143
  • Komolytalan
    #63
    Most te homofób vagy, vagy inkább látens b.zi, aki erre a képre veri esténként? Egyik se vicces...
  • Komolytalan
    #62
    Itt nem szabadalmi perről van szó, hanem arról hogy van egy cég, aki mellényzsebből megveszi az usák/német igazságszolgáltatást. Az nem per, hogy alma pista odamegy a bíróságra, elkezd jajgatni, és betiltják a terméket, ami szerinte másolat. Ez itt semmi más, mint a vevők korlátozása, hogy ne vehessenek mást, mint rodhadt almát.
  • ujfe
    #61
    Tényleg ugyanolyan mindegyik: kocka dobozban vannak, aminek nyóc sarka is van ! Ja és fekete a belseje is ! Sőt lapos a képernyője, meg alul középen van egy gomb is ! Nagyon kemény ! Pont máshova postoltam: tabot akartam venni és most a MM-ban le is van értékelve, majdnem vettem is DE: ha megvetted, annyi memóriád van amennyit beleraktak, nem tudod semmilyen módon bővíteni, az USB hostot felejtsd el, a kékfog csak részlegesen használható....soroljam még ?!? Ja, és a flash semmilyen módon nem megjeleníthető ! Amit ez nem tud, azt a samsung mind tudja, sőt... Kérem 2011-et írunk... szóval akkor ki mit lopott ??? A formát le lehet védeni ? Menjenek már a büdös p-be !!! Így perelhetné a kikát az összes magyar asztalos is mert ők is árulak asztalt meg széket, sőt szerkényt is ! És vazze az is kartondobozban van !
    Időközben kiderült, hogy nincs is szükségem tabra, de már csak azért is rászánom a lóvét és vezsek egy 10-es galaxyt !!!!
    Bekaphatja az összes véresszájú almafan !
  • orkaman
    #60
    emlészem anno 80-as évek végén a bécsi utazgatásokra. akkor vettük az első videomagnót, samsung. ismeretlen koreai ocsódetudjaamitkell. és jó is volt. most meg egy akkora cég hogy csak na.

    kívánom nekik, hogy durvuljanak be, és nyomassák majd eszközeiket olyan áron hogy csak a sznobok vegyék az apple vackokat.

    Szánalmas az egész. lekerekített sarkok, téglaplap alakú, még viccnek is rossz.

    A samsung helyébe beadnék 1 millió szabadalmi beadványt, minden létező formára és kialakításra, oszt szeva, soha senki nem árulhat tableteket és mobilokat.

    Más. a szabadidős dolog nem olyan egyértelmű. Munkaszerződés és megbeszélés kérdése, főleg kreatív munkaköröknél, ahol utólag nem elválsaztható mikor jött az ötlet, munkaidőben vagy szabadidőben.

    Pl. én is csak főnök engedélyével vállalhatnék plusz munkát, ugyanis ezzel akár ronthatom a cég bevételét. (nyilván olcsóbban lehet fusizni mint ha minden hivatalosan és szabályosan megy) Mondjuk ez nekem tiszta, nincs megtiltva de egyeztetnem kell. Más kérdés hogy sose fordul elő mert elég a mókuskerék, otthon már pihennék. (vagy MMO :P )
  • sedward
    #59
    A szekrényemben van néhány régi motorola és acer telefon doboz, és a fényképezőgépek dobozai is mind ugyanúgy néznek ki mint a képen. Ez aztán az összeesküvés :) Mindenki az apple ellen :) Azt kell mondjam, hogy az ilyen apple rajongók olyan fanatikusak mint valami szektások, mert csak most csodálkoznak rá a világ dolgaira, eddig azt hitték csak az apple csomagol és gyárt telefont.
  • mad mind
    #58
    De itt nincs lenyúlás. A tv gyártók sem perelik egymást mert minden tv ugyanúgy néz ki.
  • mad mind
    #57
    Szabadidődben azt csinálsz, amit akarsz. Nevetséges lenne, ha egy cég tulajdona lenne az otthoni szabadidőd is.
  • Tetsuo
    #56
    Ezt te fotoztad, fogadjunk! :) Az Apple-s haverjaidat megkerted, hogy vegyek fel a Google-s szerkot.
  • G_ArchAngel #55
  • Tetsuo
    #54
    Ez a package design ma divat ill. mar par eve. Pl. a HTC is a telefonjait vagy az Amazon a Kindle-t is hasonlokepp csomagolja. Szerintem ebben semmi kulonos sincs. Gondolom nem az Apple talalta ki.
  • Solten
    #53
    "A Samsung nem mutathatta be a legújabb Galaxy Tabot"

    "Gyakorlatilag csak néhány órán át volt látható a Nemzetközi Híradástechnikai Kiállításon (IFA) a dél-koreai cég legújabb tábla PC-je"

