135
  • farrvince
    #40
    Ez a Windows is csak egy Nagy Foshalmaz!!!
    Soha nem fogjak ezek a nagyokosok elerni a Mac OS szintjet.....se designben,se gyorsaasagban,se tudasban,se biztonsagban,semmiben!!
    Mert az egessz Microsoft egy nagy halom "szar"
    Mar elnezest a csuf szavarkert de ezt nem lehet mas jelzovel leirni!!
  • Kingfisher
    #39
    Azért megnyugtató, hogy nem az SG.hu közösségének fejlesztenek, különben már rég visszatértünk volna a palatáblához :)

    Én üdvözlöm a fenti fejlesztést. Sokáig TC-t használtam, de aztán amikor Win 7-re váltottam, akkor nem tettem vissza, azóta Explorert használok, és nem érzem kevésbé hatékonynak. Szóval számomra a ribbon megoldás tetszetős.

    Továbbá ha már felhozták az Office-ot: amióta otthon kipróbáltam a 2007/2010 vonalat, azóta sírok, hogy a munkahelyemen 2003-at kell használnom (ahol amúgy már kezdenek kihullani a nem widescreen monitorok, csak hogy referáljak #34-re). Aki meg az OpenOffice vonalat hozza fel, annak bizonyára a legbonyolultabb táblázatkezelői probléma egy bevásárlólista magasságában lehet (mondom úgy, hogy amúgy otthon Libre Officeot használok, de otthon a bevásárlólistánál bonyolultabb dolgot nem is kell megoldanom).
  • NetBoyBp
    #38
    Egy biztos hogy a menüben sokkal hamarabb megtalálható bár mi mint ebben a ribbon -os szörny menüben! Apropó én legutóbb jó sokáig kerestem alapvető funkciókat benne de nem találtam aztán úgy döntöttem hogy kapják be, vissza az excel97 -hez, az legalább működik és gyors is!
  • NetBoyBp
    #37
    Pontosan én is ezt érzem, meg azt hogy a windows 8 csak kinézetben lesz másabb mint a win7! Service pack 3 max, de ebből egy csomó zsét le lehet húzni, amitől a részvényesek megnyugszanak!
  • slickboy
    #36
    Jó ez a grafikon, csak lehet épp a lényeget takarja el. A kérdés az, MIÉRT ilyen alacsony a menüsor használata?
    Annak idején végignéztem egy videót ahol beszéltek a szalagmenü fejlesztéséről. Az volt a koncepció, hogy azokat a parancsokat amelyek eddig el voltak ásva a sokadik almenübe (és emiatt sokan nem is tudták, hogy van, nem keresték, nem használták, lásd grafikon) azt átcsoportosítva úgymond felszínre hozzák, jobban elérhetővé tegyék a szalagmenün. Régebbi megoldással is lehetett kipakolni 150 eszköztárat, csak akkor meg erősen lecsökkent a munkafelület. Ezért a szalagon dinamikusan változnak a tabok, pl rákattintasz egy képre egy dokumentumban akkor előjön a képeszközök tab, ha befejezed a képpel való munkát, eltűnik, kvázi a rendszer próbálja csak azokat az eszköztárakat eléd tenni, amelyre az adott esetben szükség van, a többit nem, ezáltal helyet meg kattintgatást spórol. Ez lenne benne az innováció szerintem. Nem hülyeség ez a ribbon dolog, persze biztos van mit rajta még reszelni.
  • asgh
    #35
    Konkrétan a ribbon a szörnyen elhelyezett szövegeivel úgy néz ki, mint egy középiskolás programozó első ismerkedése a weblap készítéssel. Nyilván mindent meg lehet szokni, parancssorból is lehetett dolgozni, de miért jó az a Microsoftnak, hogy rontja a termékei ergonómiáját? Mitől lesz egy eleve nevetségesen vastag címsor random telidobálva funkciókkal egyszerű és áttekinthető?

