20
  • Zero 7th
    #20
    Ezt most mégis miért rángattad elő? Három éves cikk. Már majdnem válaszoltam az egyik első hozzászólásra, amikor észrevettem egy évekkel ezelőtt bannolt nickemet a kommentek közt... :P
  • qrd0xQSt2rdvnu
    #19
    Kate Spence nagyon féltheti az állását. Egyrészt honnan tudja, hogy mit hogyan csináltak több ezer évvel ezelőtt? Másrészt nulla rugalmasság van az elméjében?
  • wraithLord
    #18
    Csak nehogy terroristák kezébe kerüljön, mert lehet, hogy valami galaxispusztító eszköz tokja, és akkor minmeghalunk...

    #17 Julius Caesar:
    Nem tudom, még sosem jártam egyikbe sem. Ezt egy újságírótól hallottam... X)
  • Julius Caesar
    #17
    Mióta van komolyanvehető újságíró iskola?
  • Reparamorf
    #16
    Mózes kőtáblái meg az első táblapc-k voltak...
  • uwu 80
    #15
    Ember ilyet csinálni nem tud. Biztos ez is földön kívüli eredetű.
    És nem beosztás a mintája hanem varázsjel.
  • Artyy
    #14
    Tessék elolvasni a cikket mielőtt mocskos rohadt megjegyzéseket írunk (h gombabácsi szavaival éljek) mielőtt kommentálunk. Látszik pár ember kommentjén h csak a cikk címéig jutott el. A cikk már a második mondata közli: "A körbe most egy fizikus is beszállt, az állítva, hogy az eszköz nem más mint a világ első ismert szögmérője."
  • dronkZero
    #13
    Az ugye megvan, hogy te is a nép vagy, és habzsolod kétpofára?
  • wraithLord
    #12
    Én eredetileg a címre reagálva írtam csak úgy. Bár a címnek figyelemfelkeltőnek kell lennie, ezt tanítják a világ összes média iskolájában. :D
    És máris túl van lihegve az egész...
  • nirriti
    #11
    "világ első ismert szögmérője"

    Segítek értelmezni: Azt akarja jelenteni, hogy nem feltétlenül az első, de a legrégebbi amit ismerünk.
  • gombabácsi
    #10
    "honnan tudják, hogy ez a világ első szögmérője?"

    Ez egy megszokott, tipikus mocskos rodhadt újságírói nagyotmondás. Így szenzációsabbnak tűnik a hír. A nép pedig habzsolja kétpofára.
  • Higgs Bozontos
    #9
    Szerintem szögmérőt találtak, csak az már a kr.e. 1400-ban is antik darabnak számított, ezért rakták végül az építész sírjába, abban az időben már voltak jóval fejlettebb eszközök is a szög mérésére.
  • Zolivok
    #8
    nembaj segített a hettiták feltérképezésében cowboy az is elég
  • SaGa
    #7
    A cikk címében kérdőjel van...
  • SgtPepper
    #6
    cikk címe: megtalálták a szögmérőt!
    cikk tartalma: nemis találták meg...
  • Ender Wiggin #5
    Majd Zafi Hawass megmondja a tuttit...
  • adler30
    #4
    Jó üzlet ez az egyiptológia.Tipikus rókabőr effektus az egész,ezért már nem is lehet komolyan venni.Unalmas ötlettelen és egysíkú találgatás meg tippelgetés.
  • Hugo Chavez
    #3
    "a tárgy csupán egy dísztok. ... "Amikor az egyiptomiak pontosak akarnak lenni, akkor pontosak is voltak" "

    Szerintem meg a pontos szögmérő dísztokja volt.
  • wraithLord
    #2
    Lehet, hogy csak egy falra szerelhető WC-papirusz tartó volt. Pont belefér egy guriga, ha jól látom.

    Amúgy, ha tényleg szögmérő, akkor honnan tudják, hogy ez a világ első szögmérője? Biztos nincsen sehol elkutyulódva a föld alatt egy még ennél is régebbi?
    És miért volt kódolt? Nehogy rájöjjön a fáraó, hogy a palotájában nincs egyetlen derékszög sem?
  • adler30
    #1
    Szinte biztos,hogy hamisítvány.