2420

Fejlesztői változatok:

Két fejlesztői ág létezik: Master, Nightly. Ezeket hívjuk branchoknak. A Master mindig az alaposan letesztelt, hiba nélküli változatot takarja.
A Nightly-ban találjátok mindig a legfrissebb verziót, ami sok újdonságot hoz magával, azonban sok hibát is tartalmazhat. Mindenki saját belátása szerint válassza a neki kellőt. Ha nem fontos hogy azonnal hozzájuss a legújabb funkciókhoz akkor a Master-t válaszd. Ha nem tudsz várni, akkor a Nightly is nagy valószínűséggel használható.

Telepítés:

A fejlesztői változatok telepítési útmutatóját a GitHub README fájljában találjátok. Az Chrome, Opera és Safari verzió állományára elég duplán kattintani, a böngészők felismerik és automatikusan telepítik a bővítményt.A Firefox verziónál az XPI állományt rá kell húzni a böngésző ablakára, majd ezután települ az is.

Egyéb megjegyzések:

A Chrome és Opera verziók automatikusan frissülnek, amennyiben az Extension Gallery-ből lettek letöltve. A Safari verziót kézzel kell frissíteni.

Firefox támogatás

A Firefox JetPack extension fejlesztői környezetében található számos hiba miatt a Firefox port fejlesztése fellett függesztve. A jövőben - ha változás történik - a port újra elérhető lesz. A régi verzió továbbra is elérhető akinek szüksége lenne rá.


SG Tools
  • Borg
    #2380
    + a képfeltöltés duplán rakja be ugyanazt a képet :)
  • Borg
    #2379
    A "chat nem megy"-et úgy kell érteni, hogy ott a chat rendesen, üzenetek, résztvevők, komment mező minden. Tudok is irni csak az üzenet küldésekor semmise történik.


    Utoljára szerkesztette: Borg, 2017.05.25. 10:18:03
  • Jim Morrison
    #2378
    köszi!
    3,4-en könnyen tudok javítani, első véletlen maradt bent, jelenleg még nem működik a funkció.
    Főoldali chat különálló dolog, annak mennie kell. Próbáld meg fórum beállításokban ki és bekapcsolni (kétlem hogy javítana a dolgon, de ez az IT szakma elsődleges tanácsa mindenre...)
  • Borg
    #2377
    Illetve a kedvencek szétnyitása, összecsukása és ennek összhangja a +/- gombbal is eléggé önálló életet él :)
  • Borg
    #2376
    Eddig amit észrevettem:
    - üzenetközpont nem megy
    - overlay kommentmező esetén a gombok nem mennek
    - éjszakai üzemmódban az új üzenetek száma nincs színnel kiemelve
    - topikokban a bal oldali gombsornál csak egyhez van tooltip, a többit úgy kell kisakkozni, a felső pl semmit se csinál
    - a chat nem megy, dehát az már vagy 6 hónapja amúgy se, szal nincs min csodálkozni, megszoktam
  • Jim Morrison
    #2375
    sajnos elég lassan nézik át a bővítményeket, múlt héten írtam nekik mailt, hogy most sikerült előrevenni vagy a beígért változtatásokat megcsinálták és azért gyorsult fel az átnézés nem tudom... de valamikor majdnem 2 hónapot vártam hogy mi van (most márciusi beküldés). jquery hash nem volt megfelelő (volt egy extra enter a jquery.min.js fájlban... :(

    ma kikerült verzió április 30-án lett beküldve.
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2017.05.22. 20:47:41
  • Borg
    #2374
    A legtöbb dolog működik, fasza :)
    Bár kicsit megkésve, pont mikor már kezdtem teljesen leszokni SG-ről...
  • Jim Morrison
    #2373
    SG Fórum tuning - Firefox

    Csoda! Sajnos az újfajta bővítmény támogatása még nem 100%, de annyira működik, hogy valamivel szebbé és jobbá tegye a mindennapi sgzés élményét.
  • Jim Morrison
    #2372
    Opera 3.4 kint van
    4-én lett beküldve, firefox verzióval egy időben. Utóbbi átvizsgálási sorban 250. 23 nap alatt ~70et lépett előre, remélhetőleg begyorsul. Ugyanazon indokok miatt dobták vissza előtte mindkét verziót, remélhetőleg ez majd mozzillának is megfelel.

