56
  • Laza
    #56
    Egy gödörbe az ilyeneket .....

    A korodból ítélve nem sok mindent termelhettél még meg ehhez a hozzáálláshoz ... ha mindenki ilyen gyökér lenne/lett volna, nem lenne mit élvezned ... na meg most nem lett volna hol közzétenned magad.
  • Laza
    #55
    Neten töltöttem ki ... bár nem tudom mennyire anonim, amikor a nevemen kívül szinte minden olyan adatot meg kell(ene) adni, amiről be lehet azonosítani.

    Így ami nem volt kötelező, azt nem is töltöttem ki (kezdve a munkahely nevével, és az utolsó fejezettel).

    Statisztikához így is elég :)
  • bakagaijin
    #54
    #36, igazad van, vannak országok ahol összevonják ezeket az információkat, csak Magyarországon először az ombudsman aztán a civilek sikítanak az ilyesmire. (pl. TB és APEH adatbázisok összekapcsolása). Ez valahol úgy van, hogy egyfajta bizalom kell az emberek részéről, hogy ezekkel nem élnek vissza. S mondjuk a népszámlálás mellé csatolt vallási útmutató :) ugye sem feltétlenül segít eme bizalom építésében.
  • Kornan
    #53
    Meg úgy általában az értelmes emberek. Mérnökök akik a jövőt építik, orvosok... Nem csak hívők.
  • Kornan
    #52
    Ez elégé önző és pusztító hozzáállás. Éljük fel amink van, had legyen jó, termelődjön az a boldogsághormon. Szétcsesszük a bolygót, az ország gazdaságát... Szerencsére azért nem mindenki ilyen.
  • gromgotth
    #51
    +1

    Én kitöltöm és visszaküldöm, egy kis székletmintával egyetemben, ha annyira ki akarnak elemezni! K*pják be! De jó magyarnak lenni...
  • B0nFire
    #50
    Ez a "fát ültetünk az unokáinknak" szólam egy rakás bullshit. Soha nem volt érvényes, és senki nem e szerint élt. Inkább a "kaparj kurta, neked is lesz" elv volt mindig is az irányadó.

    Persze hívőéknél más tészta.
  • Mat666
    #49
    Szerinted mi a megoldás mindenre külföldi áruk vásárlása fekete gazdaság az adócsalás gengszter politikusok?
    Gondolom majd ez kihúz a szarból.
  • Rotyoka
    #48
    Akkor add el minden vagyonod és költözz állami lakásba és a pénzed add a magyar államnak. EZen kívül KIZÁRÓLAG magyar terméket vegyél, ha valamit ne mtudsz mert drága vagy nincs akkor ne vedd meg vagy dögölj meg. Ami marad vagyonod természetesen hagyd az államra, hogy nekik ebből is legyen pénzük.

    Ha véletlen nyersz egy lottot, akkor add oda az egész nyereményt az államnak hogy segítsd.
  • B0nFire
    #47
    "Van lakcím nyilvántartónk, ahol azt is rögzítik, ha valaki ideiglenes címre költözik. Van APEH adószámunk, és van TB számunk."

    Van bizony. Az én lakcímkártyám 2005-ben lejárt. Azóta sem újíttattam meg, mert csak ideiglenes cím volt. A személyi igazolványom idén márciusban járt le, és nem tudok újat csináltatni, ugyanis nem vagyok járóképes. Az okmányiroda meg egyelőre nem száll ki házhoz.

    Három lejárt útlevelem hever itt a fiókban, holott az új kérésénél be kellett volna szolgáltatni a régit. Sosem adtam le, itt vannak. Azt mondtam mindig, hogy elveszett, ami akkor igaz is volt, mert nem tudtam, hová tűntek, és csak egy-egy lakásfelújítás/festés után kerültek elő valahonnan.


