173
Spiral Knights (STEAM-en játszható ingyenes MMORPG Hack n Slash)
  • SG fan
    #173
    Csináltam egy magyar steam csoportot. Aki akar csatlakozzon nyugodtan! :)

    Magyar SK Steam csoport
    Utoljára szerkesztette: SG fan, 2017.03.15. 09:33:28
  • SG fan
    #172
    Van aki még aktívan nyomja? Én most kezdtem el komolyabban és jó lenne egy magyar céh.
  • FishNoRba
    #171
  • FishNoRba
    #170
  • FishNoRba
    #169
    [URL=http://s965.photobucket.com/user/emylqueen/media/bugsbuny_zpse6093ff3.png.html]
  • tototto
    #168
    1-1es döntetlen lett, és jól el is áztam, de azért jól szórakoztam :)
  • FishNoRba
    #167
    Nagyon szívesen :)

    És ki nyert a meccsen?
  • tototto
    #166
    Köszönjük a tartalmas beszámolót, sok mindenre fény derült, ezeket a kis lényeket még fel kell oldanom :)
  • FishNoRba
    #165
    Szia!

    Persze, megpróbálom. Az eredeti cikk, itt található:

    Mindenekelőtt szeretném leszögezni, hogy nem az angol az erősségem, ráadásul elég szorosan ragaszkodtam a szöveghez, így előfordulhatnak (fognak is) nyelvtani hibák, de ez így 2 óra után, már nem igazán érdekel


    "Ma számos izgalmas változtatás érkezett a játékba (SK). Ezen változások közül sok már részletesen megjelent itt.

    "Harci Manók" (Battle Sprites)

    A harci manók új csatatársak, melyet minden játékos az új Rank 2 -es küldetéssorozat teljesítésével szerezhet. A küldetéssorozat pedig lehetővé teszi, hogy a játékos kipróbálja a három különféle fajt, mielőtt kiválaszt egyet.

    A három kezdő harci manó a tüzes Drakon, az isteni Seraphinx és az árnyékos Maskeraith. Mindegyik saját egyedi erővel rendelkezik, melyek szintlépéssel erősebbek lesznek. Ne feledd etetni őket materiálokkal, és a Lab -ban craftolt speciális étellel, így gyorsabban fejlődnek és szereznek új képességeket.

    Az eredeti Battle Sprite bejelentést elolvashatod itt.
    Több információt a BS -ek ről pedig itt és itt találsz.

    További infók a Battle Spritek ről:
    -A Battle Sprite -ek a legtöbb szintlépésnél véletlenszerűen kiválasztott perkeket kapnak.
    -A Battle Spritek a (maximum) 100. szint után is szerezhetnek perkeket.
    -A Battle Spiritek képességpontjai a végső esetben egy a Supply Depot -ban kapható "Reset Star" -al visszaállítható. A Battle Sprite szintje a visszaállítás után is megmarad.

    A Lab

    A Spiral Knights biotechnikusai végre megkapták a labort és már működik is. Keresd fel a a Haven Garrison -ban és tudj meg többet a Battle Spritek és a Spiral Knights más felfedezéseiről.

    A Lab egyébként tartalmaz egy együttest akik többet is emondhatnak a "Harci manókról":
    -Morlin biotechnikus tanít neked a képességekről, perkekről, hevederekről és a szintlépésekről.
    -Biscotti elmagyarázza, hogyan kell etetni és gondozni a Harci manódat.
    -Egy speciális kémikus gép Biscotti mellett lehetővé teszi, hogy elkészítsd a manód ételét kristályokból és hozzávalókból.
    -Riley -től pedig hevedereket vehetsz a manódnak, melyekkel megváltoztathatod azok sebzéstípusát.

    Energia változások

    -A liftek működtetése többé nem igényel energiát. Járd be Clockwords -ot annyiszor, és olyan gyakran, amennyiszer csak szeretnéd
    -A lift bérletek már nem eladóak
    -Azok a játékosok, akik rendelkeztek lift bérlettel cserébe 10 "tűz kristályt, és minden megmaradt hónap után 2625 energiát kapnak. (Felfelé kell kerekíteni)
    -A Mist enegry és Mist tank itemeket eltűntek.
    -Azok a játékosok akik mist tank -al rendelkeztek, darabonként 10 Spark of Life -ot kapnak.
    Azon játékosok akik mini mist tank -al rendelkeztek, darabonként 1 Spark of Life ot kapnak.
    -A Crystal energiát innentől kezdve csak energiának hívják.
    -"Mist Wells" -t átneveztük "Energy Wells" -re, és már nem ad 25% -os bónuszt a lebontása.