    Koszonjuk csusztatast kedves cikkiro, a Samsung 1-en mutatta be a 7.7-et, tehat boven volt ideje az ujsagiroknak megtapizni, tesztelgetni, szakmai portalokon megjelentetni, vagyis a gyarto be tudta mutatni a keszuleket.
    A (feltehetoleg kilora megvett) dusseldorfi birosag 2-an terjesztette ki a tiltast a 7.7-re. A Samsung nyilvan koszoni szepen az ingyenreklamot az Applenak a birosagaval egyutt, jo kis botranyt csaptak -> meg nagyobb hirertek...
  • 5c0rp330n
    #52
    vallasos apple hater nincs. csak vallasos apple buzi, akit valoszinuleg pl akkor lathatsz, ha tukorbe nezel :)
  • cloud.strife
    #51
    Hát ha ez nem nyúlás és másolás akkor tényleg velem van a baj.
    Ez nálam még mindíg a piacos Adidas=Adios szint.
  • sanyicks
    #50
    Mikor bukott szabadalmi pert? :D Vagy inkább mikor tiltották be egy termékét emiatt?
    Amúgy ha jogosan megnyer egy pert jogos szabadalommal, akkor győzött az igazság. Csak hogy az applenek olyan microsoft szerű szabadalmai vannak (komplett marhaságok), amit egy fos rendszer tesz lehetővé.
    Ms-t pl ugyanígy anyáztam amikor csinálta, ha értelmes szabadalmakkal perelgetnének ami mögött valóban van munka akkor annak drukkolnék akinek igaza van, csak hogy értelmes szabadalmi per a számtechben még nemnagyon volt...
    pl a neves perben a másik cég volt a hülye és az apple az áldozat.

    De jó lenne hogy ha nem ti papolnátok akiknek csorog a szája széléről a habos váladék, és verben forgó szemekkel fröcsögnek mindenre ami nem apple, azután imádkoznak steve jobshoz, hanem mondjuk egy tényleg független ember :)
  • G_ArchAngel #49
    Beszélhetsz te a kavicsoknak, a gömböt nem tudják a kockától megkülönböztetni.
    Szerintem még Apple logó is van otthon a WC-jük aljára festve:D
  • Mike at home
    #48
    az apple bunkó és ez nem tetszik
    ha az MS csinálná éppen most ugyanezt, azt szidnánk
  • Mike at home
    #47
    viccesek ezek az apple fanok
  • Skynet
    #46
    Nem haterkedés kérdése, szánalmas amit az apple és a kis "megvásárolt" bírósága csinál.
    Még egy hülyének is feltűnik a legalapvetőbb különbség: az apple 4:3 míg a Samsung 16:9 képaránnyal rendelkezik. Innentől nincs miről beszélni de a bíróság pár direkt okosan készített és photosoppolt kép alapján elfogadja az Apple-t...
    Ennyit az agyatlan fröcsögésről.
  • asgh
    #45
    Viccesek ezek a vallásos apple-haterek. Ha az apple elbukik egy szabadalmi pert, akkor győzött az igazság, ha viszont az apple áll nyerésben egy szabadalmi perben, akkor mocsok geci. Az is a vérgőzös vallásosság tipikus jellemzője, hogy ha nem tetszik az eljárás, akkor az egész rendszer korrupt, ha viszont tetszik, akkor a rendszer az igazságot szolgálja. Komolyan, mint a politikai sárdobáló fórumokon.
    Az apple levédette a designt, a Samsung meg bepróbálkozott és elbukta. Ennyi történt, ez a nagyvállalatok életében mindennapos eset, nem értem mit kell ezen pörögni.
    Az apple is nem egyszer megszívta, hogy pl. olyan néven hozott forgalomba terméket, ami már védett volt. Igaz, hogy nem abban az iparágban, országban, akárhol, de a végén kihozták, hogy az a név az övék. Pereltek, aztán megállapodtak, az apple meg fizetett. Nagy kaland.
    Vagy szavakat lehet levédetni, formákat meg nem?
    Aki nem akar apple terméket venni, hát ne vegye. Minek ezt átlátszó módon racionalizálni azzal, hogy minden létező forumon megy az agyatlan fröcsögés?
  • Grodt
    #44
    Szerintem eddig egy olyan ember nem votl, aki levédette volna a könyv alakját, anyagát, vmi gondolom a levegővétel technikáját sem védette le senki. úgyh még szerencse, h van amcsi polgr ismerősöm, megkérem h gyorsan védesse le ezeket:D:D, persze h később ne legyenek perek Mike a home-nak is utalok egy bizonyos mennyiségű pénzt:D:D
  • Szefmester
    #43
    De 20 év alatt masszívan megszedhetnéd magad! ;)