    Tehát egyáltalán nem biztos, hogy az okiratok mindig az éppen aktuális állapotot tükrözik.
  • Mat666
    #46
    Hát ez itt a baj és az hogy rajtad kívül milliók gondolják így na és persze az előtted lévők is ezt gondolták azért tartunk most ott ahol.
    El adták a jövőt hogy a jelen könnyebb legyen és végül azt érték el hogy a jelen szar a jövő meg nincs.
  • Dj Faustus #45
    Hm, úgy látszik az embert nem is homo sapiensnek kellene nevezni, hanem homo contentionak.
  • Rotyoka
    #44
    Figyelj én nagyban leszarom hogy mi a jó az országnak. Én 1x élek, nem akarok azért szopni hogy majd talán az utánam levőknek ne kelljen.

    És most akarok jól élni nem egy másik életben (haha)
  • Dj Faustus #43
    "Hát ja, de mo-n nem divat a takarékosság."
    Hajadra kenheted a takarékosságot, ha az embernek nincs számtógépe/Internet-elérése/számítógéphez való hozzáértése.

    "hogy aztán jól elbasszuk azt (lásd orbán)"
    Meg az összes (tisztelet a kivételnek) többi politikus pártállástól függetlenül. Nokiás és viszkis dobozok, tömött aktatáskák, stb, stb...

    "Aki tud, az húzzon el innen minél előbb. "
    És akkor Magyarországnak jobb lesz? Megfutamodni gyáván, a jobb élet reményében? Külföldön is vannak politikusok, problémák, ott is kell dolgoznod.
  • FoodLFG
    #42
    Hát ja, de mo-n nem divat a takarékosság. Itt az a divat, hogy minél több pénzt beszedjünk az emberektől, hogy aztán jól elbasszuk azt (lásd orbán). Ez jó a hatalomnak, mert az embereket az állami köldökzsinóron lehet tartani, akik így könnyebben irányíthatók.
    Aki tud, az húzzon el innen minél előbb.
  • Kornan
    #41
    Jó mindegy, a lényeg, hogy érted mire gondoltam. Pont.
  • Dj Faustus #40
    "Milyen gyümölcsöt? A plusz adót és az árak emelését?"
    "A plusz adót és az árak emelése" a fametszés, permetezés, öntözés. A gyümölcs pedig például az államadósság megfizetése (amit valakinek valahogyan törlesztenie kell).
    Csak kérdés, hogy ezen munkálatokat ki fogja bírni a nép? Pláne hogy öregedő társadalmunk van, meg az országból jó ha 3-4 millióan dolgoznak (a növekvő adóterhek meg nem biztos hogy jót tesznek a munkaerő iránti keresletnek), nagy az adósságállományunk, a lakosságnak nincsenek megakarításai (hitelei inkább). Szóval nehéz egy helyzet - bárki is legyen kormányon.

    "Nincs olyan, hogy faji alap mivel az emberiség az 1 faj. "
    Persze ez rendben is lenne, de a "faji alap" az árja fajelmélet és hasonló tézisek miatt létrejött furcsa szókapcsolat.
  • Rotyoka
    #39
    bvalek :

    Milyen gyümölcsöt? A plusz adót és az árak emelését? Hát ezt nem is akarom élvezni.

    Kornan:

    Nincs olyan, hogy faji alap mivel az emberiség az 1 faj. Ha nem így lenne akkor nem tudnál teherbe ejteni egy japánt mondjuk, úgy hogy nemzőképes utód legyen
  • gombabácsi
    #38
    Hiba: pár percig tartott nekem, míg rájöttem, hogy a második oldalt hozzá kell adni fent a plusz gombbal. Csak a hibát írta, de nem volt egyértelmű hogy mi a hiba...
  • Crane
    #37
    Megnéztem az oldalt. A kérdőív kitöltése így kezdődik: "Belépés: az Ön címére eljuttatott borítékban lévő Lakáskérdőív első oldalán, az Azonosító és az Internetes belépési kód-ot kell a megfelelő helyre beírni"

    :D ... LOL! Aki nincs számon tartva, akkor az nem kap gondolom ilyen kérdőívet postán, következésképen be se fog tudni lépni, és meg se fogják tudni számolni? :D

