67
Kinfelejtett / értelmetlen KRESZ táblák
  • yeeenky
    #1
    Ha valaki látott már ilyet és lefényképezte, linkelje be ide.
  • Sml
    #2
    Minek az neked? Ellopnád?
  • yeeenky
    #3
    Nem tudom, milyen kultúrkörben mozogsz, de felénk ez nem szokás.
  • Pistike 007
    #4
  • yeeenky
    #5
    Példának okáért:
  • Ryder62
    #6
    lol

    Jó hogy nem behajtani tilost tettek alá XD
  • Palinko
    #7
    most ezzel mi a probléma? ott van 2 tábla, válassz melyik szerint közlekedsz :D
  • yeeenky
    #8
    Ahogy látom ezen a fórumon állandóan lekezelően viselkednek és komplett idiótának nézik a másikat.
  • Fresh Duke
    #9
    Üdv az Interneten.
  • Rolandos
    #10
    hűűű jó kis aluminijuum
  • Bronx South
    #11
    "az sg-n" helyesebb lett volna. Van ahol tudják az etikettet, és nincs annyi idióta mint itt.
  • Adaaam
    #12
    és ezt pont te mondod, vicc...
  • kakimakifsz
    #13


    Most ebben mi a megdöbbentő?
    Elvileg ha nincs is kirakva a szembejövő forgalom veszélyt jelző tábla is úgy kell közlekedni egyirányú úton, hogy pl megkülönböztető jelzéseit használó jármű bármikor jöhet szembe velünk. És most már kerékpár is.

    Itt nyilván sok zűr volt azért rakták ki pluszba.
  • zmeor
    #14
    kerékpár csak akkor jöhet szemben, ha táblával jelezve van..

    az más kérdés, hogy a hülye kerekesek mindenhol bemennek.. (utálom őket )
  • Mighty
    #15
    Kerékpárra szemből csak ilyen tábla mellett számíthatsz:


    A kerékpáros pedig csak ilyen kiegészítő táblával ellátott utcába hajthat be behajtani tilos táblánál:



    Ezektől függetlenül sajnos sokan behajtanak mindenhova, mert nem lett jól kommunikálva ez a változás...
  • kakimakifsz
    #16
    Pl.: Én, de akkor a rendőrsrácok sem tudták mi van, vagy felénk leszarják, mert múltkor is elmentem mellettük...szemkontakt...leszarták....

    Most már tényleg ideje feleleveníteni a KRESZ tudásom, mert egy héten belül a 2. Epic Fail részemről.

    Tanulság: Értelmetlen tábla nincs [apró](nagyon ritkán biztos akad)[/apró], csak tudatlanság van...
  • dragon11
    #17
    Ennek ellenére ahol régen csak a sima behajtani tilos tábla volt, nem raknak ki újat mellé.. hogy kivéve bringások. Mert leszarják. [gondolok itt a kisebb falukra, városokra..]
  • HappyHunter
    #18
  • HappyHunter
    #19
  • HappyHunter
    #20
  • HappyHunter
    #21
  • DaemoonHunter
    #22
    szaros vízjeltől nagyjából látszik

  • tviktor91
    #23
    Nem azért hajtanak be mindenhova mert nem lett jól lekommunikálva ..hanem mert leszarják.Mint ahogy én is leszarom ha biciklivel vagyok.Elférünk egymás mellett,nehogymá majd megkerülöm az egész háztömböt csak azért mert ki van téve egy tábla egy 50méteres szakaszra,ráadásul ott ahol 2kocsi is elfér egymás mellett.
  • bardocz
    #24
    Ez nem értelmetlen szerintem. A 30as zónának vége van, de a következő útszakaszon 30-as sebességkorlátozás van.
  • TheLostOne
    #25
    Na erről egy haverom jut eszembe, simán átment a STOP táblán úgy, mintha csak elsőbbségadás kötelező lett volna, balról meg jött egy autó...

    Szerencsére az az autó megállt időben és kiengedte lemondva az elsőbbségéről, ő reflexből intett neki, hogy "kösz" és csak utána esett le, hogy egy rendőr volt az

    Én is ott voltam vele, komolyan nem akartam elhinni, hogy vannak ilyen elnéző rendőrök, tudtommal STOP táblánál nem megállni főbenjáró bűn :D
  • Jano
    #26
    Beszteszt evö.
  • Mighty
    #27
    Ennek még lehet is értelme, ha egy harmincas zóna végén elkezdenek egy útfelújítást, akkor az állandó táblát nem bontják el.
  • bardocz
    #28
    Forgalmin kapásból megbasznak érte.
  • Mighty
    #29
    Nézzük: Mész egy egyirányúban forgalommal szemben. A neked balra eső utcából jön az autó és mivel elsőbbsége van a neki balra jövőktől és nem néz jobbra, mert minek, akkor téged simán elcsaphat. Ugyanakkor ha kerékpárral behajtást engedélyező kiegészítő tábla van, akkor ugyanennek az autónak jelezve van a kereszteződésben, hogy kerékpár jöhet jobbról.
  • [HUN]FaTaL
    #30
    Igazad van, közlekedjen így mindenki mert az jó és nem lesz káosz az utakon.

