143
  • bigjoe
    #1
    Az az egyik legszánalmasabb húzás az apple-tól.
    A helyett, hogy felvennék a kesztyűt és kihoznának valami jobbat az ügyvédek mögé bújnak.
    Most olyanok mint egykoron az Microsoft volt.
    Remélem elbukják a pert és sok-sok millió dollár kártérítést fizethetnek a Samsungnak.
  • FoodLFG
    #2
    EKKORA betűkkel van ráírva, hogy Samsung. Aki ezt összetéveszti, az inkább vegyen is epült, azon a szinten van.
  • sharpshooter #3
    Sokkal jobb móka következik: úgy tűnik, hogy az Android alapjait még akkoriban az Apple alkalmazásában álló tervező készítette, így ha be tudják bizonyítani, akkor a Google elképzelhetetlenül nagy bajba fog kerülni.

    Ezt én sem kívánom a Google-nek, bát az AntiAppleFanGirlök miatt megnézném, ha le kellene húzniuk a rolót.
    A baj, hogy ez a normális userekre is hatással lenne,
  • 5c0rp330n
    #4
    gratulalok az apple-nek is, a birosagnak is, es a mai szep szabadalmi rendszernek is. a 3 egyenkent is isten verese dolog ha osszefog, abbol ugy tunik ilyen dolgok szuletnek.
  • immovable
    #5
    Látom az almának fáj a verseny. Vajon a legaljasabb cég címére hajt?
    Alma cuccok, mint a gundel étterem, az idióta gazdagoknak is legyen hova szórni a pénzt. Ugyan az a kaja/cucc csak 3x annyiért.
  • sascha1978
    #6
    Eddig sem volt szimpatikus az Apple, de ezek után...
    Komolyan, mindenki a Microsoft-ot szidja, de ilyet még "fénykorukban" sem csináltak...
    Gusztustalan.
  • llaszlo
    #7
    Ez már a szánalmasság netovábbja. Még jó, hogy ez engem különösebben nem érdekel. Nem ez miatt fogok venni apple vagy nem apple terméket.
  • hurkaur
    #8
    Elkepeszto ez az apple.. bezzeg a.. ohwait!
  • moikboy
    #9
    Lol, miért, egy Apple-fejlesztő nem töltheti a szabadidejét nyílt forráskódú projektekkel? :D
  • exxile
    #10
    Az apple már rosszabb mint a microsoft!
    Szánalom a köbön.
  • sharpshooter #11
    Szerintem még egy kisvállalkozásnál sem csinálhatsz ilyet.
    Nem értek hozzá, de lehet a Samsung fog jól járni, ha megveszi (megvette?) a webOS-t, mert ha Microsoft után az Apple is kér részesedést minden Androidos eszközből, akkor már érzékenyen meg kell emelni az árakat.
    Ha jól emlékszem az MS-nek 5 USD jár minden eladott eszköz után.

  • asgh
    #12
    Még mindig nem értem, hogy ha egy vállalat lenyúlja a másik termékét, az pedig ezt nem hagyja, akkor miért az a geci, amelyik perel?
    Ráadásul itt nem a konkurencia ellehetetlenítéséről van szó, hanem pénzről: a Samsung tisztességtelenül játszott, rajtakapták, most megy az izmozás, hogy mennyi legyen a bírság. A végén úgyis peren kívüli egyezség lesz, mint mindig.
    Az pedig nem szimpátia kérdése, hogy melyik félnek van igaza. Azért van a jog és a bíróság, hogy ezt eldöntse. Ha a Samsung olyan béna volt, hogy a nyilvánvaló lenyúlást nem tudta rendesen lepapírozni, akkor így járt.
  • syn7h37ic
    #13
    Bakker. A kockán mit kell lenyúlni? Vagy csinált volna kör alakú kijelzőt?
    Akármilyen jók is az Apple termékek ezek után már csak azért sem fogok venni, akkor sem, ha az lesz az egyetlen megvehető, inkább egy kínai gagyi, mint hiperszuper Apple!
    Dögöljön bele a pereskedésbe!
  • arty
    #14
    nem kapták rajta, mivel nem nyult le semmit

    simán csak félrevezették a full laikus és talán kissé korrupt német bírákat. najo, hivjuk lobbynak.
  • Danyi
    #15
    ALMA! A JÓ KURVA ANYÁDAT!
  • sharpshooter #16
    Valaki azt írta, hogy megvizsgálták, volt link is, de nem tudom melyik cikk alatt.
    Hollandok szintén.

