21934
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • pajer_csaba
    #21934
    Szerelemről szó sem volt, ilyenekről nem dalolt a Hold... XD

  • Caliph
    #21933
    a cv szerintem legnagyobb problémája még mindig a spot volt,szal mint már irtam többször úgy kellett volna megoldani hogy a cv repcsi spot nem látszódjön a csapattagoknál
    de most jobban belegondolva ez sem lett volna jó,mert így meg a chaten irod le hogy épp átrepültél a dd felett,bár így a csapattagok csak kb tudják hol a dd,de nem látszódik nekik így lőni sem tudnak rá. így travel módban meg nem látszik a dd sem.
    a kérdés hány másodperc lesz az átmenet az utazó és támadó módban,és mennyi időd van támadó módban támadni,mert ilyenkor spotolsz is. teszem azt kezdődik a csata ,travel módban elrepülsz a map közepéig,aztán ahol sejted a ddt,átváltassz támadó módba,és simán spotolsz amig tart. DD helyzete kiszámítható,mert amelyik oldalon a saját dd és sub van,az ellen dd és sub is azon az oldalon lesz ez ellennél

    az is fura hogy az ellen látja a repcsiket,de te nem az ellent... :D

    összeségében kicsit vissza kellett fogni a cvket,ez tény,meglátjuk hogy működik a valóságban,amit jön valami vidi mutatóba
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.17. 07:45:08
  • pajer_csaba
    #21932
    Kurva kíváncsi vagyok, mivel érdemelték ki a CV-sek ezt a foscunamit...
  • Caliph
    #21931
    no akkor dev blog a cv változásokról. a repcsiknek lesz travel és attack mode
    travel mód: gyorsak,nem fogy a boost,nem tud spottolni,nem tud rálőni a légvédelem(kivéve a def AA consumable),az ellen hajója viszont látja őket,nem tudsz támadni sehogy
    kapnak egy új felhasználható cuccot,ami mutatja ha ellenséges légvédelem hatótávjában vagy,de nem biztosít spotot(hasonló a spotted jelzésehez a hudon)



    támadó mód: tudsz spottolni,támad az ellen AA,a támadás első pár másodpercében kevesebb AA damaget kapsz be,fogy a boost tudsz támadni.
    támadó módba váltáskor hosszabb ideig tart az első,felkészítő fázis,tehát mire ténylegesen tudsz lőni,ezzel kívánják elkerülni,hogy az ellen fejére ugorva támadj,majd támadás után azonnal spuri.támadó módban jobban manőverezhető lesz a gép,mert ugye ha nem spottol senki szinte vakon támadsz nem tudván mi van alattad.
    egyszerre csak pár gép támad , a többi fent marad az AA hatótávján kívül,ha ebből a támadó formációból kilőnek egy két repcsit,akkor nem helyettesítődik a fentiekből,szal ha támadsz 5 torpedóssal,de 2 kilőnek,akkor csak 3 torpedót tudsz ledobni,ha kilövik minden támadót,akkor nem lesz sebzés sem. aztán lehet próbálkozni a következő rajjal

    ha nem a repcsiket irányítod,a cv legnagyobb kaliberő ágyúit irányíthatod mint minden más hajóét,ha repcsizel,automatán tüzelnek ahogy eddig

    hajók változásai az új cv mechanika tekintetében: def AA át lesz nevezve AA barragera. ezzel lehet lőni a travel módban lévő repcsikre is,de cserébe a repcsi is spotolja azt aki lő.

    priority szektor is változik: hasonló az aktiválás mint eddig,de az aktivált priority szektrba repülő repcsi nem tud spotolni téged,azonnali damaget szenved el,és az első pár másodperces védelme is megszűnik. DE!: ezt még az előtt kell aktiválni,mielőtt a repcsi berepül az AA hatótávjába,ha későn aktiválod,nem adja a fent leírt bonusokat. szal előrelátóan kell használni

    minden hajó a kövi bonust kapja még az AAre. lesz egy progress bar,hasonló super BBkhez vagy a korábban emlegetett wisconsinhoz,azaz ha lő az AA akkor ez a progress bar töltődik. ha nem lő az AA akkor nem töltődik,viszont nem is veszít idővel a töltöttségi szintből. ha teljesen feltölt,automatikusan aktiválódik,és az alábbi bonusokat adja:

    bonus AA damage,bonus priority sector damage(active concelment lesz majd a neve),bonus ennek cooldownjára

    ez a bar nem törlődik akkor sem,ha kikapcsolod az AAt és pár percig fog tartani a hatása

    azért lesz automatikus az aktiválás,mert el akarták azt kerülni,hogy több player tartalékolja,majd egyszerre aktiválja és ledarálja az egész támadó rajt. cserébe a cv egyre nagyobb veszélyben van,ha folyton ugyanazt a hajót támadja,mert előbb utóbb aktiválja ezt a képességet.(mondjuk valamikor biztos fogja,kivi vagy be lehet e csalizni a dolgot,mármint ha aktiválódott felküldöd a repcsiket és elkerülöd addig azt a hajó,majd visszatérve ismét szabad a pálya egy ideig)


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.16. 11:02:24
  • pajer_csaba
    #21930
    Tudom. Instán kiraktak egy montázst a kommentekről, ahol kérik vissza az aszimmetrikus csatát. Az enyém volt a második. ^_^
  • Plata
    #21929
    Újra van asszimetrikus csata ami jó,ami nem jó nincs időm a játékra. Xd
  • pajer_csaba
    #21928
    Lövegek összehasonlítása:

    Iowa


    Missouri


    Montana


    Wisconsin
  • pajer_csaba
    #21927
    "a messziről sniper vonalat fogja erősíteni." - ettől most ptsdm lett... Még az Adatarával volt egy olyan csatám, amikor csávó ír a csetben, hogy full hp-s Bb mijafszt csinál a háttérben, meg noob, meg a szokásos... mondom, sniper Bb-t még sosem láttál, ugye.. hát nem, merthogy ő mindig arra használja a hp-ját, hogy harcoljon... nézem csata végén, spanyol cirkáló... oh boi...

    "Ágyúk terén a montana ágyúi vannak rajta,csak 1 toronnyal és 3 csővel kevesebb,ugyanolyan újratöltés mellett." - Az Iowa, Missouri, Wisconsin és a Montana is ugyan azokkal az ágyúkkal készült. Csak az utóbbin tényleg egy toronnyal több van.

    "a történelmi hajót úgy értettem,hogy ez egy ténylegesen megépült és szolgált hajó" - én is.

    "sok magyar megvette a viribus unitist,mert magyar hajó volt" - igen, többek között én is, de ezzel nincs is baj.

    "A kérdés amit fel kellene tenned inkább,hogy megéri e neked 3200 gold és egy rakás küldi grind egy t10es hajóért" - ja, persze simán, de igazából szerintem T9-nek kéne lennie, és én specielakkor is kivenném.

    "az meg hogy mitől t10? mert a WG úgy akarja :D" - én is erre tudok csak gondolni... :D
  • Caliph
    #21926
    t10ben vannak nála gyengébb bbk is,szal nem értem mi a probléma :D jobb mint az iowa/mo,tehát kilencbe nem mehet,van extra cucc is rajta,aztán meg úgyis a puding próbája az evés,szal élesben fog eldőlni mit is tud.A hp kevesebb mint egy átlag t10 BB,de gyors,pontos hajó,szal a messziről sniper vonalat fogja erősíteni.
    vannak olyan t10 BBk(valójában BC),aminek a páncélja is vékonyabb,szal szerintem meg fogja állni a helyét.
    Ágyúk terén a montana ágyúi vannak rajta,csak 1 toronnyal és 3 csővel kevesebb,ugyanolyan újratöltés mellett.

    a történelmi hajót úgy értettem,hogy ez egy ténylegesen megépült és szolgált hajó,nem fantázia amik még papíron is alig voltak nem hogy megépültek. sok playernek ennyi elég is,mint annó sok magyar megvette a viribus unitist,mert magyar hajó volt


    még nem néztem a pontos statjait,csak nagyvonalakban,videót sem láttam még róla,majd hétvégén jobban utánna járok.

