285
Pályakzedő fizetések, mennyit kérjek?
  • NessieGraf
    #285
    Nem tudom, de érdekelne.
  • ba32107
    #284
    Nemzetközi nagy multinál szerintetek mennyi a kezdő programozók fizetése bp-n? (konkrét céget nem szívesen írnék)
  • NessieGraf
    #283
    Kicsi vagy ahhoz, hogy megússzad.
  • Bucser
    #282
    Az az adóhatóság az illetékes amelyik területén a kereső tevékenység 51%-át végezted.
  • Tigristank
    #281
    Igen, megveszed, és holt tuti ugye, hogy az összes vállalkozó befizeti azt az adót, amit be kéne neki, és nem ügyeskedik fiktív számlákkal vagy egyéb módon? Én még nem találkoztam olyan vállalkozóval, aki rendesen adózna (biztos akadnak azért), sőt, volt aki kijelentette, hogy ő 1 Ft-nyi adót sem fizetett még soha, mindezt úgy, hogy egy tó volt a kertben, és medence + konditerem a házban...

    Amúgy semmi jelentősége nincs annak, hogy külföldről jön a jövedelmed, mert gondolom külföldi adóhatóság se von le belőle semmit, ergó ugyanúgy fizetned kéne adót, mint bárki másnak...
  • NessieGraf
    #280
    Egy kérés a topikindítóhoz: Pályakzedő szót kéne javítani. Köszi.

    Amúgy az olvasgatás során eszembe jutott: nincs gondom a vezetéssel, bár a ma divatos eszközök helyett más módszerekkel élek. Viszont még nem nőtt ki. Most mit tegyek?
  • lammaer
    #279
    Az igazi manager nem ezt a könyvet olvassa. Hanem a "Nyilvános megalázás szerepe a modern managementben" ciműt, különös tekintettel a "Felfelé nyál, lefelé szar" fejezetre.
  • Palinko
    #278
    :DDDDDDDDDDDD
  • Hugh Hefner
    #277
    aha, igazából ha nem az egyik legjobb barátom mondta volna az ebédszünetben, én nem hinném el. de tényleg megtörtént : D
  • Zoli007
    #276
    Megtörtént eset?
  • Hugh Hefner
    #275
    de mondjuk a vezető egyik jó jellemzője, hogy nem a közös nyomtatón (!) nyomtatja (!) ki azt a netről levadászott (!) könyvet, aminek a címe az, hogy "hogyan motiváljuk az alkalmazottakat fizetésemelés nélkül" (!), és pláne nem hagyja, hogy ezt az egyik alkalmazott találja meg (!).

    ez mondjuk sarkalatosan javíthat a vezetői képességeiden : )
  • zsoltioregon
    #274
    ja és a meg nevezett cég a Vodafone
    Vodafone...
    NOW!!!...
  • zsoltioregon
    #273
    jaja. arról nem is beszélve, hogy a döntéseket (főleg ma) nem személyesen kapod.
    -hatalmi lánc van
    -döntéshozatali mechanizmus van
    -managment van
    -döntéstámogató és vezetői irányító szoftverek vannak
    -és a legrosszabb, amikor nem is te hozod a döntéseket, hanem az egymásra épülő szarok befolyásolnak mindent, te csak látod ahogy "ég a ház" (céges banki hitelek-APEH-piaci helyzet; -kombónál a folyamatok fölött neked nincs beleszólásod, mert egyikből jön a másik)


    ma a döntések mögött kíméletlen közgáz képletek vannak. sorry...
    a nagypofájú "főnök" is tud érvényesülni persze: az 5 fős betonozó brigádját részegen dirigálva...

  • Molnibalage
    #272
    Mindenkit? És ki az a mindenki? Ezek szerint te? Helyből felsorolok 10 nevet, akiket kifejezetten az sg legnormálisabb és leértelmesebb tagjainak tartok. Te nem vagy közte...
  • Hugh Hefner
    #271
    azaz, shared service center. én csak humanscriptnek hívtam magam, törzsadatállományért felelős oracle rabszolga voltam. digitális piramist építettünk adatokból, és korbács helyett az "angol kiejtést" hallgattuk : )

    (egyébként a férfiasság és a vezetői képesség között minimális kapcsolat van. releváns szakirodalomban elég jól le van írva, de vegyünk akkor mindenki által ismert példát, se Napóleon, se Hitler nem volt egy férfiállat, sőt kifejezetten nőiesek voltak, mégis jó vezetők voltak)
  • vg
    #270
    Ha gondolod szívesen az arcodba is mondom, azt, hogy te vagy évek óta a sg fórum legpofátlanabb, mindenkit lenéző, mindenhez értő trollja. Apucikám.
  • zsoltioregon
    #269
    Serial Servo Controller gyártó, de ha "egy tehén által is betanulható droidmunka volt" akkor inkább: shared services center azaz: közös szolgáltatási központ. na itt 1000+0 munkakör lehet a programozótól a ügyfélszolgálatoson át, a tűzőgép-karbantartóig :DDDD



  • ba32107
    #268
    Mi az az ssc?
  • Büdös Bohóc
    #267
    trollkodást egy ideje már befejezhetnéd tata
  • Molnibalage
    #266
    Az utolsó mondtatot nem is értem, hogy miért nekem írtad...
  • Molnibalage
    #265
    Nem értem, hogy mi az összefüggés a vezetői képességek és a férfiasság között. Én vezetői képességek hiánya alatt pl. a diplomatikusság teljes hiányát értem.