    Kb. ezzel a blogpost-tal értek egyet:

    http://seldo.tumblr.com/post/9549775746/this-is-genuinely-microsofts-idea-of-a

    A lényeg:



    Ha a Microsoft saját statisztikái szerint is a menubart használják a legritkábban az emberek, akkor mi a jó életért növelik meg a méretét és pakolják teli funkciókkal?

    Az egész mögött azt érzem, hogy a Microsoft marketingesei előírták, hogy az új oprendszerben feltétlenül ki kell állni valami gyökeresen új elemmel, amit ez egyszer nem másoktól nyúlnak, a design team meg összeizzadt valamit és gyorsan gyártottak hozzá statisztikákat, hogy a felhasználóknak miért lesz jó.
  • NetBoyBp
    #34
    Na megnézném azt a munkahelyet, ahol 16/9 -es formátumú monitorok vannak!
  • Komolytalan
    #33
    "A többség szélesvásznú képarányt használ, ezért erre optimalizálnak"
    "Az új kezelőfelület a Microsoft Office csomagból jól ismert ribbonokra épül"

    Ez így konkrétan ellentmondás. Ha függőlegesen foglal el 100 pixelt egy control bar, az fele területet foglalná el a munkaterületből mintha vízszintesen foglalna el 100 pixelt. A ribbonos megoldásban pont a helypazarlása az egyik, ami borzasztó. A másik az, hogy a (szerintük) ritkábban használt funkciók előcsalogatása tökön szúrással ér fel.
  • duke
    #32
    Nemtom mi bajuk az Xp-vel jo az meg. Cikket nem olvastam
  • immovable
    #31
    Meg is őrülnék ha ilyen ribbon-on lévő ikonok segítségével kéne dolgoznom. CAD-ben is mindent billentyűparancsokkal oldok meg plusz egér persze. Ikonokkal 3x annyi időt és energiát jelentene, folyamatos hibázás mellet.

    Múltkor voltam egy ilyen új CAD-t bemutató "konferencián" ahol a fickó kivetítve mutatta mit tud a progi. Profi volt a tag, meg gyors, de még így is 2x annyit hibázott és 2x annyi időbe telt neki egy rajzot összehozni, mint parancsokkal.
  • Megyerpro
    #30
    Össze lehet, kétszer a tab nevére kell kattintani és összecsukja az egészet mint az officeban, legalábbis a kiszivárgott verzióban még így működött! :)
  • Laza
    #29
    Mondjuk azokat az új formátumokat azóta sem sokan használják. Legalábbis a környezetemben :)
  • nagylzs
    #28
    > Jobb lenne ha inkább a Gnome és a KDE kinézetéhez hasonló kinézetet varázsolnának a winf.snak is

    Jobbat tudok. Használjon mindenki Gnome-ot meg KDE-t. Kérdés megoldva. :-)
  • nagylzs
    #27
    Az Office csomagok elmehetnek a francba. Nagy lehúzás az egész. Használjon mindenki OpenOffice-t! Állítom hogy a Microsoft képes azért bevezetni új formátumokat (mint pl. az xlsx volt nem is olyan rég) hogy nehogy kompatibilis legyen bármi mással. Galád módon kihasználják a monopolhelyzetüket.
  • Laza
    #26
    Netbookon eleve el kell rejteni a menüsort, különben a képernyő majdnem 1/3 - 1/4-ét elfoglalja.
  • nagylzs
    #25
    Fúúúú lehet mount-olni képfile! Aztapaszta! Kár hogy ez már 10 éve is működött. Csak épp nem volt windózba építve... de sebaj így legalább ki tudják belőle hagyni a SECUROM emulációt, így végülis akinek eddig is szüksége volt rá és daemon tools-t használt az ezután se fog áttérni egy butább verzióra. :-)
  • Laza
    #24
    Az Office csomagok tartalmán és árszabásán a mai napig meg szoktam lepődni.
    Pl a 2007-es Office csomagok direkte úgy vannak kitalálva, hogy pont az a 3-4 fontosabb program elem ne legyen együtt (amit a többség használna, Word, Excel, PowerP, Outlook) az olcsóbb csomagokban. Mondjuk ez a 2010-es kiadásnál már javult, mert a második csomagba, a Home and Businessbe belekerültek, de ennek ára ugyanabba a magasságba szökött, mint amibe a hasonló tartalmú 2007-es került (dobozos ~ 90eFt).
    Még a Home and Student kb 30eFt-os ára is csak a dobozosért éri meg, mert azt legalább 3 gépre rá lehet tenni ellentétben a kb 26eFt-os OEM-el. Na persze kinek mit jelent a megéri, mert a 30eFt sem kevés.
  • FoodLFG
    #23
    A cél az volt, hogy a menü minél kisebb helyet foglaljon, ugyanakkor jól áttekinthető legyen, s minél nagyobb hely maradjon a tartalmak megjelenítésére.

