41
  • Globalmaster
    #41
    Kicsit megkésve, de csak annyit akarok hozzáfűzni a dologhoz, hogy:

    "Ugye azt tudod, hogy az ad hominem tamadasnal nincs undoritobb forma?"

    Példa, bizonyíték = 0
  • chuky123
    #40
    "a cég szóvivője szerint a vállalat hivatalos viszonteladói partnereinek listája"
    "Az nem derült ki, hogy a kalóz shop valódi vagy hamisított Apple-termékeket kínál-e." Valszeg eredetiket árulnak. De persze az árak elárulják hogy eredeti vagy hamis a termék.
  • chuky123
    #39
    Itt végül is eredeti apple termékeket árulnak nem hamisakat. Csak a franchise feltételeknek nem felel meg a bolt. Akkor lenne nagyobb probléma ha hamis termékeket árulnának apple logó alatt
  • Papichulo
    #38
    Ugye azt tudod, hogy az ad hominem tamadasnal nincs undoritobb forma? A mondandomba nem tudsz belekotni, ezert a szemelyemet tamadod. Ezekutan neked tenyleg minden jogod megvan van az en hozzaszolasaimat kritizalni. Na latod, ez az utolso mondat szarkasztikus volt! ;)
  • Globalmaster
    #37
    Az lapon való infantilis megnyilvánulásaidból ezekre a dolgokra tudnak biztosan következtetni az olvasók:

    -megrakadtál a cönoblaszt sejtszerveződés szintjén
    -erősen érződik benned a primitív élőlényektől drabálisan megkülönböztető emberi logika hiánya
    -nem ismered a szarkazmust (szerintem keress rá, hogy mit is jelent>)


    Summa summarum nem jár ott busz, ahonnan téged szalajtottak.
  • Papichulo
    #36
    "Anyázol, lehülyézel, és elvárod hogy simogassam a buksidat?"

    Troll jelentesevel nem vagy tisztaban, segitek:
    "In Internet slang, a troll is someone who posts inflammatory[citation needed], extraneous, or off-topic messages in an online community, such as an online discussion forum, chat room, or blog, with the primary intent of provoking readers into an emotional response[2] or of otherwise disrupting normal on-topic discussion."
    (http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_(Internet))

    Szerintem ennek teljesen megfelelt a te hozzaszolasod. Off-topic es provokalo volt. Raadasul tenyekkel sem tamasztottad ala, csak a vitat szitottad. Ennyi.
    En amugy is a hozzaszolast(!) minositettem, nem az elkovetojet. Ezert is szerettem volna megerositest es alatamasztast. Erre nem voltal kepes, csak a szemelyeskedesre.
  • jebela
    #35
    "Erre en megkerdeztem...blabla". Menjünk csak vissza, hogy is kezdődött te első nagy korrekt válaszod?
    "Ez vegtelen trollkodo es buta hozzaszolas volt."
    Anyázol, lehülyézel, és elvárod hogy simogassam a buksidat?
    No ennyi. Védd tovább az apple-t, egészségedre. Én majd védem, ha fizetnek érte.
    Tőlem a titkos amcsi rakétasilók gps koordinátáit is beidézheted, sokan büszkék lesznek rád...
  • Papichulo
    #34
    "Szállj le rólam, kamumaci."

    Kamumaci? Az micsoda? Kinek szantad ezt?

    "Demokrácia van, mindenki lop mindenkitől"

    Sikeresen definialtad a demokracia fogalmat.

    "Nekem is tetszenek az apple cuccok, most akkor mi van?"

    Ugy erzem mintha egy karacsonyi alom valt volna valora.

    "Nagyon magadra vetted a megjegyzésemet"

    Nezdd, te kijelentettel valamit, nevezetesen: "azt csinálják amit évekig csinált anno az apple"
    Erre en megkerdeztem, hogy miket lopott szerinted az Apple es ezeket mivel tudod alatamasztani.
    Mi volt a valaszod? "Nem baj, én troll maradok, te maradj plázacica..."! Ez milyen formaban valaszol az en kerdesemre? Ez kizarolag szemelyeskedes volt, zero relevanciaval.

    " igazi almabuzzancs vagy"

    Mibol gondolod, hogy egyaltalan hasznalok Apple termeket? Vagy csak szeretsz szemelyeskedni? Ha a szeletelt kenyerrel kapcsolatos elrugaszkodott kijelentesed nyoman kernem, hogy tamaszd ezt ala valamivel, akkor "kenyeres kocsog" lennek?