    A kérdés amit fel kellene tenned inkább,hogy megéri e neked 3200 gold és egy rakás küldi grind egy t10es hajóért ami nem kiemelkedő de nem is mondanám szarnak,amolyan erős közepes első ránézésre(meg persze acél,szén piros eco boostok és még sok apróság)
    a küldikre is ránéztem,mindegyik megcsinálható coopban vagy akár a most visszatérő asszimetrikus csatákban,ahol azért jobban lehet haladni mint a coopban,szal nem kell megszakadni.

    de mondom szombaton lesz időm jobban megsasolni a dolgokat,aztán eldöntöm kell e. 13.15 update végéig van lehetőség behúzni,ami rohadt sok idő,ugye tegnap kezdődött a 13.13. szal 2 hónapod biztos van rá

    az meg hogy mitől t10? mert a WG úgy akarja :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.12. 10:31:31
  • pajer_csaba
    #21925
    Oké, akkor még egyszer megkérdem: mitől Tier 10? A statjai éppen csak egy picit jobbak (lőtáv, hp) mint a Missouri-nak (jelenleg csak ez az Iowa-osztályú hajóm van, amivel hasonlítsam). Ok, van egy spec képessége, de ugye ez is feltételekkel körbe van rakva rendesen, tehát ANNYIT nem nyom a latba. Az meg, hogy "történelmi hajó", ne legyen már érv a T10-re, mert a Kremlin fog pofán röhögni mindenkit, karöltve a komplett szovjet CV-; a brit BC-, és az amcsi hibrid BB-ággal, amiket fantasy hajókkal kellett elrugdosni a T10-ig...
  • Plata
    #21924
    Csak szintenként kb 50 csata :D
    Minimum.
  • Caliph
    #21923
    t10es iowa kb,történelmi hajó,szal már csak ezért is sokan meg akarják majd szerezni. az extra a combat instructionst nevű cucc,ami ha lősz és találsz ellen hajót,akkor töltődik,ha nem lősz akkor folyamatosan csökken a töltöttség. ha egyszer feltöltött akkor már nem csökkenhet le és bármikor ellőhető. felére csökkenti az újratöltést és 80 százalékkal csökkenti a felhasználható dolgok reloadját,pl a gyógyítást. tehát gyógyítassz,elnyomod a spec képességet és pár másodperc múlva ismét rendelkezésre áll a heal.
    hasonló a nemrég bejött pán amcsi cirkákhoz

    meg hát egy könnyen megszerezhető t10 hajó,ami jól jön karácsonykor is a cetlikért,vagy csak hogy a kikötőben álljon :)
    még én sem döntöttem el hogy akarom e,ma jött be,majd hétvégén megszakértem pontosan mennyi gold kell és mennyire kibaszósak a küldik...na meg a soron van egy t7 amcsi BB is a west virginia 44
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.11. 22:25:47
  • Caliph
    #21922
    pedig ez most könnyű,viszonylag kevés gold,viszonylag kevés szint
  • Plata
    #21921
    Hát az ilyen dockyard nekem úgyis esélytelen így nem is foglalkozom vele.
  • pajer_csaba
    #21920
    Nem értem, mi teszi a Wisconsint TierX-essé. Nem értem. Egyszerűen nem értem.
  • pajer_csaba
    #21919
    Megvolt az utolsó csatám az Adatara-val. A "köcsög" persze most kifogástalanul működött, sőt, még meg is jutalmazott: a csata első salvó első találatával kiszedtem egy cirkálót, kapásból két achievement (mert minek vigyünk randomba zászlót, ugyi...), és még győztünk is. Szerintem érezte a hajó a vesztét, de ez sem mentette meg: az xp-vel kigyűlt a Bungo, a portban már vettem is kifele, az Adatara-t meg adtam el. Azért mintegy jutifalatként megvettem a Hyuga-t is, bár erős volt a verseny a testvérhajójával, az Ise-vel, de úgy voltam vele, fogok én még szívni az amcsi hibridekkel, nem kell,hogy a nyakamon maradjon egy prém hajó formájában. Így BB-ágakból már csak a két amerikai és az olasz van hátra.



  • pajer_csaba
    #21918
    Ugh, tegnap este olyan epic vereségem volt Adatara-val, mint ide 'Lacháza... 35 "találat"-ból 4 volt sebzés (összesen 17k). 20+ és 17 km közötti távolságokból. De a csapat is remekelt, a csata 9. percére mind a 4 bázis (beleértve a kezdőnket is) már az ellenségé volt, én zurückoltam vissza visszafoglalni, és geci volt az ellen, mert mindig megvárta, hogy már csak 2-5 másodperc legyen a foglalásig, akkor lőttek rám... Végül elengedtem, és hagytam, hogy az ott táncoló láthatatlan romboló kitorpizzon kedvére... Volt még 5 perc a csatából...
  • pajer_csaba
    #21917
    Pc-n nekem hibátlan.
  • Plata
    #21916
    Ó,szóval nem csak az én telefonjaimon szar?
    Meg vagyok nyugodva,de a Pc-s változata is gáz.
  • Plata
    #21914
    Megint nem látom az uccsó hsz-t.
    Csúcs ez az sg.
  • pajer_csaba
    #21914
    Köszönöm a tippeket!