    Bullshit, ha ezt akarták volna akkor nem ribbont csinálnak. A ribbon alapból sok helyet foglal, így ez a koncepció a 1366x768 felbontásnál már bukó. Nagy felbontáson meg felesleges ennyire ezen takarékoskodni / erőlködni, hogy minél kisebb ribbon menüt csináljunk.

    Remélem be lehet majd zárni az egészet, mert egyébként jó dolog, csak nem minden esetben optimális.
  • NetBoyBp
    #22
    Nem vetem élből, de én használni akarom a gépet, méghozzá gyorsan és nem keresgélni hogy mi hol van! Mellesleg a felhasználok többsége, aki munkára használja a gépét az így szereti használni! Nincs arra idő hogy keresgéljen, minden munkahelyen kevesebben dolgoznak mint évekkel ezelőtt és egy embernek több feladata van! A szabad időmet meg ne erre keljen már szentelnem! Mellesleg az Office sokkal többet nem tud, a mérete és erőforrás igénye meg az egekben van, az áráról már nem is beszélve! Semmi kétségem afelől, hogy ez lesz a Windows 8-al is! Látványba átszabják egy kicsit a mérete is nőni fog, többet is eszik mint az elődjei, sokkal többet nem fog tudni mint a win7!
  • opeca
    #21
    TC vagy WC...

    ENNYI
  • sascha1978
    #20
    Szerintem is jó rendszer volt az XP, de könyörgöm eltelt tíz év... Ha az új rendszerek ugyanúgy néznének ki, akkor meg az lenne a baj.
    Miért kell minden újítást élből elvetni? Miért kell félni a változástól?
    Nekem is furcsa volt a menürendszer, amikor elkezdtem használni az Office 2007-et, nem is mindent találtam elsőre, de eltelt egy kis idő, és rájöttem, hogy sokkal hatékonyabban használható, egyes (főbb) funkciók sokkal gyorsabban elérhetők.
  • Papichulo
    #19
    Szerinted az elso kepen lathato felulet az atlathato? Szamomra ez kulonbozo meretu ikonok es szovegek veletlenszeru halmaza. Peldaul hol az ikon melle van irva a szoveg, hol ala, raadsaul jopar kulonbozo betutipussal...
    Nem kivanok szubjektiv dolgokon vitatkozni, de az en velemenyem szerint ettol egy kezdo felhasznalo megzavarodik.
  • Katsuo2011
    #18
    Az egyszerű felhasználó pontosan egy átláthatóbb menüt akar és ezek modernségük mellett átláhatóak. Mit akar még az átlag felhasználó, aki főleg netezik, néha szöveget szerkeszt? Hogy az az átlátható menül modern és szép legyen, ezt a nagyobb hardverigény mellett is megkapja, mert nem futtat egyszerre annyi alkalmazást, hogy gondot okozzon.
  • Papichulo
    #17
    En power user-nek tartom magam, de nem biztos, hogy ezt az abominaciot meg tudnam szokni. A MS azt felejti el, hogy a felhasznalok tobbsege csak egyszeru dolgokat akar csinalni a gepen es ehhez egy letisztultabb GUI praktikusabb szamukra. A legtobben nem akarnak elveszni a gombok tengereben. Kivancsi leszek a vegso implementaciora.