    Új újraélesztő rendszer

    -Mostantól minden játékos rendelkezik egy Sürgősségi Újraélesztővel, mely a padlóra kerülés esetén autómatikusan feléleszti őt egyszer.
    Egy SÚ csak azt az életet adja vissza, amivel rendelkezel, nem többet.
    -Ha egy játékos még a lift előtt meghal, az SÚ .ja a következő szinten autómatikusan elhasználódik.
    -Ha a játékos meghal egy SÚ nélkül, használnia kell egy Spark of Life -ot, hogy visszatérjen a játékba.
    -Spark of Life- ot küldetésekben, ládákban és a Supply Depot -ban szerezhetsz. Játék közben nem vehetsz SoL -ot.
    -Ha SÚ és SoL -nélkül halsz meg, egy SoL aktiválható 50 energiáért.
    -Eltávolítva a képesség, hogy a játékos az élete és a heat- je megosztásával újra tudjon éleszteni egy másikat.
    -A régi SoL gyártási anyag át lett nevezve "Storm Chaser" -re

    Általános változások

    -A menekülttábor küldetés hanganyaga át lett dolgozva, melyek lehetővé teszik az új izgalmas küldetéseket a jövőben.
    -A "Securing the Camp" küldetés eltávolítva
    -Új "oktató", Forge hozzáadásra került a Town Square -n
    -Új típusú elem osztály került hozzáadásra, a Ritkaságok (Rarities) néven. Ebbe a csoportba tartoznak a sparks of life, fire crystals, orbs of alchemy és az evo catalysts
    -Ezentúl díjtalan az Arcade Gates -re való csatlakozás
    Új forgatókönyvszobák kerültek hozzáadásra

    Nehézségi fokozat

    A játékosnak már lehetősége van kiválasztani az egyes küldetések nehézségi szintjét.
    -Normál mód célterülete a kezdő játékosok, ugyanis könnyebb, mint amit a meglévő játékosok használnak. Jellemzői az alacsony pénz és heat elérése, valamint az anyagok és ritkaságok értéke, mennyisége.
    -Hozzáértő mód célterülete a már meglévő játékosok, és nagyjából megegyezik az ez előtti küldetések nehézségével. Átlagos elérési érték.
    -Elite mód célterülete a magas kihívást kereső játékosok. Itt a legnagyobb a pénz és heat elérése, valamint a drágább anyagok és ritkaságok aránya.

    Item változások

    -A zsákmányt (minden itemet) már magadnak kell felvenned (a többiek nem is látják a tiédet) Mostantól pontosan annyi anyagot szerzel egy party ban, mint ha szólóban mennél.
    -A 2 és nagyobb csillagú elemeket már csak speciális szörny családok dobják.
    -Eltávolítva a pénz és a heat izőzitős bomlása (?).
    -Meghosszabbított bomlási idő a szíveknek.
    -A játékosok többé nem tudják eldobni a kapszulákat és a bájitalokat.
    -Néhány ritka szörny már dobhat új itemeket.
    -Minden küldetés jutalma frissült.

    Új anyagok kerültek hozzáadásra:

    - Spark Plug
    - Vile Seal
    - Sinful Brew
    - Dead Gold
    - Wicked Idol
    - Crest of Ur
    - Royal Skewe

    Felszerelés limit

    A küldetési rankod már meghatározza a felszerelésed maximális fejlettségét:
    (itt már lusta voltam fordítani)
    - Mission Rank of 3 is required to equip 2-star gear
    - Mission Rank of 5 is required to equip 3-star gear
    - Mission Rank of 6 is required to equip 4-star gear
    - Mission Rank of 8 is required to equip 5-star gear

    A patch elötti fejlesztésed fogja meghatározni a jelenlegi felszerelés limitedet. Például. Egy játékos, aki csak a Rank 3- ig teljesítette a küldetéseket, de volt 4* -os felszerelése, képes lesz teljesíteni a küldetéseket a a Rank 8 -ig.

