116
  • narumon
    #116
    Akkor elég konkrét volt. Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy 500Ft-ért is tudsz ilyen kábelt venni nem kell hatezerééé...
  • llaszlo
    #115
    Ismét egy tehetséges hsz. Köszönjük, leülhetsz egyes.
  • opeca
    #114
    Ezt az Apple-et már be kéne záratni.
  • SlickAdam
    #113
    eddig nem volt problemam vele, mukodik, ahogy kell. (iOS)
  • llaszlo
    #112
    Androidon elég szarul működik egyelőre a copy-paste. Én kifejezetten utálom. iOS-en nem tudom milyen, de ha normálisan lehet használni akkor inkább nevezhetjük forradalminak, mint ami androidon van.
  • item
    #111
    Apple dock connector,tudom van hozzá átalakító 6 ezerért. Van még kérdésed ? Amúgymeg az 52-es kommentben leírtam mire gondoltam. Nem a szoftveres hiányosságokra,bár,ha már itt tartunk a copy paste funkció is egy forradalmi újításként mutatkozott be almáéknál.

    Lezártam, nem kívánok ehhez többet hozzáfűzni.
  • narumon
    #110
    Nem ezzel van a gond! A gond ott van, hogy megint egy "hasonló" (erős túlzással) gépet hasonlít össze, nem pedig egy OLYAT! Akinek egy Xeon kell az bazhatja, hogy egy i7 olcsóbb. Vagy akkor mindenki hülye, aki Xeon CPU-s gépet vesz? Sőt az intel is hülye, hogy gyárt ilyen processzort?
  • narumon
    #109
    Most nem mondod, hogy egy Xeon workstationt hasonlítasz egy i7 géphez?????
  • narumon
    #108
    "Speciális csatlakozó,kölön megvásárolható be is kimeneti csatlakozások,egyéb szolgáltatások,amelyek már "nem fértek bele" az új szerkezetbe. Én nem vagyok almagyűlölő ezt nagyon benézted,csupán a nyilvánvalót írtam le. Ha nem így lesz itt mindenki előtt bocsánatot kérek minden almahívőtől,erre mérget vehetsz"

    Akkor szerintem most kezdheted vagy mondj példát, hogy jelenleg hol van ilyen. Mi a speciális csatlakozó? Az ami nem a PC-dhez van? Vagy akkor esetleg az a speciális csatlakozó? Mi nem fér be a szerkezetbe? Az ingyen szoftverupdattel megkapott dolgokra gondolsz? Vigyázz miket írsz, mert ez itt fent egy nagyon általános katymasz ám.
  • Papichulo
    #107
    Good for you!

    Es reszvetem, hogy mar ennyire oreg vagy. ;)
  • item
    #106
    NeXTSTEP. Azért valamire még én is emlékszem abból az időből.
  • Papichulo
    #105
    "osx-nek meg normálisabb unixos alapja van, de ez persze nem az epl-n múlott"

