28
  • Caro
    #28
    Az egyes PC-k között sokkal nagyobb különbség van (CPU, memória, kijelző méret, videókari), ennek ellenére (már elég régóta) lehet rá fejleszteni...
  • ProgServ
    #27
    Igo-t próbálj meg feltenni egy 23 000Ft-os androidra.
    Szólj ha sikerült! :D
    Nem csak processzor gondok vannak hidd el.
  • ProgServ
    #26
    Szólíthatlak nagypapának? :D
  • Narxis
    #25
    Ja, oké, szóval fogyatékos vagy. Nem gond, ovi katica csoportjában még biztos menők a gúnynevek. A szakmai vitát meghagyhatod a nagyoknak.
  • Narxis
    #24
    Te fogyatékos vagy vagy nem tanultál meg írni? Mi az az "unrdoidos" és "hájpfonos"?
  • Madve
    #23
    A 2*1,2 ghz-et telefon esetében nyugodtan elfelejtheted, mivel még nincs rendszer ami a dual core-t támogatná. Android csak 3-as verziótól felfelé (csak tablet), meg majd év végén jön a 4 ami már telefonra és tabletre készül. IOS majd az 5-ös verziótól, míg Windows phone a 8-astól. A jelenlegi dual core-os telefonok kihasználatlanok, csak marketing céllal léteznek. Egyébként meg nem értem, hogy minek egy lebutított elméletileg telefonra "optimalizált" linux (android) alá ilyen hardver, amikor egy azonos hardverrel (nagyobb kijelzővel) rendelkező netbookon símán elfut egy desktop linux/windows, android meg akad/lagol/újraindulgat egyszer dolgok elvégzése közben.
    És pont ezért nem értem a siránkozást az 1 magos 1 ghz-es N9-el kapcsolatban ami akadás nélkül futtat egy teljes desktop linuxot (MeeGo) me mé' nem dual core?.
  • Gerygrey
    #22
    Ha jól tudom, a Marketben be lehet állítani, hogy egy app ne legyen elérhető egy bizonyos szintnél gyengébb androidos telefonokon, így nem kell úgy megírni az appot, hogy a húszezres huawei vacak is vigye (aki ilyet vesz, valószínűleg egyébként se gondolja, hogy röccenés nélkül megy majd rajta egy Angry Birds-nél komolyabb játék)
  • ProgServ
    #21
    Tömören:
    - hájpfon, mert hájpból veszik
    - undroid, mert undorodok tőle
  • Papichulo
    #20
    "Nos a "vicces" világnézet tőlem nem idegen."

    Ennek oszinten orulok, de ezek a viccesnek szant eltorzitott brand-ek szerintem egyaltalan nem viccesek. Pedig en is humoros srac vagyok, becsszora! :)

    "fejlesztettem is rá, tehát mondhatjuk ismerem a platformot"

    Amugy attol, hogy fejlesztesz ra, nem feltetlenul ismered jobban a keszuleket, de lehet, hogy ez a te esetedben tenyleg igy van. Nem vonom ketsegbe.

    "Ár-érték arányban több készülék is veri az említett...szerkezetet."

    Erdekes, szerintem pedig az iPhone az egyetlen hasznalhato smartphone. Egy ideje egy munka miatt egy SGS-t hasznalok, de olyan dolgai vannak, hogy el sem hiszem. A csucspont az volt, amikor a stock samsung firmware ugy lefagyott, hogy recovery-bol kellett ujrarakni a teljes OS-t. Nem mondom, hogy rossz, mert amikor tokeletesen mukodik, akkor elegedett vagyok vele. De az utobbi idoben peldaul 6-8 ora alatt teljesen lemerul a keszulek. Most akkor keressem meg, hogy mi fogyasztja az aksit? Nem akarok en beta-tester lenni. Hanszalni akarom a telefont!

    "Az androidról meg annyit, hogy nem kimondottan csípem, mint fejlesztő, és próbálom bottal se piszkálni."

    Maximalisan egyetertek. Eleve engem mar az eclipse-tol is kiraz a hideg, az uj xcode meg nagyon jo lett. Nekem a java sem a szivem csucske, de mondjuk regen az obj-c is az agyamra ment - erdekes design koncepcio volt peldaul a sok kapcsos zarojel - de ezt legalabb megszoktam. A fragmentation meg kozismert remalom android-on.

    "Alapvetően annyi a bajom vele, hogy ellopta a Google a rendszert, és saját márkával látta el, valamint ellopta a Java, mint programnyelv nagy részét, és sajátként hirdeti."