    syn7h37ic,

    Kocka?:)
  • sanyicks
    #17
    az ms most is olyan csak nincs mivel támadnia.
  • Komolytalan
    #18
    Na ja, én meg elmegyek dolgozni az SAP-hoz, csinálok nekik valami vicces rendszert, utána 2 év múlva meg megkérem az ex-cégemet hogy pereljen már ki belőlük pár milliárdot.
    Az hogy valaki hol dolgozott valaha semmire se jogosítja fel az előző céget. Ha a szerződést úgy bontották fel, hogy XY területen nem helyezkedhet el Z időn belül, akkor sem a másik céget, hanem az alkalmazottat lehet perelni. Legalábbis jogállamban, persze ugye az usa/német tengely - nevezzül egyszerűen almafődnek - nem ilyen.
  • sharpshooter #19
    Én mint mondtam, ehhez nem értek, de ha valaki szerződésben áll valakivel és eközben mást csinál ráadásul későbbi konkurensnek, az már análszex. USA-ban kevesebbért is kaptak villamosszéket.
  • Komolytalan
    #20
    Már hogy a viharba ne csinálnék ilyet. Ha egyszer oprendszer fejlesztésen dolgoztam, és lépni akarok valahová több pénzért, akkor oprendszer fejlesztői munkakörbe fogok lépni, mert mondjuk RDBMS fejlesztőnek csak egy kezdő vagyok, oprendszer fejlesztőnek meg profi. Ha ez az aktuális cégemnek nem tetszik, akkor beleírják a szerződésembe, hogy mondjuk 2 évig nem helyezkedhetek el az adott területen, cserébe a kilépésem után egy összegben ideadják 2 évi fizetésemet.
  • Komolytalan
    #21
    Ha a szerződésében az állt. Láttad azt a szerződést? Mert én nem. És volt az apple és a google között szerződés a munkaerő átvételt megakadályozandó? Mert ha nem, akkor a google-t nem b.sztathatják, csak akivel szerződésben álltak, vagyis az adott fejlesztőt.
  • hurkaur
    #22
    syn7h37ic-nak meg eros gondjai vannak a kocka felismeresevel.. asdasd sgmeme rulz
  • Komolytalan
    #23
    Mit nyúltak le, van-e fogalmad róla? Az apple levédette a lekerekített sarkú téglalapot, mint úgy. Semmi másról nem szól a móka, minthogy almáék megkentek/megzsaroltak pár bírót, hogy olyan dolgokat tulajdonítsanak az ő szellemi terméküknek, amely:
    1. rengeteg termék sajátossága
    2. az apple termékei előtt évekkel, esetleg évtizedekkel már megjelent.
  • sharpshooter #24
    Ez az álláspont érthető, de az emberünk akkor fejlesztett, mikor még szerződésben álltak, nem utána.
  • Komolytalan
    #25
    Erre, hogy fizikailag megvizsgálta az ítélet és a botrány kirobbanása után 2 héttel jött rá a bíró. Mert addig folyamatosan csak arról beszélt, hogy elolvasták a beadott dokumentumokat.
  • sharpshooter #26
    Nézd, én miattam azt csináltak, amit akartak, nekem ettől nem lesz több palacsinta a tányéromon.
    Tabletet meg nem fogok venni, mert úri huncutságnak tartom.
  • Komolytalan
    #27
    Egy nyílt forráskódú projectben fejlesztett. Tudom, az apple szerint a nyílt forrás is ördögtől való - éppen csak azon gondolkoznak hogy ezt tiltassák-e be először, vagy a böngészőt, mert még valaki kihagyja a végén az almabótot a játékból (lásd Amazon féle manőver).
  • DjDano
    #28
    Na azért ez nem kicsit túlzó állítás. Nekem sem szimpatikus az amit az Apple művel, de a termékei minőségét nem lehet elvitatni. Amúgy a Ipad 2 és a Samsung Galaxy Tab 10.1 hasonló áron kapható, viszont a felhasználói élmény és a gyorsaság is a Apple terméke felé billenti a mérleget. Egyébként azt szokták mondani, minden dolog annyit ér amennyit adnak érte...
  • Komolytalan
    #29
    Én se veszek, max majd talán valamikor Amazon cuccost, a 3. gen felé. De a tények attól még makacs dolgok.
  • Komolytalan
    #30
    Shakes And Fidget elég szarul megy iPad2-n, valami olyasmit ír ki, hogy mit is? Talán csak fehéren hagyja a képernyőt. Galaxy Tabon meg láss csodát - működik. Hiába na, egy kifejezetten szórakozásra tervezett eszközön ne akarjon böngészőben játszani az emberborja, mert hát az ördögtől való tevékenység, meg egyébként is hol fog abból Jobs bácsi újabb szigetet vásárolni (mondjuk az Ausztrália nevűt).
  • sharpshooter #31
    Ha az Amazon tablet olyan olvasható lesz, mint a Kindle, akkor nekem az bejönne, főleg a korlátlan 3G-vel.
  • hurkaur
    #32
    Ez a kommented itt SamsunG reszvenyesek foldjen erosen ontokonszuras, kereszteshadjaratot fognak ellened inditani!
  • sanyicks
    #33
    Nemnem! akkor nem való az ördögtől ha ők nyílt forráskódból csekkolgatják ki a kódrészleteket :D másképpen ja.
  • Mike at home
    #34
    ok