    Valoban. Ez a sokak altal lenezett Steve Jobs erdeme, aki reszt vett napjaink egyik legfejlettebb - szeleskoruen hasznalt - operacios rendszerenek fejleszteseben. Nem gondoltam, hogy van barmi is amiben "sanyicks"-szal egyet fogok erteni, de "*nix rulez" :)
  • sanyicks
    #104
    van benne igazság, mert akárhogy foltozgatják a win egy foshalmaz(ra épül), osx-nek meg normálisabb unixos alapja van, de ez persze nem az epl-n múlott :)
  • llaszlo
    #103
    A pontos specifikációra nem emlékszem, ami tuti 4gb vs 8gb memória, erősebb cpu stb. Nem egy olcsó gép gagyi a wines sem.
    Programok, kb ugyanazokról van szó, pl thunderbird, böngésző stb.
  • item
    #102
    Bizonyára akad,de az nem én leszek arra mérget vehetsz.
    Elhiszem,és tudom hogy rengeteg hiba van a winben, bár nekem ezek úgy látszik annyira nem tűnnek fel,hogy zavaró hatásuk legyen(Eredeti Win Seven Ultimate 64Bit)
  • SlickAdam
    #101
    megneztem a Shutdown idot (persze Boot-nal is OS X gyoz jopar mp-el):
    T420: 12-18 mp
    11-es Air: 1-2 mp (szo szerint)
  • SlickAdam
    #100
    neztem az osszes emlitett bongeszot, de meg a Safari-t is Win alatt. termeszetesen nem allando jelenseg, de megtortenik es ez eleg gaz. par hete van ujra Win-em OS X ota, es tudnek irni rengeteg aprobb-nagyobb hibat, amik egyszeruen erthetetlenek, butak, vagy csak siman szarakodassal megoldhatok Win alatt. de ez mar megint elegge OFF. ez az en velemenyem, en tapasztaltam. bar bizonyara akad itt jelentkezo, aki meggyozne engem az ellenkezojerol es arrol, hogy user error-rol van szo.:D
  • item
    #99
    Win alatt mivel böngészel? FF,Opera,IE,netán uram bocsáss meg érte Chrome? Osx alatt a beépített Safarit használod,vagy alternatív böngészőket. Nem tudom,hogy azon a gépen ez hogy fordulhat elő,de én ilyennel soha nem találkoztam se a munkaállomást használva,sem jóval gyengébb asus,acer notikat használva.
  • SlickAdam
    #98
    en is megerositem neked.
    kraftban sokkal erosebb T420-asom (SSD van ebben is) lassabb normal hasznalat mellett, mint anyam kis 11"-os MacBook Air-je. SOHA nem tortenik OS X alatt olyan, hogy a bongeszoben beszaggatna a kep gorgetesnel. Win alatt? hiaba az i7-es processzor, istennyila eros GPU, gyors net, ... nem bir magaval.
  • item
    #97
    Ez mit is bizonyít ? Jó lenne,ha tudnánk,hogy mit akart a barátunk elindítani egy osx és egy windows alatt. Ez így nem jelent semmit,lehet user error is,de sok más is közrejátszhatott. Amíg nem tudjuk a pontos paramétereket addig ez a kijelentés egy üres megjegyzés.
  • llaszlo
    #96
    És amit egy megrögözz winfantól hallottam.
    "Nem értem, hogy a Macen miért indul el gyorsabban minden, mint a jóval erősebb wines gépen. És ezt már nem először tapasztalom"
  • SlickAdam
    #95
    es szerintem ennyivel le is zarhatnank. KATEGORIAN belul nincsenek elteresek, illetve csak nagyon kicsi (egyszer itt, egyszer ott). az erintett kategoriak pedig a komolyabb munkaallomasok es a premium notebookok. pont. vagy nincs tularazva az Apple, vagy minden marka tul van arazva.
  • llaszlo
    #94
    Mert te nem is vagy nevetséges?? LOL 1gigaherz hány forintba kerül. Ez megaLOL :D :D
    Akkora baromságokat írkáltok, hogy hihetetlen. Kb egy 10-12 éves értelmi szintjén lehettek és max 23-24 évesek, de lehet már ez is túl sok.
  • Papichulo
    #93
    Off-topic, de remekul jellemzi a kulonbseget a Windows es az OSX filzofiaja kozott.

    http://techcrunch.com/2011/08/30/we-need-an-invert-selection-button/
  • cateran
    #92
    Erre passzolok..az OS X-et utoljara meg 1 G3 laptopon hasznaltam, maugy ja, jogos, nem tudom miert csak 32 bites a cucc:) Persze azert arra felhiuvnam a figyelmet, hogy ez csak 1 random kivalasztott ceg (ex-has modon a dell ugr4ott be elsonek..de megnezve a masik custom build gep specifikaciot e3l kell ismerni,a dell sem mint szuperolcso ceg fog bevonulni a vilagtortenelembe:D)
  • SlickAdam
    #91
    sot, akkor mar Ultimate-et...
  • cateran
    #90
    +1 Ez pontosan igy van..halalra rohogom magam az osszes markahivon, legyen az akarmilyen brand, akarmilyen temakorben (ruha, auto, IT, barmi)
  • hurkaur
    #89
    +1
  • item
    #88
    Nincs különbség a Sony vagy más ilyen felfogású vállalatok értékesítési gyakorlatai között. Az összes ilyen cég épít a fanatikus rajongókra. Nem véletlenül,de soha nem vennék sony laptopot,mert ugyan azt árulja lényegesebben drágábban,mint a többiek. Hm úgy rémlene,mintha ez a cégpolitika hasonlítana az almacégre is.
  • SlickAdam
    #87
    komolyabb baj nincs vele, viszont EN a tapasztalataim alapjan jobbnak talalom az OS X-et.
    mondjuk 64 bitest is tehetnenek hozza ennyi penzert.
  • Papichulo
    #86
    Visszavonom, a videokartya is jobb a MacPro-ban :)
  • cateran
    #85
    Vagy megsem rosszabb? osszehasonlitas
  • Papichulo
    #84
    Most oszinten! Neked azert rettenetesen tularazott a MacPro, mert ugyanannyi penzert ebben 1GB-tal tobb RAM van es jobb a videokartya? De peldaul az OS-bol mar nem a teljes valtozat van rajta?

