22164
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Piszkos  Fred
    #935
    Amerikai csatahajó ág egyáltalán nincs még, vagy kiszedték az alfából? Egyáltalán, miket szedtek ki?
  • DantesHUN
    #934
    Na, végre egy jó kör . Tier 3-ban 70k körüli sebzés. Csatahajóval persze.
  • DantesHUN
    #933
    Ez szép. Jó eredmény. Azért szeretem jobban a cirkálókat, mert tűzereje is van, és még ráadásként némelyik tud egy ilyen szép torpedó találatokat is bevinni. (és ha lennének hordozók, egy támadással képesek ennyit bevinni, szerencsés esetben)

    Nem a dicsekvésért, de sikerült Chikuma-val 5 hajót elsüllyeszteni . Durva ez a tűzerő. Sikerült a megfelelő időben AP-t használni.
  • Trucker39
    #932
    Majd körbenézek. További képet nem merek feltenni.

    Tehát Smith romboló Tier II

    He shells: 356 5 hits .... épp csak karcolgattam.
    Torpedo 18282 !! damage 4 hits.... no ez már fájdalmasabb volt.
  • DantesHUN
    #931
    Szép. Mennyi lett az össz sebzés, és melyik romboló?

    Amúgy ezeknívül már csak hordozók vannak mint hajóosztály, és nem értem a hétvégén mért nem elérhetőek, miközben benne vannak a normál szerveren. Érthetetlen.

    Ja, és ha tetszik a torpedózás, én azt ajánlom menj rá olyan cirkákókra, amik tudnak torpedót lőni. Na azok az igaz vadállatok.
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2014.12.13. 12:46:13
  • DantesHUN
    #930
    Még egy dolog. Ki lehet-e manőverezni a lövéseket. Igen. Persze nem 3 km-ről. De ha egy csata hajó lő 10-15 km távolságból egy gyors hajóra, és látni honnan jönnek a lövések, lazán ki lehet, mert olyan lassan érnek oda a lövedékek, hogy meg kenek egy szendvicset közben.
  • Trucker39
    #929
    Én meg kezdem megkedvelni a rombolókat. Igaz, túl sok más hajóosztály nincs most benn, de ezzel nagyon jól lehet taktikázni. Az is igaz, hogy kezdik megtanulni a nagyobb hajók, hogy ezt a kis veszedelmet nem szabad közel engedni, mert veszélyesen nagyokat harap (torpedó). A saját társak is kezdenek ráérezni a ködfüggöny jótékony hatásaira. sajnos kevés a HP-ja (light tank betegség), páncélja semmi, de száguldozik mint a fene. Egyik helyen köddel védekezik, másik helyen előrohan a sziget mögül, teleszórja a vizet torpedókkal (pánik kitör a környéken), majd eltűnik egy másik sziget mögött. Sajnos hamar kirobbantják a vízből, de hát ez az élet rendje.
    Előbbi csata eredménye. Remélem ezért a képért nem jár büntetés, hiszen semmi nincs rajta.

  • oneal1
    #928
    hmmmm ez nem is rossz!:)
  • DantesHUN
    #927
    Nézd, én ezt megértem, csak nem tudom mit vártál? Meg tudod, én is jobban szeretném ha színházi előadást közvetítene a TV, való világ helyett, de többséget ez érdekli, emiatt nem nézek TV-t. Most mit tehetnék? Ha erre van igény, változtassam meg az emberek igényeit? Azt nem lehet.

    Azért azt el kell mondani: ez azért nem WoT hajókkal. Nagyban hasonlítanak persze, de más lesz ez, de a széles közönség számára készült.

    És azért vannak előnyei a WoT-al szemben. Nem vettem észre, a hogy a 25% átüt nem üt át, sebez nem sebez varázslat itt lenne. Persze, lehet csak azért mert még nem tették bele, de reménykedem, itt nem lesz ilyesmi. Ami már egy jó pont. Ha itt valakit eltalálsz, az el lesz találva, és nem dob kockákat, hogy ja, ,,most nullást dobtál csórikám, ez van.