    "szovegedtol hanyattestem es teljesen megsemmisitve éreztem magam"

    Ezt latod megertem. Igy kell tenyekkel alatamasztva bizonyitani valamit. Nem is vitatkozott vele senki.

    "Foleg, hogy kemeny es teljesen hivatalos tenyekkel alatamasztottad, mint ahogy tolem is elvartad volna..."

    Termeszetesen ha barki keri, akkor ezt authoritive forrasokkal ala tudom tamasztani. Senki nem igenyelte ezt, ellentetben az altalam iranyodba megfogalmazott elvarassal.

    "Ovatosan megkerdezem, hogy a mac os vagy te nem ismered az ekezeteket?"

    Kulfoldon elve elszoktam az ekezetek hasznalatatol es ezek nelkul sokkal gyorsabben tudok gepelni. Nem vagyok ra buszke, de ez igy alakult. Ne nyissunk rola vitat! Es mi a te mentseged?
  • jebela
    #33
    Szállj le rólam, kamumaci. Demokrácia van, mindenki lop mindenkitől, nincs mit vitázni rajta, ügyvédek kérdése az egész. A sors meg irónikus, ennyit írtam. Nekem is tetszenek az apple cuccok, most akkor mi van? Steve Jobs jól csinálja, kíváncsi leszek mi lesz majd nélküle. Nagyon magadra vetted a megjegyzésemet, igazi almabuzzancs vagy ha már sértegetsz emiatt, de látom neked máshol is megy az anyázás rendesen (troll=netkori anyázás)...de jól van ez így, kellenek ilyenek is a trollok mellé.
    De ha úgy jobb akkor elismerem, hogy te vagy a föld egyik legokosabb embere. Bocsásd meg nekem halandónak, hogy bárminemű lopást feltételeztem az apple cég részéről, főleg bizonyítékok nélkül!
    A "Osszesen 80db ICBM/SLBM van..." szovegedtol hanyattestem es teljesen megsemmisitve éreztem magam, meg ha nem is nekem szantad. Foleg, hogy kemeny es teljesen hivatalos tenyekkel alatamasztottad, mint ahogy tolem is elvartad volna...
    Ovatosan megkerdezem, hogy a mac os vagy te nem ismered az ekezeteket? Bizonyitsam hogy igy irsz?
  • 12346
    #32
    Sokszor megnézném a hozzászólók arcát, amint habzó szájjal ütik a ctrl+R-t, és lesik kommenteket: kinek nem szimpi a véleménye, ki szól be nekik, hogy már lehessen is visszakaratézni...:D
  • Papichulo
    #31
    Az tenyleg hatalmas gaz, ha valaki tenyeket es bizonyitekot szeretne latni... igazad van.
  • Papichulo
    #30
    "Miért, amikor a Xeroxtól összelopta az Apple és az MS is a klikkelgets grafikus felületet, az is korrekt volt mi?"

    Bocs, de ezt kiemelnem, mert jol bizonyitja, hogy fogalmad sincs, hogy mirol beszelsz.

    Az Apple pre-IPO reszvenyekert cserebe, kapta meg a PARC-os GUI elemek hasznalatanak jogat. Fizetett ertuk!

    "Myth:
    Apple CEO Steve Jobs saw Xerox PARC product such as the GUI, either on a tour or at a trade show, then stole the PARC GUI implementation without permission, to create the Apple Lisa and the original Mac OS / Macintosh GUI.

    Fact:
    Apple obtained permission ahead of the Xerox PARC visit. In addition, Apple provided compensation in exchange for the various Xerox PARC ideas such as the GUI."

    Itt reszleteiben targyaljak a dolgot:
    http://obamapacman.com/2010/03/myth-copyright-theft-apple-stole-gui-from-xerox-parc-alto/
  • Papichulo
    #29
    Hat vaze, most aztan jol alatamasztottad a kijelenteseidet...
    Mondjuk egy dolgot valoban sikeresen bizonyitottal, nevezetesen azt, hogy troll vagy. :)
  • Papichulo
    #28
    "Ha 2 orszag nuklearis harcban allna egymassal, akkor abba beszalna mas is."

    Erre semmi bizonyitek nincs, csak a te fantaziad. Meg amugy is hulyeseg ez az elmelet.

    "A bekovetkezo nuklearis tel kovetkezmenyei miatt az egesz Foldon szar lenne az elet..."

