355
  • morden
    #275
    Az egész story elég negatív reklám az applenak, nekem az jött le az egészből, hogy az apple félti a pozícióját, mert egy új trónkövetelő jelent meg, ha nem így lenne nem pereskednének, ha nem lenne tabletem, tuti jól megnézném magamnak a Samsung gépét, amitől az apple az ágyba vizel :D
  • z3d
    #274
    :D
  • morden
    #273
    Jó a hasonlat, csak a "csuma ugyanolyan" nem teljesűl, szóval hibás érvekkel hibás tényekkel ritka ha valaki nem hibás következtetésre jut, és Te pont nem estél bele a ritkaságba :D
  • z3d
    #272
    Tudtam, hogy előjön az IoS menynivel jobb mint az android :D
    És hát a klasszikus: "Az Apple koppint, atalakit, hasznalhatova tesz. Ez ami masnak nem igazan sikerult."

    Hát, elmondom Neked, hogy nem az almaellenességem miatt nem veszek almaterméket (most telefonról beszélek, oprendszer cseréről még nem sikerütl meggyőzni egy almafannak sem), hanem a hiányosságai miatt, amit ha pótolna valaha az alma, akkor szifont vennék. Számomra az android teljesen használható, igen, vannak erős hiányosságai, a lent leírtak igazak is. Egy ilyen jó kis listát persze össze tudnék rakni a csodálatos szifon4ről is, de minek. Arra azt mondanátok, hogy azok teljesen szükségtelen funkciók :))
    Tudod, irigykedtél rám az előbb, milyen egyszerű vagyok. Hát, a ti hozzászólásaitok egyszerűsége azt hiszem páratlan, (bár narumon-nal sikerült már értelmesen beszélgetni), mivel ezek a szövegek bármely almablog random elvakult almafanjától is jöhetnének. Mind ugyanazt a mantrát szajkózzátok. Ezt próbáltam összefogalni az egyik lenti hozzászólásban, persze ez neked nem jött le. Nem is csodálom.
  • G_ArchAngel #271
    Valamiert beled lattam a nemet csajterepjarot, innen jott az X3d :D
  • G_ArchAngel #270
    "Nehéz az élet, ha az ember egy szekta kötelékébe került, mi? De legalább egyszerű, ugye?"

    Nem tudom, mint mond ilyenkor a haterek vezetoje?
    Van almaegetes, steve jobs babuk szettepese?

    "Nem sok mindent talált fel, vagy ki az Apple sem egyedül, koppintásban viszont élen járnak, ugyanis az is koppintás ám, amit ők csinálnak, persze okosabban, hiszen kicsit változtatnak, sőt kicsit hozzá is tesznek valóban, de a végeredménnyel aztán jól azonosítható osztályokra bontják a vásárlókat és ez talán így van jól."

    Ugye ez mar tobbszor el lett magyarazva - tudom, nem mindenki fogja fel - hogy nem Apple-fanok juttatak az Apple-t erre szintre az iOS eszkozok vasarlasaval.
    Az Apple koppint, atalakit, hasznalhatova tesz. Ez ami masnak nem igazan sikerult.
    Meg ugy sem, hogy az Apple-t probaljak koppintani.

    A S2 es iPhone ararol volt ezer vita, az utobbit kitalaltak, az elobbit az utobbirol masoltak, igy sokat lehetett sporolni. Igaz lehet talalni helyeket, ahol, egyik dragabb, mint a masik.
    Foleg az a vicces, mikor a dealerek araval jonnek egyesek.
    iPhone 0 GBP volt nekem. Igen elofizetessel, mert sajnos kell a telefonhoz, nem lakasdisznek vettem.
    Nekem nem kellene tularazott iPhone koppintas recsegos burkolatben, kesessel reagalva, majd belassulva, hosszabb hasznalat utan. Ez amit a Csamcsung S2 nyujtani tud.
    iPhone 4 jelenleg az iOS-nak koszonhetoen gyengebb hardverrel is urtechnika hozza kepest.

    Amit a buherelasrol irtal az sem kicsit nagy baromsag, 4 eves Pistike homokozobol kirangatva ertelmsebb indokokat irt volna.
    Mindket oprendszert tudja baszogatni, aki ert hozza, aki meg nem az egyiket sem.
    Ennek semmi koze az Androidhoz vagy iOS-hoz. A szanalmas, ha valaki ezert valaszt csak Androidot, mert ez annyit bizonyit, hogy az egyszerubb utat valasztja es keruli a kihivasokat.