    Sajnos, a csapatjáték hiánya, nagyobb baj mint a WoT-ban. Ez viszont nagy baj, mert már a WOt-ban is rohadt zavaró a béna csapat, itt kétszeresen az lesz. Az tuti, platoon nélkül magas szinten elképesztően frusztráló lesz.

    De, egy másik jó pont: nincs arty. Se gold ammo, más buziságok, és a repülőgéphordozók nem olyanok mint az arty, ellenük lehet védekezni, míg az arty ellen csak a szerencse védett meg. Ez szintén egy pozitívum.
  • DantesHUN
    #926
    Hát szerintem ez messze nem így van, hogy maradj hátul és csipegess.

    Azért na. Kicsit gondoljuk végig.

    Az igaz, hogy hülyeség előre rohanni. Mert ezek hajók. Hány olyan sikeres tengeri csatát tudtok mondani, ahol az volt a taktika: teljes gőzzel előre! Egyenes vonalban mint valami rohamozó bika. Hát nekem egy se jut eszembe.

    De ezt nem azt jelenti ,hogy hátul kell maradni.

    Egy példa: Olyan pálya, ahol három pontot lehet elfoglalni. St. Louis-al, és pár más hasonló hajóval mentünk A tehát az egyik szélső pont irányába. Széles ívben megkerülve az első szigeteket, aztán a A ponthoz közelítve, kisebb ívben. A szembe jövő hajókat sikerült elsüllyeszteni, majd fordulat, és irány be középre B ponthoz. Ami azért kellemetlen az ellenfélnek, mert nem elég hogy a pálya közepén lévőkkel is harcol, meg kapja hátulról a A pont felől érkezőket, és ha a csapatunk nagyon ügyes akkor C pont felől is megcsinálta ezt, és gyakorlatilag három irányból kapja az áldást.

    Aki hátul marad, és onnan lövöldözget, az szart se ér. De amúgy mi a hátul? 8-10 km-es lőtáv van a legkisebb hajóknál is. Egy V. szintű csatahajóval 15km-ról szoktam lőni. Messzebbről nem érdemes, úgyse talál. Azaz, V. szinten, van olyan pálya, hogy fél pályát be lehet lőni.
  • Kotomicuki
    #925
    Akkor ezzel a "játékkal" sem kell komolyabban megismerkednem!
  • Kotomicuki
    #924
    De a maradj hátul és csipegess, míg a többiek tartják a frontot hozzáállás nagyon is ismerős a wot-ból, mint nagyjából az egyedüli "sikergenerátor" -> ez a játék sem lesz különb a tankos elődjénél, sajnos.
    Abból a "szerencsejátékból" meg egy idő után kinő az ember, mert ritka "fárasztó" és frusztráló, hogy szinte semmi közöd nincs a történet alakításához - és most megint növelni akarják a szórást a következő wot-verziók egyikében - , így tényleg, lassan már csak a színtiszta agyhalottak élvezhetik majd ezen "játékokat" is.
  • DantesHUN
    #923
    Azt kell megérteni: a többség vérpistike. Ez van. Pénz diktál.
  • Maala
    #922
    Ezt nem tudtam volna ilyen jól megfogalmazni, de nekem is ez járt tegnap a fejemben, amikor kipróbáltam. Az artyzás meg annyira nem vonz. :P
  • Kotomicuki
    #921
    Igen, de ez a SerB-féle banda a wot-ban melldöngetve nerf-el le vmit, mert az "a valóságban úgy volt" indoklással. Ezt tartom, nem kicsit skizofrénnek, hogy csak egy irányba működnek náluk a dolgok, és így pofátlanul hazudoznak - a vélt, vagy valós érdekeik szerint.