    UI változások

    -3 új "gyorsbillentyű" a Battle Spirite képességeknek.
    -Új ikon a Sűrggősségi Újraélesztőnek
    -"Get Energy" gomb hozzáadva a Supply Depot -ban
    -Csúszka hozzáadása a nehézség beállításához
    -A csillag a szint mögött pirosra vált, ha egy item meghaladja a felszerelési limited
    -Hozzáadva egy kék gyöngy, mely egy item kötött
    (not tradable) állapotát mutatja
    -Hozzáadva egy műhely, egy új felület a felszerelések fejlődéséhez
    -Hozzáadva egy új effekt, mely mutatja a bevitt sebzést
    -Hozzáadva egy új felület a Battle Spritek -nek, a karakter felületen, melyen megtalálhatóak a képességek, perkek, hevedere, és az etetőtálca
    -Az eredmények és a fejlődés át lett helyezve az új karakter ablakra a főmenüből

    Alchemy (Kraftolás) változások

    Többé nem szükséges energia kraftoláshoz. Ezeket 5 féle új elem váltotta fel:
    - Hibás Orb of Alchemy
    - Egyszerű Orb of Alchemy
    - Fejlett Orb of Alchemy
    - Elite Orb of Alchemy
    - Örök Orb of Alchemy

    Ezen elemeket a Supply Depotban, küldetéseken, vagy ritka ládákban szerezheted be.

    A kovácsműhely

    A tárgyak, a megszerzett heat után, nem automatikusan lépnek szintet. Ehelyett, egy új típusú elemet, az úgy nevezett Fire Crystals-t kell használni, az új kovácsműhelyben (forge). A kristályok a következők:
    - Cracked Fire Crystal
    - Dim Fire Crystal
    - Warm Fire Crystal
    - Glowing Fire Crystal
    - Shining Fire Crystal
    - Radiant Fire Crystal

    A kovácsműhely elérhető a városban, vagy bármely "ládánál". Ha egy elem készen áll a szintlépésre, nyissad meg a kovácsműhelyt, és válasszad ki az elemet. A fejlődéshez szükség van egy bizonyos számú konkrét tűz kristályra. Néhány eseteben megtörténhet, hogy a kovácsolás nem fog sikerülni, és a tűz kristályok elvesznek. A sikertelen kovácsolás ellenére a heat megmarad.

    Ezen kívül, a játékosnak meg van a lehetősége, hogy több tűzkristályt adjon a kovácsoláshoz, mint amennyi szükséges. Ha a kovácsolás sikerül, a játékos speciális bónuszt kap.
    -Heat bónusz: +25% (1 szintre)
    -2 szint lépés
    -tűzkristály, és egyéb dolgokat tartalmazó doboz, vegyesen különböző ritkaságokkal (a doboz tartalma kötött

    A tűz kristályok megvásárolhatók csomagban a Supply Depot -ban, szerezhető küldetések során, valamint található ládákban.

    Recept változások

    Sok recept követelménye változott, hogy az új és régi anyagok használata egyensúlyozva legyen:

    Lőfegyverek
    - Shadowtech Alchemer
    - Shadowtech Alchemer Mk 2
    - Shadow Driver
    - Umbra Driver
    - Nova Driver
    - Storm Driver
    - Blackhawk
    - Sentenza
    - Polaris

    Kardok
    - Cold Iron Carver
    - Cold Iron Vanquisher
    - Spur
    - Arc Razor
    - Winmillion
    - Troika
    - Kamarin
    - Khorovod
    - Sudaruska
    - Vile Striker
    - Dread Venom Striker
    - Gran Faust
    - Fearless Rigadoon
    - Twisted Snarble Barb
    - Dark Thorn Blade
    - Barbarous Thorn Blade
    - Volt Edge
    - Grintovec
    - Jalovec
    - Triglav

    Bombák
    - Graviton Charge
    - Graviton Bomb
    - Graviton Vortex
    - Electron Charge
    - Electron Bomb
    - Electron Vortex
    - Toxic Vaporizer
    - Toxic Vaporizer Mk II
    - Toxic Atomizer
    - Venom Veiler
    - Freezing Vaporizer
    - Freezing Vaporizer Mk II
    - Freezing Atomizer
    - Shivermist Buster
    - Fiery Vaporizer
    - Fiery Vaporizer Mk II
    - Fiery Atomizer
    - Ash of Agni
    - Dark Briar Barrage
    - Lightning Capacitor
    - Plasma Capacitor
    - Voltaic Tempest
    - Haze Bomb
    - Haze Bomb Mk II
    - Haze Burst
    - Stagger Storm
    - Crystal Bomb
    - Super Crystal Bomb
    - Heavy Crystal Bomb
    - Deadly Crystal Bomb
    - Dark Matter Bomb
    - Super Dark Matter Bomb
    - Heavy Dark Matter Bomb
    - Deadly Dark Matter Bomb
    - Rock Salt Bomb
    - Ionized Salt Bomb
    - Shocking Salt Bomb
    - Splinter Bomb
    - Super Splinter Bomb
    - Heavy Splinter Bomb
    - Deadly Splinter Bomb
    - Sun Shards
    - Radiant Sun Shards
    - Scintillating Sun Shards

