388
Új panzer General
  • kerla
    #121
    így azért jobb. majd kitapasztalom, csak időhiány miatt nem tudom mennyire tudok belemélyedni. emlékszem még anno a PG1-el 1 hónapon keresztül toltam non-stop :-) fiatalság, bohóság :-) volt az vagy 15 éve...
  • LSSAHPAUL
    #122
    Nekem 2. pályán norvégiában már 3db ju88, 3db me109, 2db stuka, 1db me110-em van, és biza simán elbaszok 2 órát azzal hogy későn veszem észre hogy dikk egy repcsivel kevesebb van, és töltethetem vissza az amúgy jól sikerült gémet.
    Hogy szóltam volna, telón? :) (ha gép előtt vagy akkor úgyis látod mert a pg forumban is téma)

    Molni: megint voltam a balatonon :) és szokás szerint alap PG1-et toltam, és kurvára nekem volt igazam, a PZ1 14 creditbe kerül.
  • kerla
    #123
    Valahol írtátok, hogy miből is derül ki, hogy egy egység saját, azaz továbbviehtő-e vagy csak adott pályán kisegít?
  • fixpont
    #124
    Arany szinu kis keretben van a szam alatta akkor core egyseg es viszed tovabb, ha ezust, akkor kisegito.
  • MiB
    #125
    Hi

    Sunsetjoy, mikorra várható a fordítás? Amúgy nagyon király hogy lefordítod!!! Big thx érte!
  • kerla
    #126
    Köszi!
    Ma teszteltem. Határozottan keményebbre sikerült, a grafikán kívül kezdek megbarátkozni vele :-)
  • tagga
    #127
    halihó!

    sokan leirtatok az elmenyeiteket enis megosztom tekintve hogy jomagam is pg1 de főleg pg2 megszállott vagyok/voltam. :))

    ez szerintem csak a perverzió miatt van de a pgII grafikaja nekemis sokkal jobban bejött (nem a modoké!) de szerintem ezt is meglehet szokni korrekt!

    a játékmenet hááát van egykét furcsaság én azt érzem.... nekem teljesen ugy sikerül hogy vagy sétagalopp vagy 1kör hátra és szenvedős
    pl első pár pályákon röhögve verem az AIt aztán pl a Sealionnál azért úgy 6-7szer ujrakellett azt tölteni mire megszoktam hogy a brit flotta LESZARJA az én flottámat és kizárólag a transzportjaimat baszkurálja. Ugyanez amerika megszállásánál egyszerűen vannak olyan deploy pontok ahova NEM SZABAD egységeket lerakni mert szétlövi azonnal és tökmindegy neki hogy egy bombázóval meg egy csatahajóval röhögve szétgyalázom a következő körben...

    a légierő meg szerintem egy vicc. nemhinném hogy énvagyok kemény de most pl itt járok utolsó pályán van 4db 4csillagos messerem amiket szépen tápoltam az idő folyamán(verhetetlenek kb. a légvédelem FŐLÉ is odarepkednek aztán kiröhögik azt a 0-1 veszteséget) és soha nem okoztak igazán komoly fejfájást pedig néhány pályán azért ugy 3-4x több vadásza van a gépnek... :))



    viszont azt valaki elárulhatná hogy ezt a pályát mégis hogy kéne megcsinálni (utolsó USA West Coast). Egyszerűen nem bírom megcsinálni a legkeletibb victorypointok túl messze vannak és nagyon bevannak ágyazva (1légvédelem egy 14es ágyu,14es infantry,meg egy AT) és ezeket SORBA kéne kiszedni csak úgy érem el... van kb 6 tigris IIesem 1 maus 4pantherG 5 3katona 1hegyivadasz 4messer 2levelbomber 1 vasutiagyu 1jagdpanther 1recon(ami használhatatlan azonnal szetlovik) + egyketezerprestige + az alap cuccok
  • fixpont
    #128
    "Egyszerűen nem bírom megcsinálni a legkeletibb victorypointok túl messze vannak és nagyon bevannak ágyazva "

    Ugy erted legnyugatibb? San Francisco es San Jose?