    De ha mégis betennék, és nem a top tier-be, mert ilyen, valóságos tulajdonságokkal nem oda való pl. Yamato, akkor ő lehetne a 'könnyű elsüllyeszteni, de nagyot tud csapni' T8-as, hogy ne "egynemű" legyen az összes, azonos tier-ű és kategóriájú hajó - ez, gondolom én, még nem menne szembe kk Vér Pistike "kívánalmaival"...
  • DantesHUN
    #920
    Kezdetleges, de elvileg( nem tudom mennyire lehet nekik hinni) alakul még ez. De látszanak a lövés nyomok, felrobbanhatnak dolgok a hajón, kigyulladhat. Az AP lőszer lepattanhat, sokat számít hol robban a HE, vagy hol találjuk el AP lőszerrel, jó célzással fel lehet robbantani a hajót a francba, ha lőszerraktárat ér a lövés...csak ezek még fél kész dolgok mind.

    Kárelhárítás, tűzoltás van, és ha a betör a víz, a javítás gomb, hát..nem tudom, egy gomb van a vízbetörés, sérült modul, tűzoltásra. Hogy ez változni fog-e? Fene tudja, de mivel nem szimulátor, nagyon sokat nem lehet tőle várni, bár olyanokat mondtak régen, hogy igenis ki hat a hajó teljesítményére, ha sok víz ömlik be. majd kiderül mennyire tartják ezt be.
  • DantesHUN
    #919
    Minden ilyen részleteséggel nem fog bekerülni, de modulok, részletesebb sérülés modell, átütés, sebzés, stb ezeket jobban kifogják dolgozni a jelenlegi állapotnál, elvileg.

    De, vedd figyelembe, ez nem hajós szimulátor, és soha nem is akart az lenni, és nem is lesz az. Amikor a játékosok nagy része úgy játszik hajóval, hogy meg áll vele a nyílt víz kellős közepén, és onnan nézelődik, nem lehet, és nincs értelme bonyolítani.

    Ha Pistike kifejleszti a Yamato-t játszani akar, és nem arra figyelni hogy 5 fok felett nem tud lőni. Nem is értené, és a játékosok többsége rohadtul felháborodna, hogy mi ez a szemétség, mé' nem tudok lőni? Köcsög csaló WG! A 90%-uknak fogalmuk sincs ilyen részletességben a hajók tulajdonságairól.
  • Kotomicuki
    #918
    Hát, ha ténylegesen valósághűen modellezik a nagy hajókat, akkor pl. a Yamato orrát és tatját HE gránátokkal megszórva, annak el kell süllyednie (a Musashi-t a teljesen elöntött, amúgy páncélozatlan(!) orr része húzta le a mélybe) - a vastag "oldalpáncélja" sem volt cementálva, tehát jóval kevesebb ellenállást fejtett (volna) ki, mint egy "rendes" csatahajón lévő, vékonyabb, de cementált lemez.
    Valamint olyan "apróságok", mint pl. a Yamato 460 mm-es lőszerliftjei 5 foknál nagyobb dőlésszögnél már működésképtelenek voltak, meg pl. a King George V osztályú csatahajók híresen megbízhatatlan ágyúi - ha a Bismarck üldözőbe veszi a Prince of Wales-t, az nem tudott volna már érdemi ellenállást tanúsítani, mert sorra mondták fel a lövegei/lövegtornyai a szolgálatot - bekerülhetnének é-e ezen játékba?
    Biztos, hogy nem -> ez is csak egy wot lesz, a sok közül: majd a random "játszik" helyetted is, neked csupán annyi "dolgod" lesz, hogy fizess érte!
  • Trucker39
    #917
    A találatok látszanak, ha kigyullad a hajó és eloltják az is látszik, ha kilőnek egy lövegtornyot az is látszik. Igen észrevehető, hogy Ap, vagy HE lőszerrel lövünk
  • messerharcos
    #916
    Nekem nagyon sokat számítana a sérülésmodell, pláne ha vmiféle kárelhárítás bekerülne, pl, dönthetnénk ellenárasztásról egy torpedótalálat után
  • messerharcos
    #915
    jelenleg milyen a sérülésmodell? látszanak a találatok nyomai a hajón, van modulsebzés, lőszerraktár találat, számít hogy találod el a másikat?
    Számít hogy páncélozott vagy puha részt talál el a HE vagy csak lövitek a másikat és tök8 hol talál, megy le ugyanúgy a hp?
  • Trucker39
    #914
    Torpedórombolóval volt szerencsém menni pár csatát. Vannak benne lehetőségek. Tetszett benne a mozgékonysága, a füst álcázási lehetősége, a torpedóval történő támadás.
    Egyik csatában sikerült két ellenfelet is meglepni torpedóval, el is süllyedtek szegények.

