33
  • kisedi
    #33
    Ráhibáztál, de meg kell mondjam az első Symbianos-vacakokig imádtam a Nokiákat!
    Ebbe a symbianba még a SE is belenyúlt de Ők szerencsére időben váltottak. Főképp Androidra..
  • zpe
    #32
    Te pedig Nokia utáló lehetsz .)
  • kisedi
    #31
    Pukkkaancs, Te reménytelen vagy..megyek bontok inkább egy sört, Te Nokia Őrült :)
  • Pukkka
    #30
    Hát igen, köztük élek, most is egynek írok..
    Ciki lehet, hogy "egy 14-év körüli fiúcska" szintjén lévő ember is észreveszi, hogy akkora baromságokat írsz, amikből süt a hozzá nemértés, mint a ház.
    Nyilván, ezt nem fogom tényekkel+linkekkel alátámasztani, mert aki egy kicsit is konyít a dologhoz, az rajtad, és az értelmetlen fikázásodon röhög.
    btw te már biztos vagy, vagy 20 éves =) mondjuk érdekes hogy minden fórumra 2008 ban regeltél. Akkor kapcsolták ki a szüleid a Parental controls-t a gépeden? Elhamarkodott lépés volt =)
  • MR007
    #29
    És senki nem kötelez téged arra hogy szeress vmit!
  • MR007
    #28
    Abból amit írtál azt gyanítom idézve vkit: HSZ-eid értelmi színvonala egy 14-év körüli fiúcska szintjén rekedt.

    Írd még be párszor észrevételed ha megnyugtat!
    És ha páran véletlenül nem így gondoljuk bocsánatot kérünk tőled.
  • kisedi
    #27
    Köztük Élhetsz ha ilyen jól Tudod! Mindjárt sejtettem a HSZ-eid értelmi színvonala egy 14-év körüli fiúcska szintjén rekedt. Aki pedig Rajtad vigyorog az
    nem fogyatékosságból, szánalomból Teszi!
  • Pukkka
    #26
    A fogyatékosok, mindig vigyorognak.
  • kisedi
    #25
    Pukkka Te Istencsapása! Fognád be a szád inkább! Jót röhögtem Rajtad, gondolom nem egyedül :DD
  • Pukkka
    #24
    Ha buta vagy, hát buta vagy. Ezen nem kell mit bizonygatnom, a lenti hozzászólásod tökéletesen alátámasztja.
  • kisedi
    #23
    Tartalmas, Építő jellegű, tényeket linkekkel alátámasztó korrekt hangvételű hozzászólást halhattunk Kedves Barátunktól: Pukkkától..Van egy Symbianos Nokia N7-em ha ezzel próbáltál faragatlankodni..
  • Pukkka
    #22
    Megint olyanról írsz, amiről fingod nincs.
  • kisedi
    #21
    http://www.youtube.com/watch?v=7ZePeLU_VZ8
    Egy borzadály ez a Belle, a webböngészés borzalmas 640 képpont csapnivaló egy csúcsmodellen, nem véletlen el sem indítják a példavideón.. Nehogy kiderüljön hogy a 800 képpontra optimalizált weboldalak sem olvashatóak anélkül h SORONKÉNT jobbra balra scrolloznál!

    Kukába már ezzel az ótvar symbiannal! Teljesen lejáratja magát a Nokia,
    az Androidos eladásai már az I-phonét ostromolnák ha idejében lép!
  • hurkaur
    #20
    Amugy is ertelmetlen a vita, hisz AMD sokkal jobb a linuxnal..
  • hurkaur
    #19
    Mar megmondtam, hogy a linux lop az nvidiatol, de nem fogadtad fel.. nvidiahater!
  • Sir Ny
    #18
    NEmigaz meraLINUX!4!!négy!!!asdsadsad
  • hurkaur
    #17
    // hat hobBit-ek formajaban :)
    De te csak is Intelfan lehetsz, ha nem latod ezt be.
  • zpe
    #16
    Csak egy felület, de legalább nem szaggat az 1GHz-s procin mint az elődei.
    Meg eléggé testreszabható, barátságos felület.
    A programok kezeléséről sajnos nem tudok semmit.
  • zpe
    #15
    Most, hogy jön ide az AMD ?
  • hurkaur
    #14
    Hogy on legyek: remelem rafekszenek az n9 kiadasa utan a meego-ra, mert ios mellett az tunik nalam versenykepesnek. Bar mondjuk amd jobb...
  • fergusonpapa
    #13
    Miért tünne jobbnak? ez csak egy felület ami szintén android klón.

    ahogy irták itt elötem h atól alkalmazások terén még mindig nagyon gyászos a symbian.

