404
  • Stormbird
    #404
    Megoldódott.
    Restart után hajlandó volt előjönni a kétirányú nyíl
  • Stormbird
    #403
    Van még valaki aki tolja ezt a gámát? (Port Royale 4)
    Van az a feladat a spanyol kampány elején, hogy hordjak el népeket a helytartó városából, nem keveset. Azt vágom, hogy fel kell őket tuszkolni a konvojokra és más városokban pedig lelökdösni őket a teknőkről, de azt nem tudom, hogy hogyan kell őket fel/le pakolni. A hepl a trader menüre hivatkozik, de ott nem találok semmilyen opciót a be/ki szállításukra és már nagyon kezd beborulni az agyamba, oszt rezeg az egérmutató az uninstall fölött...
    Szóval ha valaki mondaná az okosságot, megköszönném.
  • Hunor1
    #402
    Adventure kapitányt választottam, tudom azzal nehezebb :))
  • Láma!
    #401
    azt én is megcsináltam, sőt már a rum lepárlókat kell csinálnom (amit meg is csináltam csak rossz városban :D ) de a pénzem igy sem csökken, sőt... folyamat növekszik, most 1,2-1,3 millióm van.

    Rögtön az első nap 2 konvojt elküldtem trade routra, egyiket jobbra a havannai szigetre sevillaból indulva (talán 4-5 város), a másikat szintén sevillaból lefelé 3-5 város.
    Aztán később fentebb nassauból indulva keletre-észak keletre pár városra ráengedtem egy nassauban vett óriás hajót (800-as kapacitása van)

    Mondjuk kérdés hogy milyen kapitánnyal kezdtél? Mert én a csajjal, így nem kell sehol trade licence-t vennem
  • Hunor1
    #400
    Nagyon kell vigyázni a költségekkel. spanyol kampányban egész jól haladtam. aztán kaptam a feladatokat a kormányzótól hogy építsek 4-4-4 termelő farmokat (fűrésztelep,búzaföld és sörfőzdét) majd még 4 gyapotföldet. ezek rengeteg pénzt felemésztettek . majd a költségek miatt egyszercsak negatív spirálba kerültem. így a 2 trade routom nem tudott vásárolni-eladni, haszontalanná vált és csak vitte a pénzt az is. vissza kellett töltenem korábbi állásra mert nem lehetett kijönni a negatív spirálból. most már azt csinálom hogy ha megépült a 4 farm és a feladat "kipipálódott" már bontottam is le őket...
  • Láma!
    #399
    ahhoz még csak a tutorialban volt szerencsém, de nekem tetszik. pláne hogy elvileg az ott alkalmazott taktikákat is menet közben lehet megszerezni. nagyban befolyásolja majd hogy mennyire okos a gép a harcokban, arra kiváncsi leszek.
  • Hunor1
    #398
    mondjuk ez a körökre osztott harcrendszer nem annyira jön be (bár még csak videón láttam)
  • Láma!
    #397
    Hali!