    Az ebből a pár csatából is látszott, hogy randomban ez a játék nem nagyon lesz élvezhető, vagy valami csoda történik és a nagyobb hajók, végre megpróbálnak együtt maradni. Jelenleg rendkívül nehéz dolga van annak a pár rombolónak, aki megpróbálja a nagy böszme (és tegyük hozzá, birka) hajókat összeterelni, hogy tudja őket támogatni. Szó szerint szét szaladnak, mint a birkák. Kiválasztva egy kisebb csoportot, próbáltam őket fedezni, de megláttak valakit, jóval a lőtávolon kívül, erre szétszaladtak a szélrózsa minden irányába. A maradék cirkáló elé húztam egy füstöt és kértem vonuljon vissza, erre ő büszkén áttört a füstön és a túl oldalon elsüllyedt mert szanaszét lőtték.
    Ez a játék klánban (vagy tudom is én itt mi lesz a neve) Szigorú Admirális parancsnoksága alatt, jól előkészített tervek alapján jó játék lesz.
  • lammaer
    #913
    Úsztam pár kört én is, de nem vagyok nagyon felizgulva a játékra... ahogy elnéztem, megint randomisten kezében vagyunk ami a találatokat illeti, gondolom ez a kompenzáció arra vonatkozóan, hogy célozni ugye abszolút nem kihívás.

    A pár csatában amit letoltam leginkább az jött ki, hogy leginkább az tud fejlődni és sebzést osztani aki hátul marad és lebzsel, és hagyja hogy a többieket abálják mintegy bufferként felhasználva őket. Sajnos mivel fedezékek és terepadottságok nincsenek (érthető, hajós játék), igy míg a WOTban a támadókedvű játékosok képesek a túlélésre, itt aki előremegy meghal. EGyszerűen és gyorsan és ez elle nincs skill ami segítene. Nem lehet pl kimanőverezni a távoli lövéseket mint mondjuk a NavyFieldben, ahol két azonos hajó esetén a célzási és manőverezési skill döntött.
    Itt sajnos nem érzem azt a "kéjt" amit az NF esetén, amikor egy-két jól irányzott szalvó telibeveri az ellent és érzem hogy ez most nagyon ott volt. Úgy látom, még a WOTnál is kevesebb skillre van szükség a taktikázásnál, távolságot tartani azt broadsideot neki.

    Az egész tényleg azon múlik hogy melyik csapatban maradnak egy bolyban a hajók, hogy össztüzet zúditsanak a feltünő ellenséges célpontokra... és kb ennyi.

    Nem tudom ez mennyire változik magasabb tierekben, de egyelőre nem nagyon vagyok rákattanva. Mindez párosul egy lassú játékmenettel, amikor ugye az elején nagyon sokáig nem történik semmi.