    (nem gondolom komolyan, amit irtam, de ekkora baromsagra en sem vagyok kepes ertelmesen valszolni,, mert amiket irtal azt kb. olyan ember tapasztalatait tukrozi, aki low-res jpg-en latott csak iPhone-t)
  • levente68
    #269
    Mi az elvakultság, te barom?
    Elmagyaráztam, mi a baja Apple-nak, nem fogod fel?
    Segítek, majom: az a baja, érzi, hogy alulmarad, ezért ilyen ócska módon próbálkozik, ennyi. Kérj segítséget, hátha maradt értelmes ember a közeledben, bár én se hinném...
  • z3d
    #268
    Leírta a "cimbid". A szar és a csoki ugyanaz szerintem, mivel ugyanúgy néz ki. Erre én leírtam hogy akkor a szar perelhet. Erre te jössz a csomagolással?
    Pff...na jó még egy próba...
    A sport szelet meg a boci csoki is barna, hosszukás formájú, és zöld a csomagolása. Akkor most szerinted az két egyforma csoki? Ember, ha már ennyire túliskolázott vagy a pórnéphez képest (szerinted), legalább használd már az agyad.
  • levente68
    #267
    Ez meg egyszerűen csak nem igaz, lol...
  • levente68
    #266
    Tudsz esetleg pofátlan dolgot Apple részéről is?
    Tudjuk, hogy tudsz és azt is, hogy soha nem ismered ezt be...
  • narumon
    #265
    Jah értem akkor szerinted, ha a BMW gyárt egy autót, majd én azt legyártatom csuma ugyanúgy csak 20cm-el rövidebbre és 4cm-el keskenyebbre, akkor már nem is loptam? Komolyan kérdezem most már valamelyikőtök végzett valami iskolát, vagy direkt nem értitek?
  • narumon
    #264
    Viszont remélem azt érzékeled, hogy a Milka csoki miatt secperc alatt bepereltek egy másik csokigyártót aki szintén lila csomagolásban, tehénkével hozta ki a csokiját.
  • levente68
    #263
    Háhá, szívemből szóltál, én is hiányoltam a harmadik gráciát...
  • z3d
    #262
    Hát...ha te összekevered a fenti kettőt....akkor azt gondolom nem én vagyok a vak.
    Na megyek vissza wow goldfarmolni, mert kell a pénz. :D
  • morden
    #261
    Jah bár az egyik 4:3 és kisebb a másik 16:9 és nagyobb de pont ugyan az, mintha a Tolkien örökösei beperelnék J. K. Rowling-ot hogy lenyúlta a könyvformát :D
  • narumon
    #260
    Hűha itt nem kis baj van, de egy párszor ezt már megtárgyaltuk.

    Azt meg, hogy amit írsz megint hogy jön egy ilyen cikkhez... Ne haragudj de ez az igazi elvakultság...
  • z3d
    #259
    A nickem három betűből áll, elég egyszerű, de te már másodjára hibázod el. És még én vagyok az egyszerű :D
    Tehát: a szar perelheti a csokit, mivel mindkettő barna meg hosszúkás? Hiszen az ájpad meg a dszunka 10.1 is téglalap, kerek sarkakkal? :)))
    Gondolom nem látod, ez a hasonlat is mennyire mellément, pont az alma idiótaságát támasztod alá azzal, hogy próbálsz fikázni. De menni fog ez még jobban is, csak próbálj gondolkodni kicsit.
  • narumon
    #258
    Nem az ipad a különleges design. Tekintsd úgy, hogy az Aceré a különleges design. Ami a lényeg, hogy a kettő az Acer és az IPAD design, jelentősen eltér! És eltér tőle az MSI pad designja is! És eltér tőlük a Wayteq Xpad designja is. Viszont a Samsung Galaxy Tab 10.1 gyak. 1:1-ben Ipad design.
  • z3d
    #257
    Ki mondaná meg a határt? Hát Steve Jobs, és lelkes követői.
  • G_ArchAngel #256
    x3d elete:

    Nincsenek formak, nincsenek szinek, nincsenek hangok, erzesek, illatok.
    Amit meg lehet enni szartol a csokiig, az etel. Barna, hosszukas, senkit nem erdekel a tovabbi formai elteres.

