30
  • yozsee
    #30
  • karesz6
    #29
    A kiadók arra valók hogy a művész hasznának sok százszorosáért kirakják a bolt polcára a könyvet és terjesszék azt. Erre mostmár nincs szükség. a művészek feltöltik a cuccukat a netre akár fizetős tartalomként de így csak az ő hasznát kell elvégeznünk. Az internet elvégzi a kiadók helyett a munkát jobban és olcsóbban de ugye a liberalizmusban csak addíg számít kívánatosnak a szabadverseny amíg a nagyoknak ettől nincs bajuk. Hát tessék versenyezni. Ezt benézték.
  • opeca
    #28
    Szerintem a fakitermelések talán egy ezrelékét teszik ki azok, amik a könyvekre mennek el.

    Persze jó lenne erről valami hivatalos statisztikát is látni de én kötve hiszem, hogy egy 500 oldalas könyvhöz több fa kell mint egy fél méteres fadeszkához.
  • balage187
    #27
    Az igen! Akkor talan mondom ugy, hogy a potencial mindenkeppen megvan az ebook-okban, hogy olcsobbak legyenek a papiralapuaknal, mert elvileg nincs akkora eloallitasi+szallitasi koltseg. Persze ezutan az ember elgondolkozik, hogy egy egyszeru nagy szamban terjesztett paperback konyvnel lehet, hogy a nyomtatas meg miegyeb unit costja az mar elhanyagolhato?
  • gkalcso
    #26
    több fa marad -> több alapanyag lesz bioüzemanyagra -> ?? szennyezés, felmelegedés ??
  • jebela
    #25
    Őstermelői aggyal: Ha óccsóbban veszi a "cég" a faanyagot, akkó többet kő kivágni, hogy meglegyen a betevő havi terepjáró lízing...osztan ha vékkép nem kő, majd bosszúbó elégetem mind, hogy ott rohaggyék mege...vagy ledarálom oszt eladom az ikeának...
    Csak arra gondoltam, hogy az esőerdőknek így is úgy is végük...
  • Sir Ny
    #24
    ez azt jelenti, hogy nagyon rövid időn belül elkezd meredeken felfelé ívelni a könyvek ára?
  • Tetsuo
    #23
    Kornyezetvedokent erre csak annyit tudok mondani, hogy: LOL.
  • chuky123
    #22
    Nézzük a jó oldalát kevesebb papír alapú könyv fogy ->kevesebb fát vágnak ki.
    Csökken a környezetszennyezés -> Csökken a globális felmelegedés -> megmenekül a világ
  • djw
    #21
    változnak az idők... a kubikosok sem hiányoznak senkinek, sőt örül a világ, hogy egy utat nem 10 évig építenek, hanem kész van 1-2 hónap alatt (mármint nem ebben az országban :D)
  • gkalcso
    #20
    Anno egy hét alatt összegyűjtöttem 16-18 Ft-ot és pénteken vettem egy könyvet, ha maradt 1 Ft-om vettem egy kétgombócos vanília/puncs fagyit és a könyvvel a hónom alatt sétáltam haza. :D
  • lammaer
    #19
    "Az ebook-ok amugy jo, hogy elterjednek, mert olcsobbak"

    Nos, manapság elég érdekes anomáliák vannak....

    ezt kapd ki, és nem ez az egyetlen....

    Kindle Edition $9.65
    Mass Market Paperback $7.99

    WTF?

  • Justil
    #18
    Ne aggódj, a fákat ezután is ki fogják vágni, ha nem a könyvekhez, akkor máshoz.
  • viasz
    #17
    Úgy látszik a válságra fogni már nem elég trendi...
  • dronkZero
    #16
    Ja, de ha az az új körülmény, hogy csökken az igény, és ami előtte x kiadónak adott megélhetést, de a jövőben csak x-y kiadónak fog adni, ahhoz nemigen lehet alkalmazkodni túlságosan...

    Persze, cégprofilt váltani lehet(mittudomén ebook olvasók, hangoskönyvek, stb forgalmazása), de akkor már lehet, hogy tisztább kipucolni a régi céget, és indítani egy újat.
  • Rotyoka
    #15
    Ezt van aki elhiszi? :D
  • Bordapapa
    #14
    A Barnes&Noble tudott haladni a korral, beleugrottak a nyomtatott könyv mellett az ebook bizniszbe, és eléggé bejött nekik, lásd Nook és Nook Color, meg az egész ebook kezelésüket, pölö kölcsönzés, vagy a read in store funkció, amikor a bolt wifijére csatlakozva, a Nook-od segítségével olvasgathatod a kínálatban szereplő bármelyik könyvet.
    Mondjuk tény, hogy az amerikai piac már valószínűleg nem tudott eltartani két gigaláncolatot.
  • FoodLFG
    #13
    Jaj mindjárt sírok! :D

    Google Nap - Uj Péter
    http://youtu.be/7JAK5yj_Wd8
  • balage187
    #12
    BlackRose es lammaer kommentjeivel teljesen egyetertek. :)

    Az ebook-ok amugy jo, hogy elterjednek, mert olcsobbak, egybol megvan miutan fizettel (USA-bol is), konnyebb a terjesztes, es raadasul helyet sem foglal. Mert nem tudom ki, hogy van vele, de neha eleg gaz, hogy hova rakja az ember az utobbi evtizedekben ilyen-olyan uton modon szerzett, megorokolt konyveket.