    galaxy tabot megvesszük, ipadot nem

    ennyit erről almavitéz
  • bino512
    #35
    ennyit ér a tetves apple ..nekem is volt iphone om..de annyit ért amennyiért sikerült beszereznemXD a sok hülye megkötés hogy csak igy csak úgy stb stb stb... felesleges... hülye amerikaiaknak kell a apple cucc mer az jóóóó

    Bocs az elkalandozásért...visszatérve a cikkre ennyit tud az apple ja hogy semmitXD
    mindig újabb rókabőr a padokról ,telókról ,és slusszpassz. aki jobbat csinál az meg MÁSOLT rólunk...
  • Mike at home
    #36
    akkor az android helyett maradna az MS

    hű de örülne mindenki

    az Apple store-okat meg a nép szétverné
  • Mike at home
    #37
    mit nyúlt le te szerencsétlen

    mert levédette magának a nagy fekete hasáb kijelzővel?

    és csak azért lehet ilyet mert az usa szabadalmi jogrendszere ekkora fasz?

    levédetem a könyv formáját, anyagát, és dollár milliárdos leszek
  • Mike at home
    #38
    no meg a bizonyítékként benyújtott képeket is kicsit meg-photoshop-olták, de hát ez csak egy érdekes, színes mozzanat
  • sharpshooter #39
    Nem hinném, hogy az IT oldalakra járó kockákon (mint mi) kívűl bárki is észrevenne ebből valamit.
    Valójában az lesz, amit itt lentebb már írtak: utal egy összeget A B-nek, majd B C-nek, aztán ha C-t beperelte A, akkor visszakerül oda.
    Mi meg leütöttünk egy halom karaktert és elcsesztünk némi időt a semmire.
  • Mike at home
    #40
    lehet benne vmi
    és ahogy eddig nem vettem apple terméket mert drágálltam eztán se fogok
    ellenben ha az apple betltatja a Samsung termékét európában az azért kellemetlen mert így nem tudok mondjuk samsung telefont venni