14
  • WinG
    #14
    Ez igaz, de ez csak akkor van így, ha az igekötő és az ige(név) közé ékelődik egy szó. Jelen esetben viszont nem erről volt szó. :)

    A hozzászólásomból szerintem egyértelműen kideríthető, hogy nem arra gondoltam, hogy elpattog a gyere valahová, mint valami gumilabda, hanem arra, hogy elkezd pattogni, aminek ugye a szlengben megvan a maga jelentése. Ilyenkor pedig szó sem lehet arról, hogy különírjuk a kettőt.
  • Sir Ny
    #13
    attól függ :) értelmezhető úgy is, hogy a pattogást kezdi el, de úgy is, hogy elpattogni kezd, amikor viszont külön kéne írnod :) jelen esetben egybe célszerű, viszont a fránya főnévi igenevek utána osztanak szoroznak, mert igen gyakran hozzájuk kapcsolódik az igekötő, és egyáltalán nem zavarja az igekötőt, hogy főnévi igenevek. ( pl fel kezdi hívni )
  • Tetsuo
    #12
    Vegre vki felismeri es kijavitja! Koszonom.
  • WinG
    #11
    Senki nem mondta, ettől függetlenül valóban rossz, ahogy először írtam. :) Az elkezd szót mindenképp egybe kell írni, mivel az igekötő az ige előtt áll, a főnévi igenév mögötte nem oszt, nem szoroz. Lásd: elindul futni, elkezd pattogni, elmegy sörözni stb. :)

    Ez viszont már egy kicsit nyelvtannáculás. :D
  • Calisius
    #10
    Természetesen el kezd pattogni. Először írtad jól. :D Ne hagyd magad félrevezetni! Akárki mondta is, hogy rosszul írtad.
  • harmi2009
    #9
    Tipikus. Az IceFace Ajax framework gyártót miért nem piszkálják. Kb annyira összetéveszthető mint a cikkben lévő.
  • WinG
    #8
    "el kezd" - elnézést, nagyon korán van még :D természetesen elkezd.
  • WinG
    #7
    tipikusan az az eset, amikor a hülye kisgyerek el kezd pattogni, aztán gyorsan helyre teszik.
  • gombabácsi
    #6
    "a "facenrg" azonos vagy legalábbis összetéveszthető a "facebook" kifejezéssel"

    ???
  • endrev
    #5
    Hehe...
  • Tetsuo
    #4
    Menjenek az anyjukba! Minden, ami arccal kapcsolatos az Zukkerberge?! Tipikus...
  • miszterjoe
    #3
    Persze, hogy panaszkodik, mert vagy levédette a "face"-t, vagy magának követeli (nem tudom pontosan). De, így járt...
  • Vorpal
    #2
    kemény...uhh
  • bino512
    #1
    cumi XD