    Elmeletileg Sagan ezen teziset is megcafoltak mar, de ebbe most ne menjunk bele.

    Summa summarum, a ket orszag nuklearis osszecsapasaban - "Rotyoka" szakmailag megalapozott velemenyevel ellentetben - az egyik orszag szenvedne ugyan karokat, de a masik gyakorlatilag megszunne mukodepesnek lenni. Ez volt a lenyeg.
  • Maccs
    #27
    Nálunk ez még messze van, de...
  • kecskeszeme
    #26
    Ennyire 'homokbadugottfejű' márkabuzinak lenni azért már erősen gáz...
  • Inquisitor
    #25
    Magyarázkodás ON:
    Nem, nincs bajom az Applevel. Másik két dologgal viszont igen:
    1. Az amerikai "szabadalmi" rendszer, ahol nyilvánvalóan szemét módon ellopnak dolgokat és általában más termékek elterjedése UTÁN lecsapnak. Tipikus példa volt a Rambus per. A Rambus benne volt egy többes csoportban, ami kifejlesztette a technológiákat, aztán kussban levédette és évekkel később 0 kreativitással csak a "szabadalmából" élt. Az MS által perelt "dupla klikk"-ről már ne is beszéljünk. Ez nagyon tipikus, hiszen anno a híres Edison "minden idők legnagyobb feltalálója" volt az, akinek kb. egy találmánya nem volt, úgy lopta össze az alkalmazottaitól, kollégáitól és külföldiektől az összeset kezdve az izzóval.
    2. A másik az az érdekes dolog, miszerint annyira meg vannak egyesek győződve az Apple kreativitásán, aki annyi mindent feltalált ... nyilván ha nincs már MÁS által szabadalmaztatott és gyártott érintőfólia, akkor nincs multitouch se. Manapság ugye egy cég (pl. Apple) megbíz más cégeket, akik a lehetőségekhez képest annak igényei szerint megtervezik a terméket (nyilván ez nem az Apple), megint mások meg (pl. olasz design cégek) a termék pofás kinézetét tervezik, aztán pedig a gyártó (pl. Foxconn) legyártja. Ez így működik. Amiben tényleg jó és kreatív az Apple az a szoftver ergonomia és design, valamint az überelehetetlen marketing.
  • Inquisitor
    #24
    "Lekoppintottak = A creative szabadalmat bejegyeztek, az Apple-t valami miatt nem."
    Basszus a két termék megjelenése között több mint egy év difi volt. Ez pont olyan kamu, mint az iPhone bejelentése előtt vagy egy évvel bejelentett LG és Samu érintőképernyős telefonokat kijövetelükkor iPhone klónnak minősítették. Ha a gyártók nem fejlesztenek olyan érintőfóliát ami akár 8 pontot is érzékel egyszerre, akkor nyilván az Apple "nem találta" volna fel az egyébként más által rég szabadalmaztatott moultitouchot sem.
    Utóbbira bizonyíték nulla? Legalább egy wikipedián nézd meg a multitouch szót ...
    Miért, amikor a Xeroxtól összelopta az Apple és az MS is a klikkelgets grafikus felületet, az is korrekt volt mi? Utána meg másokat perelni érte ...
  • jebela
    #23
    Nem baj, én troll maradok, te maradj plázacica...
  • Tetsuo
    #22
    Beszállna. Bocsi.
  • Tetsuo
    #21
    Ha 2 orszag nuklearis harcban allna egymassal, akkor abba beszalna mas is.
    Igy elobb-utobb szinte mindenki szorna az atomot, akinek van.
    A bekovetkezo nuklearis tel kovetkezmenyei miatt az egesz Foldon szar lenne az elet...
  • Papichulo
    #20
    "Szerinted mielőtt ki tudnának lőni egyet és[...]"

    Ennek a mondatresznek semmi ertelme. (Bar a tovabbiaknak sem...)

    "mennyi csapódna be az USA területére"

    Osszesen 80db ICBM/SLBM van, aminek eselye van a CONUS-t elerni. Ennek kb. a fele meg csak nem is MIRV-es. Ebbol meg lejon az a (jo esellyel nem tul sok) toltet, melyet esetleg az ABM-ek lekuzdenek es a decoy-ok. Megallapithatjuk, hogy az USA mukodokepes, 21. szazadi tarsadalom maradna. Ezzel szemben az ellencsapas utan Kina, garantaltan nem.

