik, általában érdektelen. :)
  • tomboy013
    #18
    Dyra ha szar lenne nem törne felfelé te okos =D A chrome a leggyorsabb böngésző. Használtam mellette a firefoxot de állandó jelleggel szarakodott meg lassú is volt. Régebben használható volt a FF de mostanában már nem annyira. Így már csak Chrome-ra támoszkodom. Jah még próbáltam Operát de nekem az is szórakozott volt hogy 10-szer kellett az ikonra kattintani mire bejött ugyanez volt a firefoxal is meg az explorerrel is, egyedül a chrome jött be elsőre nagyon gyorsan. Még win újratelepítés után is ez volt és inkább nem idegesítettem magam a többi böngészővel.
  • Namelesske
    #19
    Az opera azért nem mozdul sehova, mert 10.0 óta egy kalap fos, a 10.50 a valaha kiadott legszarabb kiadás, hiányoznak belőle mára alapnak tekinthető funkciók, hiába tudok bármit elvégzeni benne, mire userjs-ekkel, kiegészítőkkel, opera:config huszárkodással elfogadhatóvá hozom ezer helyen szétesik, még a szabványos kereső protokollt sem fogadja a Windowsból. Évekig voltam Opera felhasználó, de mostanában inkább gyűlölettel gondolok rá. A Firefox ugyan ezt az éltet utat járja be, de ott legalább megvannak az alapdolgok, mint pl rendes könyvjelző kezelő... de az még az operánál is szarabb böngésző. Nem mondom hogy a Chrome a legjobb böngésző, de tény hogy ezt sokkal gyorsabbnak, megbízhatóbbnak, szabványosabbnak és használhatóbbnak tartom mint a piac többi szereplőjét, ezért választottam.
  • Namelesske
    #20
    *fix a 10.50 rész után új mondat. Sg: a f@szombamár tegyetek be egy szerkesztés menüpontot.
  • gombabácsi
    #21
    én még mindig operát használok, de sajnos már a használhatatlanság határá van...
    egy csomó oldal félig(!) töltődik be, reloadot kell nyomkodni
    kilépéskor percekig tekeri a winyót, inkább lelövöm taskmanagerből...

    de még mindig használom...
    (na jó, google docs-hoz chrome-ot)
  • Mat666
    #22
    Na akkor még kb. két év és a Chrome lesz a legnépszerűbb böngésző persze ez azzal fog járni hogy aki most annyira sztárolja akkor azt fogja fikkázni ez így szokót lenni.
  • dyra
    #23
    Miért az Internet Explorer talán annyira jó? Simán vezetik és szerintem vezetni is fogják a böngésző piacot. A cégek nem fognak váltani, ráadásnak AD-ben távolról nagyon kényelmesen konfigurálható ami vállalti környezetben nagyon is kell.

    Namelesske:
    Van őár tetű cég többek közt Google akik gáncsolják ahol tudják az Operát pl hosszú időn keresztül a Google Adsense nem az Opera hibájából cseszett rajta menni. Milyen alap funkcióra gondolsz speciel nagyítani vele ezerszer könyebb mint más böngészőben, de amúgy a fülektől kezdve egy csomó mindent az Operának köszönhetsz.

    Chrome egy agyon heppelt szar. Gyakorlatilag semmit nem tud és ezzel is adja el magát, hogy a user-nek úgysem kell több. Kiegészítőkkel az FF mérföldekkel előzi az Opera meg alapból.
  • wraithLord
    #24
    Én már elég régóta Chrome-ot használok. De csak a Google accountom miatt, a többivel is csak kb. annyi bajom van, mint ezzel (de nem ugyanaz).

    dyra: mégis érdekes, hogy minden böngészőt a Chrome irányában fejlesztenek. Még kinézet szempontjából is valamiért egyre jobban hasonlítanak rá... :D És Chrome-hoz nincsen ám kismillió bővítmény, mint FF-hez. :D
    Az Opera tényleg nagyon jó, de szerintem egy kicsit túl van "bonyolítva". Én az egyszerűség híve vagyok. :)
  • Kingfisher
    #25
    Hát nem tudom. Beírom Chrome-ba a megjeleníteni kívánt oldal, és láss csodát, betölti. Ezt gyorsan teszi, maga a program is gyorsan indul, ellenben mondjuk a Firefoxszal. Kiegészítőnek meg már firefoxszon is csak az adblockot használtam, mert akárhogy is akartam, nem találtam semmit a több százezres katalógusban, amire szükségem lett volna. Gyanítom, hogy ezzel a legtöbben így vannak, akik gyarapítják a Chrome táborát.
  • usersg
    #26
    Nekem ugyan tök mindegy hogy ki mit használ, vagy hogy az adott program hány százalékon áll, csak az opera köpködésre írnék pár szót.
    Én már hosszú évek óta ezt használom, mindig a legújabbat, és nem tapasztalok olyan hibákat amiket említettetek.
    Nagyon kényelmes, alapból tud szinte mindent. Kicsi, gyors. Nem kell plugin -okkal pöcsörészni, nem kell levadászni minden kis apróság miatt egy bővítményt. Ha egy oldal megtetszik ahol van kereső mező, 3 klikk -ből készítek belőle egy gyorskeresőt, és kész. A unite jópofa, a turbo hasznos, a mous g. baromi jó, a gyorsindító panel is kényelmes, és amit a legjobban szeretek, hogy alapból úgy van beállítva, hogy mikor zárom a böngészőt, megjegyzi az összes fület, history -val együtt, így a következő indításnál is nyomkodhatom a vissza gombot... olyan, mint ha ki se léptem volna. Normálisan kezeli a memóriát, 120 fülnél sem lassul le, a szintetikus teszteket meg le***rom, ahogy a verziószám fétis sem igazán érdekel.. ez van. :D
  • usersg
    #27
    "Chrome egy agyon heppelt szar. Gyakorlatilag semmit nem tud és ezzel is adja el magát,"

