38
Új horrorjáték gyerek szereplővel...
  • Prince23
    #1
    Mivel a mai világban már egy olyan játék is kicsapja egyes embereknél a biztosítékot, melyben autókat lehet ellopni és azokkal esetleg rosszalkodni, akkor igen bátor vállalkozás egy olyan program fejlesztését elkezdeni, melyben egy, a Sátán által megszállt kisfiút irányíthatunk. A Lucius főszereplője ugyanis az azonos nevű, mindössze 6 éves fiú, akit megszáll a gonosz és ennek komoly következményei vannak.

    A játékban ugyanis egy feladatunk van: kiirtani a teljes családunkat anélkül, hogy bármilyen nyomot hagynánk magunk után. Ha ugyanis rájönnek, hogy bármi közünk is van a balesetnek álcázott gyilkosságokhoz, akkor bizony végünk: jön a pap és kezdhetjük elölről a tevékenységeinket. Mivel megszálltak minket, így természetfeletti képességeink is lesznek. Ilyen például a telekinézis, mely nagy segítségünkre lesz a játék során.


    A történet szerint Lucius démoni megszállása a saját nagyapjának köszönhető, aki egy sátánista szekta vezetője - és nem mellesleg politikus. Karrierje elején alkut kötött a Gonosszal, aminek köszönhetően sikeres pályát futott be, de cserébe fel kellett ajánlja unokája lelkét. Épp ezért Lucius hatodik születésnapján a Sátán eljött az őt megillető \"jutalomért\". Ráadásul a fiút használja fel arra, hogy bosszút álljon a családon és egyesével elkezdi kiirtani a famíliát. A végső cél természetesen a nagypapa, de nem menekülhetnek a személyzet tagjai sem.

    A fejlesztők két pályát is bemutattak. Az elsőben az egyik takarítónőt kellett - szó szerint - hűvösre tenni. Lucius megvárta, míg a nő bemegy a hűtőházba, majd rá kellett csukni az ajtót és levenni a hőmérsékletet. A másodikban a szakácsot kellett likvidálni és itt kellett már használni a telekinézist is. Ahogy közeledünk a végső célhoz, úgy lesznek egyre nehezebben kivitelezhetők a gyilkosságok, de egyre több erőt kapunk. A fejlesztők elárulták, hogy később képesek leszünk gyengébb akaratú embereket irányítására is - röviden agykontrollra -, ami szintén hasznosnak bizonyulhat.

    A Lucius nagyon bátor próbálkozásnak tűnik és biztosan lesznek olyanok, akik tűzzel-vassal próbálják majd megakadályozni a megjelenését. Pedig a játékban nem lesznek túlságosan véres jelenetek (a legtöbb gyilkosságot például nem is mutatják majd), de maga az alapötlet fogja sokaknál kiverni a biztosítékot. Pedig jelen formájában a Lucius egy zseniális múltidézés lehet.

    Megjelenés: 2012 tavaszán!

    Gamescom videó:

  • Pokerstars
    #2
    jaj ez kurvajó lesz :D +1
  • tutituti
    #3
    +fav
    Legyen fele oly jó mint a Chtulhu és már játszható is.
  • CharrDen
    #4
    +fav, nagyon jónak tűnik
  • Terensz
    #5
    A készítőket biztosan Ekszöszájzbúk Ferike története ihlette erre a játékra

    Amúgy meg +fav
  • Metalmilitiakid
    #6
    Az bazzeg XD

    am +fav tetszik ötlet :D
  • Frosty01
    #7
    fav :D
  • tviktor91
    #8
    Melfoj?
  • Loál János #9
    Páran felháborodtak már miatta.
  • MR ME
    #10
    még akár jó is lehet
    +fav
  • Metalmilitiakid
    #11
    Semmi hír erről az érdekességről ? Mert a weboldalán még mindig tavalyi az utsó post.
  • Prince23
    #12
    Jó lenne ha megjelenne már. lehet befostak a fejlesztők az AMY bukásán. Új koncepció váltás...
  • Prince23
    #13
    Októberben jelenik meg!
  • tutituti
    #14

    még messze van,de kivárjuk.
  • Prince23
    #15
  • vrtg
    #16
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lucius-SKIDROW
    Valaki tesztelte már?
  • tutituti
    #17
    Lassan meglesem.
  • grebber
    #18
    Egész beteges ,de ez benne a jó!
  • lostprophet
    #19
    Ha valaki eljutott a hentesig, tudna segíteni? Mit kell vele csinálni? Bejártam a házat, de nem tudok rájönni.
  • vrtg
    #20
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Telekinézissel széttöröd mögötte a lámpát, erre megkér, hogy keress neki egy új izzót. Ezt most így hirtelen meg nem mondom pontosan hol találtam, mert még a játék legelején szedtem össze véletlenül, de talán az étkezőben vagy a muter szobájában lesz. Ha ez megvan utána már egyértelmű mit kell csinálni.
  • vrtg
    #21
    #19-re ment.
  • lostprophet
    #22
    Közben sikerült megoldani, a következő kemény delikvens Tom. Azzal hogy?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lent vagyok a titkos szobában, gyufákat próbáltam használni a gyertyákon, azt írja, hogy jól használtam, de nem nagyon látom, hogy meggyuladnának. A kis dobozkát meg nem tudom kinyitni.
  • vrtg
    #23
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Először én is azzal próbálkoztam, de sokkal egyszerűbb a megoldás. Ugyanabban a titkos szobában van egy üveg méreg, azt kell majd használod. A garázsnál az egyik cseléd és a sofőr beszélgetéséből kiderül, hogy Tom a szobájába van bezárkózva. (Az egyik vendégszobát keresd, a gyerekszoba környékén.) Ezután keress valamit a szobában amit megmérgezhetsz, nem lesz túl nehéz.
  • grebber
    #24
    Remélem magyarítás lesz majd hozzá.Addig neki se szagolok.
  • Szkokan
    #25
  • tutituti
    #26
    na második áldozatot nagy nehezen megöltem.És az összes feladatot teljesítettem(szerintem).
    De ez a ködös pálya..megint beletört a bicskám.
  • tutituti
    #27
    Az utolsó pályánál minden tiszteletem annak aki először és idegesség nélkül megcsinálta!

  • lostprophet
    #28
    Elérhető a magyarításom:
    Magyarítás
  • tutituti
    #29


    Na lehet nekifutok megint!
  • ratgab
    #30
    Hát nem tudom hányszor haltam meg ott.
  • Qwerty4
    #31
    A karácsonyi pályán a boros küldetésnél úgy látom bugos, lemegyek a pincébe, de nem tudom sehogy sem elvenni a bort, mert nincs is ott. Youtubos végijátszás alapján a polc legtetején van, de ott nekem alapból semmi nincs, nem is lehet megmozdítani semmit telekinézissel...
    Valaki már járt így? :(
  • Qwerty4
    #32
    Az volt, bug, patch után működött.
  • Edorn
    #33
    Most vettem csak észre, hogy a steam-en kártyás lett...
  • tutituti
    #34
    hohóóó
    második rész jön.szvsz elfér itt a topikban az új rész is.

  • Voltan
    #35
    Kijött!
  • JonasSandor
    #36
    Ez a 3-dik befejező része is sétaszimulátor lett?
  • lostprophet
    #37
    Az első kettő részhez hasonlóan a harmadikban is lesz hivatalos magyar nyelv.
  • Anonymusxx
    #38