    Irigy vagyok, szeretnek ennyire egyszeru lenni:DDD
  • levente68
    #255
    Elég hosszú lista lenne, félő, össze kellene ülnötök szarumonnal és a többi elvakulttal, hogy kielemezhessétek a dolgokat.
    Nehéz az élet, ha az ember egy szekta kötelékébe került, mi? De legalább egyszerű, ugye?
    Pláne, ha esze sincs sok, bár ez előfeltétele a szektábabonyolódásnak is...
    Nem sok mindent talált fel, vagy ki az Apple sem egyedül, koppintásban viszont élen járnak, ugyanis az is koppintás ám, amit ők csinálnak, persze okosabban, hiszen kicsit változtatnak, sőt kicsit hozzá is tesznek valóban, de a végeredménnyel aztán jól azonosítható osztályokra bontják a vásárlókat és ez talán így van jól.
    Amit én köszönhetek nekik az az, hogy az ő inspirációjuk nyomán sokan, köztük a Samsung csinált olyan cuccokat, amik már tényleg nagyszerűek. Így van nekem most már egy Galaxy S2 is, kártyafüggetlenül, két év (plusz 2 hónap) gyártói garanciával 127 ezer forintért legálisan, minden kötöttség és kényszerítés nélkül, kíváncsian várom, Apple mit tud ilyen áron kínálni nekem…
    Minőséget, mi? Háháháhá… Semmi baj nincs a Galaxy minőségével, nem reped, nem színeződik és könnyű, sőt az S2 még könnyebb. Számítástechnikában, ez a szegmense a telefonoknak oda tartozik inkább, nem a tömeg (súly) számít. Itt pont a könnyítés a kihívás. Ahhoz kell a több munka, tervezés és technológia, újat mondtam? Még az LG kétmagosa is dögnehéz és valljuk be gyengébb cucc is a Galaxy S2-nél, de legalább olcsóbb is. (Nem Apple filozófia…)
    Azt kell látni és elfogadni, hogy mindenki másol, Samsung egy kicsit erősebben, bár nem nehéz felfogni, miért. Nem azért, hogy spóroljon a tervezéssel, hiszen azt is meg kell tervezni, inkább azért, hogy az elvakultan iMajmok figyelmét felhívja a saját cuccaira, amik összességükben jobbak az Apple cuccainál, csakhogy almabuzik kettőig nem látnak.
    Azon jót mulattam, hogy Apple igényeseknek, Android meg buherajózsiknak… Értem én, mit akart mondani, aki írta, csak nem igaz ez így. Apple pont az igényteleneknek való, akik megelégszenek annyival, amit tud, sokat meg csak buhera után tud. De elnézem kiskisasszonyomat a Galaxy S-t kezelgetve: buherajózsival élek? Csak most szóltok???!?!?!?!?!?!?
    Ha valaki buherajózsi, mert Android-párti, meg mert nem elég valaminek a fele, ha többet kaphat, akkor én az vagyok. ÉS? Azt látom, hogy még egy olyannal sem kellett vitatkoznom ebben a témában, akik ÉRTENEK számítástechnikához, annyira egyértelmű, mi jó és mi vakítás. Nem minden Apple dolog vakítás, de rengeteg. Tudjátok, olyan ismerősöm is van, aki szerel Apple cuccot, nem nagy dolog ez, nem vagyok én ettől nagy szám, de az ő véleményére adok, elnézést…
    Szóval, bár anno inogtam egy iPhone4 felé, de Galaxy S markánsan megmentett, most meg aztán el se tudom képzelni, mit kéne tudjon egy szifon, hogy elcsábuljak az S2-től, de komoly a kihívás és az eddigiek alapján esélyt se látok rá, hogy Apple olyat tudna felmutatni, ami hype nélkül is és valóban csábító lenne, az ár kérdését meg aztán hagyjuk is.
    Ha bárki azt hinné, hogy Samsung fan lennék, téved, én JÓ fan vagyok és az Apple nem szar, de csak JÓFÉLE…
    Meglátásom szerint Apple megálmodott valamit, amit megcsinálni négy generáción keresztül se tudott, ezt a Samu, vagy legyen nektek: Csamcsung MEG IS CSINÁLTA, sőt most az S2-vel azt messze túl is szárnyalta.
    Egy szó, mint száz, akinek nincs hányingere az Apple dolgaitól, annak csak gratulálni tudok, messze viszi a pálmát a szemét hozzáállással, bár inkább szánalmas, hogy mikor kifogynak a szuszból és teljesítményük nyilvánvalóan alulmarad, akkor ahhoz az érdekes koncepciójú bírósághoz fordulnak, amelyik nyilvánvalóan nekik fog igazat adni, még a rendes, korrekt megmérettetést sem vállalják, broáf…
    Csinálni kellene olyan kütyüket, amelyek technikai szempontból, alapon képesek fentartani azt a fölényt, amit a WinMo felett ünnepeltek anno. Ó, mily kár, hogy nem állt meg a világ akkor, ugye? Szemét mások, fejlesztenek azok is? Pereljétek be mindet!
    Tehát, ha egy Apple cucc és egy másik teljesen azonos minőségű és értelmes, nem részrehajló tesztek nyomán egyenértékű lenne, akkor az Apple cucc a hányingeremet csak jelentős árelőny esetén győzhetné le, de ilyen eset nem fog előfordulni, amíg ennyi konzumidióta nyomja a földet.
  • z3d
    #254
    Az alma érvelés alapján bemehetnél, csak ahogy már pérszor leírtam, a világ nagyobb része röhög ezen az érvrendszeren :))))
  • rajdi
    #253
    Minden relatív! Muterom szemszögéből az összes autógyár perelhetné a másikat, hiszen a mai kocsik egytől-egyig UGYANÚGY néznek ki. Ki mondja meg hol a határ?
  • z3d
    #252
    Ez mind szép is lenne, ha nem lenne ott az a rész, hogy "amit ők elloptak korábban" :D Tudtam én, hogy jön az a rész, ki mit talált fel :D
    A szokásos almalemez, amit már leírtam korábban. Amikor elfogynak az istenített tények, jön az almamantra, ki az első, ki adott el többet, ki a legértékesebb :))))
    Egyébként látom ám, hogy tények helyett személyskedés van. USB fordítva, ez már szinte vicces volt. De gondolom, exépítészként és jelenlegi fotósként ennél is kreatívabb fikázással fogsz jönni :)
  • G_ArchAngel #251
    Jah, akkor majd bemegyek BMW szalonba, hogy az anyatokat, adjatok nekem egyet Dacia aron, mert ez is csak egy negykereku valami.
  • G_ArchAngel #250
    Rajtad nem szemellenzo van, hanem sapka allig lehuzva, A szemellenzovel egyenesen latnal, legalabb...:D
  • z3d
    #249
    Ezt is megnéztem. Elismétlem emgint, hátha te is megérted. Ezek mindegyike egy egy sík lap, nagy érintőképernyővel. Azért, mert TI belelátjátok, hogy az ipad/iphone design más, meg különleges, attól még az nem lesz az.
  • G_ArchAngel #248
    Ugye ez csak annyiban santitt, hogy mindenki tudja, aki mar nem forditva akar USB-t bedugni, hogy Bill Gates lopta el Steve Jobs-ektol, amit ok elloptak korabban:)))