    én tegnap behuztam, az elsp 3-4 óra tapasztalat az, hogy adja a korábbi részek hangulatát és kicsit "nehezítettek" is rajta, bár ez a pénz csinálásra annyira érvényes :D inkább csak az épületek/kapitányok "unlockolás"-ára
  • Hunor1
    #396
    Hali. Megjelent a 4. része a játéknak. valaki tolja esetleg?
  • Agamemnon
    #395
    Hát már ezer éve volt, hogy játszottam vele, de úgy rémlik, hogy volt olyan szituáció, amikor nem lehetett megvédeni a várost, mert akkora túlerő jött.
  • Wolwerine
    #394
    Valakinek van ennyire negatív tapasztalata a hollandokkal, mint nekem? Megházasodtam, így hozzávetőleg tisztában vagyok az egyes nemzetek erejével, a spanyoloknak 5 db hadihajójuk van, a franciáknak 14, az angoloknak és a hollandoknak 70-80 között. Végre megszereztem a kalózlevelet, befoglaltam Nassau-t, erre 5 perc múlva megjelenik a teljes? holland flotta és visszaveszi. A teljest ironikusnak szánom, 45 db támadó flottát küldött rá a városra a gép, ami testvérek között is jóval több mint amennyije lehetne....
  • Zefir
    #393
    ez engem is érdekelne, próbálom felrakni de semmi a magyaritásnál... hiánycikk a fájl
  • MafiaTwo
    #392
    Mikor fel akarom telepíteni a magyarosítást, azt írja, hogy pár fájl hiányzik, ezért zárjam be a telepítőt... és most?
  • janik
    #391
    amikor a karrierbe nyomja a hulyeseget hogy automata kereskedes akkor miert nem csinál semmi hasznot belőle nem értem ezt a szar játékot olyan kibaszot bonyolult nem tok sehogy pénzt szerezni csak ha én meek városról városra.
  • DanielGray
    #390
    Eddy,szuper vagy!
  • eddy12345
    #389
    http://www.mediafire.com/download/6znuauz0frv8f4f/PortRoyale3Hun.exe
  • tomi0304
    #388
    sziasztok valaki feltudná tölteni a magyarositást? mert amik voltak linkek azok nem jók.
  • Shevchenko
    #387
    Hajót hogy lehet eladni, mert nálam csak a javítás lehetőségét ajánlja fel?
  • Shevchenko
    #386
    Köszi
  • eddy12345
    #385
    http://data.hu/get/6595096/PortRoyale3Hun.exe
  • Shevchenko
    #384
    Sajna nem müxik:-(
  • eddy12345
    #383
    http://data.hu/get/6422914/PortRoyale3Hun.exe

    magyarítás
  • Me Ga
    #382
    Köszi az infót, meg is vettem!
  • grebber
    #381
    GMG30-DPLIM-DN831

    Ezzel a koddal most kerek € 7.00 a játék!

  • neo01
    #380
    Sziasztok!

    Van itt olyan akinek sikerült letöltenie a hivatalos 1.2.0-ás update-et a STEAM-ről?

    PR3_EN_1_2_0.msp

    Üdv.
  • phylemon
    #379
    Én szabadjátékot játszom, de a f..om kivan vele hogy már minden nemzetnél a 30% a reputation legalja, az alatt nem enged építeni semmit. nem ad licencet az architect. Na most van egy halom olyan repu növelő küldetés hogy építsek 2 kötélgyárat pl. Eleve meg vagyok lőve mivel ahhoz előbb licenc kéne. Az egyéb repu növelő küldetések meg ritkák mint a fehér holló. Mit lehetne tenni hogy növekedjen??
  • pocoksari
    #378
    háááát, ha azt mondom, hogy kb. 3naponta bemegyek az összes városba, stőőőőt, igyekszem kormányzói városba építkezni, hogy a telepeseket ne is kelljen figyelnem .)
  • Agamemnon
    #377
    Új telepesek a govenor town-okba kerülnek, minél több cuccot visz haza az europai konvoly, annál több telepest raknak le, szóval az asszonyt kell figyelni, hogy mikor hová jósolja a kincses flottát, és onnét kell elvinni az embereket (matrózok)...
  • pocoksari
    #376
    mondjuk valóban jó lenne ha kicsit lelkesebben adnák ki a töréseket...

    fullos város? maximumra épített..12k+ lakossal..kiéptve nekem 6 város van, igaz ebből 1 full raktár és csak 1 másik van max lélekszámmal...mondjuk az idő orvosolja a problémát...van olyan aminek 2,5k lakosa van csak :) ezért kellene nekem telepes nagyon...mondjuk elkezdtem 3 másik város építgetni, mert piszoksok az építőanyagom (1k/nap), de ugye ember azokba sem jut...

    bár, kezd irtó unalmas lenni...elindítottam a 3. flottát és a kézi flottát felhúztam 14k férőhelyesre...igaz összeszedtem még egy böhömflottára való hajót...
  • Agamemnon
    #375
    A military convoy nem tudom, hogy nézi-e az erősségét a flottádnak, amikor támadni akar. Bár a három linert nem nyomják le, az biztos. (És ha az automata trade route-on lévő convoy-t támadják meg, akkor 1.1.3-as patchtől nem is vesztes reput, kár hogy nem találtam törést még ahhoz a patch-hez...)