    Raadasul az a MacPro, ami mar regota megerett egy upgrade-re es tenyleg az Apple szegyene.
  • cateran
    #83
    ;D Mi a baj a English Genuine WindowsŸ 7 Professional (32Bit OS)rendszerrel? :P
  • SlickAdam
    #82
    mar csak egy jo OS kene bele :D
  • llaszlo
    #81
    Persze a Sony nem ezt csináj(t)a. Csak őket nem divat szidni.
  • Szefmester
    #80
    Nem fogod meggyőzni. Számára ha valaki átvágja és az értelmes és fogyasztói szemszögből elfogadható ár+50$-ért adna el neki valamit az egy hős, és dícsérendő példa. Aki pedig szeretne minél kevesebbet fizetni ugyanazért a tudásért, és kedveli esetleg azt a céget aki minimális nyereséggel termel az mocskos kommunista.

    Aki pedig a legjobb ár/teljesítmény készüléket keresi az autista. Persze ha valaki azt mondja egy random készülékre egy random aplle készülékkel szemben hogy sokkal jobb, akkor egyből számszerűsíttetni akarja, és példákkal alátámasztani, ha pedig megteszed akkor az hazugság, vagy pletyka, vagy egyszerűen "ő joban tuggya".

    Amikor pedig azt mondja nem akar vitába keveredni akkor az azért van mert szerinte csak neki lehet igaza, és ezt képtelenség megdönteni. Ő nem akar meggyőzni arról hogy ez vagy az jobb... áááá... csak ha nem apple, és esetleg közel ugyanazt tudja de olcsóbb akkor az már nem is jó.
  • cateran
    #79
    Bocsi, de az mar csak orajelben volt rosszabb...magszamban jobb, ami nem eppen kompenzacio, de csukott szemmel, szellel szemben kiegyenlit...
  • Papichulo
    #78
    "Amugy mint mondtam, alapkiszereltsegben pont egyformat nem lehet talalni, max ha elbogarasznank a customizationnel..."

    Es ujra itt egy konfiguracio, ami korulbelul ugyanott van, mint a MacPro - van amiben jobb, van amiben rosszabb - es az ara kb. hasonlo. Meg mindig nem latom bizonyitva, hogy az Apple gepei olyan rettenetesen tularazottak lennenek.
  • cateran
    #77
    Ez meg, ha elbogaraszok 1 "noname" (hiszen nem Apple) custom build pc-s oldalon:£2006

    Computer Case Black ATX Tower Case
    CPU Intel Xeon X5620 (4 x 2.40 GHz) 12 MB
    CPU Heatsink Intel Advanced Heatsink & Fan - Low Noise
    Memory Corsair 6GB (3x2GB) XMS3 1600MHz - Lifetime Warranty (DDR3)
    Graphics Card ATI FirePro V5700 - 512 MB - (PCI-E)
    Motherboard Asus P6T7 WS SuperComputer (Intel X58)
    Sound Card Motherboard Integrated HD Sound
    Networking Edimax Wireless LAN 300Mbps (PCI-E)
    Power Supply Corsair 600W (CMPSU-600CX) PSU - Low Noise
    Hard Drive #1 OCZ Vertex SATA-II 240 GB Solid State HDD - Silent
    Hard Drive #2 WD SATA-III VelociRaptor 600GB 10000RPM 32MB
    Optical Drive #1 LG (BH10LS30) 10x Blu-Ray Re-Writer/Reader & 16x Dual Layer DVD +/-RW Writer - Black (SATA)
    Card Reader Internal Card Reader 50-in-1
    Operating System #1 Microsoft Windows 7 Ultimate 64 BIT (Genuine DVD & COA Included)
    Backup Software Restore DVD, Clone Backup & Original O/S DVD
    Keyboard Logitech Comfort Wave 450 Keyboard (USB)
    Mouse Logitech RX250 Black Optical Mouse (USB)
    Speakers Logitech S120 2.0 Multimedia Speakers - Black
    Free Gift FREE - WebCam - Headphones & Microphone