    A tiednel az en seregem elvileg gyengebb volt, a takok tekinteteben, de nekem 6 darab 21cm Mrs 18-as tuzersegem volt azon a palyan es 6 darab taktikai bombazom (2 darab Do335 es 4 darab Ju87G), es azt jelenti hogy 1 korben 12 egyseggel tudok suppresst okozni. En szerintem a legfontosabb egyseg a jatekban a tuzerseg. Egyszeruen tuzerseggel szet kell loni, az egyik csapatom alulrol kozelitette meg a helyet a masik felulrol. Maust nem hasznalok, tul keveset tud lepni, Tiger II-t is csak 3-at, azok is keveset lepnek. 14 korben sima victory volt.
  • fixpont
    #129
    "12 egyseggel tudok suppresst okozni"

    Ez nem volt teljesen pontos szoval supresst es elozetes serulest.
  • tagga
    #130
    igen legnyugatibb elirtam :))

    ujrakezdtem azóta és kipróbáltam kievet moszkva helyett idő előtt nyerem. aztán moszkvát sima győzelemmel majd jön stalingrad decisive. ERRE aztirja hogy 6. hadsereg megsemmisült blabla ugyhogy KURSK jön HÁT EZ MI. utána ujra moszkva..

    meg szerintem ami még nagyon butaság a játékban az az hogy az upgradenél pl egy tigrist akarok tigrisIIre fejleszteni ugyanugy 890prestige mintha vennék egy újat.. na ennek mi értelme az nem világos..
  • fixpont
    #131
    Csak olyan fejlesztesek eseten nem kell a teljes arat kifizetni, ami ugyanannak a tanknak minimalis valtoztatasa, a Tiger I es II teljesen mas tankok, kozuk sincs egyhoz a nevukon kivul. Ott nyilvan meg kell venni az egeszet ujra.
  • kerla
    #132
    A decisive győzelem, az a régi PGII brilliant megfelelője? mert akkot lehet töltögetek vissza protoért.. :-)

    amúgy furi, volt, hogy belépek az utolsó elfoglalandó pontra, és még az ellen körében is ki kell tartani, bár logikus, de nehezebb így :-)
  • kerla
    #133
    Nem tudjátok, játék közben hol tudom kikapcsolni a fuel opciót? nekem erre nincs időm, állandóan azt bogarásszam, hogy melyik repcsinek mennyi üzemanyaga van.. a grafika pedig csúnya, sehol sincs a PGII-höz!
  • Pluskast
    #134
    Játék közben már sehogy. Az elején be tudod állítani, hogy legyen supplie vagy nem. Ha nemre kattintasz akkor nincs benzin.
  • tagga
    #135
    én egy map utáni menüt hiányolok a játékból ahol lehet ujratöltögetni ne rögtön már a következő mapon kelljen
  • kerla
    #136
    Összességében eddig csalódott vagyok. PG2-höz képest nagymértékű visszalépésnek érzem az egész játékot. Újítás a vasúton kívül nem sok. A map-ok..khm.. PG2 új (azaz a kiegekhez gyártott) map másolatát vélem felfedezni, és a színek. gyakran egyszerűen nem látom, hogy áll-e egység egy városban, annyira hasonlóak a színek, pláne ha egy repcsi is odarepül...totál káosz, a láthatóság pedig elég érdekesen működik...

    na, még tapasztalom, de egyelőre inkább negatív a tapasztalatom :(
  • tagga
    #137
    ha jol moddolhato illetve egyket aprosaggal kiegeszitik patchekkel akkor szerintem remek alapjatek igy 2 kampany utan nezve.
  • Pordycus
    #138
    Hali!