    Mit értünk fullos városon? Szerintem a 3000 fős várost még vissza tudja foglalni a gép, de passz, nem volt még olyan városom, ami az fölött van, és a gép megtámadta volna.
  • pocoksari
    #374
    Ma kipróbálom a misszionáriust...milyen arányban lehet a feláldozott szajré a kapott telepesekkel...vaaaagy megnézem a manualt, persze ez nincs bent...miért is lenne...ami kell az nincs bent, csak amit amúgyis látunk...
    fan siteon ez van:
    - you have to donate the following goods: cloth, ropes, metal wares, rum
    - the amount of goods depends on the size of the town
    magyarul a nyersiszükséglet függ a város nagyságától, amivel nem megyek semmire...az persze nincs, hogy ezért mennyi telepest ad...mondjuk egyedül kötelet termelek ezekből...
    mindent úgy kell kipróbálgatni...pfff, még jó, hogy skilles vagyok :)
  • pocoksari
    #373
    Mindenképpen bepróbálkoznak a támadással? pl. rakok 3-3 sorhajót minden flottába...akkor elvileg nem piszkálják őket, nem?
    Egy maxos város mennyire erős? pl. 3 sorhajó ezeket az óriáserődöket szét tudja lőni?
  • Agamemnon
    #372
    Ha összerúgod a port valakivel, akkor csak békésen kell viselkedned vele, és szépen lassan felkúszik 25%-ra, ahol már bemehetsz a városaikba, illetve nem próbálnak meg megtámadni...
  • pocoksari
    #371
    lesz olyan is :) kicsit megerősödöm katonailag (nincs hadihajóm és ember se), akkor szétcsapok az országok között...gyakorlatilag felprédálom az összeset, hagyok 2-2 várost (vagyis kell hagynom). oszt ennyi..persze az életben nem lesz elég türelmem hozzá...mondjuk ha lenne elég hajó és ember, akkor hamar vége lenne a játéknak, mert pénzem van :)
  • pocoksari
    #370
    hmmm...kicsit elbalf@szkodtam, így éppen csak 9 hónapon belül lett meg a tengerek ura cím...de az is valami...
    egyenesen a falra mászok, hogy nincs elég emberem, mondjuk igazából semmim sincs elég...
    azon filóztam ha ez egy kereslettúlsúlyos játék, akkor a végén recesszióba zuhan az összes város és gyakorlatilag felfordul a gazdaság?
    gyakorlatilag a raktárvárosomban még sohasem volt 10k-nál több nyersi összesen (most 3-4k van bent), ami talán 10 napi termelésem...erre viszont nem is beindítani a 3. flottámat, mert nagyon nem tudnának mit vinni...szóval a hajók pihengetnek

    - ha összerúgom a port valamelyik országgal, akkor hogyan tudok újra jóban lenni vele?
    - a térítést (vagy misszionárius vagy valami ilyen fogalomkörbe tartozó neve van a templomban) próbáltátok már? eredmény?
    - azért nem telejsen normális a trénerek árazása...milliókat elkérni 1-1 szintért..ugyanez van az épületekkel...ki a franc vesz pl. 3 milliárt egy lakóházat?
    - ami hiba, hogy nem lehet raktárt rombolni (vagy csak én látom rá a gombot)

    Olyan mélységű termékhiányban szenvedek, hogy azon gondolkodtam a többi várostól csak vennem kellene a szajrét és összegyűjtögetni a saját városaimnak.
  • Agamemnon
    #369
    Jó, de ha kalózként kapnál egy rejtekhelyet, illetve csak 1-2 kikötőbe engednének be, úgy egész másfajta lenne a játékélmény...
  • pocoksari
    #368
    Ha most belegondolsz, akkor ez a két mód tök hülyeség...a free playben azt csinálsz, amit akarsz és olyan arányban kevered a kereskedőt a kalózzal, ahogyan tetszik
  • Agamemnon
    #367
    A full kalózt senki nem próbálta ki?
  • pocoksari
    #366
    3,5 hétre rá már grand admiral és 11,3 milla...csak nincs elég emberem az új ranghoz :) kelleni fog 8 hónap a végére, mert 25 milla még így is baromi sok :S
  • pocoksari
    #365
    nekiálltam még egyszer..kíváncsi voltam, hogy mennyit fejlődtem...
    korábban beszúrtam egy képet, azon 11 hónap alatt értem el 5,5 millás vállalkozást vice admiral rangban, most 5 hónap után tartok 7,2 millánál ugyanúgy vice admiralként...szerintem látványos javulás