    Plusz: A kérdőív elkezdésének gombja, egy orvul eldugott oldal legalsó sarkában található, ami egy körömnyi mértei kis vacak. Kíváncsi leszek, hányan találják majd meg. (eleve úgy kéne kezdődni az oldalnak, hogy BELÉPÉS űrlap).
  • Piel
    #36
    Érdemes megnézni a honlapot amit a KSH üzemeltet: nepszamlalas.hu
    Kedves bvalek! Azért nem lehet ennyire könnyedén elintézni valakit, hogy akinek nem tetszik álljon tovább egy országgal! A demokráciában mindenkinek lehet saját véleménye, és nem feltétlenül kell azt gondolnia, amit éppen Orbán Viktor gondol!
    A népszámlálás pedig közügy, bármennyire is nem teszik, válaszolni kell. Igaz az állam is tehetett volna ennek érdekében, mert rengeteg nyilvántartás létezik az országban. Van lakcím nyilvántartónk, ahol azt is rögzítik, ha valaki ideiglenes címre költözik. Van APEH adószámunk, és van TB számunk. Az önkormányzatok persze nyilvántartják a lakások adatait is, hiszen az építési engedélyt valamikor kiadták, viszont ha a házról nincs is tervrajz, az illetékes földhivatal a telekfelmérések alapján mindet fel kellett, hogy mérje. A bizonyítványoknak száma van, ha valaki elvégez egy iskolát, megtanul egy nyelvet, ezt is nyilvántartják. Rengeteg dolgot meg lehetne tudni ha valaki a nyilvántartók adatait összevonja. De ugye az eddigi adó befizetéseinkből nem építették az országunkat, hanem rombolták! Ha egy kicsit okosabban intéznék a dolgokat, (és nem mindig azt néznék, hogy miből mennyit lehet ellopni,) akkor létre lehetne hozni egy egységes rendszert, ami az adatlekérés pillanatában aktuális adatokat szolgáltatja!
    Nemsokára eljön ennek is az ideje! 2015-re rendbe teszik az országot az illetékesek, és kolbászból lesz a kerítés. Az is lehet, hogy elmegy a pénz a kolbászra és nem marad pénz másra...
  • bvalek
    #35
    Gondolom aki lemond a magyar állampolgárságról, annak megszűnik ez a kötelezettsége. Itt a megoldás, kedves nyavalygók
  • B0nFire
    #34
    Tévedés. Az adatszolgáltatás törvényileg mindenki részére kötelező, ahogyan a tájékoztatóban is le van írva. Szóval ajánlott kitölteni, hacsak nem akar valaki gondot a későbbiekben…
  • bvalek
    #33
    A helyzet nagyon egyszerű. A népszavazás sok ezer éves ősi intézmény, minden korban alkalmazták a civilizált nemzetek. Aki nem érzi magát a magyar nemzet részének, ne töltse ki, nem kötelező magyarnak lenni. Viszont a magyar nemzet munkájának a gyümölcseit sem kötelező élvezni, kívül tágasabb.
  • Kornan
    #32
    Attól függ kit veszel magyarnak. Például egy kínai származású, de itt született magyar-e ha magyarul beszél és annak vallja magát? Szerintem az. Mindenki maga dönti el. Már rég nem faji alapon megy, nem is különölünk el jelentősen genetikailag a környező országoktól, ergo nagyrészt ugyanonnan származunk.

    Remélem közlik majd részletesen a statisztikákat, egy két dologra kíváncsi lennék.

    Jah és legközelebb jó lenne ha már nem kéne hozzá fákat kivágni és mindenki online töltené ki. Aki meg nem ért hozzá annak a kérdezőbiztos kitöltené laptopról. Már most is lehetett volna ez :) Szerintem elég sok pénzt is megtakaríthattak volna, nem kellett volna annyi ember hozzá.
  • jackoneill90
    #31
    A 10 milliós lakosság már régóta kamu. általánosba is aztmondták kerekítve 10millió. évek óta azthallom. a bevándorlással tartva van a szint, hát az nagyon jó, csak nagy részük nem is magyar és nem is lesz az.
  • jackoneill90
    #30
    6 millió Magyar országa. Optimista vagyok csak 6 millió. 3millió cigány a többi román, szerb, szlovák, horvát, német, vietnám, kínai, stb ...