    Az meglepö és örülök h fejlezstenek csak ne haggyák abba
  • hurkaur
    #12
    AMD jobb, kiveve ha Ati, mert akkor Nvidia!
  • zpe
    #11
    Nekem is tetszik ez a Belle, jobbnak tűni Androidnál.
    Remélem azért marad a MeeGo is !
  • zedow
    #10
    na ez igen, azt hiszem megvan mire fogok váltani, feltéve ha nem lesz drága :)
  • Darth Dave
    #9
    Mindenkinek figyelmébe ajánlom kvp hozzászólását. A lényeg, PC-s analógiával élve: Win98-ra ráhúztak egy csicsás GUI-t. Ezt hívják parasztvakításnak.
  • sanyicks
    #8
    majd bejön egy apple buzi és megmondja hogy szaggat meg csúnya. Mert minden az ami nem apple :D
  • MR007
    #7
    Sokan úgy írnak a symbian-ról, hogy milyen ciki, gáz, mekkora szégyen hogy még létezik, vagyis szerintük ma már használhatatlan, fejlődésképtelen stb....
    Az igaz nem tudom mi munka van mögötte, mert nem értek hozzá. Csak a végeredményt látom.
    Egy kicsit tele van már a hócipőm sok írástól, csak ezért reagáltam. Meg azért, mert nekem jó látni hogy ha kell meg tud újúlni, és elringat abba a tudatba mint fanatikust, hogy talán pár év múlva az új telóm is symbian rendszerű lessz, ha fog még létezni és versenyképes is lessz. Az N8-am még most is ilyen. A mostani új symbian telók számomra már nem vonzóak egésszét nézve. De hátha ez még változni fog.
    Van úgy hogy az ember szívéhez hozzá nő vmi( lásd iPhone szurkolók), nem szeretnék váltani.
  • kvp
    #6
    Megneztem. Kb. egy atlag android desktop kulsejet hozza. Kicsit erdekes, hogy neha kattintas utan homokora 1-2 masodpercig, de azert mukodik. Nem ertem mi a kulonleges. A symbian egy operacios rendszer, amihez alapbol nem jar grafikus felulet. Az android alatt meg linux van, kb. hasonlo csak a symbian bonyolultabb api-val rendelkezik es kevesbe pc-s, mig az android alatti linux egy egyfelhasznalos desktop os. A grafikus felulet erre jon ra, tehat mindket os kepes lehet futtatni a masik grafikus feluletet.

    A korabban emlegetett sonyericsson pda telefonok alatt is symbian volt, csak uiq-val, ami ugyanazt a symbiant hasznalta mint a series 80-as nokiak. Egyik sem marad meg igazan, a nokia visszavaltott a series 60-ra, a sony sonyericsson meg atment android ala, mert az olcsobb is, meg jobb is. A nokia most kihozott egy front end-et a telefonhoz, de ez nem rendszer szintu, tehat a regi alkalmazasok nem igy fognak kinezni. Ezt elkovette mar az asus is, amikor a windows ce-s telefonjaihoz keszitett egy telefon menut, amitol normal buta telefonnak nezett ki a keszulek. Egeszen addig amig az elso kulso app elo nem hozta a start menut es lehetett hozza elovenni a digitalis ceruzat. A nokia is ezt csinalja, irtak egy szep keretprogramot, de a tobbi szoftver mar csak akkor lesz ilyen modern, ha azokat is ujrairjak.

    Ellenben az android ala keszult programok jo resze a modern gui szervezesnek hala az os-el egyutt valtoztatja a kulsejet. Eltero filozofia, de elso ranezesre azonos eredmeny.
  • MR007
    #5
    Azért jó tudni hogy symbianon sincs olyan hogy lehetetlen. Ott is meg lehetne csinálni bármit. Példa erre a Symbian Belle.
    http://www.youtube.com/watch?v=7ZePeLU_VZ8
    Ezt már biztos láttátok. Nem kicsit pörgős.
  • MR007
    #4
    Amit a böngészésről írtál azért a gyakorlatban így erős túlzás. Főleg ha monitoron nyomod és jó a szemed. Szerintem nem nagy a különbség. Egy pergős jó böngészővel, mint amilyen az opera tökéletesen használhatod és a nagyítás-kicsinyítés is adott a szemednek megfelelően. Egy 1024X.... már más dió, de ahoz meg hogy érvényesüljen már tényleg kell egy monitor.
    Egyébként tudod miért akkora felbontásúak az újak is. Simán lehetne másképp is, ha nem a temetés időszakát élnénk sajnos.
  • kisedi
    #3
    Böngészéshez a beugró a 800*480-as standard android felbontás, különben állandóan nagyítgathatod a többnyire 800 képpontra optimalizált weboldalakat(sg.hu)
    Szörnyű hogy a Nokia jelenlegi legdrágább modellje is alkalmatlan web-böngészésre
    640-es felbontású kijelzőjével! Telefonálni meg 15 e Ft-os Nokia is elég!
  • MR007
    #2
    Hát most sem erőltették meg magukat. Pontosan egy évvel ezelőtt ilyenkor egy összességében jobb, erősebb hardverű telót vártam éppen. És ahogy kinéznek az se semmi!
    A proci elhanyagolható, az NFC is most még. Egyedűl a Bellének örülök, ha majd megkapom.
    Egy éves fejlődés!!! És ez mindent elmond.
  • fergusonpapa
    #1
    bevalom meglepett a symbian,meglátjuk milesz még belöle.

    De erösen android klón minden ujitás :)