    Van valakinek kedve segíteni csinálni egy magyar hadsereget? Összedobnánk egy modot, 38-tól 45-ig mindenféle magyar egységet bele akarok rakni:) Esetleg csinálhatnánk egy román sereget is és lehetne Magyar román háborúzni is:) na mit szóltok?
  • MiB
    #139
    Milyen multi lehetőségek vannak?
  • kozi001
    #140
    Én is hadd írjam meg akkor a tapasztalataim a panzer generalhoz képest!
    Lehet h várni kéne egy patch-t? :)
    Hard-on játszom de még csak a sea lion-nál járok!
    -no overrun, bár talán a pg1be se volt
    -leeső repülők, bár legalább jelez piros pöttyökkel!
    -nem regenerál 10-re, bár van elég presztizs egyelőre...!
    -nincsenek pg3-as über leader trait-ek bár van 3 kitüntetés/hero is helyette
    -ami viszont tényleg zavaró h a suppression nem tart 1 teljes körig, hanem egy támadás után megszűnik és lehet újra bombázni!
    -az AI imádja a reconjaimat hajkurászni!:)
  • kozi001
    #141
    Viszont a kérdésem az lenne h h lehet a leghosszabb campaignt kialakítani h az USA legyen a vége!
    Nem nagyon értem ki magam a library-s campaign tree-n! (Mi a piros és zöld?)
    Ha jól látom nagy győzelem mindenhol, de SEA LION 40 vereség h megkapjak egy Greece pályát?
  • kozi001
    #142
    Ja és még egy új dolog nekem! A strategic bomber szépen neutralizál egy várost bizonyos esetekben! Még akkor is ha ül rajta egy artillery!
    Bár én nem igazán használom core unitba!
  • fixpont
    #143
    piros: legyozod a szovjetuniot, ehhez decisive victory kell az alabbi palyak valamelyiken: rush to moscow, moscow41, moscow43
    zold: legyozod nagy britanniat, ehhez decisive victory kell az alabbi palyak valamelyiken: sea lion 40, sea lion 42

    Ha a zold es a pirost el tudod erni egyszerre -> usa

  • kerla
    #144
    No, nem nagyon pörög ez a topic :-) ráérős startégiázás, igaz? :-) 2 hete én is leálltam, azót várakoznak a csapataim.
  • Benedek
    #145
    Meleg volt, elforrt a gépesítettek hűtővize... :)
  • Pacho
    #146
    A szovjet IS-2 harckocsi a valóságban is szétkapta a Tigris I-est, ezt a játék eléggé jól vissza is adja.
  • egonn
    #147
    hali! a " Grand Campaign 39 " - et tolta már vki?
  • Renegade
    #148
    ja
  • egonn
    #149
    én nem találom sehol:(
  • Mydgard
    #150
    Üdv, küldenétek linket a játékról? Köszi. Nézem az amazonon 30 fontba kerül.
  • Benedek
    #151
    Sziasztok!

    Most látom, hogy a játékhoz 1.04-es update (előtte 1.02) és van 2-3 DLC is.

    Az update leírásból csak azt hámoztam ki, hogy az egységek adatait módosítgatták. Ezen kívül van más is? Esetleg van új feature is?

    DLC-kből van részletesebb '39-es, '40-es és mintha már lenne (készülne?) '41-es plussz hadjárat is. Valaki próbálta már őket? DLC-k között átvihetők az egységek?

    Köszi:benedek
  • VT135
    #152
    Végigtoltam a 39-es és 40-es DLC-t.
    Jók a változatos pályák. Hangulatosak az extra küldetések (számos más is van, mint az alap kampányban). Egyedüli problémám, hogy túl könnyűek: Rommel módban harcoltam (ez az egyik bónusz nehézségi fok) és bizony a legtöbb pálya elsőre sikerült. Amelyik nem, az is általában csak azért, mert a jelentős veszteségek miatt pár kör után újrakezdtem. Hozzáteszem, nem tartom magam egy szuper-generálisnak, tekintve, hogy az alap kampányt, Rommel szinten tolva, vért izzadtam, mire sokszor 5-10 újra próbálkozás után sikerült.