    Erdekes velemeny a temarol: http://techcrunch.com/2011/08/30/we-need-an-invert-selection-button/
  • Katsuo2011
    #16
    Szerintem ez a felület logikában és külcsínyben is előrelépés. Jogos kérés, hogy a hardverigényt minden változatnál lefelé, nem inkább felfelé kéne vinniük, ahogy ezt a Mac teszi. Szerintem az sem lett volna butaság, ha a win8-at eleve arra alkalmas modern designú gépeken adják ki, amik, ahogy szintén Mac-éknél versenyképesek, akár Pc játékok terén is 5 éven keresztül.
  • Hegi90
    #15
    megadják, pár kattintással át lehet majd váltani a win7-ben megszokottra, csak ezt eddig minden cikkből kihagyták, amit magyarul olvastam...
  • NetBoyBp
    #14
    Nem tudom ki hogy van ezzel, de én használni akarom a gépet és lehetőleg gyorsan és nem gyönyörködni benne, hogy jaj de szép (kurva lassú, nagy hardver igénnyel)
    Mellesleg ha már ilyen menüt csinálnak, akkor legalább adják meg a felhasználóknak a lehetőséget, hogy aki nem akarja ezt használni, az használhassa a régit is!
  • Hecker007
    #13
    Jobb lenne ha inkább a Gnome és a KDE kinézetéhez hasonló kinézetet varázsolnának a winf.snak is, én mindig is utáltam ezt a menürendszert, már az első ilyen office megjelenésétől kezdve. Ennél a win7 sokkal szebb, de még a sokak által szidott vista is.
  • TreDoR
    #12
    Én pont, hogy mindent azonnal megtalálok benne, nem úgy mint a régi office-okban.
  • NetBoyBp
    #11
    Még egy ok, hogy ne váltsak Windows 8 -ra! Mondjuk a Memória zabálásával és a File kezelésével kellene inkább foglalkozni, mint sem hogy ilyen csicsás, de használhatatlan dolgokat fejlesszenek!
  • Laza
    #10
    A kezdetektől nem szeretem a ribbonos megoldást, alig lehet megtalálni benne valamit ... mai napig nehézkesen használom.

    Azt nem értem, hogy ha látják az MS-nél, hogy a WinXP mennyire a legkirályabb oprendszerük volt eddig a piacon, miért nem hagyják meg annak a kezelőfelületét, menürendszerét az új kiadásokban? Minek kell erőltetni ezeket az 'innovációs találmányokat' a kezelőfelületekre? Pont ettől szar az egész.
  • Zoli007
    #9
    Annyira nem vészes, ha megtanulod használni.
  • immovable
    #8
    Borzasztó ez a ribbon-os megoldás. Új CAD-ben is azonnal kilőttem.
  • DMZ
    #7
    Elolvastad a cikket?
    "Az új kezelőfelület a Microsoft Office csomagból jól ismert ribbonokra épül..."
  • Lacapi
    #6
    Már nem azért, de ez nem office??? Lehet én vagyok buta, de ez nekem inkább officera hasonlit mint explorerre...
  • sascha1978
    #5
    Szerintem meg nagyon is jó.
    És ezek a szalag menük (ribbonok) nagyon jól használhatók. Legalábbis az Office-ban. De gondolom más alkalmazásokban is így van.
  • goom
    #4
    Csatlakozom: nekem is nagyon tetszik! Alig várom.
  • rágógumi
    #3
    végre. végre felcsatolja az isokat a rendszer!
  • l300d
    #2
    Pakula baratom en szemely szerint kifejezetten ocsmanynak talalom a mac kinezetet ugyhogy foloslegesen kereszteslovagoskodsz meg hirdeted az iget:) vegyel be valami kemenyebb nyugtatot es fogadd el hogy vannak emberek akiknek mint pl en is akiknek tetszik az az ocsmany kinezetu windoz meg internet explorer:)