    OFF: Teljesen meg van hülyülve ez a fórum, legalábbis telón - a hszek teli vannak bszva reklámmal, ami miatt folyamatosan resetel a görgetés, és ha frissitem az oldalt, kidob az Sg főoldalra... :/
  • Plata
    #21913
    Pinata Hunt-on felrobbant egy Riga attól hogy ráment az aknámra.
    Nem tudtam hogy aknától is berobbanhat egy hajó,ráment az első aknára majd másodikra harmadikra és kiírta hogy kampec,na és 33241 sebzés három aknától.A jelentésnél pedig látszott a robbanás jel.
    Iwami-val szeretnék menni eventre,de azzal soha nem hív be,hiába várok percekig.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.04.02. 10:37:43
  • Plata
    #21912
    Nekem csak egy orosz van a prém Chkalov b vagy mi a rosseb nevű.
    A torpedójával nehéz eltalálni a fürge hajókat,lassúak a torpedók.
    Pattogó bombával könnyebb célozni vele.
    Bombázói meg nagyon sérülékenyek.
    De szeretem és sokat játszom vele,főleg operations-t vagy eventes csatákat.
    Viszont az orosz abban jobb hogy egyszerre az összes torpedót eldobja,nem úgy mint az amcsi.
    Amcsi t10-esem is van,de szinte sosem használom.
  • mumus70
    #21911
    Igen, az első pár dobásnál direkt figyeld meg, melyik hordozónál mikor élesedik a torpi, tehát mikor lesz zöld úszás közben. Teljesen záródjon össze az irányzék, közben ne manőverezzél már, lődd be, hogy kb mennyi km-nél kell kezdeni a manővert, hogy pont sebezzen addigra. ez van amelyiknél 3, van amelyiknél 3,5 - 4 km az ideális. Nézd a torpik sebességét is, lődd be, hogy kb annyival elé célozzál, hogy pont középen érkezzen meg. Gyakorlás, gyakorlás!
  • Caliph
    #21910
    torpiknál úgy van hogy van élesedési idő.ha túl közel dobod az ellenhez,nem aktiválódnak,és nem sebeznek semmit.akkor élesedik amikor a zöld sávba ér,az üres sávban nem. minél tovább célzol és keveset manőverezel,annál jobban összeszűkül a célsáv,így nem mennek majd összevissza a torpik hanem szépen irányba mindegyik.
    szóval úgy érdemes dobni a torpikat hogy az ellen hajó épp a zöld sáv szélén legyen,így aktiválódni fognak,és mégis a legrövidebb utat kell megtenniük.

    nézz vidit youtubeon,pl toptier nevűt ajánlom

    pl




    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.01. 19:14:25
  • pajer_csaba
    #21909
    Köszi, kipróbálom.

    A torpedós rész nem csak a szovjetekre vonatkozott, régen a torpedózás volt a kedvencem (volt kb 10-15 csatám japán és amcsi hordozókkal - akkor még csak azok voltak - a régi-régi-régi CV-szisztémában), most meg kb az megy a legrosszabbul...
  • Caliph
    #21908
    a gereblye az pattano bomba. lehet menni gyakorló csatákat,amikor egy helyben áll az ellen,vagy simán csak bután megy,érdemes pár kört menni és gyakorolni hogy pattan, stb.
    ruszki hordozónak sajna lassú a torpija,gyakorolni kell vele szintén
  • pajer_csaba
    #21907
    Köszönöm! Gyakorlok szorgalmasan, de még nem merek vele randomba menni. ^_^'

    Még annyi kérdésem van, hogy ruszki hordozón az, amelyiknek ilyen gereblye szerű a célzókersztje, az mi? És hogyan kell használni?