    Tény, nem tudom mit lehetne kihozni egy hajós játékból többet, hogy populáris is legyen (az NF nehéz volt, érthető hogy sosem lett tömegjáték) de több legyen a bal gomb nyomogatásnál. De valahogy ez így nekem kevés, és ezt nem igazán az alfának tudom be. Mert vhogy kardinális változások szerintem nem lesznek.
  • Tono34
    #912
    Mire megjelenik még legelő birkacsorda vagy hegyi kecskék is lesznek .... fps meg sehol :)

    Egyébként nagyon tetszik még így a jelenlegi formában is. Remélem a prém fiók ide is közös lesz.
  • patchaou
    #911
    Nincsenek fölösleges virágok :) A wotban a múltkor Ruinbergen még macskát is hallottam.... valamint nincsenek bokrok, aminek az álcaértékét folyamatosan számolni kellene. Nálam is jobban fut ez, bár az is igaz hogy még highon is elég semmilyenek a szigeteken lévő textúrák.
  • DasIsFuck
    #910
    Érdekes, felraktam a 64 bites windowst a gépre, hogy kipróbáljam ezt a cuccot.
    Hangot igaz nem sikerült varázsolnom és a wot-ban is az fps kalkulátorom 20 fölé már nem hajlandó menni, leginkább 15 a természetes élőhelye...de ez.
    Nem babráltam a beálításokkal és hagytam mindent ahogy volt és még úgy is elég jól futott, de jobban mint a full low-ra lehúzott wot...
    persze lehet azért mert még elég kevés dolog van benne, de mindenesetre elég jól néz ki és úgy néz ki nem olyan rosszul optimalizált mint a wot eddig.

    Játékmenet egész jó, tetszik de annyira nem ragadott most magával.

    Most hétvégén még játszogatok vele, de vaószinű ezzel majd akkor fogok tudni játszani rendszeresen mikor lesz egy jobb gépem.
  • Maala
    #909
    Jah, az első 4 killes után alábecsültem őket, a 2. kinyírt. :D
  • DantesHUN
    #908
    Nem becsüld alá a bot-okat, az emberi játékosok tudnak sokkal rosszabbak lenni.
  • DantesHUN
    #907
    Javaslom a St. Louis. hajót. Kimondottan troll hajó. Annyi ágyú van rajta, és olyan gyors az újra töltés, hogy gyakorlatilag folyamatosan lehet vele lőni. Őrült előny. Lazán szét lehet vele szedni egy csatahajót ,ekkora tűzgyorsasággal.
  • Maala
    #906
    Első után megnyílt, nem sok esélyük volt a botoknak :(
  • DantesHUN
    #905
    Igen. Két csata max, és megnyílik a random.
  • Maala
    #904
    Lol, hát ez érdekes... Nem mondanám rossznak. A :xy: nevűek botok?
  • DantesHUN
    #903
    Hát sok bug van benne, az biztos, meg teljesítmény problémák. De amíg alfa addig nem gond.
  • Malarki
    #902
    Azt látták már, hogy ha az egérgörgővel tüzeltek akkor a kamera végigköveti a lövedék útját? :D nagyon kemény.
  • Maala
    #901
    Let's sail out! :D
  • Malarki
    #900
    Ahogy látom erről már pont van is egy topic, szóval nem csak nálam van ilyen probléma.
  • patchaou
    #899
    A kikötőben nálam is elég lassú, de játék közben nincs gond, jobban fut mint a wot :)
  • DantesHUN
    #898
    Nem, nálam ilyen gond nincs, de szerintem ezeket a bug-okat be lehetne írni a fórumra nekik. Azért is nyitottak egy külön szekciót, a hétvégi tesztelőknek, ha van hiba írjátok meg nekik.
  • Malarki
    #897
    A kikötő másnak ilyen rohadt módon laggol? A játék maga fut rendesen, de a portban úgy akadozik minden, hogy alig tudok navigálni a menükben.
  • Tono34
    #896
    Amcsi, Erie. Közben rájöttem, hogy nyomtam egy psup printscr. Coop módban volt.