157
tippek tanácsok
  • 0ppika
    #157
    igen, ez az ERDEI szamóca.
  • karajjj
    #156
    Open Cola
  • Ironman2
    #155
    Gergely most parkolópályán van egy kicsit.Elküldték a modik eperlevet árulni
  • Ironman2
    #154
  • maxtor
    #153
    Gergely várják az eperlevet!
  • Zenszkij
    #152
    Lehet megkóstolta és beledöglött :D.
  • maxtor
    #151
    dváááá:D
  • maxtor
    #150
    gondoltam benézek hogy áll az eperlé.
    Ma hajnalban buliból jövet megdézsmáltam az utcára hajló ágakat,
    jó lenne már az az eperlé
  • Sir Quno Jedi
    #149
    Meg ugye a hasonszőrű "becsületes kereskedők" bezonyára megállapodtak egy minimálárban a verseny megőrzése érdekében és valszeg. kiverik a szart is barátunkból, ha megpróbálná túl olcsón adni a portékáját...
  • ManoNegra
    #148
    Akkor olyan 10ft/2dl-re tippelnék Persze a védelmi pénzt nem számoltam. Mert ha a hivatalt kell lefizetni az nem ugyan az mint a helyi maffiát. De ha mindkettőt egyszerre, akkor fogalmam sincs
  • Sir Quno Jedi
    #147
    Tabblettásbor, lopott közútieperszamóca, hazai beszáradt maradványcukor, szódástablettás fröccspezsgő.
  • ManoNegra
    #146
    Az attól függ, milyen módon jut hozzá az alapanyaghoz. :-)
  • Sir Quno Jedi
    #145
    Ennek mennyi a 2dl-kénti előállítási költsége??? Csak hogy tudjuk, hogy a kibanolt alregű mennyiért tudná az út mellett a bringáskecsegéknek osztogatni (persze a védelmi pénzt is számoljuk bele).
  • ManoNegra
    #144
    Ha már erre járok, Ambrus Gergelynek egy kis segítség:

    Próbálja ki! Nyári eperbólé



    1 kg földiepret keverjünk össze 10 dk porcukorral, locsoljuk meg egy kis fehérborral, fél órát hagyjuk állni, majd öntsük hozzá a többi fehérbort (kb. 3 üveg), közvetlenül fogyasztás előtt öntsünk még hozzá 1 üveg hideg pezsgőt.
  • ManoNegra
    #143
    A szamóca más. Sokan keverik az eperrel, de a szamóca erdőben terem.