    Ugyan ez a torpedósokra is: régen murva egyszerű volt, ha zöld volt a sáv, drop, most meg hiába dobom le, vagy elkerüli a hajót vagy nem sebez. Néztem videót, ott úgy csinálták, hogy már majdnem a zöld sáv vége ért hozzá az ellenhez, akkor droppoltak... ezt így hogy?
    Utoljára szerkesztette: pajer_csaba, 2024.04.01. 13:24:46
  • pajer_csaba
    #21906
    Adatara-val mentem egy randomot. 7 lepattanó, 3 ricochet, 4 overpen, 3 penetration. Ja, és reportoltak plays poorly. Happy Easter, maddafakka!
  • Caliph
    #21905
    a repcsiknek van egy alap sebessége,minden cvnél,és köteléknél más,tehát lehet hogy a rakétás raj gyorsabb mint a torpedós. felszállás után ha nem nyomod meg a W vagy S gombot,alapból ezzel a sebességel repülnek.

    ha megnyomod a W gombot,gyorsítanak,ha megnyomd az S gombot lassítanak. mind a gyorsítás mind a lassítás fogyasztja a rendelkezésre álló zöld csíkot,ami a képernyőn a sebesség kijelzése mellett találsz. ha nem használod a W vagy S betűt,magától szépen lassan újratölt a csík
    és itt jön be a felhasználható boost ez egyrész újratölti a zöld csíkot,másrészt amig tart a hatása nem is fogyaszt le belőle

    minden rajnak(azaz rakétás , torpedós,bombázós) kölön számolja,mind a mennyiséget mind a cooldown időt
  • pajer_csaba
    #21904
    Életem eddigi legjobb hordozós teljesítménye - co-opban... Sajnos előbb haltam meg, mint az ellenfél hordozója, de posztumusz az utolsó bombatalálatom őt is kinyírta... úgy érzem, nem az én szégyenem, hogy vesztettünk, a csapattársaim mind halottak voltak, míg a botoknál 2 cirkáló és a hordozó még megvolt.



  • pajer_csaba
    #21903
    Ja, jut eszembe, tegnap kiesett a Schill német cirkáló.Amolyan fejlesztett Graf Spee, jobb közepes tüzérséggel, jobb sebességgel, nagyobb lőtávval, jobb anti-sub elhárítással, jobb légvédelemmel és láthatósággal, törés nélküli fedélzettel, a torpedók is középen vannak és nem hátul, cserébe gyengébb páncélzattal. Első - random - csatám nagyon jó volt vele, én voltam a legjobban meglepődve, hogy milyen könnyedén körbe cickánykodtam két Iowa-t meg egy brit és spanyol cirkálót is (igaz a csatát fél hp alatt fejeztem be). A 2. Iowa-t épp kiszedtem volna torpikkal, amikor nyertünk... :/
    Utoljára szerkesztette: pajer_csaba, 2024.03.29. 13:08:55
  • pajer_csaba
    #21902
    Valaki el tudná mondani, hogy hordozóval ez az engine boost és az újratöltője hogy működik? Van amikor egyszer elhasználom a boostot, és nyomni kell az újratöltőt, van, amikor meg 3-4 squadron is elrepülget és nem kell újratöltő fogyóeszközt nyomni.
  • Plata
    #21901
    Sikerült nyernem Brawl-on úgy hogy egyedül maradtam három hajóval szemben.

  • Caliph
    #21900
    pár hét és megszokják őket,az elején okozhatnak meglepetést. 8 km sub surveliance t10ben,ahola tengók 10-12 km torpikat eregetnek... sztem nem sokat fognak hozzátenni egy jó subos ellen
  • Plata
    #21899
    Láttam reklámozni az új tengeralattjáró vadász cruiser-eket.
    Kíváncsi vagyok mennyire lesznek jók.
  • Plata
    #21898
    Ma nekem 1000 aranyat adott.
  • Plata
    #21897
    Nem tudom pontosan mikor és hogyan de eltűnt az összes credit booster-em.
    Eladni nem adtam el,mert jó ideje nem adtam el semmit.
    Tegnap kiyitottam a napi első konténert mentem még egy csatát és a játék kiírta hogy elfogyott az egyik vacak,megnéztem és egy darab boosterem sem maradt,xp az van dögivel a legvacakabb,de credit nincs,pedig az is volt a 20%-os sok.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.03.10. 08:01:25
  • Caliph
    #21896
  • pajer_csaba
    #21895
    Nem akarlak elkeseríteni, de kb sikerült leírnod az egész Élet értelmét....