    Páncélok
    - Ironmight Plate Mail
    - Chaos Cloak
    - Demo Suit
    - Fused Demo Suit
    - Heavy Demo Suit
    - Volcanic Demo Suit
    - Mad Bomber
    - Bombastic Demo Suit
    - Mercurial Demo Suit
    - Sunset Duster
    - Justifier Jacket
    - Shadowsun Slicker
    - Deadshot Mantle
    - Angelic Raiment
    - Seraphic Mail
    - Heavenly Iron Armor
    - Valkyrie Mail
    - Armor of the Fallen
    - Silvermail
    - Radiant Silvermail
    - Vitasuit Deluxe
    - Mercurial Mail

    Sisakok
    - Surge Breaker Helm
    - Ironmight Plate Helm
    - Chaos Cowl
    - Demo Helm
    - Fused Demo Helm
    - Heavy Demo Helm
    - Volcanic Demo Helm
    - Mad Bomber Helm
    - Bombastic Demo Helm
    - Mercurial Demo Helm
    - Sunset Stetson
    - Justifier Hat
    - Shadowsun Stetson
    - Deadshot Chapeau
    - Angelic Helm
    - Seraphic Helm
    - Heavenly Iron Helm
    - Valkyrie Helm
    - Crown of the Fallen
    - Mercurial Helm

    Palyzsok
    - Ironmight Plate Shield
    - Stone Tortoise
    - Omega Shell

    Supply Depot

    Új itemek kerültek hozzáadásra a Supply Depot -ban:
    - Spark of Life
    - Flawed Orb of Alchemy
    - Simple Orb of Alchemy
    - Advanced Orb of Alchemy
    - Elite Orb of Alchemy
    - Eternal Orb of Alchemy
    - Warm Fire Crystal
    - Glowing Fire Crystal
    - Shining Fire Crystal
    - Radiant Fire Crystal
    - Evo Catalyst
    - Advanced Evo Catalyst
    - Ultimate Evo Catalyst
    - Reset Star

    Ritkaságok szétosztása a meglévő játékosok között

    Minden meglévő játékos ritka itemeket kapott, a küldetésben elért rangja alapján. Miden játékos pontosan annyi ritkaságot kapott, amennyit a küldetésekben szerzett volna.

    Energia pack változások:
    -Az Explorer pack már nem elérhető.
    -Minden mist tank, ami a csomagban volt, fel lett váltva 5 sparks of life- ra.
    -A The Guardian's Armor Pack -ért kapott lift bérletet eltávolították, és kicserélik energiára.

    Több meglepetésért előre

    Úgy hisszük, hogy ezek a változások jelentős javulást hoznak a Spiral Knight világába. Bízunk benne, hogy az új "harci manóitokat" erős harci szövetségesekké emelitek, erős tárgyakat kovácsoltok és felfedezitek Clockwords-t a szívetekben."

    ... És még ennyi nyálas ömlengés. Azt hiszem el tudjátok képzelni.



    Nos ennyi lett volna . Remélem mindent sikerült megválaszolnom.
  • FishNoRba
    #164
    Sziasztok!

    Sajnálom, hogy ennyire elhanyagoltuk a topikot, de részemről már fél éve hanyagolva volt a játék, az utóbbi 2 hónapban pedig gyakorlatilag a gép közelébe se kerültem. Most, hogy "visszatértem", próbálok majd itt is aktív maradni.
  • tototto
    #163
    ezt az új updatet valaki röviden összetudja foglalni mi is pontosan, mert nekem nem világos most hogy eltűnt a napi energia, és csak CE maradt hogy tudok naponta gyártani cuccokat, mert kellenek valami orbok a crafthoz és olyat nem tudok venni a piacon sehol, hogy lehet olyat szerezni?
  • RubikM4
    #162
    Látom régen frissült ez a részleg is, azért írok ide, mert láttam játékon belül pár magyar guildet, de a játékkal annyira keveset játszottam eddig, hogy nem vagyok még képben vele. Steamen Tit4n néven találhattok meg, aki gondolja vegyen fel és azzal tudunk spirálozni is kicsit.
  • FishNoRba
    #161