    (Áruház oldalon nyugodtan lehet nyomkodni a csillagokat :))
  • Jim Morrison
    #2371
    3.3.8
    - Reklámok blokkolása funkció kibővítve

    Egyelőre csak Chrome, elkezdték Opera verziót is visszadobálni, de ők legalább segítőkészek és nem csak sablon szöveggel válaszolnak, így talán hétvégén majd jön az Opera verzió is (és az talán belépő lesz végre a firefoxos verzióhoz is).
  • Dzsini
    #2370
    El kell menni a piros vonalig, és máris eltűnik. Mivel az első olvasatlan hozzászólás nem az első oldalon van, így csak úgy benézve nem fogja olvasottá tenni. De ennek semmi köze a bővítményhez :)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2016.12.16. 05:40:22
  • mooo
    #2369
    Ha kb 80-100 nem olvasott üzenet van a topikban és rákattintok,akkor nem tűnik el a piros szám csak akkor,ha kiveszem a kedvenceim közül és visszarakom.
  • Jim Morrison
    #2368
    Csak egy kis felmérés.
    Chrome webstore szerint a kiegészítőt ~78-an használják hetente
    Opera verziót kb ugyanennyien.
    Firefox verziót úgy törölték a galériából, hogy mindenre hibát dob, újra be kell küldenem (már csak 1 hülye hibát kell javítanom, és talán....talán kikerült storeba).

    Akik jelenleg használják kérhetnék egy kis visszajelzést? Arra lennék kíváncsi, hogy milyen funkció hiányzik igazán.
    v4-es verzióban már egyáltalán nem lesz sync (eddig nem is működött, szóval már ki is töröltem), wysiwyg - overlay replyto is tökéletes fog működni v4-ben, ezeken kívül lenne még valami? (Üzenetközpont egyelőre kérdéses)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.12.15. 17:58:31
  • Jim Morrison
    #2367
    3.3.4
    - WYSIWYG editor frissítve, már majdnem hiba nélkül működik...^^
    - profilok javítva (csoportok megadása, szín, kiemelés..)
    - javítva, hogy nem lehetett tiltólistáról törölni
    - chat elrejtése funkció az egész blokkot elrejti (nem marad chat helyén üres terület)
    - fórum oldalon a kedvencek frissítése gomb fehér hátteret kapott, már nem lóg ki
    - javítva, hogy az sg főoldalon nem jelent meg a bővítmény beállítások gomb
    - ha esetleg volt olyan gond, hogy vlaamelyik beállítás nem maradt meg (pl Éjszakai / szemkímélő mód kapcsoló) - javítva

    + apróbb javítások, ahol eddig elakadt volna a script és kicsit megakasztotta volna az oldalbetöltést immáron javítva

    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.12.15. 13:26:28
  • Jim Morrison
    #2366
    Múlt hét csütörtökön (+-1nap) megint elutasították a firefox verziót, de a kövi 2 hétben egyáltalán nem fogok tudni foglalkozni vele. Esetleg ha valakinek kell, akkor bezipelem és ha minden igaz normál firefoxba is be lehet tölteni (jobb mint a semmi)
  • Jim Morrison
    #2365
    Opera: published
  • Jim Morrison
    #2364
    Opera és Firefox storeba is beküldtem a változásokat. (Opera verzónál már a kód jó volt, csak a külsős libek elérhetőségét kérték. Azt múltkor megüzentem, de azóta se válaszoltak arra).
  • Jim Morrison
    #2363
    igen, talán csütörtök jött a mail, hogy x meg y probléma van... ezek egy részét már javítottam, ma késő este/holnap délelőtt újra beküldöm...
  • Borg
    #2362
    Úgy tűnik firefoxék legyilkolták megint a pluginodat.
  • Jim Morrison
    #2361
    Firefox:
    Legutóbbi frissítés: 2013. Aug. 3.
    Sorbeli pozíció: 77 / 154

    Beküldéskor a 144. Helyen volt. Ilyen tempóban kb még 1 hét mire ránéznek.

