17
  • socheater
    #17
    Ha tud valaki egy jó összefoglaló cikket a mobilinternet hálózati szabványokról, és azok előnyeiről, hátrányairól, akkor belinkelhetné nekem. Előre is megköszönném... :P
  • Szefmester
    #16
    Nekem még eszembe nem jutott mobilról netezni, max ahol tudom hogy van hotspot. :)
  • krajcsovszkig
    #15
    Nemtom nekem elég jónak tűnik, ahol eszembe jutott eddig netezni, ott általában volt 3G, gyakran 3,5G is, és nem BP-ről van szó, hanem vidéki nagyvárosokról és a köztük vezető vasútvonalakról.
    GSM lefedettségük meg tapasztalataim szerint a legjobb.
  • MEdievil
    #14
    szegények a végén még SZOLGÁLTATNIUK is kellene valamit a pénzért cserébe. Amióta ilyen szépen elkartelezgetnek valahogy még inkább csesznek bármi érdemi fejlesztést eszközölni..
  • sanyicks
    #13
    szeeegggény szolgáltatók. Nincs meg az 50x-es profit, csak 40x-es? ajjajjaaaj
  • pasi29uk
    #12
    Three-nél masszív 3G, helyenként HSDPA Manchesterben. Nem szidom, de volna mit csiszolni még rajta...
  • DeviloftheHell
    #11
    hogy sajnálom szegény szolgáltatokat, tán nem kéne 50szer eladni azt az egy lovat :)
  • Terence007
    #10
    Kiemelt cikk? A legérdekesebb rész az ázsiai lány a telefonnal a képen...
  • gkalcso
    #9
    Találtam egy ilyet: MT4205 Portable WLAN Server Router 3.5G Pro

    Van rajta 2 USB csatlakozó, 2 Ethernet és wifi(802.11 b és g). Kezeli az USB-s mobil kütyük jó részét. Lehet tenni rá adattárolót, nyomtatót és kamerát is. A nyaraló tetejére kell tenni, és rá lehet nézni akkor is ha nincs idő kimenni :)

    No valami ilyenre gondoltam.
  • cateran
    #8
    Anglia, dogoljmegpuszta-also..a szolgaltatom (3) semmilyen lefedettseggel nem rendelkezik az adott telepulesen (na jo, a 2g neha,itt-ott bejon)a szomszedos faluban (dogoljmegpuszta-felso) meg 6 megabites a mobilnet telefonnal (SGS2-es) Ki erti ezt?:S En is inkabb arra szavazok, hogy gyurjanak meg arra a rohadt lefedettsegre...(mondjuk tetheringhez jol jon az a 6 Mbit (speedtest mobil szerint 6,3Mbit)
  • Rapid81
    #7
    Hova gondolkodnak ezek ilyenekben, mikor itthon például egy nyamvadt 5GB-os mobilnet 5-6ezer/hó, ami ráadásul 20%-ban hogyha kihasználható sebességileg. Otthonra meg ott van a 15MB-es ADSL 3500 HUF-ért, Pesten meg több, olcsóbban. Mi a frásznak venne a magyar mobilnetet triplájáért?
  • AgentKis
    #6
    Sok helyen térerő is alig van, nem hogy GPRS (pl. Dunafalva...)
  • gkalcso
    #5
    Találkoztatok már olyan kütyüvel, amit nyaralóban le lehet tenni, van benne 3G spéci antennával, meg erősítővel, meg egyben tud wifit is az okostelók felé?
  • AgentKis
    #4
    Ezek szerint el is ismerik a tisztelt szolgáltatók, hogy a "felhőtlen és gyors mobilnetezésről" szóló reklámjaik színtiszta hazugságot állítanak. Mert ha igen, akkor kellene szólni a fogyasztóvédelemnek!
  • Darth Sith
    #3
    a telenornak botrányosan szar lefedettsége van az országban. még budapesten is csomó helyen EDGE meg GPRS van csak, ha netán bejön a 3G akkor is tetü lassú. Nemhogy vidéken, de még a főváros közepén is ilyen szar, csoda, h telefonálni lehet vele a kisebb városokban.
  • Laza
    #2
    Egyetértek ...

    Pl a Telenornál Balaton Kenesén a strandon ki van rakva 2-3 pad, ami árnyékoló ponyvával van befedve, rajta a Telenor Mobilnet reklám, hogy itt az árnyékban tudsz netezni ... nem tudom, hogy milyen ott a sebesség, nem próbáltam, de az tuti, hogy 2-3 km-el arréb, még mindig Kenesén a vízparti nyaralóban bent a hátban max Edge volt, és kint a kertben is egy-egy ponton találtam csak 3G-t, azt is a legalacsonyabb jelen ........
    Na ez a ciki.
  • Gerygrey
    #1
    A folyamatos értelmetlen sávszélesség-hajhászás helyett a szolgáltatók koncentrálhatnának arra, hogy a jelenlegi sebesség stabilan és mindenhol elérhető legyen. Veri a mellét pl a Vodafone, hogy a pesti belvárosban 20 megabitet tud a hálózat, miközben a metrón, és egy százezres város 10 kilométeres körzetén kívül a pár tucat kilobites GPRS-nek is örülni lehet.

    Mobilon való netezésre 2 megabit/sec is bőven sok, még Youtube-netrádió-androidmarket használatára is elegendő. De az a 2 megabit lehetne mindenhol.