    Ezzel mar nem tudok teljesen azonosulni, de ez legyen az en bajom. Nem akarok vitat kezdemenyezni, ahhoz most tul faradt vagyok.

    "Remélem kielégítő volt a válasz."

    Az erveket ertem, de a megnevezest ("hájpfon", "unrdoid") meg mindig nem talalom viccesnek. Igy jartam... vagy lehet, hogy mar csak oreg vagyok ehhez.
  • ProgServ
    #19
    Jajjneee ebbe ne menjünk bele.
    Ez olyan, mintha a C++ - átneveznéd barikára, és azt mondanád, ez most a tiéd.
    Mert hát free, akkor miért ne.
    Az android egy Linux rendszer, remélem sejtetted.
    Egy linux javaval.
    Androidot nagyon nem is szeretnék piszkálni.
    Egy kérdés. Ha droidra írsz appot, milyen kijelző méretet, milyen processzort, és mennyi ramot veszel alapnak?
    Mert egy Galaxi 2-n hülyén nézne ki egy kis felbontású valami, vagy egy kis felbontású valamin meg a Galaxis app nem megy. A processzor meg egyiknél 600MHz a másiknál meg 2*1.2GHz .
    Ja vagy megírod 5-6 konfiggal ugyanazt az appot?
  • lmisi
    #18
    Na ez csupasz hülyeség, ellopta a Google a az Androidot?????
    Kitől, önmagától?
    Mi ez a hülyeség hogy sajátjának hirdeti a javát? Hol láttál ilyet?
    Egy nyílt program nyelvet hogy lehetne már ellopni?
    A futtató környezet (JVM) meg nem Sun eredetű, de ez kismillió helyen le is van írva.
    Érzésre nem sok mindent piszkáltál Java-ban szerintem, Androidot még annyira sem.
    Csak a szabadalmi horror óta divatos a Googli-t lopással vádolni, holott ebben az esetben nyilvánvaló ötletek szabadalmi felhasználása folyik zsarolásképpen.
  • ProgServ
    #17
    Szkájp még nincs. De mivel a MS megvette a céget kilóra, a Mango updattel várható a skype integráció is, azaz szeptember környékén.
  • ProgServ
    #16
    Nos a "vicces" világnézet tőlem nem idegen.
    Egyébként 1 évig volt 3GS-em, és fejlesztettem is rá, tehát mondhatjuk ismerem a platformot, és úgy látom, hogy sokan itthon kizárólag magamutogatásból veszik, vagy mert a gyerek ordít érte.
    Ár-érték arányban több készülék is veri az említett...szerkezetet.

    Az androidról meg annyit, hogy nem kimondottan csípem, mint fejlesztő, és próbálom bottal se piszkálni.

    Alapvetően annyi a bajom vele, hogy ellopta a Google a rendszert, és saját márkával látta el, valamint ellopta a Java, mint programnyelv nagy részét, és sajátként hirdeti.
    Önmagában pedig a fejlesztés rá...rémálom. Egyszerűen nincs olyan hardver ami alapnak tekinthető.
    Értem ezalatt azt, hogy igen sokan megveszik a legolcsóbb készüléket itthon (23000-ért) és az appok fele nem megfelelően fog menni alatta, vagy sehogy.
    Minden hulladékra ráteszik a rendszert.

    Remélem kielégítő volt a válasz.
  • sanyicks
    #15
    az xboxos live rendszer meg a pc-re erőltetettből a live nagyon nem tűnik jó dolognak, sokkal inkább szarnak. Lehet a játékok jók rá, de a lájvot kell használnom inkább meg sem veszem a játékot.
  • Ferrer
    #14
    Skype van már rá, vagy még mindig nem használhatják rendesen az appok a netet? :)
  • Papichulo
    #13
    Amit az elso hozzaszolasban beirtam, az uj telefon volt. De ezen a hasznalttelefon.com mar 110-120k korul van uj iPhone4. Bar 30k-ert mar uj "iPh0ne" is van :)

    Csak annyit akartam mondani, hogy kb. a duplaja az ara, nem a haromszorosa! Erre tobb szot ne is vesztegessunk!

    ps: Attol, hogy igy viccesen probalod eloadni a keszulek nevet ("hájpfon", "unrdoid"), milyen vilagnezeti hozzaallast probalsz kozvetiteni a vilag fele?
  • ProgServ
    #12
    Tudom, csak itt Papichulo is használt hájpfon 4es mutogatott 140-ért...
    Amúgy én ezt 90-ért vettem, de haverom még 140-ért. :D
  • coolbboy83
    #11
    nem kell használtan venni... ennyiért új is van :-)


    http://www.gsmline.hu/mobiltelefon/16447-samsung-i8700-omnia-7
  • coolbboy83
    #10
    Hejes ! tegyék csak.... annyival több ok, hogy vegyek egy ilyet ! :-)

    Cégesre marad az iPhone, magánra meg akkor majd egy ilyen... meglátjuk.
  • ProgServ
    #9
    http://www.hasznaltmobil.com/telefon/samsung-i8700-omnia-7
    54 000-től.