    2016.10.26 szerk: Sorbeli pozíció: 76 / 236
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.10.26. 14:41:59
  • Jim Morrison
    #2360
    Ők még nem nézték. Durva, hogy azert ember is atnezi tuzetesen, gondolom valami scriptet lefuttatnak rajta, hogy azert meg se mindent kezzel kelljen...
    Egyebkent az volt a gond, hogy nem mindegyik kulsos libhez talalt hivatalos linket(!). Ezert kuldenem kell neki, honnan lehet letolteni.
  • Borg
    #2359
    A firefox se nagyon mozdult rá a témára...
  • Jim Morrison
    #2358
    Opera verziot nem fogadták el.
    (Amihez nem nyultam es eddig jo volt, most nem...:)
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.10.17. 14:30:11
  • Jim Morrison
    #2357
    Elég fura... letoltottem a firefox developer editiont (sima csak v47, ez v51 vagy mennyi) alapbol be bolt az kapcsolva.
    A vicc, hogy a bovitmenyt about:debugging oldalon lehet csak ujrainditasig betolteni, nem is az about:addons oldalon..:( fura
  • [HUN]FaTaL
    #2356
    Ja azt hittem a probléma, hogy a Firefoxban nem lehet a konzolra írni, de így már értem. :)

    Csak azért, mert, amikor én először belefutottam ebbe a problémába, azt hittem hogy bugos az aktuális firefox verzió és nem működik a konzol :D
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2016.10.14. 23:09:21
  • Jim Morrison
    #2355
    Kiadasra szánt verzioban nem lehet, ami kikerulne storeba. Majd megcsinálom, hogy a settings panel konzolba írjon. Abba nem köthetnek bele :)
  • [HUN]FaTaL
    #2354
    Console.logolni lehet csak a dev toolban engedélyezni kell
  • Jim Morrison
    #2353
    3.3
    - gyorsabb
    - biztonságosabb

    chrome-on pár percen belül elérhető, opera/firefox verzió pár nap.
  • Jim Morrison
    #2352
    JQuery 1.* már nem elég, használjak v2.* vagy v3.*-t, külsős libeket ne olvasszak 1 fájlba, hanem külön-külön, ne használjak xy funkciót, mert biztonsági kockázattal ér fel... és teljesítményben is megmutatkozik. ilyesmik.
    Amúgy nálam a bővítmény négyszer lassabb mint chrome-ban vagy operában. (gondoltam ti is mérjétek le, de console.log olni sem lehet... majd valamit kitalálok rá)
  • Borg
    #2351
    Csak ezért? Nem.

    Amúgy miért nem megy át?
  • Jim Morrison
    #2350
    természetes nem ment át, semmi sem változott
    Borg, még mindig nem akarsz chrome/opera valamelyikére váltani?
  • Jim Morrison
    #2349
    Akkor sajnos még várni kell :( szólok amint valami változás történik (ellenőrzik, és talán még el is fogadják)
  • Borg
    #2348
    Letiltja amint felrakná :(
    Azt irja 43 utáni firefoxhoz nem lehet mozilla által nem értékelt kiegészítőt felrakni.
    Utoljára szerkesztette: Borg, 2016.10.13. 20:20:52
  • Jim Morrison
    #2347
    Amint már volt róla szó, próbálom kicsit modernizálni a projectet.
    link
    Ugye nem baj, hogy nincsen a projectben a kész chrome/opera/firefox kód (mint eddig)? Ha minden jól megy, ezentúl úgyis mindhárom webáruházban megtalálható lesz a bővítmény.
  • Jim Morrison
    #2346
    Firefox béta v3.2.9.1
    Firefox 48.0+
    https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/sg_forum_tuning/
  • Jim Morrison
    #2345
    épp letiltott a firefox webáruház...^^
    Ha minden igaz ehhez firefox 48 kell minimum btw. Ebben már stabilan működik, és mindent támogat ami kell a bővítményhez.
  • Borg
    #2344
    Na, let me test :)
  • Jim Morrison
    #2343


    1 parancsot beadok, és megkapom a Chrome/Opera/Firefox verziót

  • Jim Morrison
    #2342
    Okés köszi.
    Ma mikor volt egy kis időm elkezdtem előkészíteni az új major verzió fejlesztését... nagy változások jönnek (forráskód ügyileg), benchmarkot is csinálok, hogy tudjam megérte e a sok átalakítás^^
    Safari, régi opera is kikerül a repo-ból...
  • [HUN]FaTaL
    #2341
    Dobott egy undefined errort a konzolra, hátha segít:

    content.js:196 Uncaught TypeError: Cannot read property 'top' of undefined

    var targetTop = $(hr).offset().top;

    Valószínű éppen nincs hr az oldalon (ki van kapcsolva hogy automatikusan töltse az oldalt, ellenben az ugrás az utolsó üzenethez viszont be úgyhogy furcsa működés. (az ugrás az utolsó olvasatlan üzenethez azért nem csinál semmit ilyenkor gondolom mert megdöglik a js már és nem is fut tovább)