    Aztán meg rinyálhatsz, hogy elütött a köcsög autós...
  • Csirke4
    #31
    há má nehogymá HÁáá áááá
    És akkor a kocsinak mért kell megkerülnie?

  • Falkon
    #32
    Ilyen nekem is van:
    Németben fotóztam.

    Még mindig nem tudom mi értelme van! :D
  • Roger6
    #33
    Mindig vannak olyanok, akik azt hiszik, a szabályok rájuk ne vonatkoznak. Idióták.
  • maltern1
    #34
    30-as zónába jobbkéz-szabály van tudtommal, itt meg lehet hogy ki vannak pakolva az elsőbbségadás/stop táblák...
  • TheLostOne
    #35
    Tudod ebben az a szörnyű, hogy sok bíróság annyira elfogult az autósokkal szemben, hogy nagy eséllyel azt ártatlan autóst hurcolják majd meg miattad, aki esetleg elüt majd téged. De te tudod, van akit nem zavar ha ártatlanok életének tönkretétele szárad a lelkén...

    (Én is szoktam biciklizni, de ugyanúgy mint gyalogosan számomra ilyenkor is az autó nagy, erős, kemény, fájdalmas, gyors, tehát szent és sérthetetlen, a világért nem húznék velük ujjat, ahogy én is elvárom mikor vezetek, hogy a gyalogosok, biciklisek tartsák tőlem a távolságot, és ne lépkedjenek le elém körülnézés nélkül, ne vágjanak be elém egy autóhoz képest pálcikából készült járművel)
  • [HUN]FaTaL
    #36
    Miért lenne jobbkézszabály? Ha nincs elsőbbségadás/stop tábla csak akkor. Semmi nem tiltja, hogy 30as zóna nem lehet főútvonal.

    A zóna tábláknak annyi a lényege, hogy nem kell minden kereszteződésben kipakolni a táblákat.
  • Balumann
    #37
    Engem azért az elmúlt 10 évben lazán elütöttek volna jónéhányszor, ha szabályosan közlekedtem volna, és nem figyeltem volna arra, amerre nem kell elsőbbséget adnom. Elég gyakran nem veszik észre, vagy figyelmenkívül hagyják a kerékpárost. Én inkább lassítok és megvárom, hogy megállt-e (pláne ha csak miattam kell megállnia), ha indulni akar akkor elengedem.

    Én mondjuk viszonylag gyakrabban közlekedek járdán, ha nincs kerékpárút, tudom hogy elvileg nem szabad. De nekem jó reflexeim vannak, jól tudok közlekedni emberek között (gyorsan fékezni, jól manőverezni), időben tudok kapcsolni ha kilépnek valahonnan (meg logikusan tartok akkora távolságot).Meg inkább emberrel ütközzek (15-30 km/h sebességgel), mint egy autó üssön ki az útról.
  • matyi0323
    #38
    Tudtommal ( nem 100%, de valaki mondta, mert rákérdeztem az első ilyen táblát meglátván:DD ) azt jelenti, hogy ha csak egy irányú forgalom van, akkor 100-al (felső-jobb oldali), 50-el (alsó jobb.. ), ha pedig szembejövő forgalom is van akkor 50-50 (fent-lent egyaránt ).

    ( mondjuk én úgy tudom, hogy a tankokra illetve az a kocsi a harci teherautót-kra vonatkozik.. ezen elmosolyodtam, hogy milyen gyakran jöhet szembe egy tank xDDDD, de lengyel illetve németországban sok ilyet láttam.. )
  • Balumann
    #39
    A lényeget kifelejtettem, hogy viszont én is közlekedtem már nem egyszer egyirányún, ott ahol elfértem (nem emlékszek, hogy lett volna kerékpáros tábla), ott nyilván pláne elsőbbséget adok minden autónak. Megkerülni egy háztömböt biciklivel azért több fizikai erőforrás és idő, mint autóval... :-)
  • bardocz
    #40
    A 30as zónában végig jobbkézszabály van.