    Coolbboy83!
    A T-mobilnál már mind elfogyott.
    Tudod miket vágott haza...akik otthon frissítették gányolással, és bénák voltak hozzá.
    Nekem is első szériás van, és belefutottam ebbe a hibába, de kis fórumozással a hiba megoldható... Hardveres gondot nem okoz a frissítés.

    A másik 2 platform maximum az appok mennyiségében húzott el, de minőségében nem.
    Most kezdenek megjelenni erre is a jobb játékok, és minőségibb programok, egy az egyben nagyon sok unrdoidos és hájpfonos programot átírtak w7-re.
  • coolbboy83
    #8
    Ha fogyelmesen elolvasod amit írtam..... nem azt írtam, hogy nem jó !! Nekem pl tetszik.... de akkoris már az elején szépen leszerepeltek vele... a megfelelő marketing és kidolgozottság hiányában...
    Az eladók többsége semmit nem tud az áruházakban !! A Mammut-ban lébő Saturn-ban az eladó nem tudta mi az a HDMI, pedig az adott megfelelő osztályon dolgozik.... ne ezt vegyük alapnak igazad van !

    Mango frissítés után ugrik a hal a vízbe, én szeretnék egy ilyen telefont - mondjuk a HTC-től..
  • coolbboy83
    #7
    Az akkori helyzetben is amikor bemutatták, a többiek már sokmindenben előrébb voltak...
    Nakik alapból az új Mango cuccossal kellett volna indítani.....

    Ha ekkora piacra szállsz be, ahol már tarol 2 platform - akkor nem árt egy nagyobbat durrantani.
    Az XBox Live! sokat dob rajta....mert valljuk be nem rossz dolog..... de mindjárt ezzel kellett volna kezdeni, és nem az első frissítéssel a telefonok felét hazavágni :-)
  • Sequoyah
    #6
    Menj el bármilyen áruházba, és érdeklődj az eladótól, milyen telefont kéne venned, milyen a wp7. Nos a legtöbb azt se tudja mi az, csak értelem nélkül lehúzza. Marketing nélkül meg nyilván nehéz eladni. Lehet még nem olyanjó mint a szifon (bár van amiben jobb...), de hogy 100x jobb, mint amit mondanak az ilyenek, az tuti.
  • Sequoyah
    #5
    Androidot minden mocsokra raknak, úgy nem csoda, ha 10x annyit adnak el. Talán ha kategórián belül néznénk a számokat, akkor már lenne értelme is.
  • coolbboy83
    #4
    Az Omnia 7 és a Windows Phone 7 HTC telefonok is drasztikusan olcsóbbak lettek...
    Ennek van egy egyszerű oka.... a kutyának sem kell !!!
    Az első frissítés az oprendszerre egy rakat telót hazavágott, ezzel ismét bizonyította egyesek szerint a Microsoft, hogy "hű önmagához"....

    Szerintem semmi baj nem lenne vele, ha egy kicsit komolyabban állnának hozzá a dolgokhoz - illetve álltak volna hozzá.
    Még lehet belőle akármi, várjuk ki a végét..... én vennék ilyet, mert nekem pl tetszik a felület is, és szép folyamatos a működése....
    Azonban van még mit tenniük, mert a másik 2 platform kissé elhúzott mellettük már ebben abban
  • Papichulo
    #3
    "75 000 a Samsung Omnia.
    Az iPhone 4 kicsit több....úgy a 3*-osa."

    Vagy talan a ketszerese sem :) :

    Apple Iphone 4 16GB
    Új (bruttó)**: 134 900 Ft-tól

    http://xxlgsm.hu/keres.php?load=1098
  • ProgServ
    #2
    75 000 a Samsung Omnia.
    Az iPhone 4 kicsit több....úgy a 3*-osa.
    Annyival meg nem jobb.
  • Ferrer
    #1
    Nagyon drágák a WP7 telefonok, ez a helyzet, kicsit rak hozzá az ember és vesz egy iPhone-t, ami azért kiforrottabb egy kicsit.