    Viszont annal, ami nagyon erdekel en meg mindig preferalnam a nyomtatott valtozatot. Ami szerintem nem is fog eltunni, csak egy affele "luxuscikk" lesz, magasabb arral es kisebb piaccal. De ez meg azert messze van. Mert azert az ebook reader-ek se tokeletesek. Par ebookban azert meg eleg pain in the ass navigalni ebook readerrel. Mert ugye a konyvek nem mind egymeretuek, a reader meg igen. Raadasul a szines ebook-ok amennyire tudom meg fenyt is bocsatanak ki, ami meg a szemnek mar olyan, mint a konyv. (Legalabbis, amit en probaltam szineset az sotetben is olvashato volt.)
  • Gerygrey
    #11
    Zenét elvből nem veszek, játékot csak ha nagyon jó és ad valami pluszt a warezhez képest (pl működő multi) szoftver viszont csak akkor, ha munkához kell.

    Viszont az Android Marketen, ami kell és 4 dollár alatt van az ára, arra sose sajnálom a pénzt - összességében többet költöttem a fizetős Market megnyílása óta eltelt 2 hónapban Android appokra, mint az elmúlt 30 évben zenére összesen :)

    Nem tudom, mikor jönnek már rá a kiadók, hogy korrekt ár = több vevő, és 10 forint haszon 1000 vásárlótól az több bevétel, mint 50 forint 100 embertől.
  • lammaer
    #10
    Kapitalizmus van, aki nem jó üzletpolitikát visz az megbukik (kivéve persze az állami cégeket és a bankokat).

    Nem ment, bezárták. Na és?
  • a_n_d_r_e_w
    #9
    Hat igen, latszik, hogy a rohadt burzsujoknak milyen durva haszonkulcsa volt, hiszen meg igy sem mentek csodbe es nem kellett tobb tizezer embert kirugni. Ja de, megis...
  • a_n_d_r_e_w
    #8
    Nem igazan ertem miert halna meg a kultura attol, hogy vegre nem kell fak ezreit kivagni, hanem egy 100-200 dollaros kutyun is elfer egy teljes konyvtar.
  • BlackRose
    #7
    Ez hülyeség. Nem az e-könyvek miatt, hanem azért mert nem képes alkalmazkodni. Mindenki azért megy tönkre, mert nem képes alkalmazkodni az új piaci körülményekhez vagy, esetleg azért mert a versenytársai sokkal jobban képesek alkalmazkodni az új piaci körülményekhez (de akkor ritkán megy tönkre, hanem inkább az erősebb versenytárs megveszi).

    Van az a régi amcsi mondás, hogy ha a régi amcsi vasutas cégek tudták volna, hogy ők nem a vasút üzletben vannak, hanem a szállítási üzletben akkor ma az ő repülőiken utaznánk… ezek is úgy látszik, hogy azt hitték, hogy a könyv üzletben vannak… pedig persze, hogy tévedtek.
  • vato loco
    #6
    Szoftvert, filmet, zenét is sokan vesznek (már ahol), mégis irreális az ára. Egyszerűen ezek is csak nagyot akartak markolni, mint minden kiadómaffia. Remélem a filmesekre / zenneiparosokra is ez vár. Jót tenne egy kis egészséges pofára esés.
  • vato loco
    #5
    Az e-könyveken elérhető haszon pedig a töredéke a nyomtatott változatnak.
    Jaj, mindjárt megsajnálom a burzsujokat... Nagyon helyes hogy töredéke, eddig is pofátlanul magas árakkal dolgoztak, most végre reálisabb lett az ár/érték arány. Hajrá ebook!

    azt is jelzi, hogy lezárult egy korszak a klasszikus könyvterjesztésben.
    Le. Ha már a pc-s játékoknak nem is, de ezeknek leáldozott! :DD
  • anubys1984
    #4
    "Az egyik, hogy a gazdasági válság óta az emberek nem vásároltak könyveket"
    LOL!
    Amerikában amúgy is alig vásárolnak az emberek könyveket, ne fogják már ezt a válságra. Pláne, hogy kint olcsóbbak a könyvek, mint nálunk. Ha pedig a keresetekhez viszonyítva nézzük, akkor meg pláne.
  • Sheltem
    #3
    Mi az a könyv?
  • SupraMKIII
    #2
    Szerintem ez ennél Összetettebb kérdés! Szerintem benne van az is, hogy olyan drága lett a könyv, hogy az átlag ember nem tudja megfizetni. Persze, ez attól is van (gondolom) hogy kevesebben olvasnak

    De amúgy mit várunk egy országban, ahol a Győzikék és a valóságshowk és a többi, negatív szintű műsorok lepnek el mindent? Ha én UFO lennék, és valahol ezek jönnének szemben, biztos hogy kérdés nélkül belerobbantanám az adott bolygót a napba...

    De az tény, hogy a társadalom és a technika változása erősen megnyirbálja a nyomtatott sajtó minden formáját : sokaknak ez fájó dolog (pláne annak a 10700 embernek), de talán valami jobb jön helyette. Annó az is külön foglalkozás volt, hogy járta a falukat, és mesélt - ezeknek az embereknek meg pont a könyv tett be, meg a hírközlés :-) Jah, ez utóbbi a postagalamboknak is betett rendesen, még is kevesen sírják vissza...

  • NEGATRON
    #1
    Hát igen a kultúra halála!Nem a válság meg az E-könyveka hibásak ha egy társadalom többsége hiszi hogy , öreg gazdag fehérek ősi szórakozása az olvasás,művelődés!