    "Bírom az ilyen okos embereket."

    Back at ya! :)

    ps: Nem tamogatom semmilyen nuklearis fegyver beveteset senki ellen.
  • JL666
    #19
    usa annyira el van adósodva kína felé, amit ledobhatnának kínára, már az is kínai pénzből készült...
  • Rotyoka
    #18
    Szerinted mielőtt ki tudnának lőni egyet és mennyi csapódna be az USA területére? :)

    Bírom az ilyen okos embereket.
  • Papichulo
    #17
    Latom a bizonyitek prerekvizitum kozben "lost in translation". :)

    "a Creative-nak peren kívűl fizetett zsák pénz, amiért a ZEN-hez fejlesztett felület jelentős részeit lekoppintották az iPOD-ban"

    Jelentos resz = Tree-like menuszerkezet.
    Zsak penz = $100 mil.
    Lekoppintottak = A creative szabadalmat bejegyeztek, az Apple-t valami miatt nem.
    Bizonyitek reszedrol = 0

    "olyan szabadalmat levédnek és levédethetnek, aminek a létrejöttéhez semmi közük"

    Pelda, bizonyitek = 0

    " a 80-as években kifejlesztett multitouch"

    Pelda, bizonyitek = 0

    Amugy erdekes hozzaallasa van itt az embereknek, ha az Apple-t perelik be, akkor "mocskos Apple". Ha az Apple perel be valakit, akkor "mocskos Apple". Eljen az objektive velemenynyilvanitas!
  • SNP
    #16
    dobhatna már amerika pár atomot kínára nagyon unom őket
  • Inquisitor
    #15
    Kedvenc példám a Creative-nak peren kívűl fizetett zsák pénz, amiért a ZEN-hez fejlesztett felület jelentős részeit lekoppintották az iPOD-ban, ami menüszerkezet meg az alapja az egész iOS-nak.

    De az biztos becsületes dolog, hogy az idióta amerikai törvények alapján mindenféle olyan szabadalmat levédnek és levédethetnek, aminek a létrejöttéhez semmi közük? Mást ne mondjak a 80-as években kifejlesztett multitouch?
  • B0nFire
    #14
    Jól pórul jártál! Szevasz...
  • amitakartok
    #13
    "...jobban szereti ezt a shopot, mint az igazit, mert nincs sorban állás a pultok előtt és gyorsabban megjavítják a ketyeréit, ha valami gondja van. Az árakban nincs különbség."

    Ennyit az Apple-ről.
  • fergusonpapa
    #12
    ban
  • Adam4ntium
    #11
    30/6095733 INGYEN KURVÁK!! 0-24IG!! HÍVJATOK!:))
  • Rotyoka
    #10
    Lehet van kalocsai paprika gyáruk is? :D
  • Papichulo
    #9
    "Nincs ebben semmi fura, csak azt csinálják amit évekig csinált anno az apple..."

    Ez vegtelen trollkodo es buta hozzaszolas volt.
    Nem akarom eromon felul vedeni az Apple-t, de szivesen latnam a listadat, amin az Apple altal engedely nelkul "ellopott" brand-ek vannak. Termeszetsen valami bizonyitekkal alatamasztva.
  • Papichulo
    #8
    *ausztriai
  • Inquisitor
    #7
    Azt azért nehezen hiszem, hogy külföldről csempészne be valaki iPhone telefont Kínába, tekintve, hogy a saját szabványukat csak a belpiacra készült telefonok támogatják néhány kivételtől eltekintve. Ráadásul ott gyártják az Apple termékeket, akkor honnan csempésznék be?
    Az meg egy dolog, hogy léteznek kínai hamis telefonok, de ezek (néhány Nokia kamutól eltekintve) már külsőleg sem teljesen azonosak, a logók vagy megnevezések általában mások, stb.
  • jebela
    #6
    Tökéletes persze az lenne, ha koppancs termékeket árulnának, akár alma logóval is...
  • jebela
    #5
    Nincs ebben semmi fura, csak azt csinálják amit évekig csinált anno az apple...erre inkább az irónia jelző illik ;)
  • Tetsuo
    #4
    Egesz Kina egy nagy kamu.
  • AranyKéz
    #3
    Tökéletesen beleillene abba a kamu olasz faluba amit ugyancsak koppintottak
  • anubys1984
    #2
    Hiába no, a kínaiak nem szégyenkeznek, ha másolásról van szó. XD