    Ez valóban egy érdekes jelenség. Anno az IE ellen az volt az egyik komoly vád, hogy keveset tud. Ma meg a chrome ugyanezért "hűdefasza" böngésző. Mondjuk spyware -eket én nem tartok a gépemen, ezért a chrome is távol marad. :)
  • Rapid81
    #28
    Csak úgy közölném azokkal, akik annyira oda vannak, meg vissza a Chrome-ért, hogy mi is volt anno a felhasználási feltételeiben?

    "Minden adat, amit a böngészővel töltenek fel az Internetre, a Google tulajdonát képezi és a Google által szabadon felhasználható."

    Na persze ezt rögtön kiszedték, mert lázongtak a felhasználók.

    Akkor most jelentkezzen az, aki szerint az ezen üzletpolitika folytatásához való funkciók is kikerültek belőle.
  • SzirmosSzisza
    #29
    Google mottó "Don't be evil", szal no para
  • wraithLord
    #30
    Tegyük fel, hogy keveset tud... Szerintem nem mindegy, hogy mi az a "kevés", amit tud egy böngésző... A Chrome-ot tökéletesen és kényelmesen lehet használni arra, amire való (böngésző). Ezt az IE 9 előtti verzióiról nem igazán lehet elmondani.
    Már csak arra lennék kíváncsi, hogy konkrétan miért tud keveset. :D

    Na de nem védem a Chrome-ot, mert minek.
  • hurkaur
    #31
    Google > Microsoft.
    Tok mindegy melyik mit alkot, az egyik alapbol csucsszuper kiraly lesz (mert google), a masik meg buzi szar (mert m$ dogoljon meg!!!!)
  • tomboy013
    #32
    Lehet hogy a Chrome egy "agyonheppelt szar" ahogyan azt említetted nálam mégis tökéletesen funkciónál és a számomra ez a legjobb böngésző. Úgyhogy szerintem baromság amit mondasz =)
  • usersg
    #33
    És pontosan miben a legjobb számodra? Csak kíváncsi vagyok.
  • Rapid81
    #34
    Na fölraktam a csodás Chrome-ot, hogy tudja róla első kézből is véleményt mondani.

    Ugyanannyi - 16db - ugyanazon lap megnyitásakor a:
    Firefox - 225MB memóriafogyasztás - 1db firefox.exe
    Chrome - 357MB memóriafogyasztás - 16db chrome.exe

    Ezen hírt az sg.hu-n, a hozzászólásokkal együtt:
    Firefox - ~10mp
    Chrome - ~8mp

    Magyarázza meg nekem valaki, hogy miért is éri meg a 125MB többlet memóriahasználat (és a +15 feldolgozási szál) a -2mp időt?

    Engem nem győzött meg...
  • usersg
    #35
    Azt se felejtsd el, hogy a task manager -ben látott memóriahasználat nem a teljes memóriaigényt mutatja.
  • usersg
    #36
    Ja... és megcsinálhatnád a tesztet operával is...
  • tomboy013
    #37
    Például messze a leggyorsabb nálam a Chrome. Nekem ez az elsődleges. Tudok vele böngészni zökkenőmentesen, problémám még nem volt vele. Az explorer folyton megáll pár másodpercre ha valami videót akarok betölteni. A firefox-ra meg 20-szor rá kell kattintani mire bejön. Meg a weboldalakat is lassabban tölti be nálam. Én nem táblázati adatok alapján döntöm el hogy melyik böngészőt használom hanem az alapján hogy mennyire bizonyul használhatónak és nálam a Chrome a legjobb.
  • dyra
    #38
    Nálam meg nem funkcionál tökéletesen egy dolog miatt van fent, mégpedig azért mert hobbi szinte csinálgatok pár weblapot és a végeredményt mindig ellenőrzöm Chrome alatt is. Amúgy írta itt valaki, hogy a Chrome-t utánozza a többi böngésző. Ezt csak olyan írhatta aki nem használ-használt Opera böngészőt. Nem rossz, de akkor is egy pénzéhes multi csinálja akiknél az sem igaz amit kérdeznek. Isten ments az ördögtől.
  • HarryProf
    #39
    Nem akarok beleokoskodni, mert nem értek hozzá annyira, de én úgy tudom, azért van 16 .exe a task managerben, hogy ha lefagyna egy-egy oldal, akkor ne az egész böngésző, minden egyes megnyitott weboldal mondja fel a szolgálatot, ami olykor azért hasznos tud lenni...
    Javítsatok ki, ha tévedek.
    Egyébként Chrome-ot használok, elsősorban a google account-om miatt.
  • sanyicks
    #40
    netprobléma a félig betöldődés. Vinyót meg nekem is tekerte egy fél percig mikor a profilom már kb opera 8 óta megvolt. De most mivel van szinkronizálás, tiszta lappal kezdtem, mert a lényeges beállításokat úgy is visszaszinkronizálja, most 3 másodpercen belül bezárul.