    Költözzön minden Magyar egy új kontinensre, alapítsunk új Magyarországot.
  • zagrosz22
    #29
    Egyébként meg a népszámlálási adatokat kerületi szintre aggregálják a feldolgozás során, a végén nem lesz egy mindenki által felhasználható adatbázis, ami megmutatja, hogy Kovács Pistikének a Kossuth utcából 8 általánosa és 20 milliós családi háza van. A kétkedőknek: nem tudom garantálni, hogy a Fidesz ezt személyes adatgyűjtésre nem használja fel, de valószínűtlennek tartom. Ahhoz egy párhuzamos adatfeldolgozást is végre kéne hajtani, a népszámlálás feldolgozását végző olyan ideiglenes munkásokkal, akinek Fidesz-hűsége kétesélyes. Egyszóval: bármilyen manipuláció kiszivárgási esélye nagy, a negatív nemzetközi visszhang pedig elég nagy ár lenne ... Meg aztán: a Fidesz számára érdekes egyéni adatokra, pl. pártállás, világnézet, már amúgy is ott van a Kubatov-lista, meg a z a csodálatos vonalkódos szociális kérdőívezés...
  • breckinridge
    #28
    Jézusom, ennyi tudatlan majmot. Mo-on 1870 óta vannak népszámlálások (általában 10 évenként), de az első teljes népességösszeírást 1783-85-ben tartották, korábban pedig több részleges összeírás volt.
    A népszámlálás olyan adatokat mér, amellyel a legkülönbözőbb szakemberek dolgoznak (pl. lakáshelyzet, gyerekszám, korfa, stb.). De pl. Trianon kapcsán az 1910-es népszámlálási adatokból tudjuk a békeszerződés népességbeli problémáit felmérni. Messze nem a lélekszám megállapításáról szól. Ugye mindenki ismer olyat, aki nem bejelentett lakcímén él életvitelszerűen...
    A népszámlálás elutasítása elképesztő butaság, tudatlanság, önzés.
  • Cef
    #27
    Hidd el, nem olyan egyszerű a meglévő adatokból azt kihámozni amit kell. Erre egy program nem képes, mert nem csak a lakcímet, meg a személyi azonosítót kell kihámozni, hanem sok minden mást is amit elég macerás innen-onnan összeválogatni. Megoldani biztos meg lehet, de ezért írtam, hogy szerintem olcsóbb, gyorsabb és hatékonyabb egy népszámlálás, ahol pontosan azt kérdezik meg amit tudni szeretnének, olyan formában ahogy nekik kell és friss lesz az adat.
  • kiborg
    #26
    Nincs f@szbúk profilom :P Nincs titkom, de vannak személyes dolgaim, vannak olyanok, amiket nem osztok meg egy számomra vadidegen emberrel.
    Nehogy már ne legyen nekik elektronikus adatbázisuk a kiadott személyiszámokról és személyiigazolvány számokról és útlevélszámokról??? Ezt nem tartom valószínűnek. Egy kezdő programozó összehoz nekik occójé egy progit, ami sokféleképpen kiválogatja nekik az adatokat és még össze is adja.
  • Mat666
    #25
    Mi volt benne ami annyira felháborító???
    És ami nyilván csak itt kérdeznek meg az embertől az egész univerzumba?
  • evetke007
    #24
    Ha elolvastad volna a "Lakáskérdőív" egyes pontjait, talán nem írnál ekkora ostobaságokat!
  • Mat666
    #23
    Sajnos igazad van.
  • 3LVW
    #22
    Ezaz, kurva büszkék lehettek magatokra... Sírtok, hogy így meg úgy szar a rendszer, máshol jobban csinálják, bezzeg nyugaton minden szebb, élhetőbb és többen mosolyognak, de egy kibaszott kérdőívet nem vagytok képesek kitölteni, mert a fidesz és mindenki más ellopja a féltve őrzött adataitokat. És amúgy is zsebbe megy minden. Nem mentek el szavazni, mert "mindegyik csak lopni akar", de tovább fájlaljátok a picsátokat. Gratulálok! Csak azt nem értem, hogy akkor miért csodálkoztok ha semmi sem lesz...
    Magyarország, én így szeretlek!
  • Cef
    #21
    Minden 10 évben tartanak népszámlálást, erről kurvára nem a fidesz új adóbevezetései döntenek.

