25
  • NEXUS6
    #25
    Mi az az igen rövid idő?
    50 millió év?
    Akkor nekem OK.
  • Wearwolfff
    #24
    Hatodrészt az egész lukas lufiba töltött levegő lenne, mert a Marsnak elviekben alacsonyabb a gravitációja, mint a Földének. Ha keletkezik is ott valamilyen ember által lélegezhető légkör, az igen rövid idő alatt elillanna a nagy semmibe. Erre nem fog csilliárdokat költeni senki sem. Előbb elképzelhető egy kupolaváros, vagy valamelyik nagyobb hegység gyomrába vájt saját ökoszisztémás létesítmény. Ami persze még csillió összegekhez mérten is ezerszer olcsóbban kijönne először a holdon, ami ugródeszkának számítana a Marsra. Eddig ha elhoztunk pár kavicsot sokat mondok, szóval szerintem a holdon is van még mit kutatni.
  • Peetkiller
    #23
    De szerintem lehet, csak nem úgy, ahogyan az előbb leírták! Az én verzióm az, hogy keresni kell a Kuiper-övben néhány, kb. 10-20 km átmérőjű fagyott vízjégből álló aszteroidát, és egy jól irányzott pályamódosítással belelőni a mars felszínébe. A robbanássorozat egyrészt irányítottan beljebb tolná a bolygót, más pályára, ahol a napsugárzás több, ezzel emelve az átlaghőmérsékletet. Másrészt a egy ilyen becsapódás energiája felér több millió atombombáéval, de nem marad utána káros sugárzás. Ez megint emelné a hőmérsékletet. Harmadrészt a becsapódás körül 4-5000 fok keletkezik, felolvasztva a meteorit jegét, ami később újrafagy, de jelentős vízkészletet ad az induláshoz. Negyedrészt ez felszabadítja a kötött széndioxidot, üvegházhatást generálva. Szerintem 8-10 ilyen irányított becsapódás elég is lenne, és kész a terraformázás. Ötödrészt: ez húsz-harminc év alatt végrehajtható...
  • NEXUS6
    #22
    "Csak tiszta forrásból!"
    - Bartók Béla - 1936
  • NEXUS6
    #21
    A múltkor is volt valami baszomnagy NÁZA bejelentés, hogy most olyan földönkívüli életet találtunk, hogy ihaj. Erre mutogatnak valami magas arzén tartalmú löttyöt, amiben olyan lény van ami azt kibírja, mármint valami baci.

    Még valamennyire erekcióm is lett volna a dologtól, ha nem egy fél évvel korábban nézek meg ugyanerről valami diszkóveris filmet.

    Szal a NÁZA tökre magát járatja le, ezekkel a dolgokkal, ez az egész valójában a szobatudósokon kívül a halott kutyát nem érdekli. Annyira izgató, mint az a lötty, vagy valami zöld helyett hupilila békanyál, meg 12 pöttyös katica, meg tisztafehér bociborjú. Még az uborkaszezonban megjelenő hírekbe sem tud bekerülni, mert az aktuális ufó simán kiszoríccsa.
  • adler30
    #20
    Valami kevésbé legális forrásra gondoltam.
  • hdo
    #19
    Ott biztos nem.

    Amúgy a kommentek számából látszik, hogy mennyire nem izgatja az embereket ez az idiotizmus amit itt művelnek a földönkívüli folyóvíz/élet körül. Majd ha úgy fog kezdődni egy cikk, hogy "Folyékony vízre bukkantak ..." akkor talán.
  • JimKirk
    #18
    Steam?
  • adler30
    #17
    Nemnem,zufók nem léteznek csak ufók.Komolyra fordítva a szót a Crysis második részét honnan tölthetném le?
  • NEXUS6
    #16
    Még 20 évre elég olaj van, min.
    Szén, amiből szintén lehet szintetikus üzát csinálni, min 100 évre elegendő.

    A környezetszennyezés viszont komolyabb gond.
    Szal lehet, hogy kipusztulunk, de űrhajózni repülni valszeg az utolsó pillanatig fogunk.

    Sorry ha elrontottam volna a medmekszpartidat.

  • wraithLord
    #15
    Már kifejtette. Egyik nap elhörpöljük az utolsó csepp olajat is, és lepotyog az összes repülő. Pont, mint a mesében. Még szerencse, hogy mi nem egy mese részesei vagyunk. X)
  • ProgServ
    #14
    Gombabácsi! Fejtsd ki! Érdekelne. És egyébként lehet nem mondasz rossz dolgot.
  • hdo
    #13
    Ezt még el is hinném, ha nem a hatvanas évektől pofáznák be folyamatosan az amcsik, hogy jajj mindjárt elfogy ...
  • Zsolek123
    #12
    Hülyezség! Azok csak a Zufók
  • globint
    #11
    Ezek a csíkok a barlang-lakás "ajtaján" kilöttyintett szutyok lefolyásai, amik a napsütés hatására megolvadnak. Arra felé éppen ezért elég olcsók a lakások, mert iszonyú szaguk van, amikor felolvadnak a marsi napsütésban....
    IMG]/forumkepek/2011_08/Marsi-lakás-eladó.JPG[/IMG]
  • gombabácsi
    #10
    repülők se repülnek már sokáig, elfogy az olaj, gáz, maradnak a jóval drágább, kevésbé hatékony cuccok, plusz a sokkal több ember

    a brutális jólétben és pazarlásban elő "civilizált" világ elbulizta azt az olajat, amiből esetleg megvalósítható lett volna valamiféle "űr meghódítás" (bár még ez is kétséges)
  • Magnum PI
    #9
    Kizárt dolog hogy egy fémből készült gép repüljön. Ja nem, mégis.
  • Globalmaster
    #8
    szerintem akkor ki is állíthatjuk a diliflepnitP

    Valakinek nagyon nem tetszik az öregedés és a "jó rész"-ből való kimaradás:D
  • wraithLord
    #7
    Szimpla üldözési mánia? Vagy kifejtenéd bővebben? (Esetleg utána kiderül, hogy nem szimpla... X))

    Szerintem ha a Marson valaha is kialakult volna élet, akkor most is lenne (nem elefántokra kell gondolni, hanem földi egysejtűekhez hasonló nagyon egyszerű, és éppen ezért szinte a végtelenségig alkalmazkodóképes élőlényekre). Persze lehet, hogy van is.
  • Shiron
    #6
    Évente fedeznek fel újabb vízmaradványokat a Marson, oszt mindegyikről kiderül, hogy vagy csak kamu, vagy tévedés... rossebnek sem akar előkerülni az a fránya E.T...
  • gombabácsi
    #5
    nem lehet terraformálni a marsot, de semmi mást sem

    jó lenne, ha az emberiség végre szembenézhetne azzal hogy be van csapva... főleg a fiatalok meg az értelmiség, mivel ők a fő becsapók, és főleg önmagukat csapják be
  • sascha1978
    #4
    Mars Terraformálása
  • csimmasz
    #3
    Miért ilyen lassan vánszorognak a cél felé?2016?
    Mire megtalálják azt a marsi életet, adigra feldobom a pacskert.
    Minden marsjáró csak valami közvetett bizonyitékot keres, fellőnek 25 szondát mire rászánják magukat egy olyanra, ami valójában az életet fogja keresni.
  • gombabácsi
    #2
    "Megdöbbentem amikor először megláttam ezeket a jegyeket a felvételeken, miután lefuttattam rajtuk az algoritmusom"

    :D fantasztikus algoritmus lehet
  • adtewa
    #1
    Mi kellene ahhoz, hogy terraformáljuk a Marsot?