7249
  • Fpocok
    Első részbe legalább 150 órát beleöltem (nem tudom pontosan, de ennyi biztos) szóval szerintem a másodikba is fog ennyi menni.
  • Nagydög
    En egy tizes koruli osszeget siman kifizetek erte. Szerintem megerdemlik.
  • lalakov
    Én megvárom a GOTY verziót és egy akciót belőle, addig meg kipróbálom, mint mindig.
    Majd ha nálunk is képesek lesznek olcsón adni már a megjelenéskor, majd akkor megveszem akár elővételben is(kényelmesebb lenne), de ennyi pénzt ki nem adok érte.
  • Fpocok
    Úgy tudom, hogy pár nappal megjelenés előtt meglesz, de megjelenés előtt mindenképpen.
  • zzeN
    Nekem is (tesómmal egyetemben) sikerült 10 €-ért megvenni, nagy szerencsénk volt:) Akkor szerintem én is a GMG-s vásárlást választom. Remélem a cd-keyt nem 21-én kapjuk meg, jó lenne előtte a pre-load miatt.
  • Fpocok
    Egy 10es. Viszont a 4dlct megvettük 10 euróért, szóval ott egy kicsit behoztuk :d
  • Nagydög
    Franc se tudja. En lehet, hogy varok kicsit, mig lejjeb megy az ara. Nem szeretem a Steamet(bar elismerem, hogy a legjobb a hasonlok kozott.) es a kiadok Steam-like rendszereket, igy a gepen tuti nem eredeti lesz.
  • zzeN
    Akkor mennyibe kóstált?
  • Fpocok
    Páran, velem együtt anno megvettük gmgnél amikor lejjebb ment az ára. Én dobozosan már egy ideje nem veszek semmit.
  • zzeN
    Ti honnan fogjátok megvenni? Gameshop-on 9k, de a boltokat ismerve biztos hogy felviszik 10k-ra az árát. GreenManGaming-en most van 25%-os akció, amivel 37.5 €, ami 10,600 Ft.

Én a GMG fele hajlok, olcsóbban kijönni mint Cdgalaxisból szállítással együtt.
  • MerlinW
    Ha csak ezen múlna, mindenhol olcsó lenne:)
  • lalakov
    Köszi.
    Szóval többet kéne kalózkodnunk, hogy olcsóbban vehessük meg a játékokat? :)
  • MerlinW
    Steamworks lesz elvileg.
  • Myselor
    azt lehet már tudni hogy ez is Gamespy accountal fog e működni ,vagy teljesen más lesz a többjátékos mód?
  • szomferi
    hát igen, ha már sokan űzik, ott a baj... már csak kéne találni egy orosz emberkét :D
  • MerlinW
    Az ajándékozást értelemszerűen országon belülre találták ki. Az már más dolog, hogy Valve sem tudja mit akar e-téren. Simán korlátozhatná bizonyos régiók közti cserét, mégsem teszi. Majd kialakul egyszer. Ezért mondom, 1-2 orosz gift egész biztos belefér. A probléma az, hogy sokan ezzel üzletelnek, ami viszont illegális.
  • szomferi
    legális, akartam mondani :D

szerintem ha ez nem engedélyezett, akkor az egész giftelést ki kell venni a francba, mert értelme nem lenne akkor...
  • MerlinW
    Ez nem tiszta. 1-2 játék esetében még akár oké is lehet, de olyat már bannoltak, akik tömegesen gyűjtötték be a gift-eket. 2009 óta nem olvastam EULA-t, azóta pedig asszem 3x is változott. Majd ha lesz időm és türelmem újra neki esek és beírom a változásokat a Steam topikba.
  • szomferi
    de ha van egy orosz ismerősöm, és az gifteli nekem, akkor mi van? mert ugye a proxy/VPN könnyen kibukhat, de ez a giftelés legalás(nak tűnik)
  • MerlinW
    Nem sok értelme van. Nagyon ráindultak a témára a srácok. Folyamatosan bannolják a VPN-es, proxy-s ügyeskedőket. Ezzel van tele a Steam fóruma.
  • MerlinW
    A gazdaság miatt.

- Oroszoknál (illetve a volt Szovjetunió teljes területén) sokkal alacsonyabb az átlagfizetés mint EU/USA-ban (ez nem jelenti azt, hogy értékben kevesebb)
    - A szoftverek újraárazása előtt 98%-os volt a kalózkodás aránya, mostanra 73%-lett (1. helyről a 30.-ra esett)

Szoftverkalózkodás toplista
  • szomferi
    jó kérdés, náluk mindig rohadt olcsó minden... kell egy orosz ismerős steamre :D
  • lalakov
    Mi a rossebért olyan olcsó náluk vagy megfordítva, nálunk miért nem?
  • szomferi
    igen, a régiózár az biztos

a Season Pass a ruszkiknál 399 rubel, az annyi mint 2800ft... valahogy megoldható a megvétele vajh'?
  • Fpocok
    Bár igazából nem tudom, hogy az orosz kulcs-e... azt tudom, hogy az orosz kulcsok régiózárasak.
  • Fpocok
    Bár most elbizonytalanodtam...
  • Fpocok
    Ha megnézed az oldalon a többi játékot... pl mw3... ott csak VPN van feltüntetve, mert csak a regisztrációhoz kell. Skyrinél van írva, hogy workaround kell egész játék alatt. Borderlands 2 alatt fel van tűntetve, hogy workaround (ua. mint skyrimnél).

Na meg én máshol is olvastam, hogy szigorú régiózáras lesz.
  • Fpocok
    Nope.
    Folyamatos fog kelleni. Mint a Skyrimnél.
  • MerlinW
    Nem folyamatos, csak a steam-en való aktiválás idejére.
  • Tatyla
    na azt tényleg nem :(
  • Fpocok
    Én úgy veszem észre, hogy folyamatos ruszki VPN kapcsolat fog kelleni, azt te meg nem akarod.
  • Fpocok
    Én azt mondom, hogy nem. Régiózáras a játék.
  • Tatyla
    ha innen rendelem meg az jó az európia steam accomhoz? ez jó oldal innen már rendelem csak nem steames játékot
  • szomferi
    ja, sajnos... időm se volt megvenni :D
  • Fpocok
    Nem néztünk be semmit. Javítva lett.
  • JethroHUN
    Ti valamit nagyon benéztetek, (vagy már javítva van) a keresőben, lenyíló listában tényleg 10 euro az ára, de a "kosárba" gomb mellett 30 van. Úgyhogy én megnézném a helyetekben mennyit is vett le a kártyáról.
  • zzeN
    Én is megvettem, köszi hogy szóltál:D Ekkora mákot:)
  • Fpocok
    Giftként kell megvenni és berakni az inventorydba.
  • XeeN
    Nekem azt mondja, hogy nincs meg a játék ezért nem engedi, pedig pre orderes verzióm van. Lehet, hogy azért nem működik a dolog mert Nvidia-s kupon?
  • Fpocok
    Kössz, hogy szóltál... 4 dlc 10 euró :D