    "Mit csináljak akkor, ha vannak olyan kérdések, amikre nem akarok válaszolni, mert személyes adatnak tartom? Ami alapján tényleg azonosítható vagyok."

    Pont azért van rá szükség, hogy azonosítható legyél. Kellenek az infók. Az interneten kívül sohasem te döntöd el, hogy milyen információt osztasz meg magadról.

    "Ott van nekik a lakcímkártya, személyi igazolvány,útlevél, ami alapján meg tudnák számolni, hogy hányan is vagyunk"

    Szerintem bonyolultabb, pontatlanabb és költségesebb lenne ezek alapján összeszedni az infókat, mint tartani egy népszámlálást. Ilyenkor nem csak azt nézik, hogy mekkora a népesség, hanem azt is hogy hol lakik. Például a bejelentett lakcíme Debrecenben van, de közben már 2 éve Pesten él albérletben, mert ott dolgozik. Vagy a szomszéd városban lakik, mert összeköltöztek a csajával. A statisztika elkészítéséhez ez is kell, meg még egy csomó más is. Amúgy nem értem miért háborodnak fel egyesek. Gyakorlatilag a facebookon több infót osztanak meg az emberek mint amit a népszámláláskor kérdeznek.
  • FoodLFG
    #20
    A magyar kormányzati intézkedéseket soha nem a pontosság jellemezte, hanem az, hogy éppen melyik társadalmi csoport seggét nyalják annak érdekében, hogy rájuk szavazzanak legtöbben a következő választásokkor is. Szóval LOL.

    A Jedi pedig meglesz, már csak azért is, mert már unom a sok nyomorék vallásos (néha pedofil) elvetemültet élen a fidesz+kdmp faszkodókkal. Kifigurázás RULZ.
  • Dj Faustus #19
    "Mintha nem tudnák mennyien vagyunk.
    ...
    Ez kamu, valaki haverja jobban meggazdagszik belőle
    ...
    Akkor meg mi a fenének akarnak megszámolni ?
    ...
    Népszámlálás mi?
    Muhaha!
    ...
    Figyelemelterelés kurva drágán"

    A fent idézett fanyalgó hozzászólók figyelmébe javaslom, olvassák el a Wikipedia cikkét. A népszámlálás szükséges velejárója egy ország működéséhez. Ha azt is figyelembe vesszük, hogy a legutolsó népszámlálás Magyarországon 2001-ben volt, és körülbelül 10 évenként tartanak népszámlálást, épp itt az ideje. Lényeges egy ország működéséhez - attól függetlenül hogy ki van kormányon.

    Mellesleg egy érdekesség: a magukat Jediknek vallók jobb ha tudják,ez egy bevált szokás. ;)

    "Ha interneten írok pár valótlanságot, békénhagynak?"
    Természetesen ezzel csak magadnak okozol kárt: a pontatlan adatok pontatlanabb intézkedéseket fognak foganosítani (pártállástól függetlenül). De te tudod...

    Fene az informatikába...
  • kisedi
    #17
    A borítékot mi kidobtuk. Ha interneten írok pár valótlanságot, békénhagynak? Vagy maradjak csendben, úgysem talál meg a biztos?(elköltöztünk)
  • FoodLFG
    #16
    Figyelemelterelés kurva drágán. Mondjuk nem meglepő folyamatosan ezt csinálják, amióta kormányon vannak. Ráadásul így a fidesz közeli cégek és emberek is jót szakíthatnak abból a 19 milliárdból.
    Persze ezt a számot az MTI hír kihagyta, mert minek beleírni ugye (szokásos).

    Interneten meg kurvára nem fogom kitölteni, mert akkor mindenkinek, aki a házban lakik nekem kellene kitölteni, amihez nincs kedvem. Szóval majd jön a biztos és odahányok neki valamit. Jó drágán fognak kapni tőlem szar minőségű adatokat.
    deal.