    Amúgy már levitték a játék árát 20 dollárra (más kérdés, hogy a forint azóta tovább romlott).
  • VT135
    #153
    Amúgy jók a mod-kampányok is: magam az olasz kampányt toltam egy darabig, de nem tetszett, hogy olasz kampány ellenére tele voltam német egységekkel, illetve túlságosan fantázia-csaták voltak (pl. Varsó ostroma olaszokkal), így most azon dolgozom, hogy egy reálisabb (semi-historic) olasz kampányt csináljak az eredetiből. Persze lesznek benne, "mi lett volna, ha" küldetések.
    Hosszabb távon meg majd egy magyar kampány is bejátszik, bár addig még sok idő fog eltelni. Önkéntes jelentkezőket a teszteléshez persze már most örömmel fogadok! :)
  • VT135
    #154
    Igaz, a Slitherine fórumán meg sokan azért sírnak, hogy "jaj, de borzalmasan nehéz lett a DLC, hullanak a core egységeim, mint a legyek, jaj, jaj, jaj!" :)))
  • Ohyner
    #155
    Srácok, ha magyarul írok fel a hivatalos fórumra akkor azt le tudják fordíttatni? Vagy van esetleg valahol külön egy magyar munkatárs elérhetősége? Gondoltam írok egy terjedelmesebb értékelést, hátha segít valamit a játék készítőinek.
  • kerla
    #156
    Hol láttad 20 dodoóért a játékot??? Megjelent egy kieg hozzá, az 15 dolcsi + pk, de az alapjátékot nem láttam 20 dollárért.
  • fixpont
    #157
    En Mansteinen jatszom es...kemeny. Kemenyebb mint a Rommel es a Guderian. Eloszor sima Field Marshallban jatszottam. A Rommel az ugye olyan mint a FM csak 50%-kal kevesebb presztizs pont es ugy lassabb fejlodes? Most pont ez a ketto a DLC 39-ben szerintem eleve sok, szoval a csokkentes nem tunik nagy ervagasnak, mert okosan jatszva alig serulsz, es olyan sok nem elsodleges celpont varos foglalhato el, hogy FM-n tobbezer felesleges presztizsem volt a vegere, nem latom mitol lenne nagyon ha csak a fele jon be. A lassabb fejlodes ugyanez, a '39es kampanyban 225 a max presztizs, amit 4-5 playan mar az osszes egyseggel meg lehet szerezni, Manstein fokozatok 3 palya kell hozza (erosebb ellenfelek gyorsabb fejlodes), tehat ugy latom, ez szinten "boseggel" van a DLC kampanyban. Manstein egesz mas tesza, 15-20-as erossegu egysegek, rengeteget sebeznek, gyakran kell reinforceolni csata kozben, amit FM-on szinte sose tettem, ez mindennel jobban viszi a presztizst vagy csokkenti az xp-t. Ezen kivul nem tudod elfoglalni az osszes varost, nincs ra ido, ki kell hagyni elmenni mellettuk, mert igy mar az idolimit nagyon szorit, es megint csak sok presztizs kieses. Szoval most allandoan 0 presztizsem van a palyak elejen a javitasok utan. Most fejeztem be Mansteinen a hid vedo kuldit (Piatek), hat leamortizlnak szepen, eppen meglett a DV, szerintem mar egyetlen korrel sem birtam volna tovabb, legtobb egysegem 2-3 erovel maradt es szinte az osszes aux unitot oda kellett dobni.

    Most jon a Kampinoska erdo, remelem az konnyebb lesz. :)

  • fixpont
    #158
    Asszem csak dec 6-ig volt 20 dodo. :) Pont lecsusztal rola.
  • VT135
    #159
    Inkább ne tedd...angol fórumra angolul lehet írni. Érdemes lenne megtanulnod angolul, erre amúgy is szükség van az internet világában.
  • VT135
    #160
    Igen, már nekem is tanácsolták a Slitherin fórumán a Mannstein-t, hogy az durvább, mint a Rommel. Viszont nekem jobban tetszik a Rommel jellegű játékstílus: vigyázni az egységekre és spórolni a nagyon kevés prestige-zsel. Illetve nekem olyan abnormális a 15-20 pontos egységeket látni.
    A DLC-re azt találtam ki, hogy átírom a prestige-t 20-25%-ra (Rommel beállítás 50%) és az xp növekedést is kb. a felére csökkentem. Utóbbi nincs a Rommel-ben, csak a FM szinten. Érdemes Mannstein-nél is az xp növekedést lecsökkenteni: a gamerules fájlban van a Data könyvtárban.

    Ja igen, a magyar kampány még sehol sincsen, de az olasz, fél-történelmi kampány gőzerővel készül!

    Ajánlom kipróbálásra a DMP Team Afrika Korps mod-kampány csomagját is - az is nagyon erős!