8
  • zpe
    #8
    UlraSparc ?
  • Sir Ny
    #7
    a milyen processzor-családot?
  • Komolytalan
    #6
    PC üzletág is nyereséges volt, de a szerver területen több a pénz. Ahhoz, hogy ott lépést tartsanak az IBM/Oracle párossal, pénz kell. Oracle nemrég vette meg a Sun-t - és ezzel a Spark processzor családot - erre lépni kellett.

    A PC üzletág "csak" évi 500 milliót hozott, ha eladják 5 milliárdért az azonnali pénz, amit bele tudnak pumpálni a szerver területbe.
  • sh4d0w808
    #5
    Akad itt néhány tárgyi tévedés: a HP nem a hardveres üzletágat akarja eladni, hanem a PC-üzletágat, azaz a szerverek és a storage-megoldások megmaradnának - ami azért hardver erőteljesen. Ezenkívül a webOS-t annyira kukázta a HP, hogy minden webOS-es terméküket dömpingáron kiszórták, ne rohadjon rájuk.
  • Inquisitor
    #4
    Szerintem egy ingyen kávéért bárki megmondta volna 6 diploma nélkül, józan paraszti ésszel, hogy a Tablet téma és a WebOS erőltetése bukós. Sőt, szerintem csak ezen a fórumon több tucatnyian állítottuk is ezt már az első híreknél. Most a HP-nél vagy ennyire hülye a teljes vezetőség, vagy direkt csinálták, de akkor meg nagyon titokzatos, hogy miért is?

    DJJano - Nem értem miért gondolod ezt? Vannak minőségre törekvő kínai gyártók és szerintem az idő nekik dolgozik, nem a gagyibb cégeknek. Másrészt van még pár nem kínai "gyártó" a Dell és HP mellett, most majd megmutathatják ...
  • DjDano
    #3
    Arról nem beszélve hogy ezzel megint csak a kínai gyártókat erősítik akik finoman szólva nem a minőségre törekednek...
  • Cat #2
    Sztm ez hibás döntés volt. A HP megoldásszállító. Nem az a lényeg, hogy számítógépeket árulnak, vagy laptopokat, hanem komplett, kulcsrakész rendszereket. Minden megvan nekik házon belül egy komplett iroda felszereléséhez: szerverek, számítógépek, nyomtatók, fénymásolók, szoftverek stb., és persze a legfontosabb: szakértők, támogatás és garancia. Ha ebből kiveszi az egyik alapvető - de egyébként hasznot nem hozó! - elemet, akkor a többin sem fog hasznot elkönyvelni! Hogy lesz a HP supportrészlegének nyeresége, ha nem adnak el HP számítógépeket? Ki fogja őket hívni? Hogy adnak be olyan ajánlatokat a megrendelésekre, amiket a többi cég csak összefogással, konzorciumban tud megcsinálni? Most a komplex portfolió megszüntetésével besüllyednek a középszerűségbe, a többi kis gyártó közé.
  • fergusonpapa
    #1
    szépvolt jóvolt ennyivolt..Pedig jó Laptopokat csináltak