    PRÓBA!
  • FishNoRba
    #160
    Tehát ezért nem voltál steam -en ennyi napig... Hát, kezdhetnél vele valamit...
  • Mr Snack
    #159
    Képzeljétek! Kedves számítógépem ismét sztrájkba kezdett, de olyan szinten, hogy jelen állapotában csak elektromos fűtőtestnek alkalmazható..
    Ez a körülmény valószínűleg meg fog gátolni a játék folytatásában egy darabig :/
  • FishNoRba
    #158
    Majd megadod :)
  • Mr Snack
    #157
    tartozok 1k crownssal :0 :D
  • FishNoRba
    #156
    okés, akkor én is lépek.
  • Mr Snack
    #155
    legyen, majd megyek a lengyel vagy az angol haverommal... :D most viszont alszom, és feszülten várom, hogy megnyerjem a fogadást :D
  • FishNoRba
    #154
    Hmm... okeés, ha kapsz rá valamit... :D De mostanság a tesztem élvez elsőbbséget, a játékra fordított időmből.
  • Mr Snack
    #153
    nincs annyim... :D de fogadhatunk, ha jössz velem is vanát.
  • FishNoRba
    #152
    Ha te mondod..
  • Mr Snack
    #151
    medium shock van a ash tail sapimon, medium normal a swiftstrike palyzsomon medium undead a strikeremen ami szintén kifejezetten jó vana kard lenne
  • FishNoRba
    #150
    Fogadok 1000 crownsban, hogy szart se kapsz rá
  • Mr Snack
    #149
    mindig olyan pozitív vagy :D én már craftoltam high elemental defenset a vog cub omra, medium piercinget a dark thorn shieldemre, high ASI-t a Grand Flourishomra, szóval eddig szerencsém volt :D
  • FishNoRba
    #148
    esélytelen... Vagyis, hát persze
  • Mr Snack
    #147
    holnap lesz egy strike needle-öm ami nagyban megkönnyíti majd a vanaduke duónk működését :D sokat játszottam a 3*os változatal, csakhogy kitanuljam a mechanizmusát.. ahhoz képest hogy tier 3 ban voltam, kivételesen jól szerepelt a kicsike.. szurkolj hogy legyen rá pár jó UV :D
  • FishNoRba
    #146
    Amm, akkor már alig voltak :D Az elején, telt-ház volt.
  • Mr Snack
    #145
    igen :D komoly cuccal jobban néz ki :D
  • FishNoRba
    #144
    Amm, a képeket megnézted a meetingről? :D
  • Mr Snack
    #143
    igaz, mostmár kisebb a klánunk, a guild mastereink közül is csak egy maradt, sokan elmentek a klánból vagy végleg...
  • FishNoRba
    #142
    Az igazat megvallva, ha Manumi nincs, én még be se lépek a klánba. Valamiért nagyon megkedvelt, és bekönyörgött a klánba. Aztán kicsit becsöppentem, és felfedeztem, hogy ez milyen jó dolog. Ők is sokat segítettek.
  • Mr Snack
    #141
    én emlékszem, két 'periódussal' (amikor megszakítás nélkül játszom) ezelőtt, amikor beléptem, még az enyém volt az egyik legbarátságosabb guild.. :D mindként régi GMet ismerem, a senior officereket is, mindenki nagyon segítőkész volt. Mi a régi guildhallban is tartottunk gyűléseket. Sokat segítettek nekem, akkor még kezdő voltam viszonylag, az egyik GM személyes 'tanítványa' voltam :D
  • FishNoRba
    #140
    Nem tudom, ez nálatok, hogy van. Mondjuk, a te klánod azért nem ekkora...
  • FishNoRba
    #139
    semmi gond, ez a töredéke annak, amit én produkálom általában :D Amm, nálunk nincs fizetési kötelezettség, sőt gyakorlatilag, semmi kötelezettség...
  • Mr Snack
    #138
    huh... telkesen helyénvaló.. meredek gépelési hiba, remélem elnézed, pici a billentyűzet az ujjaimnak :D
  • Mr Snack
    #137
    ha köteleznék a tagokat fizetésre, akkor be se lépnének a guildbe... szerintem, ha valaki rendezni akrja a hallt akkor az valószínűleg többet fizet azért hogy az ő izèse szerint legyen berendezve egy szoba mondjuk, ez így telkesen helyénvaló..
  • FishNoRba
    #136
    Szerintem, a jelenlegi méret, megfelelő. Ennél nem kell nagyobb. A költségvetés meg elég fura. Van aki milliókat pakol be, van aki semmit.
  • Mr Snack
    #135
    tegyül fel van egy 100 tagúra bővített guildetek, 40 aktív taggal, akik tevékenyen részt vesznek a hall rendezésében, a költségek így leosztva eltörpülnek az új lehetőségek mellett.
  • FishNoRba
    #134
    Nos, ha marad 1 szobánk, akkor oda hogy pakolsz be ízlésesen 600 db tárgyat? :D