22
  • Tetsuo
    #22
    Azt hittem, ennel szofisztikaltabban oldjak meg, de nem. A Big Brotheren nevelkedett generacioval mar barmit el lehet hitetni ill. el lehet vonni a figyelmuket akar egy reklammal is. :S
  • remark #21
    A meggyőző bizonyítékok egyike, amitől olyan egyértelművé válik a líbiai helyzet: Tripolit élő adásban lepik el az indiaiak
  • Tetsuo
    #20
    A japan es a kinai kultura jobban elter, mint a japan pl. a magyartol.
    Valoszinuleg fingod sincs a tobbgeneracios komcsi agymosasrol, ami sokszazmillionyi emberen ment keresztul, "megha" voltal mondjuk Japanban is... ;)
    Kinaban a sunyisagot igenis beleneveltek az emberek tobbsegebe, persze Kina oriasi es sok nep alkotja, de alapvetoen a polgarosodott kinaiak erosen uniformizaltak es bizony ok jonnek Europaba es ok hasznaljak az internetet...
    Igen, van kozottuk sok (talan egyre tobb), akinek nem tetszik a rendszer es valamit probal tenni, de buntetes var ra. Nem akarom meg egyszer leiirni.

    A kinai viselkedesben NINCS benne a busido, a szamurajszellem. A kinai viselkedesben nincs benne sok mas sem, mint a japanban, viszont benne van a korrupcio eleg erosen.
    Del-Koreat sem hozhatod fel hasonlatkent, mert bar bizonyos szempontokbol a ket kultura kozott van, a kommunizmus nemzet es identitasrombolo hatasat nem lehet kitorolni vagy semlegesiteni pl. felhokarcolok epitesevel.
    Millionyi csalad elte a kis rizskapalo eletet falvakban, majd komcsi telepitesek hatasara betongettokba kerult, hagyomanyaikat uldoztek annyira, hogy most mar egy dilettans europai orientalista tobbet tud a tortenelmukrol es mindenfajta kulturajukrol, mint az ujabb generaciok.






  • philcsy
    #19
    Mondtam én, hogy miért mentek oda? Nem.
  • sanyicks
    #18
    Egyiptomban is úgy ment hogy mubarakot támogatták az amcsik, de amikor látták hogy ki fog dőlni, elkerülvén a presztízsveszteséget, mint ha mi sem történt volna inkább a felkelőket támogatták, hiszen ők az új erő mostantól velük kell jóban lenni.
    líbiában viszont pont kapóra jött a forradalom, mert megdönthették a nem kívánatos vezér diktatúráját.
  • MacropusRufus
    #15
    768bitet már feltörték... idő kérdése.
    ezeket célorientált vasakkal törik, nem az xy hacker csapat az otthoni hálózatával!
    Egy 1992-ben épített EFFF DeepCrack gép 104.7milliárd kulcsot nézet végig másodpercenként. Összesen 1792db 40Mhz-es chip dolgozott rajta. 1992-ben az 56bitet 12sec alatt törte. Igen ez most vitzes de 1992-ben ez csúcs volt. Most már a 786bitet is megtörték. A kettő között 20 év telt el. Emléxem 15 éve még mindenki a 256bitre meg az 512 mondta, hogy tőhetetlen. Már a 768-sem biztonságos.
  • MacropusRufus
    #14
    hát igen, olyan böcsületes szabadság párti ez a gúgli, hogy még Kínának is segített szűrni és dobta fel azokat az ip-et amik olyat akartak keresni amit a rezsim tílt...
  • Zoli007
    #13
    128-at akartál írni, ugye?
  • Mat666
    #12
    Ja igaz és szerinted ott majd amerika ellenes kormány fog hatalom hoz jutni nem hinném.
  • butuska66
    #11
    Erről nekem egy afganisztáni eset jutott eszembe. Amerika jött a szuper technikájával erre a tálibok postagalambot használtak a hegyekben.
  • Kryon
    #9
    Ez így sántít picit, mert Egyiptomban is forradalom volt, pedig az volt az USA leghűbb szövetségese az arabok közt.
    Inkább az lehet a beavatkozás oka, hogy nem akartak egy évekig elhúzódó polgárháborút egy olajországban, ezért picit besegítettek a szimpatikusabb oldalnak.
  • Mat666
    #8
    Nagyon tévedsz Líbiába azért mentek oda az amerikaiak és csatlósai mert ez a gonosz Kadhafi már csak aranyért akarta adni az olajat és nem az értéktelen dollárért ja és ráakarta beszélni a többi afrikai országot is erre na ezért kellet menni-e.
    Mert érdekes módon 30 éven át senkit nem zavart az ottani rendszer amíg kiszolgálta a nyugati érdekeket de most hirtelen annyira rossz gonosz lett hogy azonnal támadni kellet.
    Érdekes módon az amerikaiakhoz hű országokban nincsenek zavargások legalábbis lényegesek nincsenek és abban is biztos lehet mindenki hogy az ott élő diktátorok meg királyi családok továbbra is hatalmon maradnak.
  • philcsy
    #7
    A másik felére elfelejtettem válaszolni.
    Ez azért nagyságrendekkel tisztább ügy mint az Iraki háború.
    A civil bombázási ügyeket nem itt hanem Afganisztánban és Pakisztánban kellene keresni.
    Szerintem most kivételesen helyesen jártak el. Az a baj, hogy nem így állnak hozzá az összes többi kisebbségi komplexussal küzdő államocskához.
  • philcsy
    #6
    Nekem is valami hasonló ugrott be egyből.
    Megfigyeltek? És akkor mi van?
    Vagy tiltsák be ezeket a technológiákat nemzetközileg, , vagy menjenek a fenébe.
  • AgentKis
    #5
    De tehetsz, ha olvasol és nem vagy ostoba. Könnyen kijátszhatók ezek hidd el.
  • Narxis
    #4
    Mindegy mit teszel, feltörnek és lehallgatnak. :) Nem tehetsz ellene semmit.
  • remark #3
    Figyelemelterelés? Már várható volt, hogy megjelennek a hírek, melyek bizonyítják hogy milyen egy szörnyű rezsim volt ez a Kadhafi-s rendszer. Az meg persze tök mindegy, hogy nyugaton ennél sokkal fejlettebb megfigyelőrendszerek vannak használatban. A nyugat "nyilvánvalóan" az emberek érdekében figyel meg, Kadhafi meg "nyilvánvalóan" az emberek ellen figyelt meg.

    Arra mutassanak kézzelfogható bizonyítékot, ami miatt belekezdett a NATO a civilek bombázásába.
  • Tetsuo
    #1
    Az IBM pedig Hitlernek szallitott lyukkartyas adatrogzitoket a fogolytaborokba.
    A penznek nincs szaga. Csak a MAV-ot perlik milliardokra Chicagoban...