    Kibaszott nagy arccal ítélsz meg embereket a képernyő mögül kisfiacskám...
  • Hugh Hefner
    #264
    ja, és Budapest. Vidékről nem tudok nyilatkozni
  • Hugh Hefner
    #263
    én pl bsc megszerzése után egy meg nem nevezett ssc-ben helyezkedtem el, a munka kb egy tehén által is betanulható droidmunka volt, elvárás volt a diploma (de hogy minek...). amit használnom kellett, az a folyékony angol és a gyors kézírás (sztem sg-n egyikkel sincs probléma). ez volt 250.000 bruttó + cafeteria. Ha ez segít. Bár az ssc az veszteglő, de aránylag magas fizetést kapsz kezdőként. cég válogatja, van hogy kevesebbet, van hogy többet
  • clio1616v
    #262
    miért ne adjon? ha nem kell nem használod, ha neki működik...
  • vg
    #261
    Eszméletlen amiket írsz. Igen, dugjad végig a várost amíg tudod. Mondjuk. Nem csodálkozom ezen a szemléleten, mert TE magad írtad, nincsenek benned vezetői képességeid, azaz nem igazán vagy férfias, nem vagy határozott, és félsz a kihívásoktól(lehet attól még okos vagy, de az kevés). Gyakorlatilag tutyimutyi ember vagy, de ez nem baj, sőt! Viszont, akkor TE ne nagyon adjál senkinek se életvezetési tanácsokat, ne ugassál le másokat, és ne nagyon vágjál fel a "ki tudja igaz e" fizetéseddel.
  • Molnibalage
    #260
    Most úgy komolyan, szerinted én úgy miről tudok elbeszélgetni egy átlag 18 évessel? Meddig terjed szerinted az ő élettapasztalata...?

    Azon kívül, hogy a jól kinézőket megfektetném miért vegyüljek velük...?
    A vicceseb kérdés meg a hogyan. Mondjuk a kocsmában a fiatalabb egyetemistákkal még csak csak, de alatta...
  • clio1616v
    #259
    azzal, hogy dolgozok duplán adózok

    egyrészt felét lehúzzák a munkáltatómtól járulékok és jövedelem adó formájában

    így a felét megkapom, mit csinálok vele? odaadom szolgáltatásért és termékekért, aminek a 25% szintén forgalmi adótartalmú

    így az 50% 75%-a marad, ezért mit kapok, merül fel a kérdés...

    nem ez még mindig nem az én javamat szolgálja, mert a termékek szolgáltatások ára a haszon és a járulékos költség(szállítás forgalmazó, szolgáltatói munkabérek) minimum 60%-a a termék szolgáltatás nettó listaárának

    így megmarad nekem a munkáltatóm 100%-ból egyszer 50%, aztán az 50%-ból ÁFA után 37,5%, ebből a 37,5%-ból lesz a végén jobb esetben a 40%-a azaz 15%

    így a 100% amit dolgozok lecsökken 15%-ra.

    Ezzel nem is lenne baj, ausztriában működik, mert nem mindegy, hogy 300ezer forintnak a 15%-t költhetem magamra, vagy a 3200 EUR 15%-át.
  • vg
    #258
    Huh, hát ez a felfogás nem semmi... ezzel valóban, egészen biztosan sikeres lehet valaki.
  • Pretorian
    #257
    Különben meg mind adózunk. Ha veszel egy zsemlét, az ár 25% -a állam bácsi zsebébe vándorol. A jövedelmemet nehogy lesápolják már. Majd ha olyan lesz az adórendszer mint Angliában, akkor majd meggondolom hogy hazahozzam-e a jövedelmemet papa.
  • Pretorian
    #256

    Ha neten bizniszelsz, és külföldről származik a jövedelmed, akkor semmi köze nincs hozzá az adóhatóságnak. Ha meg bejelentett munkahelye lenne, akkor megbízásos szerződéssel foglalkoztatnák, és az alacsony jövedelme (és a megbízásos szerződés) miatt nem kéne adóznia. Aztán ha megemelkedne a jövedelme és kénytelenek lennének bejelenteni, akkor meg biztos azonnal megcsináltatnák vele a startkártyát a köcsög munkáltatók.
  • Molnibalage
    #255
    Minek menjen 28 évesen -18 évesek közé? Még a végén peodifilnak néznek...
  • clio1616v
    #254
    abból már kinőtt
  • vg
    #253
    Statisztika... javaslom, mozdulj ki néha, esetleg menjél fiatalok közé néha.
  • Molnibalage
    #252
    Van statisztikád erről vagy csak a levegőbe puuffogtatsz...?
    17 éves korban bármilyen pénz kereset szép. A kérdésem csak az, hogy adózik is utána...? :)

    Szó se róla 16, 17 és 18 éves koroban én is csak feketén tudtam dolgozni nyáron...
  • immovable
    #251
    Ha neked így jó. :)
  • vg
    #250
    Három év alatt? Az úgy 1095 nap, ami napi átlag 370 forint. Azért ez elég soványka, de azért a törekvés remek. Követelendő, annak ellenére, hogy a korosztályod legalább napi ezer forintot dobál ki mekire, kólára, cigire, piára.
  • Büdös Bohóc
    #249
    hát úgy, hogy te még nem dolgoztál csak ilyen mellékeset az nagyon szép
  • Odacsap77
    #248
    Hali,

    Csak hogy én is benyögjem mennyit keresek :

    Nem dolgozom, 17 éves vagyok de neten kereskedek.

    A neten való kereskedéssel havi 30-50e-t általában össze tudok szedni..,s ebből kb. havi 10-20-at elrakni..

    + Nyáron szórólapozás..

    3 év alatt össze szedtem 400e ft-ot, tudom, nem nagy cucc de magyarországon...
  • clio1616v
    #247
    de te legalább megőrizted a jókedvedet és nem vagy megkeseredett
  • zsoltioregon
    #246
    privát nem nyögte ki.
    pedig azt hittem tudok végre venni kokót :(