    Ami szamodra tovabb sem vilagos, lerajzolni nem fogom, de volt egy BMW-s pelda, ha az nem segitett, akkor nem tudom mi fog.
    Nem a tablet-tel van gond, mert lentebb mar tobben is linkeltek talan kulonbozo designokat, hanem a pofatlan masolasrol a Samsung reszerol.
    Miert ennyire nehez ez?
  • morden
    #247
    OFF
    Nálam a win hét napi 2-3x úgy lefagy úgy hogy áramtalanítás után bootul újra csak a gép, a linux is 1-2x áramtalanításig merevedik, pedig 2 külön konfigról van szó és még csak nem is egy lakásban vannak, szóval azért még a MS gyűrhetné a fagyást, nemkülönben a linux
    OFF
  • z3d
    #246
    Képzeld, elolvastam a cikket, és a hozzászólásokat is :D
    De terelj csak, gondolom fájdalmas, amikor az alma érvrendszere visszaüt.
    Egyébként nem várom, hogy válaszoljatok, azt várom, hogy vegyétek le az almaszemüveget, mint ahogy rajtam sincs szemellenző. Bár gondolom, hiába. (ha emlékszel, pont veled tárgyaltuk ki egy másik topicban, hogy van amiben az alma jobb. csak az almafanok szerint mindenben, ami szvsz igen nagy csúsztatás).
  • narumon
    #245
    Tessék bemásoltam egy régi hozzászólást, remélem ez alapján tudod értelmezni:

    Hát nem tudom találomra rákerestem Android tabletre googleben, ezek mindegyike lényegesen máshogy néz ki mint az ipad

    http://www.talkandroid.com/2278-google-android-tablet-to-rival-ipad/
    http://www.technobites.net/wp-content/woo_custom/5-T-Mobile-Android-Tablet.jpg
    http://www.newtipss.com/technology/tcl-touchlife-android-tablet
    http://cdn1.mobilemag.com/wp-content/uploads/2010/04/wepad_1.jpg

    És akkor most nézd meg megint jól ezt a kettőt:
    http://mobilarena.hu/dl/cnt/2011-04/71642/samsung_galaxy_tab_101v_1.JPG
    http://static0.spottr.hu/wp-content/uploads/2010/01/ipad4.jpg

    Ha ezek után sem érted miről van szó akkor nem tudok mit mondani.
  • narumon
    #244
    Ebből látszik, hogy arra se vetted a fáradtságot, hogy elolvasd a cikket, sőt hogy itt végigolvass pár hozzászólást. Ezek után miért várod el, hogy válaszoljunk?
  • z3d
    #243
    Rendben. Akkor pontosítok.
    Mivel a win előbb jött ki tömegtermékként, mint az OsX, ezért az utóbbi az előbbi másolata. Hiszen mindkettő egy oprendszer, mindkettőnél, ha bekapcsolod, ikonok vannak a képernyőn, és hát a monitorok (amiken az oprendszer megjelenik) is kb egyformák.
    Remélem így már érthető számotokra az, hogy miért lopott az alma a picipuhától. Hiszen az érvrendszer ugyanaz, mint a fentebbi.
  • G_ArchAngel #242
    Sajat kommentjeiden?
    Azokon sirni lehet.

    Majd szolj ha tervezel tenyeket irni, a multban meg nem lattunk toled. Bizonyara erdekes lesz, mint teknost latni repulni...
  • Justil
    #241
    Minek soroljak fel tenyeket? Megtettem mar nem egyszer, sot, rajtam kivul masok szamtalanszor megtettek. Unalmamban, vagy eppen szorakozasomban sok sok oldalon at olvastam mar az ertelmetlen vagdalkozasaitokat, meg azt, ahogy mindenkitol tenyeket es eszerveket vartok - ez a kedvenc dumatok tobbek kozt - aztan amikor valaki nagy naivan eleget tesz a keresnek, akkor jon a nagy felrebeszeles, reszletek Steve Jobs evangeliumabol, stb stb.

    Unalmas mar, megyek en is inkabb melozni, majd d.utan visszanezek azt rohogok meg egy sort, ha lesz min, de sztem lesz :)
  • G_ArchAngel #240
    Tobb esze volt, mint nekem, rajott, hogy betonfalnak hiaba magyarazza az 1x1-et...
  • narumon
    #239
    Nem! Azt sejtettem, hogy benyögsz valamit ami kipattant a kicsi agyadból de amikor tényt kéne közölni vagy meg kéne védeni az állításodat akkor elsunnyogsz. Ugyanúgy mint az összes többi fikamatyi. Innentől kezdve meg kérdés, hogy ki, és minél nem lát tovább.
  • Justil
    #238
    Az a baj, hogy az ertelmes, elfogadhato, tenyekkel alatamasztott beszelgeteshez ket ertelmes fel kell. Veled ezt sajnos nem tudom megvalositani...de ahogy latom mas sem, bar a spanoddal jol kinyaldostatok egymasnak itt a topicban, meg a tobbi hasonloban. Ulkesh merre jar, feladta a harcot?
  • narumon
    #237
    Valamit keversz! Szerintem itt nem hangzott el, hogy az iphone vagy ipad azért jobb mert hamarabb jött ki. A lopás tényéről van szó, illetve arról, hogy a többi cég megy az Apple után. Ezt a tényt nem tudod elvitatni, és nem kell belekeverni olyat, hogy ki mikor mivel jött ki. A Ford is hamarabb jött ki kocsival mint kurvasokan mások mégsem hinném, hogy a ford a legjobb autó, de abban biztos lehetsz ha valamelyik konkurens gyártó kijönne egy ugyanolyan modellel mint az éppen futó Ford csak Force-nak hívnák, menne a per a Ford részéről ne izgulj.
  • G_ArchAngel #236
    Az, hogy a WIn vagy OSX jobb, azt az alapakolhato hardver dontotte el. Ezaltal a felhasznalo penztarcaja.
    De megnyugtatlak, sokkal-sokkal tobb iPad es iPhone tulajdonos van desktop Win userek, mint OSX felhasznalok kozott.