    szamóca

    :-)
  • 89
    #142
    paneles vagyok, de meg tudom különböztetni az epret a szedertől xD
  • Dean Winchester
    #141
    pfffuuuhh , fárasztó vagy :D
    én is ettem mindkettőt képzeld el :D
    eperfáról epret másnéven szederfáról szedret ...lol
  • Armagedown
    #140
    van eper meg van szeder , a kettő két küldönbőző dolog , csak az ilyen paneloprolik mint te nem fogják fel .
    Képzeld én ettem mindkettőből és van köztük különbség
  • Dean Winchester
    #139
    de egy idióta vagy :DDD a kép most mellékes! a lényeg ,hogy van eperfa vagy másnéven szederfa ! ez a lényeg ,hogy ez egy létező növény
  • Armagedown
    #138
    a képeden egy szederbokor van , semmi köze az eperfához.
    De nektek hiába is lehet mondani , mert olyanok vagytok hogy minden üditőitalt kólának neveztek , és nektek a margarin is vaj
  • tenkenorman
    #137
    Komolyan most azon veszekedtek hogy Eperfa vagy szederfa, olyan hogy nyelvjárás nem létezik... szinonimák sem... ez mind hazugság. ennyierővel, bolt sincs csak áruház, kocsi sem, csak autó:D
  • EnxTheOne
    #136
    Szerintem meg lopott eper aromábol csinálná. :D
  • maxtor
    #135
    én vennék tőle eper italt.De akkor ne olyan legyen mint a bolti trutyi hanem 100% gyümölcs!
  • EnxTheOne
    #134
    Nekem most göröd dinnye kéne. Egyébként a göröd dinnye görög földön öshonos? :D Illetve jéghideg pepsi twist, esetleg régen volt még vaniliás kola.
  • Dean Winchester
    #133
    -? szerintem :P
  • Ironman2
    #132
    Miért nem árulsz inkább csapolt sört? Most ugyis szükség lenne rá?
  • Ironman2
    #131
    DDD
    Mekkora kérdés lett belőle
  • Tarajos Sül
    #130
    Nyit valaki egy "Szederfa VS. Eperfa" topikot? :D
    #127:
    Neked ez az egy bizonyítékod van, hogy a eperfa egy "becenév, népies elnevezés", viszont nekünk több mint egy, hogy egy valódi növény. :D
    Na jó, abbahagyom. :) xD
  • maxtor
    #129
    Fiatalság,bolondság,nyári szünet.............
  • Dean Winchester
    #128
    olvasd el mégegyszer nem azt mondtam,hogy a földipere=szeder HANEM
    "most eperfa vagy szederfa tökmind1!"
  • Ironman2
    #127
    http://szeder.lap.hu/eperfa_-nepies_neven_szederfa-/25522348
  • Ironman2
    #126
    Nem ugyanaz.Földieper,és a szeder között óriási különbség van.Akkor ennyi erővel a szamóca is lehet eper
  • Dean Winchester
    #125
    pont én képzeld -.-"
    melyik verzíót? :D én a meggyes történetre gondolok de van ugye aki az erjesztett gabonalés cuccost nevezi annak!
  • Shep
    #124
    Pont te osztod az észt? :) Itt az ideje egy jó kis cibere levesnek. :)
  • Dean Winchester
    #123
    bocs az offért de a hülyeség már fáj! rossz példát hoztam! gyümölcs példánál maradva pl.
    Egres, piszke, köszméte mindhárom gyümöl egy és ugyanaz csak van ki így és van ki a másik nevén ismeri!
  • Dean Winchester
    #122
    OMG azért ezt nem gondoltam ,hogy ennyire sok tudatlan tuskó van ebben a topicban :DDD
    méghogy nicns eperfa
    ad1 akkor miért van ilyen neve
    ad2 miért lehet utánajárni akár wikinél akár bármilyen helyen ,hogy mit szeret milyen termése van , hogy néz ki
    ad3 miért van regeteg kép a neten
    ad4 a földiepernek azért az a neve h földi eper mert a földön terem!
    eperfanak miért az a neve??? mert fán terem vazze
    most eperfa vagy szederfa tökmind1!
    ugyanaz mintha a burgonyát krumplinak nevezzük
    vagy
    a kukoricát tengeri, törökbúza, málénak neveznénk!
    esetleg a gyökeret fehérrépának!

  • ferenc001
    #121
    Nekem jól jött tegnap ez a topic, mert egy kicsit trollkodós kedvemben voltam :D Kétévente egyszer megesik a legjobb családban is :D
  • Falkon
    #120
    Nem tök mindegy ez az eper kérdés? A gyerek egy gyökér, hazudozik össze-vissza. Kibannolták, és vége a történetnek! Zárható! :D
  • matyi0323
    #119
    Még mindig megy a földieper, eperfa,szamóca flém?
    Komolyan most már rakok egy biosz érettségit.

    (amúgy tökmindegy mi-mi..szeretem és kész, Ambrus meg úgyis ellopja..)
  • Bronx South
    #118
    A srácok az epret és a földiepret keverték, ki az aki az eper hallatán nem arra gondol amit otthon porcukorba mártva szoktunk enni ?? Nem mindenki 100as, a nevek és a növények világában, én se biológiából érettségiztem de nincs is ezzel gond.