234
Alapok, Beatek, Instruk
  • TheUjoNCBeats
    #74
  • TheUjoNCBeats
    #73
    Senki se profin kezdi :) de nem rossz :)
  • Danka88
    #72
    van ilyen topic? +fav

    egyébként, én elég kezdö vagyok. egy remixet tettem fel tubera, talán még ez a legvállalhatóbb, bár itt is inkább a dobok tetszenek, a többi az olyan semmilyenre sikerült.
  • SZilaJMaGGoT
    #71
    Fasza. :)
  • TheUjoNCBeats
    #70
    és hazai pályáról is :D

  • TheUjoNCBeats
    #69
    Igen hallásra :) de van még pár ilyenem nagyon régről :D

    ezt például élőben csinálom :) picit szar a hang, de ez van :)

  • SZilaJMaGGoT
    #68
    És ezt csak így hallásra? Mer akkor meleg... :)
  • TheUjoNCBeats
    #67
    Nekem egyik kedvencem :) a zene meg mindent visz :D
  • Büdös Bohóc
    #66
    fú de utálom szegény sorozatot :DDDDD de a zene jó
  • TheUjoNCBeats
    #65


    Picit Flesselgettem :)
  • TheUjoNCBeats
    #64
    majd meglesem mindenképpen ;)
  • SZilaJMaGGoT
    #63
    Vst-hez képest natúrnak hangzik valóban, viszont szerintem a mintázás még mindig szerencsésebb... :) Én csak reggae ritmus-hoz használtam a realguitar-t úgy meg visszhanggal elment(szódával elmegy szokták mondani :D). Nézd meg a deepindub.org-ot ott van pár jó samplepack(szabadon elérhető) amiben rengeteg hangszer minta van hangokra, skálákra lebontva, akkordok, lick-ek, loop-ok. Könnyen betudod rakni a saját hangkompozíciódba mivel ugye osztályozva van nem is nagyon kell fülelgetni, hogy hallásra elmegy e... :) Ha meg ügyes vagy egy loop-ból vagy lick-ből könnyen vágsz saját dallamot is... :)
  • TheUjoNCBeats
    #62
    itt ez

    és egy samplert se használok benne, és elég naturnak hangzik szerintem... :D
  • SZilaJMaGGoT
    #61
    Realguitart használtam én is mielőtt sikerült beszerezni egy real guitart... :D
  • TheUjoNCBeats
    #60
    Bár sokszor az én fülemnek szebb hangot találok Nexusban, vagy Philharmonic ban. és gitárbol a Real Guitart semmi sem űberelte még nálam. mindjárt linkelek egy gitáros zenét :D
  • SZilaJMaGGoT
    #59
    Nah, hát akkor tudod miről beszélek! :D
  • TheUjoNCBeats
    #58
    nem is egy native instrumentset használok már ma..ezek mondjuk régebbi beatek. kb az egész east west meg van, és b4II is.
  • SZilaJMaGGoT
    #57
    Nah ez pöpec! :)
  • SZilaJMaGGoT
    #56
    Igen, lehetne neki teret adni különféle effektekkel, csak erre mondtam, hogy továbbtart mint megírni a számot... :) Meg azért úgy hallani a zongorába azt a jellegzetes "midizúgást"(ha érted mire gondolok) ezért jók pl a native intruments-es cuccok mert valós hangmintákból modellezi a hangszert. Amolyan sample-midi keverék vst-k nézz utána. Native Instruments Komplete X(valahanyadik)-hez keress torrentet abba van pár jó hangszer... :)
  • TheUjoNCBeats
    #55
    és egy Undergroundosabb

    Zongorás Beat
  • TheUjoNCBeats
    #54


    erre a szerzeményemre mondták, hogy jó jó, csak egy baj van vele, hogy számítógépes, és elveszti az emberi tapintás érzését.
  • SZilaJMaGGoT
    #53
    Annó én is reason-nel akartam kezdeni mert sokan azt tanácsolták, aztán elvesztem benne... -.- Utána jött az fl, aztán először az ableton is komplikáltnak tűnt, de miután megszokod meghálálja magát... :D szerintem! :D
  • Büdös Bohóc
    #52
    fasza
  • SZilaJMaGGoT
    #51
    Pedig a riddim az nagyon is jó lenne, nekem a hangszer összeállítás nem tetszik(meg sok is, zsúfolt). Szerezz be pár jobb vst-t(native instruments cuccok elég jók), trombitát meg ilyesmit pedig sztem ne nagyon erőltess ilyen műanyag vst-kel hanem inkább keress sample-t... :) Egy nagyon jól komponált zene is szarul hangzik béna hangszerekkel, az FL alaprepertoárjába pedig több energiát kell fektetni mint egy szám megírásába sajnos... :/ Nahmeg szerintem mindenbe érdemes pár sample-t szúrni, mert ad egy kis életet a sok vst-nek és nem lesz olyan "mű" hangzása a végén(persze egy jó master mellett). Ezt a tanácsot egy eléggé tapasztalt beatmaker-től kaptam.
  • TheUjoNCBeats
    #50
    amúgy...nemtom...próbálgattam más progit is beat szerkesztésre...de egyiket se találtam olyan jónak, meg könnyen kezelhetőnek mint az FL t. gondolok itt Reason, vagy acid pro-ra.
  • TheUjoNCBeats
    #49
    Raggát én is próbáltam...nem lett jó vége :D

  • SZilaJMaGGoT
    #48
    Hát igen annak valamivel populárisabb a hangzásvilága, mostanság már az ilyen elborultabb bad trip, coldfusion irányba viszem magam, ezeken kívül inkább raggát, dub-ot csinálok, de azokkal eljutottam számtalan riddim-ig úgy, hogy egy számot sem fejeztem be igazán(értsd, se eleje se vége, csak riffek/loopok)... :)
  • TheUjoNCBeats
    #47
    Az FL Studiosak jobban tetszenek nekem :) főleg a kool. feelinges :)
  • SZilaJMaGGoT
    #46
    Mondjuk a 4 számból a Kool Katz-et meg a Bad Tripet még FL-be csináltam, a Wasteland mixcraft, a coldfusion az ami már ableton termés.
  • SZilaJMaGGoT
    #45
    Ableton, előtte én is FL-eztem de az ableton végül is jobban bejön... :)
  • TheUjoNCBeats
    #44
    csak a gitár gecire tetszett :D
  • TheUjoNCBeats
    #43
    milyen prgit használsz? :D
  • SZilaJMaGGoT
    #42
    Szal a második linkbe megvan minden.
  • ViniSoundz
    #41
    sőőt csurig van az a trekk sample-el, írtam is hogy bútleg cucc :)
  • ViniSoundz
    #40
    persze hogy sample. az a revolving door :)
  • SZilaJMaGGoT
    #39
    Jah, mer közbe kicseréltem egy frisebb verzióra, megtalálod a 4 track között, a coldfusion az(az most a legújabb agymenésem).
  • TheUjoNCBeats
    #38
    grat! :) az a gitár egy sampler, vagy te gitározod esetleg? :)
  • TheUjoNCBeats
    #37
    ezt nekem nem nyitja meg.
  • ViniSoundz
    #36
    itt egy kis bútleg :)

    Kattt
  • SZilaJMaGGoT
    #35
    Akit érdekelne esetleg ugyanitt csináltam egy set-et is.