    Másrészt ha a kedves jómunkásember nem munkaidőben fejlesztgetett nyílt forráskódú szoftvert akkor egy szavuk sem lehet. Ha az a hobbija akkor miért is ne csinálhatná? Azok a szerződések meg hogy ezt vagy azt nem csinálod eddig vagy addig amiután kirúgtunk innen a retekbe, eléggé hát khm.. elítélendőek.
  • sharpshooter #42
    Lehet levolt, de asszem húsz év alatt elévülnek a szabadalmi védelmek. Ezért nem jó ötlet a könyv sem.
  • Mike at home
    #41
    meg ha mondjuk azt sikerülne elérni, hogy az USA-ban ne lehessen levédetni a levegővételt, akkor nem gépeltünk hiába
  • Mike at home
    #40
    lehet benne vmi
    és ahogy eddig nem vettem apple terméket mert drágálltam eztán se fogok
    ellenben ha az apple betltatja a Samsung termékét európában az azért kellemetlen mert így nem tudok mondjuk samsung telefont venni
  • sharpshooter #39
    Nem hinném, hogy az IT oldalakra járó kockákon (mint mi) kívűl bárki is észrevenne ebből valamit.
    Valójában az lesz, amit itt lentebb már írtak: utal egy összeget A B-nek, majd B C-nek, aztán ha C-t beperelte A, akkor visszakerül oda.
    Mi meg leütöttünk egy halom karaktert és elcsesztünk némi időt a semmire.
  • Mike at home
    #38
    no meg a bizonyítékként benyújtott képeket is kicsit meg-photoshop-olták, de hát ez csak egy érdekes, színes mozzanat
  • Mike at home
    #37
    mit nyúlt le te szerencsétlen

    mert levédette magának a nagy fekete hasáb kijelzővel?

    és csak azért lehet ilyet mert az usa szabadalmi jogrendszere ekkora fasz?

    levédetem a könyv formáját, anyagát, és dollár milliárdos leszek
  • Mike at home
    #36
    akkor az android helyett maradna az MS

    hű de örülne mindenki

    az Apple store-okat meg a nép szétverné
  • bino512
    #35
    ennyit ér a tetves apple ..nekem is volt iphone om..de annyit ért amennyiért sikerült beszereznemXD a sok hülye megkötés hogy csak igy csak úgy stb stb stb... felesleges... hülye amerikaiaknak kell a apple cucc mer az jóóóó

    Bocs az elkalandozásért...visszatérve a cikkre ennyit tud az apple ja hogy semmitXD
    mindig újabb rókabőr a padokról ,telókról ,és slusszpassz. aki jobbat csinál az meg MÁSOLT rólunk...
  • Mike at home
    #34
    ok

    galaxy tabot megvesszük, ipadot nem

    ennyit erről almavitéz
  • sanyicks
    #33
    Nemnem! akkor nem való az ördögtől ha ők nyílt forráskódból csekkolgatják ki a kódrészleteket :D másképpen ja.
  • hurkaur
    #32
    Ez a kommented itt SamsunG reszvenyesek foldjen erosen ontokonszuras, kereszteshadjaratot fognak ellened inditani!
  • sharpshooter #31
    Ha az Amazon tablet olyan olvasható lesz, mint a Kindle, akkor nekem az bejönne, főleg a korlátlan 3G-vel.
  • Komolytalan
    #30
    Shakes And Fidget elég szarul megy iPad2-n, valami olyasmit ír ki, hogy mit is? Talán csak fehéren hagyja a képernyőt. Galaxy Tabon meg láss csodát - működik. Hiába na, egy kifejezetten szórakozásra tervezett eszközön ne akarjon böngészőben játszani az emberborja, mert hát az ördögtől való tevékenység, meg egyébként is hol fog abból Jobs bácsi újabb szigetet vásárolni (mondjuk az Ausztrália nevűt).
  • Komolytalan
    #29
    Én se veszek, max majd talán valamikor Amazon cuccost, a 3. gen felé. De a tények attól még makacs dolgok.
  • DjDano
    #28
    Na azért ez nem kicsit túlzó állítás. Nekem sem szimpatikus az amit az Apple művel, de a termékei minőségét nem lehet elvitatni. Amúgy a Ipad 2 és a Samsung Galaxy Tab 10.1 hasonló áron kapható, viszont a felhasználói élmény és a gyorsaság is a Apple terméke felé billenti a mérleget. Egyébként azt szokták mondani, minden dolog annyit ér amennyit adnak érte...
  • Komolytalan
    #27
    Egy nyílt forráskódú projectben fejlesztett. Tudom, az apple szerint a nyílt forrás is ördögtől való - éppen csak azon gondolkoznak hogy ezt tiltassák-e be először, vagy a böngészőt, mert még valaki kihagyja a végén az almabótot a játékból (lásd Amazon féle manőver).
  • sharpshooter #26
    Nézd, én miattam azt csináltak, amit akartak, nekem ettől nem lesz több palacsinta a tányéromon.
    Tabletet meg nem fogok venni, mert úri huncutságnak tartom.
  • Komolytalan
    #25
    Erre, hogy fizikailag megvizsgálta az ítélet és a botrány kirobbanása után 2 héttel jött rá a bíró. Mert addig folyamatosan csak arról beszélt, hogy elolvasták a beadott dokumentumokat.
  • sharpshooter #24
    Ez az álláspont érthető, de az emberünk akkor fejlesztett, mikor még szerződésben álltak, nem utána.